Новопристигнал в Калгари моли за съвет

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
bladerunner
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Апр 28, 2012 5:01 pm

Re: Новопристигнал в Калгари моли за съвет

Мнение от bladerunner »

Здрасти Oilers,
не съм обикалял много-много лично по фирмите да си оставям разпечатани резюмета, а 90% съм ги пускал онлайн. Другото, с което бъркам е може би това, че за нискоквалифицирана работа пускам онлайн резюме, в което пише как през последните няколко години съм вършил квалифицирана работа. Хората от форума вече ми го посочиха като грешка и смятам да я поправя в най-скоро време. Само дето недоумявам, ако кандидатствам в Walmart, примерно, за stocker, какво да си напиша в резюмето, при положение, че никога не съм работил подобно нещо в България. Може би трябва да се позова на опита си от ученическите бригади (ако има живи да ги помнят), когато редихме кашони с буркани по палети :)
Благодарности на apple за адекватната реакция. Thumbs up.
И още благодарности на всички за подкрепата и съветите!
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Новопристигнал в Калгари моли за съвет

Мнение от the_coach »

Блейдрънър, ако искаш да кандидатстваш в Уолмарт, в резюмето си пишеш че си работил в Метро кеш анд кери, Карфур, или Кауфланд. Нищо друго.
Обаче съфорумник, който познавам лично, ти каза че в момента има глад за хора в Албърта, така, че аз смятам, че ако си малко по-уверен в себе си и имаш добър английски и си направиш точното резюме, ще си намериш работа дето ще те кефи :)

Ойлерс, малко от високо гледаш на нещата. Внимавай, че от висока като паднеш боли повече :)
Човека има нужда от подкрепа, а не да му показваш ти колко си велик, а той колко е забит и смотан.
Колелото се върти и ти днес може да си на върха, но не се знае утре в каква ситуация може да изпаднеш :)
Хали Бали
Мнения: 243
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 1:14 pm

Re: Новопристигнал в Калгари моли за съвет

Мнение от Хали Бали »

bladerunner написа:Здрасти Oilers,
не съм обикалял много-много лично по фирмите да си оставям разпечатани резюмета, а 90% съм ги пускал онлайн. Другото, с което бъркам е може би това, че за нискоквалифицирана работа пускам онлайн резюме, в което пише как през последните няколко години съм вършил квалифицирана работа. Хората от форума вече ми го посочиха като грешка и смятам да я поправя в най-скоро време. Само дето недоумявам, ако кандидатствам в Walmart, примерно, за stocker, какво да си напиша в резюмето, при положение, че никога не съм работил подобно нещо в България. Може би трябва да се позова на опита си от ученическите бригади (ако има живи да ги помнят), когато редихме кашони с буркани по палети :)
Благодарности на apple за адекватната реакция. Thumbs up.
И още благодарности на всички за подкрепата и съветите!
Що не пробваш по уеърхаусите като ордер мейкър,да редиш палети със заявки за транспорт.Обикновенно за тая работа обявите висят на транспаранти опънати на уеърхаусите и срещата там става на место без си вита ми вита.Даже и по обявите искат среща на место да те видят колко си здрав и как се оправяш с езика говоримо и четимо.
Ама такава работа ако се моташ в центъра няма как да намериш ,а трябва да отидеш малко на североизток в индустриалните зони до летището.
Хали Бали
Мнения: 243
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 1:14 pm

Re: Новопристигнал в Калгари моли за съвет

Мнение от Хали Бали »

Илипък иди в някоя агенция за намиране на общашка работа.В най честия случай ще те пратят в някоя карго компания където да вадиш кашони от контейнерите от Китай и да ги редиш по палети или в някоя манифактура на поточна линия да редиш я кутийки с нещо си в кашони,я нещо друго.
Хали Бали
Мнения: 243
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 1:14 pm

Re: Новопристигнал в Калгари моли за съвет

Мнение от Хали Бали »

Ети една обява дето ще те лапнат като топъл хляб
http://calgary.en.craigslist.ca/lab/3209979501.html"
Разгледай и другите от креглиста,има сума ти за неквалифицирана работа и само тел за контакт без да искат цв
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Новопристигнал в Калгари моли за съвет

Мнение от tot2311 »

Ходи някой да ти оправи резюмето (проучи къде има employment agency) и почвай масирано пускан по сайтовете за работа: craigslist.com ca.indeed.com workopolis.com
Резюмето го променяй спрямо всяка конкретна обява.
За неквалифициране работа няма споменаваш че си квалифициран. Може да пробваш да ходиш на място в по-големите търговски вериги и там да оставяш резюмета ( като очевидно ще трябва да послъгваш че си работил нещо смотано в БГ).
Успех и няма да се отчайваш.
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Новопристигнал в Калгари моли за съвет

Мнение от margaret »

Хали Бали написа:Илипък иди в някоя агенция за намиране на общашка работа.В най честия случай ще те пратят в някоя карго компания където да вадиш кашони от контейнерите от Китай и да ги редиш по палети или в някоя манифактура на поточна линия да редиш я кутийки с нещо си в кашони,я нещо друго.
Без да се заяждам, ама ми е интересно ти откъде ги знаеш тия работи, като си в Гърция и беше писал, че ще летиш за Канада на 15.09...
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
Хали Бали
Мнения: 243
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 1:14 pm

Re: Новопристигнал в Калгари моли за съвет

Мнение от Хали Бали »

margaret написа:
Хали Бали написа:Илипък иди в някоя агенция за намиране на общашка работа.В най честия случай ще те пратят в някоя карго компания където да вадиш кашони от контейнерите от Китай и да ги редиш по палети или в някоя манифактура на поточна линия да редиш я кутийки с нещо си в кашони,я нещо друго.
Без да се заяждам, ама ми е интересно ти откъде ги знаеш тия работи, като си в Гърция и беше писал, че ще летиш за Канада на 15.09...
Ами имам приятели в цяла Канада от BC до NF и те ми разказват за живота там.Нали така де ,преди да тръгнем трябва добре да си научим урока както постоянно се прокламира тук в този форум.
Даже мога да ти кажа кой екзит да хванеш на Калгари трайъл за да стигнеш до летището.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Новопристигнал в Калгари моли за съвет

Мнение от klisurov »

:spam:
margaret написа:... Без да се заяждам, ама ми е интересно ти откъде ги знаеш тия работи ...
Да си чувал/а за bateto ;)
Интересно ми е дали наистина ще се върне в Канада :o
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Хали Бали
Мнения: 243
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 1:14 pm

Re: Новопристигнал в Калгари моли за съвет

Мнение от Хали Бали »

klisurov написа::spam:
margaret написа:... Без да се заяждам, ама ми е интересно ти откъде ги знаеш тия работи ...
Да си чувал/а за bateto ;)
Интересно ми е дали наистина ще се върне в Канада :o
Ако е жив и здрав когато му дойде времето да излезе в заслужена почивка ще трябва да си размърда задника да си уреди документите за пенцията.Просто но чойс,дистанционно няма как да стане.
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: Новопристигнал в Калгари моли за съвет

Мнение от OILERS »

fighter написа:Блейдрънър, ако искаш да кандидатстваш в Уолмарт, в резюмето си пишеш че си работил в Метро кеш анд кери, Карфур, или Кауфланд. Нищо друго.
Обаче съфорумник, който познавам лично, ти каза че в момента има глад за хора в Албърта, така, че аз смятам, че ако си малко по-уверен в себе си и имаш добър английски и си направиш точното резюме, ще си намериш работа дето ще те кефи :)

Ойлерс, малко от високо гледаш на нещата. Внимавай, че от висока като паднеш боли повече :)
Човека има нужда от подкрепа, а не да му показваш ти колко си велик, а той колко е забит и смотан.
Колелото се върти и ти днес може да си на върха, но не се знае утре в каква ситуация може да изпаднеш :)
Абсолютно си прав.Не съм искал да обидя човека,но май така се получи.Поднасям искренните си извинения на bladerunner.Начина по който се изразих не беше най-удачния-съжалявам.

Но от друга страна си мисля,че като виждаш че нещата не стават,трябва да ти светне,че нещо не е наред.И в този ред на мисли си правя извода,че има нещо "сбъркано" в системата.Когато е пристигнал преди два месеца в Калгари bladerunner е бил посрещнат вероятно от приятели,познати и т.н.Въпроса който си задавам сега е-къде са били тези хора с опит в Канада през това време? Да не си намериш нещо за два месеца в Албърта е много време.

Горе-долу това имах в предвид,не съм искал да обиждам човека или да се правя на велик.И аз като повечето от нас ядох здраво сопата първите две години,така,че знам какво е.
Хали Бали
Мнения: 243
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 1:14 pm

Re: Новопристигнал в Калгари моли за съвет

Мнение от Хали Бали »

OILERS написа:
fighter написа:Блейдрънър, ако искаш да кандидатстваш в Уолмарт, в резюмето си пишеш че си работил в Метро кеш анд кери, Карфур, или Кауфланд. Нищо друго.
Обаче съфорумник, който познавам лично, ти каза че в момента има глад за хора в Албърта, така, че аз смятам, че ако си малко по-уверен в себе си и имаш добър английски и си направиш точното резюме, ще си намериш работа дето ще те кефи :)

Ойлерс, малко от високо гледаш на нещата. Внимавай, че от висока като паднеш боли повече :)
Човека има нужда от подкрепа, а не да му показваш ти колко си велик, а той колко е забит и смотан.
Колелото се върти и ти днес може да си на върха, но не се знае утре в каква ситуация може да изпаднеш :)
Абсолютно си прав.Не съм искал да обидя човека,но май така се получи.Поднасям искренните си извинения на bladerunner.Начина по който се изразих не беше най-удачния-съжалявам.

Но от друга страна си мисля,че като виждаш че нещата не стават,трябва да ти светне,че нещо не е наред.И в този ред на мисли си правя извода,че има нещо "сбъркано" в системата.Когато е пристигнал преди два месеца в Калгари bladerunner е бил посрещнат вероятно от приятели,познати и т.н.Въпроса който си задавам сега е-къде са били тези хора с опит в Канада през това време? Да не си намериш нещо за два месеца в Албърта е много време.

Горе-долу това имах в предвид,не съм искал да обиждам човека или да се правя на велик.И аз като повечето от нас ядох здраво сопата първите две години,така,че знам какво е.

То само на посрещачи приятели едва ли може да се разчита в търсенето на работа.Спонмям си един случай с мой приятел който преди 10-12 години акустира в Монтреал.Посрещат го приятелите,подслоняват го ,1-2 седмици аху-иху ядене-пиене и моя приятел тогава ги пита-досега добре,ядохме пихме ама все пак тука къде се работи.И приятелите на 1 година канадска служба в шах-ама ние това не го знаеме ,тук 2-3 и по вече години всички са на социал,за работа никой и дума не обелва,върви се запиши на социала,ти тук да бачкаш ли си дошъл.
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: Новопристигнал в Калгари моли за съвет

Мнение от OILERS »

В Албърта ,социала нещо не върви,а пък и все нещо се намира като за начало.
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: Новопристигнал в Калгари моли за съвет

Мнение от OILERS »

То не става въпрос да му намират работа-макар,че и това се е случвало.Става въпрос,че могат да го заведат(покажат) агенция за работа.Там хората ще му оправят и резюмето и съвет ще му дадат-за това става реч.
Хали Бали
Мнения: 243
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 1:14 pm

Re: Новопристигнал в Калгари моли за съвет

Мнение от Хали Бали »

OILERS написа:То не става въпрос да му намират работа-макар,че и това се е случвало.Става въпрос,че могат да го заведат(покажат) агенция за работа.Там хората ще му оправят и резюмето и съвет ще му дадат-за това става реч.
Именно де,ако е попаднал в горе цитирания от мен случай на безхаберници,на ква помощ за ориентация да се надява човека.
Заключено