Има ли такъв филм тука?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от Gonzo#1 »

В Монреал и южния бряг. Придвижвам се основно с градския транспорт. Никoй не ми е замирисал, за разлика от София. Там към немито тяло, задник и уста, след Окръжна болница може да се добави и ухание на обор в автобусите.
А веднъж чух и култова реплика от един чичко по повод ремонта на банята му: "Толкоз много лепене, за толко малко къпане."
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от apple »

1.Мери си приказките !
2. Какво е "форумния елит" ?
3. Кои са "големите" ?
4. Ти ли ще ми определяш аз какво да пиша ?
5. С тебе ли да обсъждам зъбната си хигиена ? Имам си зъболекар за това.
6. Предпочитах да си мъж, за да ти начупя кратуната някой щастлив ден. Но за жалост си просто една незадоволена жена.

Извинявам се на модераторите за горното.
т.1 Айде започвам да ги меря - да се чете звучи като подмазване, вместо подмазвач /б.а./;
т.2 с 3 се припокриват - лицата от форума, на които държиш винаги да се харесаш, а защо ти сам си отговори? :?:
т.4 Цензура не съм ти налагала поне не си спомням :?:
т. 5 Хич нямам желание да ми споделяш, но се чудя защо пък си обсъждаш зъбната "хигиена" със зъболекаря той ли те учи как да се грижиш за нея? Не знаеш ли как се ползва въпросния артикул :?:?
т.6 Предпочитанията ти не ме засягат и не ме плашиш! Но един съвет тръгнал си към Канада забрави за агресията, както вербалната така и физическата, защото тук никак не са толерантни към подобни закани/заплахи. Поработи върху себе си. Това е една от добрите страни на местната действителност и ако я искаш ще трябва да се понъпънеш да се впишеш! А тепърва ти започва теста ще има много ситуации, в които ще ти се иска да "начупиш кратуните" на много хора :lol: И ти ли взе да се изживяваш като сексолог? Много станахте нещо, защо ли?
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от mufc »

Нещо, заключенията много ти куцат Ябълке... егати изводите все правиш :rofl:
Manchester United Football Club
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от mortigur »

Gonzo#1 написа:В Монреал и южния бряг. Придвижвам се основно с градския транспорт. Никoй не ми е замирисал, за разлика от София. Там към немито тяло, задник и уста, след Окръжна болница може да се добави и ухание на обор в автобусите.
А веднъж чух и култова реплика от един чичко по повод ремонта на банята му: "Толкоз много лепене, за толко малко къпане."
Бре вашите индийци от монтреала не миришат на пърженко така ли??!?!
Taxation is theft.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от IFF »

Тия индийци, имат некаква странна подправка, мирище точно на войнишки чорапи след караул. Има цели блокове, които вонят на нея.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от myhata II »

В нашия билдинг всеки ден мият с "Шанел 5" и навсякъде из коридорите има вази с люляци които през ден се подменят
Имаме 3Д салон и вчера гледахме "Аватар"-за простолюдието щяло да излезе след 1 година
Направо приказка,муцка :*
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от UnHoly »

myhata II написа:В нашия билдинг всеки ден мият с "Шанел 5" и навсякъде из коридорите има вази с люляци които през ден се подменят
Имаме 3Д салон и вчера гледахме "Аватар"-за простолюдието щяло да излезе след 1 година

Направо приказка,муцка :*
Тази вечер са минали по-рано да раздадат хапчетата май :D
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от JennyAnyDots »

apple написа:И няма, няма Иване, нищо няма в тая пуста България...с кол да се завъртиш няма какво да закачиш в магазините...точно като в спомените ти! И никой не си мие, флосва и т.н. зъбите, не се къпем повече от веднъж в седмицата и то предимно в неделя... Не прехвърляй навиците на твоето семейство върху цяла една нация ако обичаш! Все още принадлежиш към нея!
Апъл, току изтърсиш нещо и някой те поправи с верни данни, ама този път май няма кой, та ще съм аз:

http://www.capital.bg/biznes/stoki_i_pr ... a_usmivka/

Вкратце - конец почти не се купува, четката се сменя средно по-малко от веднъж годишно, 10% от населението не ползва изобщо четка и паста. Ако те мързи да четеш статията, виж "инфографиката" отляво - втората графика. Това е към лятото 2009 - помня го пределно ясно, затова лесно го намерих. Коментирахме го с приятелка дни преди заминаването ми.

Или това: "Според статистика на БЗС [Български зъболекарски съюз - бел. моя] "80% от 6-годишните български деца имат по 4-5 кариеса на млечните зъби, а 14-годишните са с по 8 кариеса. Всеки четвърти тийнеджър на 18 години е с поне един изваден зъб. 53% от българите не посещават редовно зъболекар. 8% не си мият зъбите изобщо. 38% си мият зъбите само веднъж дневно, сочи проучване от 2008 г върху 2300 българи, съобщи д-р Донка Забуртова, главен секретар на БЗС."(Източник:http://www.webcafe.bg/id_183519917)

Но ти продължавай с капаците и черните очила и какъв път ще видиш за себе си и семейството си не знам - освен обратния към гьола...
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от myhata II »

Повечето от канадците са без зъби-лоша хигиена,култура и скъпото лечение,плюскат боклуци и много сладко
http://www.canada.com/health/Baby+boome ... story.html"
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от haimana »

myhata II написа:Повечето от канадците са без зъби-лоша хигиена,култура и скъпото лечение,плюскат боклуци и много сладко
http://www.canada.com/health/Baby+boome ... story.html"
Извинявай, може ли да цитираш къде в статията се споменава това. Аз нещо не успях да го скивам.

Едва ли е това:
"We see so many perfect teeth now, through orthodontics, great home and dental care, but what we have as a result of the aging population is great teeth and poor gums."
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от myhata II »

haimana написа:
myhata II написа:Повечето от канадците са без зъби-лоша хигиена,култура и скъпото лечение,плюскат боклуци и много сладко
http://www.canada.com/health/Baby+boome ... story.html"
Извинявай, може ли да цитираш къде в статията се споменава това. Аз нещо не успях да го скивам.

Едва ли е това:
"We see so many perfect teeth now, through orthodontics, great home and dental care, but what we have as a result of the aging population is great teeth and poor gums."
Weiner said there is also a growing number of aging Canadians with tooth sensitivity issues. "We're wearing out the enamel on teeth, exposing root surfaces, and that's leading to sensitivity, which is affecting 57 per cent of Canadians,"


Although the problem is showing up more in older adults, Weiner said it starts early, and is caused by diet, over-vigorous brushing and teeth grinding.
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от haimana »

myhata II написа:
haimana написа:
myhata II написа:Повечето от канадците са без зъби-лоша хигиена,култура и скъпото лечение,плюскат боклуци и много сладко
http://www.canada.com/health/Baby+boome ... story.html"
Извинявай, може ли да цитираш къде в статията се споменава това. Аз нещо не успях да го скивам.

Едва ли е това:
"We see so many perfect teeth now, through orthodontics, great home and dental care, but what we have as a result of the aging population is great teeth and poor gums."
Weiner said there is also a growing number of aging Canadians with tooth sensitivity issues. "We're wearing out the enamel on teeth, exposing root surfaces, and that's leading to sensitivity, which is affecting 57 per cent of Canadians,"


Although the problem is showing up more in older adults, Weiner said it starts early, and is caused by diet, over-vigorous brushing and teeth grinding.
Както и да си го превеждам, все не стигам до това което си написал най-отгоре. Износен емайл и чувствителност на зъбите при aging Canadians (бейби-бумърите от статията). Дай твоя превод да сравним
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от apple »

Джени, а къде ти е статистиката за Канада? Колко процента си мият зъбите, посещават зъболекар редовно и така нататък? Нямам си идея какви са данните. Казах, че в ежедневието срещам доста хора със запуснати зъби тук и причината е една - цените. същата е и в БГ. Една фотополимерна пломба в БГ е 50 лв. средна цена, а тук е 300 долара и доста нагоре ако се завреш при "голям специалист". Много упорито се търсят негативни информации в нета за БГ ама за Канада само идеализации някви се пробутват. И пак питам затова ли българите тук стискат зъбки и преносно и буквално като си идат в БГ да се подложат на основен ремонт. Затова ли гърците масово си ремонтират фасадата в БГ също щото им е евтино, но и качествено спрямо гръцките цени. Айде, че сега ще се стовари с гръм и трясък Пумпи...тук е в свои води. :lol:
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от pavelyankov »

Ябълке, мисля ти си тази дето има нужда да работи върху себе си. Имаш огромни проблеми с мрънкането и нехаресването на това и онова. Явно най-много не харесваш себе си. Затова не можеш да скриеш селянията в себе си. Благодаря ти все пак за съветите, ама как да те взема насериозно, след като преди една година твърдеше едно, сега тръбиш друго, чужди мнения не приемаш и причината за неуспехите никога не е в теб.
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от becks »

apple написа:Джени, а къде ти е статистиката за Канада? Колко процента си мият зъбите, посещават зъболекар редовно и така нататък? Нямам си идея какви са данните. Казах, че в ежедневието срещам доста хора със запуснати зъби тук и причината е една - цените. същата е и в БГ. Една фотополимерна пломба в БГ е 50 лв. средна цена, а тук е 300 долара и доста нагоре ако се завреш при "голям специалист". Много упорито се търсят негативни информации в нета за БГ ама за Канада само идеализации някви се пробутват. И пак питам затова ли българите тук стискат зъбки и преносно и буквално като си идат в БГ да се подложат на основен ремонт. Затова ли гърците масово си ремонтират фасадата в БГ също щото им е евтино, но и качествено спрямо гръцките цени. Айде, че сега ще се стовари с гръм и трясък Пумпи...тук е в свои води. :lol:
Повечето канадци, които аз познавам са с перфектни зъби и причината според мен е, че работещите канадци имат здравни застраховки, които покриват голяма част от разходите за профилактика в ранна възраст. Повечето българи, които познавам са с плачевно състояние на зъбите, резултат от липсата на каквато и да е профилактика и некадърно лечение.
Моите зъби са резултат от профилактиката и лечението от редица училищни зъболекарки през соц-а, когато парите за зъболечение нямаха значение, и имам богата колекция от металокерамика в устата си, както и повечето българи :D .
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Заключено