Свежи идеи за бизнес в Канада!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от Bistra »

myhata II написа:Тия ги разправяй на новодошлите имигранти в катакомбата :rofl:
Що? Аз не виждам особена разлика между тях-новодошлите и теб-след толкова висене в Канада. Слаба ракия си, слабааа! Не търси под вола теле, а по-добре се огледай, дали не си муха удавена в чаша с водЪ! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от myhata II »

Значи баща ти влезнал в Канада с 500 доларъ,живял на майната си еди колко си години,после преселил се в Монтреал и със същите 500 доларъ си купил катакомба :D
Питах те ,покажи ни катакомбата и документа за собственост и адреза да видим гордостта ти за успешен бизнес в Канада,отговори няма :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от Bistra »

Да го речем така:
-влязъл с 500
-живял на майна си и РАБОТИЛ!!!! (не ял, пил и веселил) + икономисвал, щото за сам човек е по-лесно, капише?
-преместил се, вече с ХХХХ $ в Монреал
-отново РАБОТИЛ!!!! (не ял, пил и веселил) + икономисвал = КУПИЛ МАЛЪК БИЗНЕС
-отново РАБОТИЛ!!!! (не ял, пил и веселил) + развивал малък бизнес (без да пише по Форуми) = резултат вече ХХХХХ $ & закупуване на други 2 малки бизнеса ;)
-отново РАБОТИЛ!!!! (не ял, пил и веселил) + развивал 3 малки бизнеса (без да пише по Форуми) = резултат вече ХХХХХХ $ & закупуване на блок ;)
...и т.н., и т.н. до 3 пъти (явно любимо число) ;)
Какво друго не ти е ясно? А адреса е конфиденциален и не се изнася за сеир по селските панаири и седенки, обилно полят със изключително скапани вино и бира домашно производство. :D
А разкажи, ти, сега в резюме как ти протече живота през същите години, като ще играем покер с открити карти! :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от apple »

Бистре, това за какъв период от време се случва? Нещо не съобщаваш цялата истина май? На мен версията на Мухата повече ми се връзва! :?: Значи идва с 500$ насам,за да ползва социала, а после некак си му пращат куфарчето на Другаря! ;)
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от valioiko »

apple написа:Бистре, това за какъв период от време се случва? Нещо не съобщаваш цялата истина май? На мен версията на Мухата повече ми се връзва! :?: Значи идва с 500$ насам,за да ползва социала, а после некак си му пращат куфарчето на Другаря! ;)
Тая версия повече ти изнася, затова и повече ти се връзва :rofl:
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от Bistra »

Другар е на баба ти фърчилото! :rofl: :rofl: :rofl:
Ами от 89-та година брой колко са, че не ми се смята. Възможно е и без куфарчето, вервай ми, но не всеки го може. :)
Разбра ли сега, Душко, защо се гордея? Не заради парите, а заради семката, ако разбираш за какво ти говоря. ;)
Пука ми за парите! Аз съм широка душа и с тях, и без тях, все бих живяла по един и същи начин, изключващ негативизма. :sun: :f:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от Bistra »

Упс, не видях, че има и друго мнение. Горното беше за ябълката. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от mufc »

Просто завиждат Бистра и не могат да повярват, че много хора успяват.
Manchester United Football Club
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от edelwais »

Bistra написа:Другар е на баба ти фърчилото! :rofl: :rofl: :rofl:
Ами от 89-та година брой колко са, че не ми се смята. Възможно е и без куфарчето, вервай ми, но не всеки го може. :)
Разбра ли сега, Душко, защо се гордея? Не заради парите, а заради семката, ако разбираш за какво ти говоря. ;)
Пука ми за парите! Аз съм широка душа и с тях, и без тях, все бих живяла по един и същи начин, изключващ негативизма. :sun: :f:
колежке,
ако сте обективна, като казвате А, кажете и Б - каква част от недвижимата собственост е закупена по време около референдума за независимост на Кебек. Не че има нещо лошо де, и не, че за това не се иска акъл, кураж и находчивост, но това би направило историята по-преглъщаема за хората които твърдят, че "те такова животно нема, па нема!"
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от mortigur »

edelwais написа:
Bistra написа:Другар е на баба ти фърчилото! :rofl: :rofl: :rofl:
Ами от 89-та година брой колко са, че не ми се смята. Възможно е и без куфарчето, вервай ми, но не всеки го може. :)
Разбра ли сега, Душко, защо се гордея? Не заради парите, а заради семката, ако разбираш за какво ти говоря. ;)
Пука ми за парите! Аз съм широка душа и с тях, и без тях, все бих живяла по един и същи начин, изключващ негативизма. :sun: :f:
колежке,
ако сте обективна, като казвате А, кажете и Б - каква част от недвижимата собственост е закупена по време около референдума за независимост на Кебек. Не че има нещо лошо де, и не, че за това не се иска акъл, кураж и находчивост, но това би направило историята по-преглъщаема за хората които твърдят, че "те такова животно нема, па нема!"
...ех пак разлаяхте кучетата. Таман почнах да си мисля че е възможно ... жалко :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Taxation is theft.
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от edelwais »

mortigur написа:
edelwais написа:
Bistra написа:Другар е на баба ти фърчилото! :rofl: :rofl: :rofl:
Ами от 89-та година брой колко са, че не ми се смята. Възможно е и без куфарчето, вервай ми, но не всеки го може. :)
Разбра ли сега, Душко, защо се гордея? Не заради парите, а заради семката, ако разбираш за какво ти говоря. ;)
Пука ми за парите! Аз съм широка душа и с тях, и без тях, все бих живяла по един и същи начин, изключващ негативизма. :sun: :f:
колежке,
ако сте обективна, като казвате А, кажете и Б - каква част от недвижимата собственост е закупена по време около референдума за независимост на Кебек. Не че има нещо лошо де, и не, че за това не се иска акъл, кураж и находчивост, но това би направило историята по-преглъщаема за хората които твърдят, че "те такова животно нема, па нема!"
...ех пак разлаяхте кучетата. Таман почнах да си мисля че е възможно ... жалко :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
не, не, аз не казвам, че така е станало (макар, че съм чувал, че по това време цените на недвижимите имоти в Кебек са били паднали драстично и е било едва ли не 2 за левче - но, пак казвам - лично на мен не би ми било стискало да поема такъв риск)
иначе идеята звучи малко като Рокфелер - купил една ябълка, изтъркал я, продал я за цената на две, купил две ябълки, излъскал ги, продал ги за цената на четири, и ... наследил 2 милиона и станал милионер :) или дето викаха едно време в България - "Откъде го имаш това Порше бе?" "ами от залъка съм си отделял" "Егати залъка" :)
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от Bistra »

Към колегата високопланинско цвеке: Цялата част е закупена след референдума за независимост на Кебек, доколкото знам. Това достатъчно ли е като отговор? Последният референдум беше 1995 год., доколкото знам.
Съжалявам, че историята не ви е залък за преглъщане, ама това не е мой проблем. Много хора съжаляват, включително и моят баща, впоследствие купил доста по-скъпо, че тогава не са имали необходимите средства, ама такъв е животът за съжаление. :(
Ами, да си лаят, mortigur! Той-керванът си върви. :)
Аз пък да не съм лисица, че да се завирам в дупка! Иска идеи за бизнес, ето аз и давам изпитана схема - без патки и гъски, само че с много блъскане. Животът е сурав и курав, това е положението! :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от mufc »

Точно ето това харесвам на Белите държави, че със много блъскане нещата се постигат :y:
Ако някой иска да успее по-добре да забрави какво значи думата "Мързел"
Manchester United Football Club
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от yahoo »

Не е само до мързел, а до добре направена сметка какво можеш да направиш в условия на силна конкуренция и най-вече дали ще си заслужава усилието. Повечето решават, че само част от тези усилия по посока две добри заплати са достатъчни за приемливо добър живот. Затова и не са много тези, които се хващат с по-сериозен собствен бизнес. А такива способни само да завиждат на крайния резултат има колкото искаш.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Свежи идеи за бизнес в Канада!

Мнение от ablood »

edelwais написа:...макар, че съм чувал, че по това време цените на недвижимите имоти в Кебек са били паднали драстично и е било едва ли не 2 за левче
Аз категорично не вярвам в тези легенди.
Предполагам, че е имало дребни изключения от безхаберници, или притиснати хора, които са продали на наистина наски цени, ама предполагам, че както и 2008 сделките просто драстично са намаляли. Легендите раздуват крайности и изключения.

Ти ако си на етап да продаваш поради нова работа, бебе, пенсиониране, овдовяване, пораснали деца и подобни няма ли да изчакаш докато се успокоят нещата?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Заключено