Въпрос за ваксини

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от ablood »

Ninushevi написа:Най-малко от вас очаквам някакво одобрение или да ме вземате някак си.
Всъщност явно го очакваш. Прочети се само в тази темо колко самохвалства си изписала.


Всичко ще се оправи ако простичко си признаеш, че си се поувлякла в множеството висши.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от jasmin_veni »

ablood написа: Аз също съм за някаква наказуемост срещу родители, които не ваксинират децата си, или поне не декларират причини. Пълно е с къпи патки, които по цял ден си пият кафенца с приятелки, възнамерявайки да ваксинират детето си "някой ден". Ако получат предупреждение за глоба веднага ще се размърдат.
Не си прав. Не се размърдват, виж в Бг мама. Искат съвети как да накарат педиатъра си да им подпечата картона, че са сложени ваксинациите. Иначе не приемат децата на ясла. Или сменят педиатъра с такъв, който пише сложени ваксини, а реално самите ваксини после отиват в джоба му или ги препродава по някакви линии. Обаче ако на същите тези родители им направиш забележка, че са изкарали детето си с шарка на детската площадка ти казват "Ми аз не мога да го държа на закрито, а и то имунитет трябва". Тогава си взимаш детето и изчезваш. После четеш по форумите колко е хубаво да не си ваксинираш детето.

Ира, правя си реимунизациите против тетанус. Нито една ваксина не дава гаранция 100%. Но децата с поставени ваксини по-леко карат болестите, ако все пак вирусът ги повали.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от survivor »

Павел написа:
IRA написа:В Канада ваксинациите не са задължителни, няма да имате проблеми.
Зависи от провинциите, в три са задължителни при записване в у-ще

http://vran.org/exemptions/immunization ... in-canada/"

Да не имунизираш детето си не е само признак на неграмотност и дебилщина, а престъпление, което би трябвало да се криминализира.
Само искам да подчертая, че няма канадска провинция, в която да е задължително ваксинирането. Те могат да ви искат ваксинационния паспорт по повод и без повод, но не могат да ви откажат основно образование ако не искате детето да е ваксинирано. Могат да приложат определена форма на натиск, факт, но като видят че си знаете правата и държите на тях, ще ви оставят на мира. За Онтарио специално бях проверявала в законодателството им и го видях черно на бяло че и там не е задължително.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от Павел »

survivor написа:
Павел написа:
IRA написа:В Канада ваксинациите не са задължителни, няма да имате проблеми.
Зависи от провинциите, в три са задължителни при записване в у-ще

http://vran.org/exemptions/immunization ... in-canada/"

Да не имунизираш детето си не е само признак на неграмотност и дебилщина, а престъпление, което би трябвало да се криминализира.
Само искам да подчертая, че няма канадска провинция, в която да е задължително ваксинирането. Те могат да ви искат ваксинационния паспорт по повод и без повод, но не могат да ви откажат основно образование ако не искате детето да е ваксинирано. Могат да приложат определена форма на натиск, факт, но като видят че си знаете правата и държите на тях, ще ви оставят на мира. За Онтарио специално бях проверявала в законодателството им и го видях черно на бяло че и там не е задължително.

"...но като видят че си знаете правата ...да убивате децата си поради неграмотност...

Поредния брейниак с нарушени права.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от UnHoly »

Зор! Който чувства че има твърде малко свободи има тенденция да се позовава често на правата си. Казвам го като констатация, не като упрек.
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от survivor »

UnHoly написа:Зор! Който чувства че има твърде малко свободи има тенденция да се позовава често на правата си. Казвам го като констатация, не като упрек.
На правата си се позовавам само когато се опитват да ми ги отнемат. Тук само давам информация по повод появила се по-горе дезинформация. Относно "за" или "против" ваксините тук не бих спорила. Просто информирам хората за правата им. То в конституцията е написано, пък в един форум ли не може да се напише?
Аватар
UnHoly
Напуснал форума
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Ное 30, 2011 2:37 pm
Местоположение: East of Eden

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от UnHoly »

ОК. Само дето не си го адресирала до правилния човек.
Всеки може да умре, но не всеки може да роди. Най-добрите остават неродени.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от Павел »

И само дето израза "права" е супер неподходящ в случая. Една държава полага огроми грижи за децата си като им осигурява безплатни ваксини, които ще ги предпазят от жестоки болести като детски пралич, коклюш, хепатит, разните му там шарки и какво ли още не. На прости и ограничени родители които си мислят, че някой умишлено и злонамерено ги принуждава да имунизират децата си, мога само да кажа - заминавайте за Буркина Фасо - там никой няма и да ви спомене за ваксини и ще ви приемат децата без имунизационен паспорт в училище, ако има изобщо такова. След това спокойно можете да заврете нарушените ви в Канада права в дебелите си задници и да дишате спокойно.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Vodolei
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Юли 08, 2005 10:01 am
Местоположение: Montreal

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от Vodolei »

Павел написа:И само дето израза "права" е супер неподходящ в случая. Една държава полага огроми грижи за децата си като им осигурява безплатни ваксини, които ще ги предпазят от жестоки болести като детски пралич, коклюш, хепатит, разните му там шарки и какво ли още не. На прости и ограничени родители които си мислят, че някой умишлено и злонамерено ги принуждава да имунизират децата си, мога само да кажа - заминавайте за Буркина Фасо - там никой няма и да ви спомене за ваксини и ще ви приемат децата без имунизационен паспорт в училище, ако има изобщо такова. След това спокойно можете да заврете нарушените ви в Канада права в дебелите си задници и да дишате спокойно.
Горният пост е един чудесен пример за нетолерантност към чуждото мнение. С две думи, който не мисли като мен или повечето хора е прост и ограничен, даже и престъпник.

За щастие живеем в страна, която дава правото да мислиш различно.

Голяма част от нас са тук по тази причина.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от leaf »

Лошото е, че когато друго-мислищите станат над 30% от населението започват епидемии.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от succes »

Павел написа:И само дето израза "права" е супер неподходящ в случая. Една държава полага огроми грижи за децата си като им осигурява безплатни ваксини, които ще ги предпазят от жестоки болести като детски пралич, коклюш, хепатит, разните му там шарки и какво ли още не. На прости и ограничени родители които си мислят, че някой умишлено и злонамерено ги принуждава да имунизират децата си, мога само да кажа - заминавайте за Буркина Фасо - там никой няма и да ви спомене за ваксини и ще ви приемат децата без имунизационен паспорт в училище, ако има изобщо такова. След това спокойно можете да заврете нарушените ви в Канада права в дебелите си задници и да дишате спокойно.
Човек, извинявай, ама си личи че си адски по течението и нямаш и най-бегла представа за нещата!
Познавам 3 лекари - вътрешни болести, пластичен хигург и белодробен лекар. Всички са много резервирано настроени срещу ваксините. И тримата съм ги питал дали да се ваксинирам за хепатит например и тримата са ми казвали 'по-добре недей'. По-скоро ги отричат!
Така че изобщо това не е критерий за задръстеност, а за осъзнатост. Няма никаква гаранция за нищо, така че не пращай хората на екскурзия в Африка, ами си купи билет и ходи там , където ти е драго на тебе.
Има един филм "D'autres mondes", може да ти простветне за някой неща , ако го изгледаш. Да не бъдем чак такива риби-доверчиви, нито пък да сме параноици относно конспирации и т.н.
Да си спомним например и за едно лекарство , с което са лекували диабет във Франция и което всъщност е убивало хората, предизвиквайки им тежки сърдечно-съдови проблеми и май това се е знаело - карам по памет.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от Павел »

leaf написа:Лошото е, че когато друго-мислищите станат над 30% от населението започват епидемии.
:y: :y: :y:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от Павел »

succes написа:
Павел написа:И само дето израза "права" е супер неподходящ в случая. Една държава полага огроми грижи за децата си като им осигурява безплатни ваксини, които ще ги предпазят от жестоки болести като детски пралич, коклюш, хепатит, разните му там шарки и какво ли още не. На прости и ограничени родители които си мислят, че някой умишлено и злонамерено ги принуждава да имунизират децата си, мога само да кажа - заминавайте за Буркина Фасо - там никой няма и да ви спомене за ваксини и ще ви приемат децата без имунизационен паспорт в училище, ако има изобщо такова. След това спокойно можете да заврете нарушените ви в Канада права в дебелите си задници и да дишате спокойно.
Човек, извинявай, ама си личи че си адски по течението и нямаш и най-бегла представа за нещата!
Познавам 3 лекари - вътрешни болести, пластичен хигург и белодробен лекар. Всички са много резервирано настроени срещу ваксините. И тримата съм ги питал дали да се ваксинирам за хепатит например и тримата са ми казвали 'по-добре недей'. По-скоро ги отричат!
Така че изобщо това не е критерий за задръстеност, а за осъзнатост. Няма никаква гаранция за нищо, така че не пращай хората на екскурзия в Африка, ами си купи билет и ходи там , където ти е драго на тебе.
Има един филм "D'autres mondes", може да ти простветне за някой неща , ако го изгледаш. Да не бъдем чак такива риби-доверчиви, нито пък да сме параноици относно конспирации и т.н.
Да си спомним например и за едно лекарство , с което са лекували диабет във Франция и което всъщност е убивало хората, предизвиквайки им тежки сърдечно-съдови проблеми и май това се е знаело - карам по памет.


Това ти колко лекари познаваш и колко лекари има в моето семейство от 3 поколения насам е без значение. Много повече учени в продължение на много години са се потрудили и са преценили, че ползата от ваксинациите е огромна и за това развити държави като Канада са направили държавна политика децата да се ваксинират в първите 5-6 годии от живота им. Както по-горе други хора казаха, благодареие на ваксините много болести от миналото са изкоренени и за съжаление, благодареие на тикви като теб, някои от тези болести започват да се появяват отново. На мен лично не ми пука дали ти ще отидеш в занзибарска държава, вкл. и БГ, ще похапнеш сурова зелена салата или ще пиеш бира в недоизмита чаша, ще гепиш хепатит А, черния ти дроб ще стане на шупли и след време като нещо и цироза може да развиеш. Мъчно ми е за децата ти, ако имаш такива, че ще страдат заради малоумието на родителите си. Обиждам ли те? Всеки който казва "Трима лекари ми препоръчаха да не се имунизирам" не пращи от много интелект.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от jovani »

Е хайде сега - къде намесихте България и Буркина Фасо в спора си?
Аз съм на 38 години и когато съм бил малък са ми слагали ваксини за почти всички разспространени болести в България, включително Малария, и други 2 тропически болести, когато съм излизал в чужбина. И в интерес на истината не съм боледувал от болестите, за които съм бил ваксиниран.
Така че в България явно има здравна политика за ваксинации от поне 30 години, стига да не кажете че аз съм бил специален случай.
Може да се окаже, както се е случвало и преди, че България е години напред пред Канада по отношение на ваксинациите, така че сравненията с Буркина Фасо и занзибарарските държави може само да се обяснят с яростта, фрустрейшъна и раздразнението на индивиди като Павел от тукашната действителност и липсата на адекватни примери с които той да обясни своят избор.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Въпрос за ваксини

Мнение от succes »

Павел написа:
succes написа:
Павел написа:И само дето израза "права" е супер неподходящ в случая. Една държава полага огроми грижи за децата си като им осигурява безплатни ваксини, които ще ги предпазят от жестоки болести като детски пралич, коклюш, хепатит, разните му там шарки и какво ли още не. На прости и ограничени родители които си мислят, че някой умишлено и злонамерено ги принуждава да имунизират децата си, мога само да кажа - заминавайте за Буркина Фасо - там никой няма и да ви спомене за ваксини и ще ви приемат децата без имунизационен паспорт в училище, ако има изобщо такова. След това спокойно можете да заврете нарушените ви в Канада права в дебелите си задници и да дишате спокойно.
Човек, извинявай, ама си личи че си адски по течението и нямаш и най-бегла представа за нещата!
Познавам 3 лекари - вътрешни болести, пластичен хигург и белодробен лекар. Всички са много резервирано настроени срещу ваксините. И тримата съм ги питал дали да се ваксинирам за хепатит например и тримата са ми казвали 'по-добре недей'. По-скоро ги отричат!
Така че изобщо това не е критерий за задръстеност, а за осъзнатост. Няма никаква гаранция за нищо, така че не пращай хората на екскурзия в Африка, ами си купи билет и ходи там , където ти е драго на тебе.
Има един филм "D'autres mondes", може да ти простветне за някой неща , ако го изгледаш. Да не бъдем чак такива риби-доверчиви, нито пък да сме параноици относно конспирации и т.н.
Да си спомним например и за едно лекарство , с което са лекували диабет във Франция и което всъщност е убивало хората, предизвиквайки им тежки сърдечно-съдови проблеми и май това се е знаело - карам по памет.


Това ти колко лекари познаваш и колко лекари има в моето семейство от 3 поколения насам е без значение. Много повече учени в продължение на много години са се потрудили и са преценили, че ползата от ваксинациите е огромна и за това развити държави като Канада са направили държавна политика децата да се ваксинират в първите 5-6 годии от живота им. Както по-горе други хора казаха, благодареие на ваксините много болести от миналото са изкоренени и за съжаление, благодареие на тикви като теб, някои от тези болести започват да се появяват отново. На мен лично не ми пука дали ти ще отидеш в занзибарска държава, вкл. и БГ, ще похапнеш сурова зелена салата или ще пиеш бира в недоизмита чаша, ще гепиш хепатит А, черния ти дроб ще стане на шупли и след време като нещо и цироза може да развиеш. Мъчно ми е за децата ти, ако имаш такива, че ще страдат заради малоумието на родителите си. Обиждам ли те? Всеки който казва "Трима лекари ми препоръчаха да не се имунизирам" не пращи от много интелект.
Да, то си личи че страдаш заради малоумието на твоите родители. Вземи се светни малко по някой въпроси. Ако изобщо беше разтварял някога книга по микробиология за медици, генно инженерство и други такива, щеша да се пукнеш като хемероид от срам к'ви тъпотии говориш.
Не само ти си тиквата, ами си и от тия кратуните, дето и за баница не стават.
Публикувай отговор