Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Странджата »

Честито Блъди!Да ти е здрава и весела рожбата!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от roumensp »

ablood написа:Тази пролет не можем, защото имаме бебе, ама наесен пак ще ходим.
Честито, да ти е живо и здраво.

Ние предпочитаме Хавай, Карибите са доста далече за нас. Аз харесвам и Мексико, ама жена ми не го обича. А в самата Канада често ходим до Уистлър. Понякога отскачаме и до Южна Калифорния, до L.A. и Сан Диего, най-вече заради детето (Дисниленд, Сиа Уърлд, Лего Уърлд, Юнивърсъл Студиос).

Ние сме "принудени" да почиваме редовно, защото имаме timeshare в Щатите, което е базирано на точки, които ако се натрупат прекалено и не се ползват, "изгарят".
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от apple »

Темата има характер на анкета....
Правиш ли разлика между характер на анкета и това е анкета? Аз правя! То оставаше и въпросник да разработя щото нали се пребихте по същество да отговаряте повечето. Репрезентативна извадка, генерална извадка тук ги използвам за майтап или и това не схващаш, Безбожник. Нещо като примерно да ти кажа, че подозирам, че си падаш по "метода на взаимно проникващите се извадки" т. е. когато двама мъже обичат да си проникват взаимно и да се опознават по-дълбоко по този начин. Тук е добре за хората с нестандартна ориентация, бързо ги интегрират ;) Това е само пример тука му викат екзампъл май беше :P Анадън му? Като не ви харесва английския ми да питам на друг език щото? Иначе работя по усъвършенстването нема начин и да допускам още доста грешки, то всички все идеални ли бяхте в началото? А иначе рано е за изводи и обобщения...Но май, май все пак суровите данни са: двама били на Карибите - Коко ама като гурбетчия и Ира еднократно. В темата няма голяма навалица принципно извода си е ясен. Мълчат мнозинството, защото темата не ги касае за съжаление. И още един извод Куба е най-посещаваната туристическа дестинация от БГ емигранти в Канада, защото е по-близо, предлага екзотика, добър климат, комфорт и качествено обслужване на достъпни цени. Лошо няма - идеята за Карибите не беше моя друг един се изцепи, че ей така с щракане на пръстите си я позволява едва ли ежегодно...
Варненския, ти като какъв инсект се определяш? Щото се завираш нахално като cockroach навсякъде където не ти е мястото. За цените на почивките във Варна не питам!
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от UnHoly »

Ама разбира се, майтап си била правила госпожата, това е то обяснението... Какво е това нещо с "характер на анкета" и защо няма общо със същинската такава ("анкета", да не забравяме за какво става дума все пак)? Дали има характерната особеност на релацията "това е курветина" ≈ "това е индивид с курвенски характер"? И за тази цел (да се забавляваш?) ползваш едни популярни пособия, дето според мен са чиста проба икономически chick-lit, ама хайде! Понякога образованието и така пуска корени...
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от roumensp »

apple написа:Лошо няма - идеята за Карибите не беше моя друг един се изцепи, че ей така с щракане на пръстите си я позволява едва ли ежегодно...
Ама и ти като си се хванала за тия "Кариби" ... Той го е използвал като събирателно за всякаквите му там тропически дестинации. Повече от ясно е, че хора от западното крайбрежие не са очаровани от идеята за 8-часов полет и предпочитат други места.
А да правиш извод, че никой не е бил там, защото не ти е отговорил 5-6 часа след като си отворила темата, е смешно.
Това за "комфорта" в Куба го запази за някой друг, аз предпочитам "хамериканския" Хавай.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Bistra »

ablood написа:Тази пролет не можем, защото имаме бебе, ама наесен пак ще ходим.
Ама, то роди ли се? Ех-ххх, бебенце и ти, да не се похвалиш! :inlove:
Да ви е живо, здраво и много да ви радва! :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Павел »

Поведението на Апълката за пореден път показва, че на нея добронамерено не трябва да и се отговаря. Пиша от името на двамата :D , позволили си да отидат до карибите.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от miteto »

apple написа:В темата няма голяма навалица принципно извода си е ясен. Мълчат мнозинството, защото темата не ги касае за съжаление.
Няма голяма навалица заради арогантно/подигравателния тон на "анкетата". Сега по-спокойно ли ще спиш, след като сама си се навиваш, че никой не бил ходил на почивка на Карибите?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от ablood »

Благодаря, благодаря.

BTW не е сериозно да купиш едноседмична почивка в 5 звезден хотел в Куба за $800 и да очакваш, че отговаря на 5 звезден в Хаваите. За тази цел има ***** + Premium All Inclusive, или Extra All Inclusive + Spa, или Premium Lux, или подобни допълнения. Цената пак е под хавайската, ама разликата вече не е толкова внушителна.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Marto »

Ябълке, мълчим, щото иначе хептен ще се депресираш.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от mortigur »

Marto написа:Ябълке, мълчим, щото иначе хептен ще се депресираш.
:super: :super:
Taxation is theft.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от roumensp »

ablood написа:Благодаря, благодаря.

BTW не е сериозно да купиш едноседмична почивка в 5 звезден хотел в Куба за $800 и да очакваш, че отговаря на 5 звезден в Хаваите. За тази цел има ***** + Premium All Inclusive, или Extra All Inclusive + Spa, или Premium Lux, или подобни допълнения. Цената пак е под хавайската, ама разликата вече не е толкова внушителна.
Аз вече не ща и да чувам за All Inclusive, след последния ми такъв (2 седмици в Пуерто Ваярта) се прибрах с 5-6 килограма по-тежък, трябваше ми половин година да ги сваля. :D Предполагам че не само храната, но и количеството изпита маргарита е допринесло.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от pumpy »

apple написа:. А ти просто не попадаш в представителната извадка, защото си жител на друга държава... :)
Ох ако можеш да убедиш и CRA същото ще те черпя :). Много обичам някой да ми казва къде и на какво съм жител....
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от mortigur »

pumpy написа:
apple написа:. А ти просто не попадаш в представителната извадка, защото си жител на друга държава... :)
Ох ако можеш да убедиш и CRA същото ще те черпя :). Много обичам някой да ми казва къде и на какво съм жител....
Е само не ми казвай че плащаш данъци в Канадс?!?!?
Taxation is theft.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Bistra »

roumensp написа: Предполагам че не само храната, но и количеството изпита маргарита е допринесло.
Това не се научих да пия. Предпочитам мохито. :d:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор