Издаване ма US виза от Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
pinokio1972
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 4:30 pm

Издаване ма US виза от Канада

Мнение от pinokio1972 »

Здравейте , някой ималли е опит с вадене на виза В1/В2 за САЩ от Канада и дали гледат с друго око на апликантите ?
Питам защото през 2000 пресрочих си престоя в САЩ с около 10 месеца . В момента нямам забрана(проверено) ,но мисля ,че ако кандидатствам в БГ ще обърнат голямо внимание ,въпреки ,че имам Канадска работна виза и работата ми го налага -имам писмо от работодателя обяснаващо причината за тази виза. Какво ви е мнението?
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Издаване ма US виза от Канада

Мнение от Marto »

Мисля, че всичките вътрешни процедури, проверки и т.н. са едни и същи, независимо къде кандидастваш за виза. Фактът, че имаш (предполагам) хубава работа в Канада би трябвало да помогне.

Единствената разлика, която аз изпитах при кандидастване за американска виза в България и в Канада беше, че в Канада ме третираха с много повече уважение.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Издаване ма US виза от Канада

Мнение от grozdan »

Мисля, че нямаш голям избор. Кандидадстваш и каквото стане. Според мен ще ти дадат, не се плаши. Процедурата е една и съща, независимо от коя страна. Разликата е, че субективно погледнато, канадски резидент или човек с постоянна работа ще има по-малка изгода да остане нелегално в САЩ, отколкото такъв от България. Писмото от работодателя ти ще бъде определено от полза. Наскоро си изкарахме визи - жена ми не работи и основните въпроси бяха към нея. Мене ме питаха какво работя, от колко време и загубиха интерес. Питаха ме за документи да докажа, аз казах, че не са ми казали какво точно да нося и затова ще им дам визитка. Няма страшно, ще ти дадат виза!
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Издаване ма US виза от Канада

Мнение от pumpy »

Marto написа: беше, че в Канада ме третираха с много повече уважение.
Блазе ти, когато аз подадох за F2 ми отказаха с обяснението, че нямало нужда да пътуваме със сина ми :?:
Сотях там 6 месеца на B2 и пак кандидатствах от МОнреал и ми се "падна" същия служител, който ми отказа 6 месеца по-рано. С голяма клизма този път ми даде виза, а няколко месеца след това станахме граждани и нуждата от такава изобщо отпадна. Все едно в монреалското консулство получих всичко друго, но не и уважение......
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Издаване ма US виза от Канада

Мнение от roumensp »

pumpy написа:
Marto написа: беше, че в Канада ме третираха с много повече уважение.
Блазе ти, когато аз подадох за F2 ми отказаха с обяснението, че нямало нужда да пътуваме със сина ми :?:
Сотях там 6 месеца на B2 и пак кандидатствах от МОнреал и ми се "падна" същия служител, който ми отказа 6 месеца по-рано. С голяма клизма този път ми даде виза, а няколко месеца след това станахме граждани и нуждата от такава изобщо отпадна. Все едно в монреалското консулство получих всичко друго, но не и уважение......
През 2003 г. си подновявах Н1 в паспорта в консулството във Ванкувър. Това беше виза само за пътуване и е по-скоро формалност, самият Н1 статус изобщо не се дава от тях, а предварително от имиграционните и ми беше наред. Не ми дадоха визата в момента и ми задържаха документите за "допълнителна проверка" понеже нещо си не било съвсем ясно .... звъннах на адвокатите на фирмата, те говориха с тях, обаче на следващия ден беше официален празник в Канада и си получих визата с 2 дена закъснение. Заради което ми изгърмяха 2 самолетни билета до Вегас, които трябваше да платя отново. И това се случва на човек, живеещ от 3 години в САЩ на работна виза ... Повече не съм имал подобни проблеми, но тоя случай доказва, че никога не може да си сигурен какво точно ще се случи.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Издаване ма US виза от Канада

Мнение от Павел »

До колкото си спомням, по-рано забраните за взлизане обратно в САЩ бяха така:
ако си престоял визата до 6 месеца, няма последствия, ако си престоял до година, забраната е 3 години, ако си престоял над година - забраната е 10 години. Поразрови се и виж сега как стоят нещата. Не знам при излизане от САЩ дали си предал на аеролинията формата I-94 и ако си, дали изобщо тя е достигнала до имиграционните. Преди атентата нещата бяха доста хлабави - аз знам няколко човека които престояха и после пак взеха визи и се върнаха. Вероятността да имат рекърд кога си излязъл е много малка. САЩ и Канада в това отношение са много зле - имат рекърд само когато взлизаш. Прецени си сам как ще подходиш, щото ако случайно те хванат че лъжеш, може повече никога да не видиш САЩ, дори и с канадски паспорт.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Издаване ма US виза от Канада

Мнение от bp_de »

Павел написа:До колкото си спомням, по-рано забраните за взлизане обратно в САЩ бяха така:
ако си престоял визата до 6 месеца, няма последствия, ако си престоял до година, забраната е 3 години, ако си престоял над година - забраната е 10 години. Поразрови се и виж сега как стоят нещата. Не знам при излизане от САЩ дали си предал на аеролинията формата I-94 и ако си, дали изобщо тя е достигнала до имиграционните. Преди атентата нещата бяха доста хлабави - аз знам няколко човека които престояха и после пак взеха визи и се върнаха. Вероятността да имат рекърд кога си излязъл е много малка. САЩ и Канада в това отношение са много зле - имат рекърд само когато взлизаш. Прецени си сам как ще подходиш, щото ако случайно те хванат че лъжеш, може повече никога да не видиш САЩ, дори и с канадски паспорт.
Преди не знам но сега явно следят по някъкъв начин кога си излязал.
Лично мои опит- отивам до Франсето – на връщане тоя от хамериканското имигрешън ме базика –вика бе нямало те е 3 месеца.... викам е не е вярно некои е оплескал нещо във ваще компоти -само 2 седмици – ония се смее и вика –знам ,е на виж-завърта ми монитора .... проверявам те какво ще ми кажеш...
По подобен начин се разви и деиствиято на границата с Канада –хем бях до Ван с кола на влизане и ме провери само канадеца – после на връщане в щатско ония като влизах знаеше колко време ме е нямало ....
pinokio1972
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Авг 23, 2010 4:30 pm

Re: Издаване ма US виза от Канада

Мнение от pinokio1972 »

bp_de написа:
Павел написа:До колкото си спомням, по-рано забраните за взлизане обратно в САЩ бяха така:
ако си престоял визата до 6 месеца, няма последствия, ако си престоял до година, забраната е 3 години, ако си престоял над година - забраната е 10 години. Поразрови се и виж сега как стоят нещата. Не знам при излизане от САЩ дали си предал на аеролинията формата I-94 и ако си, дали изобщо тя е достигнала до имиграционните. Преди атентата нещата бяха доста хлабави - аз знам няколко човека които престояха и после пак взеха визи и се върнаха. Вероятността да имат рекърд кога си излязъл е много малка. САЩ и Канада в това отношение са много зле - имат рекърд само когато взлизаш. Прецени си сам как ще подходиш, щото ако случайно те хванат че лъжеш, може повече никога да не видиш САЩ, дори и с канадски паспорт.
Преди не знам но сега явно следят по някъкъв начин кога си излязал.
Лично мои опит- отивам до Франсето – на връщане тоя от хамериканското имигрешън ме базика –вика бе нямало те е 3 месеца.... викам е не е вярно некои е оплескал нещо във ваще компоти -само 2 седмици – ония се смее и вика –знам ,е на виж-завърта ми монитора .... проверявам те какво ще ми кажеш...
По подобен начин се разви и деиствиято на границата с Канада –хем бях до Ван с кола на влизане и ме провери само канадеца – после на връщане в щатско ония като влизах знаеше колко време ме е нямало ....
Виж сега аз имам брак с американка през 2001 и I94 отиде с апликацията I485 към имиграционните за да се настрои статута .Само че след 2 г се разведох и се прибрах в БГ. Нямам забрана ,това е проверено със сигурност от вътрешен човек в консулството ,можеби имам рекорд за брака.Та заради това питам.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Издаване ма US виза от Канада

Мнение от pumpy »

Павел написа:САЩ и Канада в това отношение са много зле - имат рекърд само когато взлизаш. Прецени си сам как ще подходиш, щото ако случайно те хванат че лъжеш, може повече никога да не видиш САЩ, дори и с канадски паспорт.
Това Е минало.....не ми се рови за оригиналната публикация, но от няколко седмици двете държави обменят обратна информация, която отчита вече престоя и кога си излязъл от другата страна. Една от целите на програмата е да няма злоупотреби с молбите за гражданство.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Издаване ма US виза от Канада

Мнение от Павел »

Обмяната е м/у САЩ и Канада - по тоя начин ще се преборят с измамите само при положение, че всички подали за гражданство ходят само до Щатите и не до други държави. Подай утре "молба" до CBA за история на пътуванията ти и ще видиш, че ще получиш отговор (след около 2 м), който ще показва САМО ВЛИЗАНИЯТА ти! За това за доказване на престоя и необходимите дни ти искат и копия на всички страници от паспорта, което пак според мен е недостатъчно, щото след като въведоха метода да се самочекваш на границата, не получаваш печат в паспорта.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Издаване ма US виза от Канада

Мнение от pumpy »

Е тук стана много сложно:
- единствено канадските паспорти се самочекват на границата - те обаче не подават за гражданство. Всички останали минават през служител и получават печат;
- и да, обмяната е между САЩ и Канада, но и там явно идваха най-големите измами при подаване за гражданство - аз познавам човек, който е бил в Канада има няма 6 месеца и след като е излизал и влизал през САЩ, след 3 години в България подаде за канадско гражданство и го получи - това през 2004;
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Издаване ма US виза от Канада

Мнение от Павел »

pinokio1972 написа:
bp_de написа:
Павел написа:До колкото си спомням, по-рано забраните за взлизане обратно в САЩ бяха така:
ако си престоял визата до 6 месеца, няма последствия, ако си престоял до година, забраната е 3 години, ако си престоял над година - забраната е 10 години. Поразрови се и виж сега как стоят нещата. Не знам при излизане от САЩ дали си предал на аеролинията формата I-94 и ако си, дали изобщо тя е достигнала до имиграционните. Преди атентата нещата бяха доста хлабави - аз знам няколко човека които престояха и после пак взеха визи и се върнаха. Вероятността да имат рекърд кога си излязъл е много малка. САЩ и Канада в това отношение са много зле - имат рекърд само когато взлизаш. Прецени си сам как ще подходиш, щото ако случайно те хванат че лъжеш, може повече никога да не видиш САЩ, дори и с канадски паспорт.


Виж сега, аз няма какво да гледам - ти си тоя дето пита, дето трябва да гледа другите какво ти пиша и да осмисля написаното. Прочети ме ако трябва няколко пъти.

Преди не знам но сега явно следят по някъкъв начин кога си излязал.
Лично мои опит- отивам до Франсето – на връщане тоя от хамериканското имигрешън ме базика –вика бе нямало те е 3 месеца.... викам е не е вярно некои е оплескал нещо във ваще компоти -само 2 седмици – ония се смее и вика –знам ,е на виж-завърта ми монитора .... проверявам те какво ще ми кажеш...
По подобен начин се разви и деиствиято на границата с Канада –хем бях до Ван с кола на влизане и ме провери само канадеца – после на връщане в щатско ония като влизах знаеше колко време ме е нямало ....
Виж сега аз имам брак с американка през 2001 и I94 отиде с апликацията I485 към имиграционните за да се настрои статута .Само че след 2 г се разведох и се прибрах в БГ. Нямам забрана ,това е проверено със сигурност от вътрешен човек в консулството ,можеби имам рекорд за брака.Та заради това питам.


Виж сега, аз няма какво да гледам - ти си тоя дето пита, трябва да гледа и осмисля другите какво ти пиша. Ако трябва ме прочети няколко пъти.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Издаване ма US виза от Канада

Мнение от Павел »

pumpy написа:Е тук стана много сложно:
- единствено канадските паспорти се самочекват на границата - те обаче не подават за гражданство. Всички останали минават през служител и получават печат;
- и да, обмяната е между САЩ и Канада, но и там явно идваха най-големите измами при подаване за гражданство - аз познавам човек, който е бил в Канада има няма 6 месеца и след като е излизал и влизал през САЩ, след 3 години в България подаде за канадско гражданство и го получи - това през 2004;
"единствено канадските паспорти се самочекват на границата - те обаче не подават за гражданство. Всички останали минават през служител и получават печат;"

Това не може да бъде по-далеч от истината – всеки пърманент резидент, независимо какъв паспорт притежава, може да се самочеква ако прецени, че ще чака на по-малка опашка. Даже става и с червен бг паспорт :D

"но и там явно идваха най-големите измами при подаване за гражданство"

Това също не е вярно – болшинството мошеници са араби и индийци, изобщо не преминаващи канадо-щатската граница:
„Many of those involved in the scam are from the Middle East, particularly Lebanon. While they do not wish to actually move to Canada, they want an escape hatch in the event their home countries become unstable, according to internal documents.
“Anecdotal evidence suggests that a percentage of applicants from the Middle East obtain permanent resident status, then Canadian citizenship, with the goal of acquiring a second passport as insurance in case of instability in their country of first residence,” reads a federal study.”

http://news.nationalpost.com/2012/09/09 ... for-fraud/"


"Ottawa believes that some 3,100 citizens, most from the Middle East or Gulf countries, have wrongly been granted citizenship because they gave inaccurate or fraudulent information about residency."

http://gulfnews.com/news/gulf/uae/gener ... -1.1083446"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Издаване ма US виза от Канада

Мнение от pumpy »

Павка, както написах по-горе става малко сложно и БЕЗСМИСЛЕНО. Ако се чеквам с карта на резидент, то е все тая дали имам печат в паспорта или не, защото какво се сещаш какртата се издава от същата агенция, която приема и обработва и молбата за гражданство. Нали се сещаш, че нямат нужда от печат в паспорта ти, защото вече имат информацията от картите си, минали границата. Ако те карат да я попълваш по формулярите е по-скоро да те хванат в "крачка", а не защото не знаят къде и кога си бил;
Втория ти цитат изобщо не коментира дали "измамниците" преминават или не през американско-канадската граница, ерго по никакъв начин не допълва или оборва написаното от мен по-горе;

Все едно не ми се спори с теб, особено не по темата. На мен ми е отказвана американска виза в Монреал. Освен това познавам човек взел канадско гражданство със само няколко месеца в Канада и влизане и излизане през сухопътната граница. Това знам от личен опит, това написах. Ако имаш нещо да кажеш по темата за визите, моля.......
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Издаване ма US виза от Канада

Мнение от Павел »

Пумпи, проблема с не слагането на печат (или липса на всички стари паспорти след първоначалното пристигане в Канада) ще има всеки, подал апликация за гражданство. След като минеш теста ти преглеждат паспорта (паспортите) за да ти видят печатите и преценят дали имаш необходимите мин. брой дни престой в Канада. Ако не си си запазил всички паспорти или ако липсват печати, ти дават да попълваш един огромен формуляр, който трябва да им върнеш до 45 дни. В тоя формуляр те питат и за майчиното ти мляко - справка от CBSA за история на пътуванията ти, хелт рекърдс, тайтълс за недвижими имоти, форми Т-4 и Т-5, дори данни за имунизация на децата, ако имаш такива. Всичко това се препраща на ситизеншип съдя, пред който се явяваш на интервю. Това може да ти забави случая с година. А ти може да ми разправяш до утре, че било една инстанция и всичко се знаело. Всички подаващи за гражданство много да си опичат акъла, да не се самочекват и най-важното, никога да не си предават в Бг стария паспорт, при подновяване с нов.

По другия въпрос - да не искаш да ми кажеш, че всичките арабски нарушители живеят легално в САЩ и се крият там, докато вземат канадско гражданство? Аз не оспорвам това което казвш за твоите познати, но да твърдиш, че повечето измами стават на кан/амер. граница е смешно. Преди месец четох локален вестник, в който се казваше, че 70 и кусур % от измамниците са араби и индийци.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор