Новопристигащи

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Новопристигащи

Мнение от tot2311 »

Здравейте на всички.
Искам първо да благодаря на всички от този форум за помощта при цялата федерална процедура, която при мене е към своя край. Днес си пратихме паспортите за да ни сложат визите и живот и здраве към началото на април ще се каца в Канада.
Общо взето съм изчел повечето теми за да се ориентирам за Канада, различните провинции и градове, както и за федералната процедура.
Засега съм се ориентирал към Торонто поради това че имам познати там и доколкото знам за началото е по- лесно намиране на каквато и да е работа.
Мисля че ще е полезно не само за мен и за другите които ще заминават следващите месеци ако може да се споделят мнения за сегашната ситуация в по големите градове, като работа (има ли все още в тази световна криза), квартири (цени и условия) и всичко полезно, което според мен вие сте по наясно от мен и би било полезно за споделяне. Последните месеци имаше някоя друга тема в тези насоки ама доста бързо се почва със заяждането и се бяга от основния въпрос.
Според мен всякаква вид информация за нас новопристигащите би била полезна.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Новопристигащи

Мнение от IRA »

Ми тя тук кризата от 2 години е затихнала т.е според мен няма. Лошото, че май се очаква нова.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Новопристигащи

Мнение от tot2311 »

То се очаква ама май особенно за Европа ще се усети най-силно. В БГ то както винаги сме си в криза най-много пак да почнат съкращенията напролет. Незнам как е в Торонто с намирането на така наречените survival jobs. По пронцип съм сондажен инеженер, но надали още в началото някой канадски работодател ще ме наеме.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Новопристигащи

Мнение от leaf »

tot2311
"По пронцип съм сондажен инеженер, но надали още в началото някой канадски работодател ще ме наеме."

Отговорът на този въпрос е много лесен. ;)

Почнете да пращате резюмета за позиции, които ви интересуват и ще разберете дали канадските работодатели имат интерес да ви наемат. :)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Новопристигащи

Мнение от Californian »

tot2311 написа:То се очаква ама май особенно за Европа ще се усети най-силно. В БГ то както винаги сме си в криза най-много пак да почнат съкращенията напролет. Незнам как е в Торонто с намирането на така наречените survival jobs. По пронцип съм сондажен инеженер, но надали още в началото някой канадски работодател ще ме наеме.

Да ти кажа, мисля че ще имаш голям успех в Канада и много ще ти хареса!
Професията ти е много скъпо платена, само дето мисля, че работната ти локация като такъв специалист няма да е Канада а там където има сондиране, щом си сондажен инженер!? Та трябва да си готов за де да знам - далеч от населените места може би?
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Новопристигащи

Мнение от tot2311 »

Дам наясно съм с локацийте не само в Канада но и навсякаде по света също. Проблема ми е българското образование и българския трудов стаж. Плана ми за началото е да приравнявам образования и да намеря начин за канадски трудов стаж. Доколкото знам има фирми за които може да работиш безплатно няколко месеца и да се сдобиеш с необходимия стаж.
Дилемата е къде първо да се насоча като локация, дали Торонто където ужкем по-лесно ще намеря каквото и да е работа или направо Калгари където мога да се реализирам евентуално като инженер.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Новопристигащи

Мнение от ablood »

tot2311 написа:Доколкото знам има фирми за които може да работиш безплатно няколко месеца и да се сдобиеш с необходимия стаж.
По-дебре не разчитай на това. Става дума за дребни, закъсали фирмички, притежавани от пишман-тарикати, експлоатиращи емигранти срещу обещания за препоръка. Едва ли в содажния бизнес има много такива.

Другият вид доброволен труд е из разни болници, социални учреждения и подобни не-инженерни организации.

Друг е въпроса, че ако вече си се доказал като амбициозен и пробивен, ще се уредиш по един, или друг начин.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Новопристигащи

Мнение от crusader »

ablood написа: Друг е въпроса, че ако вече си се доказал като амбициозен и пробивен, ще се уредиш по един, или друг начин.
Най-вече с познати. Независимо от къде и независимо от това в какво качество те познават. Ключовата дума е "уреди".
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Новопристигащи

Мнение от tonich »

tot2311 написа:Дам наясно съм с локацийте не само в Канада но и навсякаде по света също...
Изобщо не си наясно, ако питаш мен!
Сега ще дойде Optics да ти обясни, че е така наистина. ;)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Новопристигащи

Мнение от mortigur »

Какъв сондажен инженер си?
Taxation is theft.
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Новопристигащи

Мнение от tot2311 »

Значи по специалноста си не съм работил и не мисля да се развивам в тази сфера (поне засега). В БГ съм работил като проектант и sales engineer. Иначе МГУ съм завършил.
Иначе в сондирането няма значение в коя част на света си, винаги работиш на най кофтите места.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Новопристигащи

Мнение от optics »

tonich написа:
tot2311 написа:Дам наясно съм с локацийте не само в Канада но и навсякаде по света също...
Изобщо не си наясно, ако питаш мен!
Сега ще дойде Optics да ти обясни, че е така наистина. ;)
Аз съм само скромен член на групичката в която влизаш и ти. ;-)
Да не изреждам другите, че може да забравя някой и ще станат инфекций :rofl:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
vaniliq
Изгонен от форума
Мнения: 173
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 10:55 am
Местоположение: Торонто

Re: Новопристигащи

Мнение от vaniliq »

tot2311 написа:Здравейте на всички.
Искам първо да благодаря на всички от този форум за помощта при цялата федерална процедура, която при мене е към своя край. Днес си пратихме паспортите за да ни сложат визите и живот и здраве към началото на април ще се каца в Канада.
Общо взето съм изчел повечето теми за да се ориентирам за Канада, различните провинции и градове, както и за федералната процедура.
Засега съм се ориентирал към Торонто поради това че имам познати там и доколкото знам за началото е по- лесно намиране на каквато и да е работа.
Мисля че ще е полезно не само за мен и за другите които ще заминават следващите месеци ако може да се споделят мнения за сегашната ситуация в по големите градове, като работа (има ли все още в тази световна криза), квартири (цени и условия) и всичко полезно, което според мен вие сте по наясно от мен и би било полезно за споделяне. Последните месеци имаше някоя друга тема в тези насоки ама доста бързо се почва със заяждането и се бяга от основния въпрос.
Според мен всякаква вид информация за нас новопристигащите би била полезна.
Много е важно да бъдеш подготвен за всякакво развитие. Ще ти маркирам няколко неща да имаш в предвид:
1. За разлика от темите за кебекарската процедура, тука готова и конкретна информация няма да получиш. Всякаква информация ще си я намираш сам - т.е. бърз и сигурен достъп до интернет е жизненоважен за оцеляването ви.
2. Приятеля дето ще ти помогне. Ако не ти е брат,сестра, баща... или друг роднина по права линия, не разчитай особенно.
3. Докато се намърдаш да бачкаш свясна работа на теб и семейството ви трябват доходи. Тука при всеки е различно ама аз бих групирал така.
3.1. Роден си с късмет- пристигаш и си намираш отначало яка добре платена работа( малко вероятно). Вариация на това е брат ти(приятеля?!?) ти те дундурка тебе и семейството ти 2-3 години докато се изучиш,евалюираш образованието и т.н.
3.2. Най-вероятно ще се нуждаеш от surviving job за да стъпиш на крака. Намирането и е истинско предизвикателство. Ще се нуждаещ от всичката си воля, постоянство и комбинативност за да успееш. Не се притеснявай ще си намериш. Рано или късно всички си намират. Касае първите няколко години и може би тука е момента да се изиграе картата "социал" .
3.3 Като погледна назад си мисля че може би трябваше да продадем всички имоти и да дойдем тука с 100на хиляди . Това е трудно решение, но бонусите са че не губиш време да си търсиш калпашки работи, и т.н. Директно се мяташ на езикови и инженерни курсове и след 2 години си тип-топ с професия и добър доход.
Много работи могат да се споделят, що се касае за институции и програми за newcomers,но може би хората не са склонни да дават наготово информацията,може би предпочитат да се справят "на място". Не знам. Аз бях пуснал една тема "Аз съм нов имигрант в Торонто" погледни там.
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Новопристигащи

Мнение от tot2311 »

Благодаря ти за мнението. Твоята тема съм я чел и мерси че си сподели информацията там, която според мен ще е доста полезна.
Като гледам споделям твоето мнение за това че познатите ако не са ти близък роднина трудно ще помогнат, но ще видим какво ще стане. Иначе за този социал по принцип грам не съм се интересувал и нямам и желание да се занимавам с щуротий. Целта е в началото да намеря каквото и да е работа пък после ще почна да се ориентирам в обстановката.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Новопристигащи

Мнение от ivanko13 »

vaniliq написа: Вариация на това е брат ти(приятеля?!?) ти те дундурка тебе и семейството ти 2-3 години докато се изучиш,евалюираш образованието и т.н.

За такова дундуркане от 2-3 години не съм чувал даже и сред най-близките роднини и приятели. По-реалистичен вариант е учене + студентски заем + яка работа през лятото(ако учиш фул тайм). Ако са ти ниски доходите ще получаваш и субсидия към заема както и стипендия ,и отделно, сериозна сума ще ти бъде опростена след края на ученето. След това, само остава да си намериш работа и да почнеш да си плащаш остатъка от заема... Ще си назад с някоя и друга хилядарка ама всичко си има цена и трябва да се плаща...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Публикувай отговор