Има ли такъв филм тука?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Има ли такъв филм тука?

Мнение от apple »

http://www.youtube.com/watch?v=zLEwNZ6qkms
http://www.youtube.com/watch?v=BgNIdhOrhnM
http://www.youtube.com/watch?v=aCqMWgzaJUI :clap:

Is the system broken? Ама как се прави на ощипано министърчето все едно, че гледам БГ клатикурец администратор... Ама не е счупена/разбита бе, само се нуждае от промяна... Ама на нас ни трябват бачкатори, а те нямат шанс по точковата ситема. Защо взимаме висококвалифицирани като после ги караме да ни мият чиниите и да разнасят пици? Резонен въпрос при това зададен от канадец! Евала му! Ами щото да им вземем паричките докато поучат или да ги кредитираме да ни задлъжнеят до гроб докато учат и да няма мърдане. Ей за тва си мисли министърчето ама не обажда, че да не излезе меркантилно некак си...все пак това е демократична Канада всеки има шанс да й стане длъжник, всеки...ама това под секрет де...

Ето пък един интересен коментара на канадец от един форум:
The true face of the non-white immigrant is greedy and aggressive! They want it all and they want it NOW!
Що ли си мисля, че и за нас белите си мислят същото...
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от UnHoly »

И ся к'во? Ще надуваме свирката колко морално пропаднала е държавата, щото продължава да приема имигранти ли? Я проветрете малко атмосферата, тия материалчета са от 2008 все пак :D
Ей, аман от хейтъри бе :swear:
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от mufc »

Хейтъри и мрънкачи, които обаче няма да се махнат от тази така омразна Канада :devil:

Важното е да се плюе :D
Manchester United Football Club
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от anxeli »

ВиШисти отдавна не търсят, ако разгледаме предпочитаните професии напоследък най-много точки дават за заварчици, електротехници, механици, мед. сестри иии ... готвачи и мениджъри на ресторанти, щото мноо се плюска напоследък :lol: ...
Не знам защо трябва да се четат коментари на комплексирани и дебилни местни селяни. Повечето канадци не са такива. Наистина чужденците си носят багажа и възпитанието откъдето идват, повечето не идват от хубави места. Затова поне в Торонто бая е заприличало на сбирщайн от други, нелицеприятни места :). Вече има кучешки лайна по тротоарите, а онзи ден видях и клиент дето нямаше "право" :lol:, иранските собственици на Рабба-та то нас навикаха един льохман защото си подхвърляше шоколадовото мляко и то започна да капе на земята, посочиха му кърпи сам да си почисти локвата, накъде отива света :x ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от Marto »

Ей, ябълке, пссссссст - този http://www.notcanada.com" вече не работи. Дали е случайно.... :D
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от IRA »

Не е случайно, правтелството го е спряло. :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от Павел »

IRA написа:Не е случайно, правтелството го е спряло. :rofl:
:D :D :D :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от apple »

Не е случайно, правтелството го е спряло. :rofl:
Но нищо не се е променило! И само да добавя, че правилата им тук са повече от шибани не само за емигрантите... Ако си от Квебек примерно и дойдеш тук ще трябва да се явиш на професионален изпит ако си мед. сестра примерно, доктор и кой знае какво още... Значи човешката анатомия пък да е толкова различна от провинция в провинция не знаех :lol: И ред други примери... Това го знам от потърпевши квебекари небългари от личен разговор. Както и че проблема с недостига от медицински кадри се поражда от това, че дипломираните медици си намират работа в САЩ за повече пари и дипломите им там се признават...чудна работа почти вълшебна бих казала...още една от канадските недоумици и определено дискриминативна практика според мене...нашто си е по-нашо /от наше село провинция разбирай/ първо за него да намерим пък чуждото да се бърка пак у джоба за изпит и учи пък ние ако решим...айде от нас да мине...
За таблиците казах , че знам за какво са предназначени, но ме мързеше да търся други...Айде коментирайте тогава колко е средния доход на семейство според броя на членовете та най-после да стане ясно кое е мизерия и кое е изплуване? :?:
Абе вие въобще отчитате ли и факта за притока на емигранти след вашето пристигане питам тези, които са тук от няколко години? Не мислите ли, че това е увеличило конкуренцията на трудовия пазар и респективно задържа заплащането на ниски нива? То бива бива самозабравяне ама чак толкова... затова си пишете все едни и същи тука... Що не го кръстите форум на Преуспелите БГ в Канада или поне го разделете на подфоруми...че да няма такива спорове. Хубавото на една страна, лошото на друга /примерно заглавие - Другата Канада/... и от други писано... Вашият рахат е непоклатим и вечен! :lol:
А кучешки лайна и тука има и ги с...т канадски кучета по тротоарите, а не емигрантски... Вече имах щастието да нагазя...нали не гледах къде ходя щото тук било чистичко... ;) Сега си знам - гледай си в краката...пази си чантата на плажа, не се спирай непознати да говориш щото ще ти просят цигари или пари и т.н...от лични преживявания! ;)
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от mufc »

На мен ми прави добро впечатление, че хората дето все мрънкат тук се броят на пръстите на едната ми ръка... Което е още едно доказателство, че нещата са си както трябва :y:
Manchester United Football Club
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от UnHoly »

Ще те разочаровам... Ако знаеш колко от регистрираните в тоя форум са склонни да мрънкат (за щастие - не в епистоларна форма) свят ще ти се завие :D
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от mufc »

Проблема на мрънкача си е самият мрънкач. :D Ми като не им харесва да заминават на друга посока... да не би канадските власти насила да са ги карали да идват :D
Manchester United Football Club
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от Павел »

Ами ние точно това се опитвахме да И кажем на Ябълката когато беше още в Бг, обаче тя, като специалист по всичко, спореше с нас и ни обясняваше как в действителност стоят нещата в Канада. Бяха едни мечти и въздишки по Нанаймо...
Това, че бг дипломи за медсестри се признавали в САЩ сигурно и го е казал същия умник дето и каза, че цените в Калифорния са два пъти по-ниски от канадските. Тоя познат обаче е пропуснал да и каже, че в САЩ, ако примерно си елтехник, лиценза ти важи във всички щати, или че ако се преместиш в друг щат, може да не си сменяш шофьорската книжка, щото правилата за движение са същите...

Ако Ябълката сега се чувства нахакана, лесно може да се отхака, скапаната Канада още не е въвела изходни визи. Лайната по бг тротоари (какво говоря - тротоари?) са по-малки и миришат по-хубаво.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от Koko »

Никога не ми е била ясна логиката - "Не ми харесва в Канада, ерго на всички останали също не трябва да им харесва".
Поне според мене и в Канада има проблеми, не е да няма, но ако човек трябва да претегли положителните и отрицателните страни, пък и да направи съпоставка с това къде другаде би могъл да отиде да живее, крайната равносметка - поне за мене е - че в Канада плюсовете са доста повече от минусите.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от Павел »

Ябълката е жертва на собствената си самонадеяност и дебелоглавие. И на луната да иде, петната ще и пречат.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от miteto »

apple написа:То бива бива самозабравяне ама чак толкова... затова си пишете все едни и същи тука... Що не го кръстите форум на Преуспелите БГ в Канада или поне го разделете на подфоруми...че да няма такива спорове.
Ами ти си имаш някакво мнение и си го отстояваш. Други имат различно мнение и също така си го отстояват. Ако не искаш да има спорове или да четеш все едни и същи хора, тогава не пиши във форум, а започни блог и му деактивирай коментарите. Така няма да имаш грижи - ама малко ми се струва че "нямаш заслуги" да определяш кой колко да пише в този форум или как да го кръщаваме!
Заключено