Има ли такъв филм тука?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от myhata II »

Kan_Tangra написа:Муха,
за бенДзина нищо не каза.
Хората в бг-то карат на 3лв на литър, бе!
Значи при 13 на 100 км са 40 стотинки. Почти като да се возиш в такси. Отделно винетки, минетки и там не знам какво има по бг-то друго.

Явно наистина в бг-то са много богати и със висок стандарт, както казваш, щом всеки човек като се вози със собствената си кола все едно, че се вози на такси.

Кажи и коя е тая стока, дето е поскъпнала, освен бензина, ама конкретно. Стига локуми и общи приказки.
Ей, ексурзиите по Карибите са си на същите цени вече колко години подред.
Е как на коя ,всичко,ти не го усещаш но на почти всичко ,екскурзийте по Карибите паднаха заради кризата а самите самолетни билети се вдигнаха
Вдигна се градския транспорт на 2 пъти ,90% от храните са се вдигнали, ето ти да прочетеш точно заради горивото
http://www.theglobeandmail.com/globe-in ... le1934763/"

В Бг-то се кара на газ и метан от години,тарикатите си бяха накупили нафтови печки и като я изравниха с цената на бензина взеха да реват ,а какво ми сравняваш Бя с Канада ,тука да имаш кола е в пъти по съпо ето да тегля калемчето
Застраховка 200 , кинта на месец
200 кинта минимум бензин,разстоянията няма смисъл да ги обаждам
един път в годината плащаш за канадска винетка минетка,до преди 1 година плащах 130 кинта,от както смениха кмета плащам 70 и кусур
Разликата между Бя и Канада е че в Канада без кола НЕ можеш !!
Последно промяна от myhata II на Чет Мар 08, 2012 7:32 am, променено общо 1 път.
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от myhata II »

mufc написа:Към новите емигранти четящи тази тема:

Ето виждате нагледно какво ви очаква в Канада, когато сте некадърен емигрант.

Темата наистина е полезна от тази гледна точка.
Дай дефиниция за "некадърен емигрант" и за "кадърен емигрант" ще ни е много интересно 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от ablood »

Apple, пропуснала си поста в който детайлно ти сравнявам цените преди и след. Или просто си го игнорирала щото ти разбива сметките.

Нагло е да ме обявавяш за професионален социаладжия, само заради Монреалския стереотип след като 2 пъти ти написах, че веднага съм започнал работа. Ако смяташ, че високите детски и социалът са предимство, що не си тук?

И най-важен въпрос на който настоявам да ми отговориш - ти в момента по колко часа на седмица работиш?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от Kan_Tangra »

Като ви искам да ми дадете примери с цени, които са се повишили ми, с изключение на бензина говорите за градския транспорт и самолетните билети.
А да се сещате, че точно те са пряко свързани с бензина?

Ревахте за всички стоки. И за 50 процента увеличения. Кои са? Поименно, ако може.
Само локуми до сега.
Тук там някои храни може да са се вдигнали с 10-20%. Но не всички.
А и само храните. А както видяхме по-горе от статистиката, те са 10% от дохода.

Муха, ти плащаш 200$ застраховка, аз плащам 20.
Ако ви е толкова черно там в Торонто и БЦ, вземете се преместете в монреал.
Същото важи и за наемите. Тук наемите, както вече писах имат държавна защита и се увеличават с 1-2-3% на година.

Още преди да дойда в Канада, беше станало въпрос за предимствата и недостатъците на провинциите. Като си знам кирливите ризи, идвам в Квебек. БЦ не е от най-подходящите за нови емигранти. И по-точно такива без образование.

Питам се, колко .... трябва да е човек, да се юрне на другия край на света, със всички такъми, и да не си направи проучването къде какво е, какви са цените, заплатите, разходите, и как наемат емигранти.

Явно някои хора им се е дощяло да са на топло и хубав климат, и са се юрнали като овце натам.
И на мен ми се иска да се преместя в ЛА. Ако се юрна, може би ще намеря работодател и ще се заселя с работна виза. Но осъзнавам, че нямам необходимия професионален опит за такава маневра, и ще имам малка заплата, която я покрива, я не разходите.
Затова си налягам парцалите в по-студените провинции.
Та това е сърцевината на проблема. Да си преценя предварително човек какво и колко може. То и затова си има процедура на селектиране. За да се избират зряли хора за емигранти. Но явно някои минават някакси цедката.

Това за лекарите, какво да го коментирам.
В моя личен случай е точно обратното. Като ми е потрябвал лекар, винаги е имало. И то без чакане. И то с перфектна квалификация. Като ида, казва ми, ок, нека видим ще мине ли само, ела след 2 ДЕНА да те прегледам пак. Отивам след 2 дена пак без (много)чакане (20ина мин), и тогава ако не съм се подобрил ми дава някакъв антибиотик, или крем за мазане или не знам какво, спрейове за астма и тн, и до сега (да чукна на дърво) 100% е помогнал. И болестта минава веднага. В бг НИКОГА не съм попадал на такива лекари и такива лекарства.
Разбира се, осъзнавам, че съм изключение. За късмета ми спомогна факта, че от 1та година учех в университет. Който си има здравен център. Ходех там, докато бях студент. Като завърших, лекарят ми сам, без да му предлагам ми предложи да ми стане личен лекар
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от myhata II »

Kan_Tangra написа:Като ви искам да ми дадете примери с цени, които са се повишили ми, с изключение на бензина говорите за градския транспорт и самолетните билети.
А да се сещате, че точно те са пряко свързани с бензина?

Ревахте за всички стоки. И за 50 процента увеличения. Кои са? Поименно, ако може.
Само локуми до сега.
Тук там някои храни може да са се вдигнали с 10-20%. Но не всички.
А и само храните. А както видяхме по-горе от статистиката, те са 10% от дохода.

Муха, ти плащаш 200$ застраховка, аз плащам 20.
Ако ви е толкова черно там в Торонто и БЦ, вземете се преместете в монреал.
Същото важи и за наемите. Тук наемите, както вече писах имат държавна защита и се увеличават с 1-2-3% на година.

Още преди да дойда в Канада, беше станало въпрос за предимствата и недостатъците на провинциите. Като си знам кирливите ризи, идвам в Квебек. БЦ не е от най-подходящите за нови емигранти. И по-точно такива без образование.
Не ми е черно ве казвам как е в действителност,ти почна да обаждаш за винетки,минетки и бензин :)
То ако беше толкова хубаво там където обаждаш,нямаше хората да бягат от Монтреал в Торонто,хората Тангра искат по висок стандарт на живот,в Монтреал е гот за студенти само има много гот кръчми и забави до зори ! :rock:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от ivandaman »

myhata II написа:
mufc написа:Към новите емигранти четящи тази тема:

Ето виждате нагледно какво ви очаква в Канада, когато сте некадърен емигрант.

Темата наистина е полезна от тази гледна точка.
Дай дефиниция за "некадърен емигрант" и за "кадърен емигрант" ще ни е много интересно 8)
Аз ще ти я дам макар че съм сигурен че ще е като "глас в пустиня"..

Некадърен Емигрант (или най-обикновен лузър). Е този (или тази), който идва със самочувствие на най-знаещ, който не спазва елементарни етикети на човешки отношения.. и вярва че въпреки мизерният си няколко месечен опит като емигрант е по-вещ и по-знаещ и по-разбиращ от тези с многократно повече опит от неговия. Вместо да се опита да се поучи... Той/тя поучава останалите, въпреки че те останалите чистосърдечно си споделят че "непреодолимите проблеми" на некадърният емигрант за тях са просто житейски предизвикателства на които вече са намерили разрешения.
Критикува и плюе по държавата която му дава шанс. Не приема нищо което е различно от отва с което той (тя) е свикнал. Винаги си търси оправдания за собствената неспособност да се адаптира (тук въобще не споменавам думата успял, преуспял, и т.н. .. става върпрос за най елементарна адаптация, просто да живееш в новото общество без всеки божи ден да драматизираш като Шекспир)
Черноглед, Недоволен, негативен. Не обръща внимание на позитивното а само рови и ще довлече от 10 кладенеца вода само и само да намери причина да опява като незадоволена монахиня. Този според който "бачкането" е нещо "негативно" и едва ли не под достойнството му. Тозки който НЕ е способен да излезе извън "зоната на комфорта си" Този който претендира да му плащат повече от 9 долара на час без да предложи абсолютно нищо в замяна.
Ще спра до тук.. Може да напиша още две страници или цяла книга дори защото съм виждал доста такива..

Кадърният Емигрант: ????
Обратното на това по-горе.
Не идва с "нереалистично очаквания". Ясно осъзнава че каквото било в БГ било... Тук най-вероятно ще започне от под-нулата..... но ... ако наистина е толкова специален евентуално хората ще го оценят.. Този който разбира че няма как да получиш 100% от нещо ако не дадеш 150% от себе си.. Този който разбира че в Канада няма мама, няма татко, няма компоти и буркани с мезе. Цигарките и алкохола (слава богу) са Лукс. Този който разбира че повечето лекарства имат различни наименования в зависимост от географският регион и че така както Канадските доктори гледат като гръмнати, точно така гледат и Българските когато видят наименования на лекарства закупени в Канада (например). Този който не е егоист и не мисли само за себе си а мисли и за децата си. Този който разбира с какво се е захванал, по собствено желание и че никой за нищо не му е длъжен. Този който разбира че светът не е перфектен и че рай на земята няма. Този който е способен да оценява "малките ежедневни неща" като например че му спират на пешеходна пътека, че като се качиш в такси няма опяване от рода на "Ааа тва е мноо близо... Не моа.. Питай колегата или фани автобус".. Тозки който вижда по-дале от носа си и разбира че емиграцията не е дестинация. Тя е процес, който има различни етапи, и че по време на началните етапи купонът няма да е на 6. Този който ясно осъзнава че имиграцията изисква ЖЕРТВИ и че е сериозно изпитание.. За психиката, за чувствата, за характера. Че ако не си добре подготвен може тотално да изперкаш (както всички имаме възможност да се убедим)..

Тук също мога да напиша още няколко страници но мисля че и това е достатъчно..


П.С.
Мухъ не го пиша това за теб.. Пиша го за тези който тепърва ще идват.. Дано някой да го прочете..
Последно промяна от ivandaman на Чет Мар 08, 2012 10:38 am, променено общо 5 пъти.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от myhata II »

Ти от кои се водиш ?
"Този който претендира да му плащат повече от 9 долара на час без да предложи абсолютно нищо в замяна"
А за какво да претендира,да си затваря очите че минималната заплата е 10,75 на час и че тези работи и най големия циганин в България не ги работи,ми за какво са тези процедури и тези изисквания за висше образование тогава ?
Ванка на мене ми се чини нещо че си бил от рефюджитата майна 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от Bistra »

МухЪ, (да използувам и аз обръщението на Господин "Шумкар") те някои от рефюджитата милионери станаха, Бре Майно! Ай, сеА, де! :lol: (май открих по-надежден способ за шоково убождане от....кокичевата терапия)...
Aз не де, щото не съм била нито рефюджи нито милионер, ама като ги постоянно спрягаш, да кажа. ;)
Последно промяна от Bistra на Чет Мар 08, 2012 10:54 am, променено общо 1 път.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от ivandaman »

myhata II написа:Ти от кои се водиш ?
"Този който претендира да му плащат повече от 9 долара на час без да предложи абсолютно нищо в замяна"
А за какво да претендира,да си затваря очите че минималната заплата е 10,75 на час и че тези работи и най големия циганин в България не ги работи,ми за какво са тези процедури и тези изисквания за висше образование тогава ?
Ванка на мене ми се чини нещо че си бил от рефюджитата майна 8)
Не се прави на "оригинален".. Много добре си спомняш че черно на бяло самият аз го написах в една друга тема (И ти много се зарадва)..
Да, бях от рефюджитата.. И въобще не се срамувам от това.. Тогава такъв беше начинът.. Така можах така го направих. Но за разлика от такива като теб, запретнах ръкави. Учих работих (дори английски не знаех). Продължавах напред без да ми пука.. Всяка сутрин ставах готов за битка. Гледах на всеки ден като ново предизвикателсто, но и като на нов шанс. Знаех че трябваше да дам многократно повече от себе си за да получа многократно по-малко... Но знаех че е по-добре да имаш "A little bit of something" отколкото "Everything of NOTHING" .

Както казах, пиша тези неща защото на мен емиграцията ми промени живота.. Направи ме това което съм, даде ми шанс да сбъдна много от мечтите си, и да израстна като личност.
Зная че има много хора в БГ, които в момента се чувстват така, както аз съм се чувствал преди години. Пиша го за тях защото се надявам и от сърце им желая да направят и те решаващата стъпка (добре подготвени) и един ден да не съжаляват.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от miteto »

apple написа:
roumensp написа:Добре де, след като според теб има голяма разлика между преди и сега, защо изобщо си дошла? Очаквала си, че междувременно ще пуснат машини на времето в Уолмарт? :D Нали уж беше "светната" още преди да дойдеш...
За да проверя на място! ;) Не виждам съпоставката на цените? Продължавам да настоявам да си отворите устата по въпроса! Ама като не ви изнася нещо и много селективно си мълчите и вие май, а?
apple, разбрахме че разбираш медицина повече от тукашните лекари, но не разбрахме защо си мълчиш селективно и не отговаряш на вече зададения въпрос:
И като провери на място сега какво следва - ще се връщаме ли на високата култура, големите заплати и масивните постройки в Ловеч? Аз настоявам да си отвориш устата по въпроса!
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от edelwais »

Kan_Tangra написа: Явно някои хора им се е дощяло да са на топло и хубав климат, и са се юрнали като овце натам. И на мен ми се иска да се преместя в ЛА. Ако се юрна, може би ще намеря работодател и ще се заселя с работна виза. Но осъзнавам, че нямам необходимия професионален опит за такава маневра, и ще имам малка заплата, която я покрива, я не разходите. Затова си налягам парцалите в по-студените провинции. Та това е сърцевината на проблема. Да си преценя предварително човек какво и колко може. То и затова си има процедура на селектиране. За да се избират зряли хора за емигранти. Но явно някои минават някакси цедката.
:y: А когато преценката му се разминава с реалноста, да ревизира преценката си, и да намери начин да изплува. не е невъзможно, но е свързано с много бачкане и вътрешно израстване.
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от apple »

Не съм от Ловеч и няма да се върна точно там. Като му дойде времето ще си ходя сега пък тук имам недовършени неща знаеш как е нито се тръгва насам ей така, нито наобратно/може ли без излишни коментари и злорадстване?/ и бъди сигурен, че няма да е след години като се пенсионирам тука, както планират поне половината сеирджии дето четат тука. Като му дойде времето ще те поканя да ми носиш куфарите и да ми махаш от летището просълзен от възторг, че си тръгвам :lol:!
Кръвногруповия, колкото ти ми отговаряш по същество толкова и аз ще го направя. Не те нарекох професионален социаладжия, а начален да кажем! Я си сложи ръката на сърцето и отговори честно нищо ли не си ползвал в началото от социала, поне Кофито /щото и то е такова ако и да не го броите/ хайде без такива... няма кой да ти вярва.
Иване, сърцераздирателна реч му дръпна! Имаш талант на нереализиран списвач от вестник "Работническо дело" такъв плам струи особено в частта за некадърните личи, че си вложил душата си дето се казва. И браво най-обичам да ме поучават и квалифицират хора, които нямат елементарния морал да бъдат искрени пред институциите и да постигат израстване без лъжа и възползване от нея. Сега разбрах защо си успял - защото този плам навремето си го използвал да плюеш по БГ само и само да минеш за рефюджи. Хвала на таквиз българи, които са създали един "блестящ" образ на държавата ни пред местните чиновници навремето. Какъв се изкара навремето - варианти:
А/ Бивш комунист преследван до смърт от лошите седесари дошли на власт, за да режат червени глави на градския площад;
Б/ Нещастен циганин маргинализиран и дискриминиран от лошите българи, живеещ в гето и често бит от бъгарската полиция и граждани;
В/ Малтретира гей - неразбран, бит и е... дори когато не му се ще от гадните, консервативни, балкански, космати субекти наречени българи. Нежна душа търсеща демократично общество и "нови приятели", които да те обичат такъв какъвто си....
Може и още сценарии да има тези ги знам от такива като тебе, които обаче имаха доблестта да ги споделят и да се "посмеем" на доброто им актьорско майсторство /ако и да кажа и тогава не ми е било до смях щото това го намирам за наистина гадно/ И това вече ми довърши представите за твоята личност също. Освен това ми стана ясно как си кърпил двата края познавам рефюджита тук, някой още получават добри помощи от Канада години след пристигането им и толкова много специални безплатни програми за обучени и финансиране им предлагат колкото за обикновен брат емигрант няма. За такива Канада се грижи добре, спор няма! Пример един тука познавам, негър е, което няма значение но уточнявам взима 800 долара на месец, живее с още двама за наем от 800 делкат си го, и му стига, има телефонче за 800, кожено якенце гласи се момчето и все зяпа по канадските девойки я някоя да се излъже да го вземе та да му оправи живота. Но най-възмутителното е, че като го питах що не си намери работа - е ами ще ми спрат фъндинга пък аз не ща да работя гадна работа за 9 долара на час...аз съм специален нежни ми ръцете и душата... Иначе баща му е в Онтарио ама не се събират, че ще са едно домакинство и ще падне фъндинга ...па и нашия човек не щял и на студено щото е нежен както казах по природа. Виж българите може да трошат гръбнаци да ги обслужват такива с усмивка или да бъхтат по строежите. И доста косовари знам много добре оправили живота си по същата схема, но те поне не лъжеха хората. Там беше опасно за живот и имаше за какво да бягат. Но такива като Иван да ми развиват теорията, че друг начин нямало айде кръгом...мъжете поне бягаха в реалния смисъл, нелегално влизаха в САЩ през Мексико примерно, ама мъжете и такива познавам живеят си вече от години легално като ситизен там. Хамелеоните обаче никога не рискуват! Сега разбрах и защо си адаптивен - за личната изгода си готов да продадеш и майка си! Поне на думи де, което не го прави по-малко отвратително като акт! Срамно е :fubar:!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от anxeli »

Ябълке, кажи още за докторите. Кои лекарства не знаеха?
Циганите - на Сатурн !
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от ivandaman »

Ти си неспасяем случай?? За кво пък намеси и майка ми сега?? И защо реши че ще я продавам..

Психиатър моме .. и бързо... че нещата са зле..

А относно моят рефюджи клейм.. беше много просто.

Служих в специални части (не по мое желание) и нямах право да напусна БГ в срок от 5 години след уволнението.. А аз го направих веднаха след него..
Simple..


P.S.
Плюй по мен колкото си искаш.. злобата и зависта ти личи от всяка дума, и се опитваш да ме дискредитираш за всичко (и не само мен). Не можеш да го прикриеш.. За твоя жалост на мен въобще не ми пука за твоето мнение.
Както виждаш аз не се срамувам от нищо..
Казвам си нещата такива каквито са били.
"What you see is what you get"
Не се правя нито на велик нито на мъченик.
Дали ме мислиш за хамелеон или за нещо друго ми е все тая защото аз си живея живота както на мен ми изнася а ти си се отдала на мазохизъм и самоистезания ...незнайно защо... Но това си е твой избор..
Последно промяна от ivandaman на Чет Мар 08, 2012 12:34 pm, променено общо 2 пъти.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от miteto »

аpple, когато му дойде времето, викаш - тия сме ги слушали вече :rofl: Щом положението е толкова зле колкото го описваш (наркотици на всеки ъгъл, лекарите нищо не знаят ти си по-компетентна от тях, заплатата не стига за нищо) - какво ми излизаш с общи лафове за "недовършени неща"? Би трябвало да се изнесеш моментално при такова трагично положение в тая скапана Канада. Изводът е, че силно преувеличаваш нещата (защото едно си очаквала, а друго е излязло). Друг път да слушаш хората, като ти разправят че малокалибрени градчета в Бритиш Къламбия въобще не са подходящи за първоначално установяване на емигранти. Там ходят предимно по-заможни пенсионери канадци или хора вече с уредена работа. Не случайно повечето емигранти кацат в Торонто, Монреал и Ванкувър.
Заключено