Ще участвате ли в референдума?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Ще участвате ли в референдума?

Мнение от fe_ya »

Та това е въпроса де пуснахте ли заявления за да участвате в референдума
http://www.mfa.bg/embassies/canada/even ... index.html"
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Ще участвате ли в референдума?

Мнение от Bistra »

Не, не ме интересува.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Ще участвате ли в референдума?

Мнение от optics »

Ако можеше онлайн щях да гласувам - за !
Ако ми плащаха билет до Торонто (към $800 предполагам) - щях да се замисля.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Ще участвате ли в референдума?

Мнение от Marto »

optics написа:Ако можеше онлайн щях да гласувам - за !
Ако ми плащаха билет до Торонто (към $800 предполагам) - щях да се замисля.
Че то едни 800 долара за тебе са колкото един билет за метрото за мухата бе. Родоотстъпник такъв.
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Ще участвате ли в референдума?

Мнение от Guinness »

[quote]Крайният срок за подаване на заявление за участие в референдума е 01.01.2013 г. включително чрез попълване на заявление по образец (в приложение).[quote]
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Аз :inlove: българските управници :@ :@
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Re: Ще участвате ли в референдума?

Мнение от fe_ya »

Поне са дали възможност заявлението да се подава през имейла...
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Ще участвате ли в референдума?

Мнение от grozdan »

Бих гласувал "За", но няма да мога да се оправя достатъчно бързо с документацията.

Защо не е оповестено по-рано? Примерно консулството можеше да ми изпрати писмо, ако fe_ya не беше пуснала анкетата дори нямаше да разбера.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Ще участвате ли в референдума?

Мнение от Marto »

Хайде сега, ако наистина толкова ви вълнуваше въпроса, щяхте да знаете за това още през Ноември. Това, което пусна fe_ya пък е от 6 декември.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Ще участвате ли в референдума?

Мнение от Ivan1007 »

Референдумът е средство, с което управляващите се опитват да се освободят от отговорност за неспособноста си да вземат решение.
Огромното мнозинзоство от хората в България не са в състояние да вземат аргументирано решение по въпроса. Най-естествената реакция според мен е да не се участва в референдума, за да не могат политиците да си измиват мръсните ръце.
Да припомня:
Приемане или отхвърляне на предложението - предмет на референдума


Чл. 23. (1) Предложението, предмет на рефендума, е прието, ако в гласуването са участвали не по-малко от участвалите в последните избори за Народно събрание и ако с "да" са гласували повече от половината от участвалите в референдума избиратели.

(2) Ако предложението, предмет на референдума, не е прието, национален референдум по същия въпрос може да бъде иницииран не по-рано от две години от датата на произвеждането на референдума.

(3) Когато в гласуването са участвали по-малко от участвалите в последните избори за Народно събрание, но повече от 20 на сто от гражданите с избирателни права, и ако с "да" са гласували повече от половината от участвалите в референдума, предложението, предмет на референдума, се внася в Народното събрание и се разглежда по реда на чл. 52.
http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135636485"
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Ще участвате ли в референдума?

Мнение от agent Ozo »

Точно неучастието в референдума е желаният вариант за политиците ни. В този случай и БСП, и ГЕРБ, че и Синята коалиция ще могат да интерпретират този факт според собствените си интереси и да се изкарват прави. Така полемиката ще продължи.
Най-добрият вариант, с който се връзват ръцете на политиците за манипулации е валиден вот с над 50% отговори "Да" или пък "Не".
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Ще участвате ли в референдума?

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Точно неучастието в референдума е желаният вариант за политиците ни. В този случай и БСП, и ГЕРБ, че и Синята коалиция ще могат да интерпретират този факт според собствените си интереси и да се изкарват прави. Така полемиката ще продължи.
Най-добрият вариант, с който се връзват ръцете на политиците за манипулации е валиден вот с над 50% отговори "Да" или пък "Не".
ми какво предлагаш - всеки да иде да гласува и да фърля ези-тура и квот се падне? :D

Тя полемиката ще си продължи и 90 % да гласуват. :D

Мнението на един компетентен по въпроси от такъв характер струва повече от мнението на 1 000 000 некомпетентни.

Колко българи са компетентни по ядрена енергетика с всичките и аспекти (икономическа ефективност, безопасност) и т.н. та да се решава с референдум такъв въпрос? :devil:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Ще участвате ли в референдума?

Мнение от Daisy2 »

Ivan1007 написа:

Мнението на един компетентен по въпроси от такъв характер струва повече от мнението на 1 000 000 некомпетентни.

Колко българи са компетентни по ядрена енергетика с всичките и аспекти (икономическа ефективност, безопасност) и т.н. та да се решава с референдум такъв въпрос? :devil:
Напълно подкрепям това. Въпросът има специализирани професионални аспекти и не може да бъде решен с референдум, според мен. Все едно да откарат човек в болица и лекарите да правят референдум какво да го правят, а после да го лекуват според резултатите от референдума.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Ще участвате ли в референдума?

Мнение от agent Ozo »

Не съм съгласен с направеното сравнение. Лекарите също искат съгласие от роднините за извършването на една или друга интервенция.
Специалистите са тези, които трябва да направят своите проучвания и да предложат възможните решения с техните плюсове и минуси. А този, който ще плаща за цялата работа т.е. народът, да има възможност да избере един вариант.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Ще участвате ли в референдума?

Мнение от Ivan1007 »

agent Ozo написа:Не съм съгласен с направеното сравнение. Лекарите също искат съгласие от роднините за извършването на една или друга интервенция.
Специалистите са тези, които трябва да направят своите проучвания и да предложат възможните решения с техните плюсове и минуси. А този, който ще плаща за цялата работа т.е. народът, да има възможност да избере един вариант.
Лекарите изискват съгласие от роднини, ако пациента не е в състояние да преценява сам - в безсъзнание е да речем.

Случаят изобщо не е такъв, що се отнася до енегийната политика на страната. Атомната енергетика не е единствената възможност за задоволяване на енергийните нужди на България.

Наистина специалистите са тези, които да предоставят алтернативи на управляващите избрани от народа, което е идеята на представителната демокрация.

Ни в клин, ни в ръкав се спретна подписка и ще се харчат пари, за да си измият ръцете.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Ще участвате ли в референдума?

Мнение от agent Ozo »

Идеята е същата, Иване. Да не би пациентът да е по-специлист от лекуващият го лекар та той трябва да има последната дума? Не, рабира се. Просто той е тоя, който ще понесе последствията и затова последната дума трябва да бъде негова.
Същото е и с референдума. Народът ще понесе последствията от едното или другото решение и затова той трябва да има последната дума.
Дори и неправилен избор да направи, поне сам да си го е направил избора. Така и негативите се понасят по-леко.
Проблемът с референдума, ако използваме горното сравнение, е, че пациентът е в съзнание ама специалистът нищо не му обяснява, а само го баламосва с цел той да вземе решението, което е изгодно за лекаря. Без значение, че може и да се отрази зле на здравето му или не му е по възможностите.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор