Victoria, British Columbia има ли българи ?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
play3rbg
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Дек 10, 2012 4:52 pm

Victoria, British Columbia има ли българи ?

Мнение от play3rbg »

Здравейте, уча в Холандия, но имам амбицията да отида за 1 година за уча и работя в Виктория. Приятелката ми е от там ( тя учи сега при мен ), но тя ми каза че българи не знае във Виктория. Малко или много ще ми липсва с някой да си говоря на български и е голямо предизвикателство да отида там, имайки предвид, че дори още нямам 20. Може ли някой да ми даде информация също така, не знам дали е правилния раздел да питам, как стоят нещата с работа за студенти ?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Victoria, British Columbia има ли българи ?

Мнение от optics »

play3rbg написа:Здравейте, уча в Холандия, но имам амбицията да отида за 1 година за уча и работя в Виктория. Приятелката ми е от там ( тя учи сега при мен ), но тя ми каза че българи не знае във Виктория. Малко или много ще ми липсва с някой да си говоря на български и е голямо предизвикателство да отида там, имайки предвид, че дори още нямам 20. Може ли някой да ми даде информация също така, не знам дали е правилния раздел да питам, как стоят нещата с работа за студенти ?
Или си трол или не си ползвал търсачката.
Приятелката българка ли е или канадка ?
Във Виктория има поне 100-тина българи.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
play3rbg
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Дек 10, 2012 4:52 pm

Re: Victoria, British Columbia има ли българи ?

Мнение от play3rbg »

optics написа:
play3rbg написа:Здравейте, уча в Холандия, но имам амбицията да отида за 1 година за уча и работя в Виктория. Приятелката ми е от там ( тя учи сега при мен ), но тя ми каза че българи не знае във Виктория. Малко или много ще ми липсва с някой да си говоря на български и е голямо предизвикателство да отида там, имайки предвид, че дори още нямам 20. Може ли някой да ми даде информация също така, не знам дали е правилния раздел да питам, как стоят нещата с работа за студенти ?
Или си трол или не си ползвал търсачката.
Приятелката българка ли е или канадка ?
Във Виктория има поне 100-тина българи.
Окей, нов съм тук не знам къде какво да търся ... иначе тя е канадка от Виктория ... тва е добре, че има доста бг-та ... скоро трябва да кандидатставма за стаж и обмен програма ... и беше важно да знам дали има бг-та, защото ми е важно да се срещам, за да не ми липсва толкова БГ ...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Victoria, British Columbia има ли българи ?

Мнение от pumpy »

търси ябълката тук във форума. Тя живее във Виктория и също много й липсва България, та ще си имате приказката....
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Victoria, British Columbia има ли българи ?

Мнение от Independent »

play3rbg написа:
optics написа:
play3rbg написа:Здравейте, уча в Холандия, но имам амбицията да отида за 1 година за уча и работя в Виктория. Приятелката ми е от там ( тя учи сега при мен ), но тя ми каза че българи не знае във Виктория. Малко или много ще ми липсва с някой да си говоря на български и е голямо предизвикателство да отида там, имайки предвид, че дори още нямам 20. Може ли някой да ми даде информация също така, не знам дали е правилния раздел да питам, как стоят нещата с работа за студенти ?
Или си трол или не си ползвал търсачката.
Приятелката българка ли е или канадка ?
Във Виктория има поне 100-тина българи.
Окей, нов съм тук не знам къде какво да търся ... иначе тя е канадка от Виктория ... тва е добре, че има доста бг-та ... скоро трябва да кандидатставма за стаж и обмен програма ... и беше важно да знам дали има бг-та, защото ми е важно да се срещам, за да не ми липсва толкова БГ ...
Повярвай ми, ако толкова ти липсваше България и контактите с българи, ще се да се отнасяш с малко повече уважение, а не да ги наричаш пренебрежително бг-та и БГ! :puke:
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
play3rbg
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Дек 10, 2012 4:52 pm

Re: Victoria, British Columbia има ли българи ?

Мнение от play3rbg »

Нещо много ме намразихте всички още с първия ми коментар във форума ... :Д ... просто гледам да пиша по-малко иначе си имам уважението към България и Българите... година и 1/2 живея в Холандия и дори като съм толкова по-близо отколкото е Виктория се прибирам веднъж на 4 месеца. Ако отида на стаж и обмен там няма да се прибирам 1 година, и ще ми трябват приятели българи там, които така да се каже да държат българското в мен и носталгията на страна. Важно беше за мен да знам, че има други българи. За останалата информация, която се нуждая ще потърся в интернет и може би ще се свържа с посолството на Канада в Букурещ ( разбрах, че няма в България все още ), че не искам да си правя още минуси с 3-тия коментар във форума...
play3rbg
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Дек 10, 2012 4:52 pm

Re: Victoria, British Columbia има ли българи ?

Мнение от play3rbg »

Наистина не очаквах да такива отговори в стремежа си да потърся малко допълнителна информация...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Victoria, British Columbia има ли българи ?

Мнение от roumensp »

Прилича ми на пост на Хали Бали / батката / newcomer, ама може и да греша. :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Victoria, British Columbia има ли българи ?

Мнение от optics »

play3rbg написа:Нещо много ме намразихте всички още с първия ми коментар във форума ... :Д ... просто гледам да пиша по-малко иначе си имам уважението към България и Българите... година и 1/2 живея в Холандия и дори като съм толкова по-близо отколкото е Виктория се прибирам веднъж на 4 месеца. Ако отида на стаж и обмен там няма да се прибирам 1 година, и ще ми трябват приятели българи там, които така да се каже да държат българското в мен и носталгията на страна. Важно беше за мен да знам, че има други българи. За останалата информация, която се нуждая ще потърся в интернет и може би ще се свържа с посолството на Канада в Букурещ ( разбрах, че няма в България все още ), че не искам да си правя още минуси с 3-тия коментар във форума...
Айде ся па всички. Трима се обадиха, от които аз съм единия а втория беше съвсем неутрален. Не съм те намразил, и съм сигурен, че и те не са. Просто твърде често се случва някой да се преструва на някакъв за да си прави бъзици. Ако не си от тия и не се обиждаш, рано или късно всичко ще си дойде на мястото.
Това е добре, че търсиш приятели, но имай предвид, че има българи дето не само не търсят, но и избягват. Тези които аз познавам не са такива, но знам че има и такива. (по разкази на очевидци). Като дойдеш, обади се.
Предай поздрави на приятелката и я питай да посочи 2-3 причини поради които би желала да остане цял живот в Холандия вместо да се върне тук. Ще е интересно да чуем.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
play3rbg
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Дек 10, 2012 4:52 pm

Re: Victoria, British Columbia има ли българи ?

Мнение от play3rbg »

Питал съм я вече за такива варианти. Не иска, иска да си остане близо до родителите си и както тя каза какъв е смисъла да имигрирам като си имам всичко вкъщи ( живее в най-хубавия квартал ОКА БЕЙ близо до океана, всичките и приятели са там, идва от доста силно икономически развита страна ). При мен е по-различно, нямаше смисъл да уча в УНСС и после да работя за 700-800 лв. да си платя наема, тока, водата и храната. Мен също ще ми липсват тези неща много, родители, приятели и т.н. но аз съм решил някакси, че няма смисъл да се върна в България, освен ако не ми дават по 3500 на месец ( което е възможно, ако съм представител на голяма фирма ). Това, което мен ме води към Канада е, че не искат на много места ( така чух ) втори чужд език ( аз знам само английски ). Може всеки да казва, че Европа си е Европа, но ми е писнало навсякъде, където отива от мароканци, алжирци, надрусани холандци и българси цигани. Това е проблема на Европа в момента.

Голямо предизвикателство си е да отива с нея дори и да е само за една година. Не сме от кой знае колко дълго заедно, но всичко за сега върви добре, с изключение на неясното бъдеще ( аз не съм много сигурен все още, ще ми трябват по 900-1000 долара на месец за квартира, храна и тук там някое излизане ). Родителите ми не мога да си позволят толкова пари на месец, аз поне си намерих работа сега в Холандия и е по-лесно. Тя също е много притеснена, защото знае, че аз отивам заради нея там и не иска да бъда разочарован от живота и т.н. Познава ме и знае, че съм свиквал на повече нощен живот, което няма да имам толкова възможност там. Другото, което е аз не познавам никой освен нея там, ако случайно стане някой фал и скъсаме съм сам срещу всичко. Беше ми интересно дали има българи, защото си мисля ( поне тук в моя град сме 30-тина български студенти ), че това би ми помогнало с живота там.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Victoria, British Columbia има ли българи ?

Мнение от pumpy »

Моите 5 цента:
- ако отиваш някъде то не е заради някой, който познаваш от няколко месеца - така само ще си развалите връзката;
- ако отиваш някъде не го правиш заради българите там;
- бългаските студенти в Холандия ти пречат да видиш възможностите пред теб;
- ако ти е писнало от мароканци, алжирци и пияни холандци, не си мисли, че в "Намайно" (това много ми хареса) няма да има китайци, индийци и пияни ирландци, например;

Лично на мен мотивацията ти ми звучи объркана, което не значи да не пробваш, не ме разбирай погрешно. Но ще трябва много да се стегнеш, за да не те "пречупи" "скапаната" Канада. А когато нямаш много избор тя е застрашително близо до теб.....
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Victoria, British Columbia има ли българи ?

Мнение от Marto »

Ако не се лъжа тука имаме една "холандка", която въпреки че много обича да се оплаква от всичко канадско oще си стои в Бритиш Колумбия.

Ти как точно си представяш идването в Канада? Имаш ли представа какви са изискванията за студентска виза, включително финансовите?

А, имахме и един от Калгари дето може да ти обясни всичко във връзка не само с мароканци и алжирци, ами поне едно 70% от членския състав на ООН.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Victoria, British Columbia има ли българи ?

Мнение от Павел »

play3rbg написа:Наистина не очаквах да такива отговори в стремежа си да потърся малко допълнителна информация...
"намразиха те" защото:

Звучиш като трол
Пишеш неграмотно, дори за общ работник; как си станал студент е мистерия
Нямаш ясна мисъл, човек трябва да гадае какво искаш да кажеш
Имаш объркани приоритети - за теб е по-важно да има българи наоколо отколкото евентуално да си оправиш бъдещето.
Смешен си - учудваш се, че канадската ти приятелка не познавала българи на острова - дъъъ
Или нямаш елементарна представа за етносите в Канада и колосалните размери на наркоманията по тия земи, или си мислиш, че дрогиран канадец е по-приятна гледка от дрогиран холандец и че тукашните индийци, пакистанци и тайванци ухаят на Джон Варватос "винтидж"
Шансовете ти да станеш канадски студент са по-малки от шансовете на едни картинки от Бг, дето един пуска тук всеки ден, да станат реалност.

И сега да не вземеш да ми се обидиш, че ще си го пртеместя
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Victoria, British Columbia има ли българи ?

Мнение от JoroF »

play3rbg написа:Питал съм я вече за такива варианти. Не иска, иска да си остане близо до родителите си и както тя каза какъв е смисъла да имигрирам като си имам всичко вкъщи ( живее в най-хубавия квартал ОКА БЕЙ близо до океана, всичките и приятели са там, идва от доста силно икономически развита страна ). При мен е по-различно, нямаше смисъл да уча в УНСС и после да работя за 700-800 лв. да си платя наема, тока, водата и храната. Мен също ще ми липсват тези неща много, родители, приятели и т.н. но аз съм решил някакси, че няма смисъл да се върна в България, освен ако не ми дават по 3500 на месец ( което е възможно, ако съм представител на голяма фирма ). Това, което мен ме води към Канада е, че не искат на много места ( така чух ) втори чужд език ( аз знам само английски ). Може всеки да казва, че Европа си е Европа, но ми е писнало навсякъде, където отива от мароканци, алжирци, надрусани холандци и българси цигани. Това е проблема на Европа в момента.

Голямо предизвикателство си е да отива с нея дори и да е само за една година. Не сме от кой знае колко дълго заедно, но всичко за сега върви добре, с изключение на неясното бъдеще ( аз не съм много сигурен все още, ще ми трябват по 900-1000 долара на месец за квартира, храна и тук там някое излизане ). Родителите ми не мога да си позволят толкова пари на месец, аз поне си намерих работа сега в Холандия и е по-лесно. Тя също е много притеснена, защото знае, че аз отивам заради нея там и не иска да бъда разочарован от живота и т.н. Познава ме и знае, че съм свиквал на повече нощен живот, което няма да имам толкова възможност там. Другото, което е аз не познавам никой освен нея там, ако случайно стане някой фал и скъсаме съм сам срещу всичко. Беше ми интересно дали има българи, защото си мисля ( поне тук в моя град сме 30-тина български студенти ), че това би ми помогнало с живота там.
Стига сте бе,подпукахте момчето още от пьрвия пост ,трол бил ,прос бил,намси кьф.Пита момчето интересува се .Тои нема още 20 ,не знае кога му се пикае и кога му се ебе ,и не може да пита как на вас ви се иска .Млад е учи се ,его студент е .
Слушаи кво брато ,че ти пее радиото ,Бате ти Жоро.Путката не е проста че не се навива на друго ,а си иска в кьщи до родителите ,кьде сичко и е уредено и нема да си да ва зор .Тя нема да направи компромис с неините интереси ,верваи ми ,егоисти са си .Недеи да мислиш че като доидеш у "икономически развита страна " си цьфнал и вьрзал с илядо кинта ,по точно си загинал героиски,секва ти нощния живот ,имедиатмон как викат франсетата .Пьк ако скьсате ,тя нищо не губи ,ти оставаш сам .Та не е толко лесно у живота ,кьдето и да е ,не че една грешка на тая твоита вьзрас е фатална .ако не си ме разбрал какво сьм ти писал ,скюзе ,ама не сьм много интелигентно копеле .И си помисли защо другите реагират така срещу тебе ,значи нещо бьркаш ,младо момче си нема а се косиш ,живота е пред тебе ,че се научиш.
А ,и тука едно излизане по нощен живот е минимум педесетачка ,тьнкана .и 1000 кинта на месец за ресторанти ,от по скьпите .
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Victoria, British Columbia има ли българи ?

Мнение от optics »

pumpy написа:Моите 5 цента:
- ако отиваш някъде то не е заради някой, който познаваш от няколко месеца - така само ще си развалите връзката;
- ако отиваш някъде не го правиш заради българите там;
- бългаските студенти в Холандия ти пречат да видиш възможностите пред теб;
- ако ти е писнало от мароканци, алжирци и пияни холандци, не си мисли, че в "Намайно" (това много ми хареса) няма да има китайци, индийци и пияни ирландци, например;

Лично на мен мотивацията ти ми звучи объркана, което не значи да не пробваш, не ме разбирай погрешно. Но ще трябва много да се стегнеш, за да не те "пречупи" "скапаната" Канада. А когато нямаш много избор тя е застрашително близо до теб.....
Съгласен с доктора.
Не отиваш заради българите, дори да са ти приятели отпреди, а камоли напълно случайни.
Съгласен и за цялата "цветна палитра" както казваше лидерът на ЕвроРома ;-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор