Има ли такъв филм тука?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от yahoo »

Guinness написа:Слава богу от 2009 не съм в табарнашко,ама добре си спомням ,че на първите ми чекове данъка беше то този порядък.А дали съм бил сам виж подчертаното.Само аз работех също.И никой не ме е питал за това за да ми направи данъка минимален.
Като си спомняш какво пишеше на чека спомни си и след годишната декларация колко от надвнесения данък ти върнаха и пак го сметни колко са ти взели тотал, а не говори наизуст да заблуждаваш хората. Данъка на чека се изчислява на база сам човек ако ще взима този доход цялата година. Накрая в декларацията се описва подробно цялата ситуация + неработеща съпруга + деца и си получаваш надвнесеното, получаваш следващата година сериозна сума данъчен кредит и + детските ми сметни колко си взел и колко си дал. Ако са 20% имаш почерпка каквато поискаш :D
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от Kan_Tangra »

Муха, кой мисли повърхностно?
Бензина скачал и всички стоки скачали...
Скачали, ама не съм ги
видял да скачат.
Иначе в бг тоя мотив се ползваше толкова, че чак на курвалък беше заприличало. Подскочи бензина с 10%, доматите подскачат с 20. Сякаш от бензин само ги правят. Извращение с хората.
Тук не съм видял такова нещо. ако ти си видял, сигурно и ти, като някои други живееш в някаква друга Канада.
Дай някой конкретен пример. Какво се е повишило с да кажем 50%?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от Marto »

Guinness написа: И никой не ме е питал за това за да ми направи данъка минимален.
Всеки нов работник попълва формуляр TD1, който определя колко данъци ще му удържат. Това е времето и мястото да декларираш деца, неработещ съпруг и т.н.. Това, че ти не си разбрал е твой проблем ;)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от Bistra »

ivanko13 написа:
myhata II написа:Затова Ванка работа на бюро ,без големи рискове и добро заплащане да избегнем инфлацията :y:
То от това по досадно нещо няма бе ,майна... Млад, здрав , прав мъжага да се кюхнеш зад бюрото и да оправяш клюките с колежките... Хващай здраво теслата за дръжката и стига си ги сънувал тия бюрца и големи заплащания :D
Е, те така се правят милиони! 8)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от Marto »

Той мухата е интелЕгент и кОлтуртрегер, затова трябва да му се каже от кой край да хване теслата.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от myhata II »

Щото Марто си позволява да ме представя без да съм го карал, ето да ви представя Марто
За новите може би не знаят Марто е хамериканско чадо
Но ето как го е описала и то много добре една наша колежка от форума


"Марто, очевидно е, че си ограничен и комплексиран. Аз се старая да запазя добрия тон, но все пак не прекалявай, защото си представям какво ще сполети изтрито от модератор, ако ме обиждаш така в мое присъствие. Ти очевидно не можеш да асимилираш информацията, която прочиташ. Имай предвид, че този форум не е американска територия и интелектуалното ниво е доста по-високо, от това, на което си свикнал. Ако не можеш да подскочиш достатъчно, за да водиш нормален диалог, поне се дръж възпитано. Според мен ти си от типа комплексари, които си търсят извинение за собствените си неуспехи. Ако ти се чувстваш неспособен да предадеш българския език на децата си, кой ти е виновен? Това, че съпругата ти не е българка, не е извинение. Щом пишеш в български форум, ходиш си до България и се интересуваш от теми, свързани с България, значи България е важна част от теб и точно тази част, ако си достатъчно способен, би могъл да предадеш на поколението си. Ако се чувстваш неспособен, това не означава, че няма смисъл. Означава, че ти нямаш сили да го направиш.
За фашизъм и комунизъм явно не си се осведомил достатъчно, защото пишеш глупости. Очевидно е, че доброто американско възпитание, което си получил е успяло да замъгли погледа върху реалността и сега безметежно си живееш в битието на права, свободи и демокрация."

Хамериканщината го тресе бай ви Марта и то яко и не се усеща ! 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от Kan_Tangra »

Муха,
за бенДзина нищо не каза.
Хората в бг-то карат на 3лв на литър, бе!
Значи при 13 на 100 км са 40 стотинки. Почти като да се возиш в такси. Отделно винетки, минетки и там не знам какво има по бг-то друго.

Явно наистина в бг-то са много богати и със висок стандарт, както казваш, щом всеки човек като се вози със собствената си кола все едно, че се вози на такси.

Кажи и коя е тая стока, дето е поскъпнала, освен бензина, ама конкретно. Стига локуми и общи приказки.
Ей, ексурзиите по Карибите са си на същите цени вече колко години подред.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от apple »

ablood написа:Сега забелязах, че си делил на 4, а ние бяхме 3-ма. ;)
Ама и 4-ма да бяхме, пак щяхме да се оправим. Не да ревем като Ябълката, или да се предадем като Гинес.
Жалък си в опитите си да се защитиш! Видя се колко добре си със сметките, когато си цуцал социал и си бачкал на черно, така става - объркваш се! Не си единствен много като тебе знам и не само в Квебек. Тука няма КОФИ-МОФИ и глезотии, нито детските са ти в размера на кебекарските, ела се прави на мъж тук и то през 2012 г. Почваш от абсолютната кръгла 0 сам. Благодаря на хората, които въпреки риска да бъдат охулени заедно с мене солидарно, написаха обективно как стоят/ са стояли нещата преди и сега! А мятането на статистики вие тука обявихте за стъкмистики, така, че говорете ми в пари не в чужди проценти. Да покажа ли как, лесно е: 2005 цена на наема - ..... съпоставка 2012 цена на наема...., бензин, храна за месеца общо сума..../като щете и разбивка по артикули правете знам, че сте прецизни във воденето на домашно счетоводство и си пазите касовите бележки прилежно :lol:/...Айде другари давайте, почвайте пак да ме дъвчете без упойка...ще го понеса за пореден път ;) ! А здравеопазването е под всякаква критика без повече коментари! При плащане в кеш от джоба може и да е различно - същото е и в БГ! А частните клиники в БГ са направо лукс категория, нещо което и хотелите тук не предлагат... ;) Но ако идваш от село е по-добре тук разбира се, селския доктор обаче ще ти изпише поне адекватни лекарства, а не като тия смотаняци тука...Добре, че има интернет да си сложиш правилна диагноза сам и пращат приятелите лекарства от БГ ако ти се наложи. Чак ме напуши на смях първия път като се разприказвахме за диагнози, генерични и търговски названия на медикаментите и те такива, как зяпат местните лекари...щото то канадеца - квото това е отде ще ти знае той, че има такива неща пие си "Тайленола" и точно още 5-6 други боклука повечето с плацебо ефект по-скоро и така...ма иначе доктора взима кинти като за компетентен! ;)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от apple »

ablood написа:Какво не ти излиза в сметката?
Нямаше пари за глезотии, ама за живеене стигаше без "бачкане до смърт".
А след няколко месеца цифрите драстично се промениха. След няколко години пък съвсем.
Последното е вярно, ама ако имаш предвид растеж на цените нагоре!
Муха, кой мисли повърхностно?
Бензина скачал и всички стоки скачали...
Скачали, ама не съм ги
видял да скачат.
Иначе в бг тоя мотив се ползваше толкова, че чак на курвалък беше заприличало. Подскочи бензина с 10%, доматите подскачат с 20. Сякаш от бензин само ги правят. Извращение с хората.
Тук не съм видял такова нещо. ако ти си видял, сигурно и ти, като някои други живееш в някаква друга Канада.
Дай някой конкретен пример. Какво се е повишило с да кажем 50%?
На баба ти хвърчилото му викахме на това навремето! Бензинчето и под доларче е било да кажат по-дъртите емигранти кога беше? Наемите, лебеца, мръвката, млекцето, зарзавата ...всичко е било под 50 процента от наши дни... Да кажем растителната мазнина тип евтина неустановена зеленчукова такава :?: местен патент от 4 долара преди 3 г. сега варира от 9 до 11 според магазина, в който се набутваш. Аз за същите пари предпочитам зехтина ма това е друга тема и добре, че има "Коско" и "Уолмарт"да подбият цените /да са живи и здрави американците/, че иначе мама ти си... И печените пилета продължават да са по-евтини от суровите незнайно защо, просто не го проумявам, но беше коментирано вече, че логиката е в изтекъл срок на годност на продукта... За Монреал не знам как стоят нещата, така както и цените в голям хипермаркет в БГ са по-ниски от тези в малките градове без конкуренция и високи транспортни разходи по доставката. Ама сега като се замислих щоне почнем всъщност от цените на самолетните билети още, колко бяха преди 5 години, колко са сега? :?: Ама нищо начи не се променя, нииищо ;) !
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от Павел »

Канадските лекари за нищо друго не са чули, освен за Тайленол, българските пък морат хора в частни и нечастни клиники. По-друго си е да издъхнеш в хотелско-луксозна обстановка.

http://btvnews.bg/127730224-Oshte_edna_ ... Sofia.html"

http://dnes.dir.bg/news/infektzia-krak- ... ik-9291812"

http://www.monitor.bg/article?id=328867"

http://btvnews.bg/1119294073-Lekari_si_ ... _raka.html"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от apple »

Павел написа:Канадските лекари за нищо друго не са чули, освен за Тайленол, българските пък морат хора в частни и нечастни клиники. По-друго си е да издъхнеш в хотелско-луксозна обстановка.

http://btvnews.bg/127730224-Oshte_edna_ ... Sofia.html"

http://dnes.dir.bg/news/infektzia-krak- ... ik-9291812"

http://www.monitor.bg/article?id=328867"

http://btvnews.bg/1119294073-Lekari_si_ ... _raka.html"
Че кво му е лошо поне на мреке като си да си в скъпо платен спа, а не да си умреш попикан у вас щото нямаш стотин хиляди да умреш в клиниката. Ама най-гадно е да умреш в полудържавна БГ болница затова няма да споря. Разликата е и в друго тука мрат и много се не пише затова, а в БГ това са горещи новини търсят се и се следят под лупа от журналята. Тука кугърите и гризлитата са по-интересни от хората и умрелите от мистериозна смърт зайци на фермерката Кони примерно :lol: Много е яко, новините къртят мифки както тука му викате. Само ПТП-тата завършили със смърт ги отразяват винаги!
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от apple »

А, забравих да питам: Павле бе ти що не си така бърз и старателен по темата за повишението на цените, ами тука :?:! Я се понапъни пък да дадеш малко информация от извора щото си от дъртите емигранти /с много стаж викам, не другото да си мислиш/ и ако може в цифри, а не в проценти щото последните ги тълкувам като кво беше май Дявола и Евангелието ;)!
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от mufc »

Към новите емигранти четящи тази тема:

Ето виждате нагледно какво ви очаква в Канада, когато сте некадърен емигрант.

Темата наистина е полезна от тази гледна точка.
Manchester United Football Club
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от azzura »

apple, яко си се филмирала. Какво си се размрънкала за цените преди 5-10-15 години? Хората ти го казаха - навсякъде цените се качват.Ако не ти харесва - хващай пътеките и се настани в някоя хралупа в гората, хем ще ти е безплатно.Можеш да си отглеждаш и храната сама - пак безплатно.Въобще , избор винаги има.И какво си зачесала хората по колко пъти ходят на Карибите? Изкарват си парите с честен труд и си ги харчат както намерят за добре.Повечето кандидат имигранти са напълно наясно какво ги чака в Канада - бачкане и учене.Евентуално по празниците пак бачкане, а по нощите учене.Който е свикнал да се оправя сам в живота го прави независимо къде е и не оревава форумите колко е гаден светът ;)
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от edelwais »

Kan_Tangra написа:Муха,
за бенДзина нищо не каза.
Хората в бг-то карат на 3лв на литър, бе!
Значи при 13 на 100 км са 40 стотинки. Почти като да се возиш в такси. Отделно винетки, минетки и там не знам какво има по бг-то друго.

Явно наистина в бг-то са много богати и със висок стандарт, както казваш, щом всеки човек като се вози със собствената си кола все едно, че се вози на такси.
Тангра, ти май отдавна не си ходил до БГ :)
Огромен процент от хората карат на газ, а такситата май са повечето на метан.
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Заключено