Въпрос за ваксини

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
IfSD
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 8:16 am

Въпрос за ваксини

Мнение от IfSD »

След много За и Против ваксините, взехме решение да не ваксинираме нашето бебе. Бих искал да попитам запознатите, дали това ще бъде проблем при процедурата за емиграция в Канада?

Втори въпрос - Ако спреш изплащането на ипотечен кредит, може ли банката да те застави по някакъв начин да не емигрираш/напускаш страната.
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от emimilanova »

Липсата на ваксини не би трябвало да попречи на процедурата ви. Ако се притеснявате от качеството на ваксините в БГ, ще можете да си ги направите спокойно и тук. И без това има разлики в имунизационните календали на БГ и Канада.
Не знам защо сте решили да не ваксинарате бебето си, но знайте, че риска от усложнения след ваксина е нищожен в сравнение с риска от усложнения (включително инвалидност или фатален изход) вследствие на заболяванията, които се елиминират благодарение на ваксините. Само като чета колко деца в БГ умират от бактериален менингит годишно, ми се къса сърцето :(
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от IRA »

В Канада ваксинациите не са задължителни, няма да имате проблеми.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от UnHoly »

IfSD написа:След много За и Против ваксините, взехме решение да не ваксинираме нашето бебе. Бих искал да попитам запознатите, дали това ще бъде проблем при процедурата за емиграция в Канада?
С риск да ви разочаровам, твърде е възможно да попречи. С оглед на факта, че имиграционните са фиксирали доста високи норми на здравна сигурност за новопристигналите, много е вероятно да поискат от вас да ваксинирате детето преди да влезете в страната.
Каква е логиката? Имайте предвид, че когато става дума за лице което потенциално би могло да се разболее, държавата е длъжна да окаже спешна помощ. Канадската държава е доста практична и не обича да прави разходи за щяло и нещяло, и ще иска доказателства, че няма да и се налага да го прави. Именно като вид "доказателство" се изисква и имунизационният карнет на децата.
Разликата във вида и качеството на ваксините в България и Канада ще оставя без коментар.
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
emimilanova
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 29, 2007 3:44 pm
Местоположение: Montreal

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от emimilanova »

В случая, мисля че е най-добре да оставим логиката настрана и да се търси инфо директно от източника.
По същата тази логика, ваксините в Канада биха били задължителни, а не препоръчителни, защото всяко неваксинирано дете, дори да е родено в Канада, представлява същия риск за здравната система.
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от UnHoly »

С единствената разлика, че не внася отвън чужди за местната среда заболявания.
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от Павел »

IRA написа:В Канада ваксинациите не са задължителни, няма да имате проблеми.
Зависи от провинциите, в три са задължителни при записване в у-ще

http://vran.org/exemptions/immunization ... in-canada/"

Да не имунизираш детето си не е само признак на неграмотност и дебилщина, а престъпление, което би трябвало да се криминализира.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от pavelyankov »

Аве Павеле, с последното изречение показваш кой е дебила и неграмотния. Бях се зарекъл да не провокирам такива като тебе, ама с голям кеф бих ти скочил на фасона. Престани да определяш хората, гледай си собствената паничка и се наслаждавай на живота :fubar:
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от Павел »

pavelyankov написа:Аве Павеле, с последното изречение показваш кой е дебила и неграмотния. Бях се зарекъл да не провокирам такива като тебе, ама с голям кеф бих ти скочил на фасона. Престани да определяш хората, гледай си собствената паничка и се наслаждавай на живота :fubar:
Преди да ми скочиш на оная работа, трябва първо виза да вземеш.

Има една фльорца Джени Макарти, която от водеща на игра по МТВ, мина през кревата на Джим Кери и сега се изявява като доктор на медицинските науки. Понеже детето И е унаследило грешен ген и се родило с аутизъм, тъпата кокошка започна кампания, че детето е развило болестта вследствие ненужна ваксинация. Следващата стъпка, която логически би направила умницата, е да прати детето на лечение при двама световно известни специалисти в областта - Джон Траволта и Кели Престън, завършили престижната Сциентологична академия.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от Independent »

Клиничното изследване, което прави връзка между детските ваксините и аутизма, беше дискредитирано преди няколко месеца. Лекарят, който публикува въпросното изследване пък е с прекъснати лекарски права заради фалшифицирането на изследването. Като резултат от анти-ваксинационните кампании цели градове (с предимно образовани жители) се оказват с епидемии от отдавна изкоренени болести (шарка, заушки, коклюш, който е с фатални последици при бебета). Та като се имат предвид всички тези неща, аз също съм на мнение, че неваксинирането на деца трябва да се криминализира.

Ваксините са ефективни. Ваксините са доказано безопасни (прилагани повече от 100 години!). Ваксините спасяват животи. Отказът от ваксини би ни върнал стотици години назад, когато цели общества са изчезвали от грипни епидемии.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от Ninushevi »

Павел написа:
IRA написа:В Канада ваксинациите не са задължителни, няма да имате проблеми.
Да не имунизираш детето си не е само признак на неграмотност и дебилщина, а престъпление, което би трябвало да се криминализира.
Много ми е интересно как доста често изказваш компетентно мнение по доста въпроси ?!?!? За твое сведение имам медицинско образование и няколко дипломи за други висши образования ( т.е. мога да кажа ,че съм достатъчно компетентна и образована) и съм добре запозната с ваксините.Именно това ,което искаш да криминализираш доведе (доказано) заболяване на детето ми и искам да ти кажа ,че е доста тежко да го гледаш как страда за това, което умишлено си му причинил,а именно имунизацията!
Independent написа: Ваксините са ефективни. Ваксините са доказано безопасни (прилагани повече от 100 години!). Ваксините спасяват животи. Отказът от ваксини би ни върнал стотици години назад, когато цели общества са изчезвали от грипни епидемии.
Да , безспорен факт е това ,че бихме се върнали години назад ,НО се моли и надявай никога да не ти се случи това да гледаш детето си да се мъчи ,заради ваксина! Така ,че всеки има право да избира това ,което е добре за детето му!
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от ablood »

Ninushevi написа:За твое сведение имам медицинско образование и няколко дипломи за други висши образования
Медицинско+няколко(!!!)други висши!?!
Някои хора като лъжат просто се уливат.
Хайде посмали малко, а?

Нали знаеш каква е вероятността да предпазиш детето си цял живот никога да не се пореже/убоде на ръждиво желязо? 0%
И като медицински образована знаеш какви са шансовете му за оцеляване без навременна лекарска намеса. Симптомите на тетанус стават очевидни когато е вече относително късно. 50/50 ако ги хванат на време. Ако закъснее, ще умре бавно в такива гърчове и болки, че това "заболяване" дето говориш сега ще то се струва мечта.

Недей да генерализираш ваксините с толкова лаишка лекота.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от Ninushevi »

ablood написа:
Ninushevi написа:За твое сведение имам медицинско образование и няколко дипломи за други висши образования
Медицинско+няколко(!!!)други висши!?!
Някои хора като лъжат просто се уливат.
Хайде посмали малко, а?

Нали знаеш каква е вероятността да предпазиш детето си цял живот никога да не се пореже/убоде на ръждиво желязо? 0%
И като медицински образована знаеш какви са шансовете му за оцеляване без навременна лекарска намеса. Симптомите на тетанус стават очевидни когато е вече относително късно. 50/50 ако ги хванат на време. Ако закъснее, ще умре бавно в такива гърчове и болки, че това "заболяване" дето говориш сега ще то се струва мечта.

Недей да генерализираш ваксините с толкова лаишка лекота.
Имам си цели 3 дипломи ( които в Канада най-вероятно ще седят в рамка ,но...) при желание мога да ги покажа ,защото не съм от хората, които лъжат!!!
Аз цял живот не мога да опазя детето си дори и да искам; и не отхвърлям с лека ръка ваксините ,само казвам ,че всеки сам избира какво да прави с детето си и това в никакъв случай не бива да е криминализирано и да се обиждат по този начин хората избрали пътя да не имунизират детето си.А и в нашия случай след това ,което ни се случи ,дори и да искаме не можем вече да имунизирам детето си за каквото и да било. Всеки си има глава на раменете и решава сам ,но не смятам ,че е редно толкова обидни,тежки и грозни думи да се казват, особено от хора ,които се смятат за интелигентни !
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от ablood »

Така пак звучи снобски, но поне реално.
4-те висши (1 медицинско+няколко други) от предишния пост бяха прекалени.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от Ninushevi »

ablood написа:Така пак звучи снобски, но поне реално.
4-те висши (1 медицинско+няколко други) от предишния пост бяха прекалени.
Никъде ,ама абсолютно никъде не съм казала 4 висши! Повече от 2 са няколко ..поне според мен,но няма значение ,не това беше основното и важното !
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Публикувай отговор