Има ли такъв филм тука?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от mufc »

apple,

само един некадърен емигрант може да е в твоето положение, като виждаш , че не ставаш, защо си още тук.
Manchester United Football Club
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от roumensp »

Добре де, след като според теб има голяма разлика между преди и сега, защо изобщо си дошла? Очаквала си, че междувременно ще пуснат машини на времето в Уолмарт? :D Нали уж беше "светната" още преди да дойдеш...
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от apple »

roumensp написа:Добре де, след като според теб има голяма разлика между преди и сега, защо изобщо си дошла? Очаквала си, че междувременно ще пуснат машини на времето в Уолмарт? :D Нали уж беше "светната" още преди да дойдеш...
За да проверя на място! ;) Не виждам съпоставката на цените? Продължавам да настоявам да си отворите устата по въпроса! Ама като не ви изнася нещо и много селективно си мълчите и вие май, а?
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от mufc »

apple написа: Не виждам съпоставката на цените? Продължавам да настоявам да си отворите устата по въпроса! Ама като не ви изнася нещо и много селективно си мълчите и вие май, а?
Вече ти беше даден линк или искаш касови бележки да се показват :rofl:
Manchester United Football Club
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от roumensp »

apple написа:
roumensp написа:Добре де, след като според теб има голяма разлика между преди и сега, защо изобщо си дошла? Очаквала си, че междувременно ще пуснат машини на времето в Уолмарт? :D Нали уж беше "светната" още преди да дойдеш...
За да проверя на място! ;) Не виждам съпоставката на цените? Продължавам да настоявам да си отворите устата по въпроса! Ама като не ви изнася нещо и много селективно си мълчите и вие май, а?
На мен цените ми изнасят, какво повече да ти кажа?
Както в останалия свят има инфланция, така и тука, нищо по-различно. Опитваш се да компенсираш чрез увеличаване на доходите (ако можеш), това е. Вместо да обсъждаш инфланцията, действаш за да я пребориш, от просто по-просто (поне на думи). ;)
Последно промяна от roumensp на Сря Мар 07, 2012 5:21 am, променено общо 1 път.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от Rall »

Ми на мене не ми прави впечатление, чак толкова много да е поскъпнало всичко. Ако ми трябва нещо си го купувам и толкоз! Ако не мога да си го позволя не го купувам и толкоз! Мисля си , че ако изпиша 15 страници с мрънканици, едва ли финансовото ми положение ще се промени. В друга посока трябва да се насочи енергията явно.
Dead Eyes See No Future
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от succes »

budtel написа:За мен най-ужасяващото нещо в Канада е здравната ситема. Всички казват, че е безплатна и по-добра от тази в САЩ. Ето сега пак ми се налга да ходя на лекар и пак започват мъките - чакане, молене и т.н. Вече започнахме да се лекуваме сами. Наскоро се лекувах от отит. При това трябваше сам да си поставя диагнозата, защото единствения симптом беше подути лимфи. Ползвах капките на сина ми. Все пак не съм сигурен дали се излекувах напълно, но започнах да се чувствам по-добре. От известно време правя специални упражнения за кръста тъй като имах остри болки. Вече имам напредък - болките почти изчезнаха.
Жена ми също я лекувам - с витамин Е. Предполагаме, че е мастопатия. Направиха снимка, която не получихме, а също и не ни я дават - казват че все още не е готова. Чакаме вече трети месец и май ще търсим платена услуга.
Преди време ходих на лекар за една киста. Той ми каза, че най-вероятно е лимфа, като преположи, че може да е лимфома. Аз се уплаших и отидох в Гранд Библиотек. Там в една анатомия видях, че на това място няма лимфи.
Преди две години имах проблемни с кракта и лекарят ми даде направление за ортопед. Дадоха ми рандеву за след 2,5 месеца. Чаках с нетърпение лекаря, защото имах трудности в ходенето и силни болки в ходилата. Когато останаха два дни до срещата секретарката ми се обади и каза, че лекарят е зает и трябва да се обадя за друга дата. Добре, че ми передстоеше пътуване до БГ - там се прегледах и си направих стелки по поръчка.
Преди една година на жена ми и се възпали една бенка. Личния ни лекар и даде направление за кожен лекар. Тя се обади и получи рандеву за след 3 месеца.
Това е много депресиращо и антилогично:-( Как може за потенциално сериозни неща да отлагат толкова нещата?
Nick(olov)
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 3:23 pm
Местоположение: Montreal

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от Nick(olov) »

Аз съм тук от края на 2008г. и за този период цените на храната се увеличиха на някои неща и 2но. Права е ябълката , че 9$ 2007г. да речем НЕ са равни на 9.65$ сега. За бензина, поскъпването само последните 2г в Quebec е 35-40цента което си е 35-40%, но сложиха нови еко такси(17цента/ литър). Не съм се интересувал за това време колко е инфлацията в Европа/Бг, но не мисля, че е много по-малка(АКО е по-малка)
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от UnHoly »

succes написа:
Това е много депресиращо и антилогично:-( Как може за потенциално сериозни неща да отлагат толкова нещата?
Антилогично е мнението на другарина! Да го питаш за к'ъв бяс са му резултатите от изследванията на него? Да си ги разчита сам, що ли :fubar:
На теб конкретно ще ти отговоря, че за сериозни неща няма никакво отлагане. Поемат те на момента и получаваш всичко, на което е способна здравната система, светкавично и абсолютно безплатно. И остави другото, ами накрая току-виж че оцелееш!
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от ivanko13 »

succes написа:
Това е много депресиращо и антилогично:-( Как може за потенциално сериозни неща да отлагат толкова нещата?
Те затова хората казват ,че няма нищо безплатно на тоя свят. Преди месец ходихме на бърза помощ ,че колегата се поряза лошо на работа и чакахме 6 часа в Sunnybrook Hospital... Имаше хора да чакат по 8-10 часа... Един човек викаше на доктора - Докторе, аз дойдох когато ти почна смяната и сега ти ще си тръгваш пък аз още чакам... Друг случай, човек с пирон в корема чака 12 часа в North York Hospital... За специалисти и други такива чакаш по 3-4-5 месеца и трябва да се радваш ако часът ти не е за 4 часа сутринта... В Walk In клиниките минаваш сравнително бързо...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от myhata II »

Затова Ванка работа на бюро ,без големи рискове и добро заплащане да избегнем инфлацията :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от ablood »

apple написа:
ablood написа:
apple написа:...а третата категория е бачкане до смърт за едното ядене и наем.
До там ли стигнахте бе?
Това не беше така даже и в първите ни месеци тук, когато работех само аз и то на новобранските $9/час. Оставаха пари и за бензин, GSM, постепенно обзавеждане...
После започнаха да идват детските помощи, жената също започна работа, заплатата взе да нараства...
Какво ядене и наем те гонят бе? Толкова ли сте смотани?
Бензина примерно е бил на смешни цени, а сега никак не са смешни като гледам и примерно наема на жилището, което ползваме преди 5 години е бил 350 долара надолу, храната наполовина, а някои неща и повече, телефоните не знам признавам си не съм питала, но не варвам да са поевтинели и така нататък.
Невярно, последвано от глупост, последвано от извъртане и т. н.

Бензинът зимата на пристигането ни скочи от 0.98 на 1.32. Вчера заредих на 1.29. При вас е по-евтино.
Наемът от $680 на $720 за 3,1/2 без гараж. Едва ли сега е $1200.
Млякото беше $5.86 пакета, сега е $6,18. Хлябът също е поскъпнал с 20-30 цента на пакет. Киселото мляко даже поевтиня. Сега в Адонис редовно има 2, 3 и 6% за $1.69. Бирата не е мръднала като цена.
GSM-ите определено бяха много по-скъпи от сега.
Вие плащате и по-малки данъци! Тоест писаното от теб е почти обратното на истината.

И пак извърташ въпроса. Аз ти казах, че сме преживявали спокойно дори като новопристигнали, като работех само аз кротко по 8 часа на ден и жената си седеше у дома, а ти ми говориш, че бачкате до смърт само за храна и наем??? И това не за новопристигнали, а за еди-каква си група от населението???
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от Kan_Tangra »

Баси демагогията.

Откога увеличението на бензина се брои за инфлация?
Бензина си се увеличава по други причини.
Не съм забелязъл другите стоки да поскъпват особено. А тук в Квебек има рестрикция върху увеличението на наемите. Увеличават се само с по 2-3%.

В бг-то бензина се вдигна от 1 лв на 2лв (по най-груби наблюдения. Не го знам напоследък колко е)
Значи увеличение 100%.
....
момент, един бРъз гугъл ....
A95H - 2.57лв.; Бензин А98H - 2.73лв.; Дизелово гориво - 2.62лв.; Пропан бутан - 1.44лв
Ха, цената на бензина е 2.73лв.
Значи увеличението е 173%

Отделно пък 2.73лв е повече, отколкото 1.35$ (колкото е напоследък цената у нас)

Не мога да си обясня за какво е всичкия тоя вой. Ми ако ви е скъп бензина ползвайте градски транспорт.
На мен цената на бензина ми е последната болежка. Виж цените на паркингите ме тероризират (слабо). Особено ако искаш да спреш на повече от 1 място през деня. Ще трябва да платя 10 кинта на едното място, и евентуално други 5 на другото. Но и с това се живее. Удобството е най-важно. Нещо, което едва в Канада взех да обръщам по-голямо внимание. В бг си беше оцеляване. Дори и за хора със стандарт в най-горните 10% от населението.

(гледам аблод и той писал за бензина, ама и аз заедно с него ...)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от myhata II »

Тангра,що мислиш толкова повърхностно само за себе си не знам
Скочи ли горивото,скачат и стоките и услугите,всичко е свързано с фактора транспорт,и баба знае че разстоянията в Канада са с хиляди от България.
Разликата от преди и сега че цените на електрониката и промишлените стоки, драстично поевтиняха заради фактора Китай ,храните се оскъпиха бая
Преди в Канада 2006 за 100 кинта не моьех да излезна с количката от магазина ,сега е наполовина
В България -Страшно скъпо по скъпо от Канада за храна -Факт !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Re: Има ли такъв филм тука?

Мнение от edelwais »

myhata II написа:Скочи ли горивото,скачат и стоките и услугите,всичко е свързано с фактора транспорт,и баба знае че разстоянията в Канада са с хиляди от България.
Не е съвсем така, защото и мащабите на пратките (за големите магазини) са по-големи.
Е, ако ти карат всяка кофичка с кисело мляко с отделен афтонобил - може.
myhata II написа:В България -Страшно скъпо по скъпо от Канада за храна -Факт !
Ами ще ти кажат, че е защото "В България храната като качество е на светлинни години от това на генно-модифицираните боклуци в Канада".
Само изчакай малко, че на западния бряг е още раничко :)
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Заключено