Свежи идеи за бизнес в Канада!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от apple »

Много фантастики се изприказваха за Канада, но ми е интересно да разбера какво точно смятат господа форумните експерти по въпроса за стартиране на собствен бизнес в Канада. Но в наши дни не преди години...Много хора в БГ си мислят, че тук ей така с едно щракане на пръсти завърташ фирмата и богатееш. Интересно защо малко българи тук се захващат с това, но пък от индийци и китайци фирмаджии не можеш да си намериш място под слънцето. Малко за загрявка по темата:http://profit.bg/news/article/nid-89151.html Аз мисля да захвана тоя бизнес с "гъшата полиция" тук е пълно с гъски, патки, гларуси и гарги, ще ги гоним всичките до дупка. Ама си мисля, че и това тук не става щото животните имат повече права от хората. Ще тръгнат да ме съдят за експлоатация на кучетата и за причиняване на стрес на пернатите... Я дайте друга идея кой на майтап, кой на сериозно, може пък да излезе интересна тема. :?:
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от pavelyankov »

Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от apple »

Янков, с това ли ще стартираш като се приземиш тук? ;)
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от pavelyankov »

Не, миличка, не........
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от optics »

Виждали ли сте някога продукт или компания, за които да си кажете “Как не се сетих за това?”
Естествено. По-интересно става когато имаш някаква идея, мъчиш я оттук оттам, не намираш начин да я реализираш и след 2-3 години четеш в новините: Еди кой си изобретил...
Това ми се е случвало.
Но не го казвам за хвалене, щото да знаеш е само първата стъпка, другите 3 ги помните от Хайтов.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от Bistra »

Оооо тези телефони! :rofl:
http://www.youtube.com/watch?v=FjGsiFuN ... re=related"
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от mortigur »

Аз бих отворил магазин за алкохол.
Taxation is theft.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от myhata II »

В коя провинция ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от yahoo »

Магазин за сървайвъл продукти - ще е много посещаван към края на тази година :)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от ivandaman »

_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от Koko »

apple написа:Много фантастики се изприказваха за Канада, но ми е интересно да разбера какво точно смятат господа форумните експерти по въпроса за стартиране на собствен бизнес в Канада. Но в наши дни не преди години...Много хора в БГ си мислят, че тук ей така с едно щракане на пръсти завърташ фирмата и богатееш. Интересно защо малко българи тук се захващат с това, но пък от индийци и китайци фирмаджии не можеш да си намериш място под слънцето. Малко за загрявка по темата:http://profit.bg/news/article/nid-89151.html Аз мисля да захвана тоя бизнес с "гъшата полиция" тук е пълно с гъски, патки, гларуси и гарги, ще ги гоним всичките до дупка. Ама си мисля, че и това тук не става щото животните имат повече права от хората. Ще тръгнат да ме съдят за експлоатация на кучетата и за причиняване на стрес на пернатите... Я дайте друга идея кой на майтап, кой на сериозно, може пък да излезе интересна тема. :?:
Според мене така както успешното намиране на работа като наемен работник, така и стартирането на собствен бизнес зависят от това колко го бива човек и колко си разбира от работата, т.е. какво може да предложи било то като наем труд, било то като предприемачески умения обърнати в печалба.
В Канада има българи занимаващи се успешно със собствен бизнес, виж справочника на Булбиз, но като цяло се се иска човек да инвестира доста време и пари, докато види резултат от труда си.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от roumensp »

myhata II написа:В коя провинция ?
Албърта или BC. До 2015 г. BC изцяло ще приватизира вноса и продажбата на алкохол, в момента е mix.
Аз знам българин във Ванкувър, който е вносител и дистрибутор, но нямам идея дали бизнесът му върви.
В настоящия момент най-лесно е в Албърта.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от valioiko »

roumensp написа:
myhata II написа:В коя провинция ?
Албърта или BC. До 2015 г. BC изцяло ще приватизира вноса и продажбата на алкохол, в момента е mix.
Аз знам българин във Ванкувър, който е вносител и дистрибутор, но нямам идея дали бизнесът му върви.
В настоящия момент най-лесно е в Албърта.
Щом отваря нови магазини, значи върви....
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от roumensp »

Може и риъл естейт агент, познавам 3-ма българи. Относително лесно се става (има курсове), но според мен конкуренцията е много голяма и трябва доста време докато си намериш ниша и клиенти.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от ablood »

roumensp написа:Може и риъл естейт агент, познавам 3-ма българи. Относително лесно се става (има курсове)
Аз познавам един който беше скъсан на максималните 3 изпита и курсовете му изгоряха.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Заключено