Новопристигащи

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Новопристигащи

Мнение от tot2311 »

След 10 бири нема ни е до препоръки, а до други неща.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Новопристигащи

Мнение от Mr.D »

A good rule of thumb is that for public listings of jobs, such as on DICE, Monster, etc, the jobs which list a specific wage are probably for real and should be dealt with much more earnestly than the ones that say things like "TBD" or "Open" or any number of other levels of BS they might throw out there for the pay rate. TBD is techno babble for saying, "This is a fishing expedition, and we are hoping to get someone that doesnt know what they are worth. If we find such a person, great, we will pay them half of what they are worth. Otherwise, we probably arent actually hiring."

Many jobs on the boards are fakes like that, and it can get frustrating if you dont realize it. Look for the ones that are have the pay rate listed. Give them the special attention of custom cover letters etc.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Новопристигащи

Мнение от ablood »

Би ли посочил източник?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Новопристигащи

Мнение от Mr.D »

ablood написа:Би ли посочил източник?
От group на LinkedIn.
Не е open group.
Просто мнение на някакьв.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Новопристигащи

Мнение от Mr.D »

Another one to watch out for is the one that says, "Entry Level" and then lists the pay as "depends on experience." What they probably have is a specialized skill that only they would pay for anyway. You can spend five years on it and no one else in the whole entire world would care.
Since it is so specialized there is no need for them to pay anyone beyond entry level, so they go for the entry level. But notice, they are still saying that pay depends on experience, even though they are specifically targeting the job to someone with no experience.
продьлжавам да ги пускам. Ако не ви интересува ще спра. 8)
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Новопристигащи

Мнение от tot2311 »

Пускай, пускай, който не го интересува просто няма да чете.
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: Новопристигащи

Мнение от JennyAnyDots »

tochica написа:на мен ми се случи точно обратното - обадиха се на работодателя ми в България .
.....
намерили са съответното лице и са задали въпросите......
така че , понякога препоръките от България помагат , пък даже и след години.
И на мен ми се случи - писмени препоръки май не интересуват никого, но от подобен на цитирания личен опит знам, че си струва човек да има реални и надеждни (и говорещи английски) препоръчители в Бг...
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Новопристигащи

Мнение от speedy »

Направи си един хубав профил на Linkedin и поискай препоръки от хора с които си работил. Напоследък, когато ще интервюираме някой, това е първото нещо което гледам. И най-добре звучат тези, които имат препоръки не само от колеги, а и от клиенти (ако работиш дирекно с клиенти).
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Новопристигащи

Мнение от tot2311 »

Това също е полезно. Незнаех че чак толкова внимание на LinkedIn се обръща. Там лично съм процес на оправяне на профила. Мерси за информацията.
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Новопристигащи

Мнение от tot2311 »

Имам един въпрос за шофьорската книжка. Доколкото разбра трябва да се изкара от БГ удостоверение за шофьорски стаж и да се подпечата в консулството. Та изкарах си аз такова нещо, но в КАТ ми казах да ходя да ми сложа апостил и след това да го преведа, това било напълно достатъчно. Вярно ли е това или трябва също да отида и до консулството ни?
И друг въпрос, проблем ли е че в това удостоверение фигурира че преди време имам катастрофа поради отнемане на предимство и акт за алкохол? Въобще има ли смисъл да се занимавам с удостоверението или просто да си изкарам в Онтарио шофьорските курсове?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Новопристигащи

Мнение от roumensp »

tot2311 написа:И друг въпрос, проблем ли е че в това удостоверение фигурира че преди време имам катастрофа поради отнемане на предимство и акт за алкохол? Въобще има ли смисъл да се занимавам с удостоверението или просто да си изкарам в Онтарио шофьорските курсове?
Аз не бих им дал подобно удостоверение, току виж вкарали това за алкохола и катастрофата в базите си с данни, пък после има да се чудиш защо застраховката ти е висока.
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Новопристигащи

Мнение от tot2311 »

Дам и аз тва се замислих. Те са стари изтекли нарушения преди повече от 5 години ама знам ли ги.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Новопристигащи

Мнение от mwanza »

tot2311 написа:Това също е полезно. Незнаех че чак толкова внимание на LinkedIn се обръща. Там лично съм процес на оправяне на профила. Мерси за информацията.
Не само че се обръща ами първо там гледат. Ровят навсякъде: Фейсбук, линкдин, туитър, фликър и тн. Така, че снимки от пиянски бг изстъпления не е хубаво да има в нета. Същото се отнася и за постинги по социалните мрежи.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Новопристигащи

Мнение от roumensp »

mwanza написа:
tot2311 написа:Това също е полезно. Незнаех че чак толкова внимание на LinkedIn се обръща. Там лично съм процес на оправяне на профила. Мерси за информацията.
Не само че се обръща ами първо там гледат. Ровят навсякъде: Фейсбук, линкдин, туитър, фликър и тн. Така, че снимки от пиянски бг изстъпления не е хубаво да има в нета. Същото се отнася и за постинги по социалните мрежи.
При privacy settings, които съм задал на акаунтите си, ако установя че някой неоторизиран е видял каквото не му е работа, директно наемам един адвокат и завеждам дело. Мисля че няколкостотин хиляди за компенсация на нанесени щети (потенциален емплоймънт, пропаднал заради тях) ще ми се отразят добре.
Но и не мисля, че е възможно да стане, освен ако не си оставил определени постове, снимки или целия профайл да е public.

http://www.webpronews.com/facebook-empl ... ng-2012-03"
http://www.glassdoor.com/blog/employer- ... -password/"
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Новопристигащи

Мнение от tot2311 »

Ами каквото зависи от мене съм го направил. Преди 5 дена кацнахме и оправихме вече всичко документи телефони интернети та вече почнахме усилено да търсиме работа. Засега всичко е супер в Торонто.
Публикувай отговор