Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Bistra »

Ами, ето хората са от 3 години само в Канада. Браво! Аз също първите години не съм ходила на почивка.Ходеха само децата. За сметка на това имам приятелско семейство (точно учители) в България, които от 5 години не са ходили на море и не са ходили никъде въобще. Ябълката ме сряза за тирадата ми за радиоточката, ама тя си беше съвсем на място. Просто исках да покажа, че нещата се променят навсякъде и не са същите за всички.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от apple »

Bistra написа:Ами, ето хората са от 3 години само в Канада. Браво! Аз също първите години не съм ходила на почивка.Ходеха само децата. За сметка на това имам приятелско семейство (точно учители) в България, които от 5 години не са ходили на море и не са ходили никъде въобще. Ябълката ме сряза за тирадата ми за радиоточката, ама тя си беше съвсем на място. Просто исках да покажа, че нещата се променят навсякъде и не са същите за всички.
То, че нещата се променят навсякъде променят се - едни богатеят, други обедняват и така...в световен мащаб погледнато нещата отиват към понижаване на стандарта засега навсякъде пък да видим докога ще е така. :?: Колкото до твоите познати най-вероятно карат само на заплатите си. Ако ти направи впечатление Пешо и Таня ли бяха бачкат извънредно - дават частни уроци, ваканцията лятната Танчето е рецепционист в хотел в Созопол, уикенда - агрофитнес заедно с родителите ама хладилника пълен и те така и едно наемче от на свекъра апартамента и ето ти пари и да Карибите ако щеш и за Куба ако щеш - е не всяка година ама доволно на 3 години и те могат - поне докато децата още не са студенти де... Това е смисъла на сравнението. И тук, който бачка само една работа и то на 9-10 долара примерно ще гледа Карибите през крив макарон. Който бачка като вол може и да ги види ама през годината пък бял ден няма да види примерно с 12 часа дневно или бачкане нон-стоп седмично. Докато тези двамата си работят по 6 часа дневно+2 частни уроци примерно и то не е нужно точно всеки ден, тарифите са добри... Това е по-дсбрия начин на живот за тях. А тук има хора в ИТ бизнеса и други високо квалифицирани кадри стъпили на мястото си /дай Боже всекиму/, които не са средно статистически по доход емигранти така, че за тях Карибите не са мираж, но те са друга бира както казахме. Бистре огледай се около тебе в Монреала де поне сте голяма общоност всички ли живеят наширочко като тебе душа? Лошо няма ама мери се със себеподобните, за да не изкривяваш представите на тези, които още са наопашката и чакат реда си за уандерфул канейдиън лайфа! ;)Човека го каза след моргиджа пък нещата съвсем се променят...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Bistra »

Права си. Така е. На никой никъде не му е лесно, но това не пречи да ни се иска да полетим. Иначе на земята не би имало птици, само влечуги, нали така? :)
P.S. BTW, частни уроци можеш да даваш, само ако живееш в София или голям град, евентуално. Ако живееш на село, цял живот му е копане майката.....на картофи. :(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от pavelyankov »

Честито на всички съфорумци !
Имаме си женска муха :)
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от leaf »

apple, както ви отговориха от началото, зависи от къде летите до Карибите.
От Торонто подобна почивка за една седмица на човек може да се купи за около $ 550 - $600, което означава, че ако много ти се иска и с минимална заплата може да отидеш, ако спестяваш по $50 на месец. Особено ако почиваш извън активния сезон.

http://www.redtag.ca/deals.php"
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от UnHoly »

apple написа:...ще пусна друга тема ако има статистически ефект от тази! Темата има характер на анкета...
Преди да натракаш толкова дълбокомислици на линеен метър провери ли значението на думичката анкета и дали се връзва с единичния въпрос, който си изложила на вниманието ни?
За новонаученото понятие "статистически ефект" също с нетърпение ще очаквам да ни осветлиш какво е. Беше скучно за известно време, докато си наваксваше изпуснатите лекции по икономика, виждам че сега си подхванала статистиката :wave2:
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от myhata II »

pavelyankov написа:Честито на всички съфорумци !
Имаме си женска муха :)
Грешка Павле,ако искаш да ти отворя личните си и да видиш колко са- много ,просто хората си мълчат и ги е страх да пишат истината за да не ги вземат за ЛУЗЕРИ,ЗАГУБЕНЯЦИ,КАМИЛЧЕТА и тем подобни 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от IRA »

Ние ходихме един път, аз не съм фен нещо, мразя да летя със самолети. Обикновено ходим всяка година до България. Тази смятам да пропусна. Ходенето до България определено е по скъпо от почивка на карибите.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от Павел »

Апълке, без да пиша пътеписи, предвид местоположеието ти, ти препоръчвам Мексико - Канкун, ако те интересуват зведения и нощен живот, или малко по-надолу - Ривиера Мая. Най-добре е да се ходи от края на ноември до края на януари, но тогава е и най-скъпо. С търсене може да се намерят дилове за около $1000/човек в 4- 4.5 звезден курорт. Имай предвид, че цената е базирана на дабъл окюпанси, така че трябва да ме вземеш и мен :D.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от jovani »

Куба се брои че е част от Карибите, така че мога да заявя че съм ходил 6 пъти там, 2 пъти в Мексико, веднъж Венесуела - това за 9-те години, откакто съм тук.
В Куба мога да си наема хотелска стая за един месец с пълен пансион - яденье и пиенье на корем - ей тия три работи. Всяка сутрин някой ти оправя леглото - от теб се иска само да си в съзнание, между скуба дайвинга, плуването, вечерните изпълнения и пътуванията с рентал кар извън рисорта.
И най-добрата новина - всички тези екстри ми излизаха по-евтино от това да рентвам 2-бедрум в Торонто за същият период от време. Демек, най-скъпото от една незабравима ваканция в Куба са разходите, които плащам в Канада, дори и да не съм там.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от apple »

jovani написа:Куба се брои че е част от Карибите, така че мога да заявя че съм ходил 6 пъти там, 2 пъти в Мексико, веднъж Венесуела - това за 9-те години, откакто съм тук.
В Куба мога да си наема хотелска стая за един месец с пълен пансион - яденье и пиенье на корем - ей тия три работи. Всяка сутрин някой ти оправя леглото - от теб се иска само да си в съзнание, между скуба дайвинга, плуването, вечерните изпълнения и пътуванията с рентал кар извън рисорта.
И най-добрата новина - всички тези екстри ми излизаха по-евтино от това да рентвам 2-бедрум в Торонто за същият период от време. Демек, най-скъпото от една незабравима ваканция в Куба са разходите, които плащам в Канада, дори и да не съм там.
You are right! Like usually! :y:
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от ivandaman »

Apple-ke "As usual"
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от valioiko »

apple написа:You are right! Like usually! :y:
Поработи над уминията си по английски език и нещата ще ти се сторят не чак толкова черни! Иначе оправдания да не можеш да си позволиш да отидеш на Карибите винаги ще си намериш и то много!

:y:
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от UnHoly »

Госпожа Ябълката да не се присламчва към гръмко звучащите изказвания, а отговори нещо по въпроса за "статистическите" недомислици, с които оцвъка темичката си току в началото :D
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Колко пъти почивахте на Карибите откакто сте в Канада?

Мнение от ablood »

Отначало и нашите приоритети бяха да си стъпим на краката, купим къща и коли, обзавеждане... Ама това отмина.

Лани ходихме 2 пъти за по една седмица до Куба. Тази пролет не можем, защото имаме бебе, ама наесен пак ще ходим.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор