Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!!!!!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от Mr.D »

mwanza написа:Добре де, аз ще задам въпроса по друг начин.

Колко би струвало родителя да има същата здравна карта като на всички в Кебек? Нали аз за да позлвам тези услуги плащам Х пари. Няма ли вариант да се плащат същите пари и човека да си има здравна карта?
Парите за здравеопазването идват от инком таксес. Ако ти не работиш пак имаш здравеопазване, защото все някой някьде работи(вместо теб плаща).
Ако си плащаме по единично ще е от порядака на 400 на месец.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от mwanza »

Ахаа ясно. Да има логика.
Добре. А ако искам да плащам тия 400 (или там колкото идват) на месец, има ли вариант да стане?
Извинявам се за ахмашкия въпрос.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от Mr.D »

mwanza написа:Ахаа ясно. Да има логика.
Добре. А ако искам да плащам тия 400 (или там колкото идват) на месец, има ли вариант да стане?
Извинявам се за ахмашкия въпрос.
Какво да стане то вече е станало. Идват в Канада на виза и ще плащат.
Ако се разболеят ще ги покрие.
Аз и жена ми плащахме така 7 години. На доктор само ведньж ходих за профилактичен преглед и понеже не бях болен си платих отделно.
Лоша икономика какво да се прави.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от Independent »

Mr.D написа:
mwanza написа:Ахаа ясно. Да има логика.
Добре. А ако искам да плащам тия 400 (или там колкото идват) на месец, има ли вариант да стане?
Извинявам се за ахмашкия въпрос.
Какво да стане то вече е станало. Идват в Канада на виза и ще плащат.
Ако се разболеят ще ги покрие.
Аз и жена ми плащахме така 7 години. На доктор само ведньж ходих за профилактичен преглед и понеже не бях болен си платих отделно.
Лоша икономика какво да се прави.
Ти май изобщо не си наясно какъв е проблема. А той е, че даже и да имаш застраховка, тя не покрива хронични заболявания. С други думи, ако ти например имаш високо кръвно налягане и ти се наложи да идеш на лекар за това, застраховката няма да покрие прегледа. А възрастните хора обикновено имат поне една болежка. Та въпроса е дали можеш да си платиш на ръка сумата, която иначе идва от данъците, за да се ползваш от всички благини на здравната система (като безплатен преглед например).

Според няма такъв начин, иначе някой вече щеше да е намерил начин да го експлоатира.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от ablood »

Mr.D написа: Какво да стане то вече е станало. Идват в Канада на виза и ще плащат.
Ако се разболеят ще ги покрие.
Вече 2 пъти пишеш тази глупост, 2 пъти ти обяснявам, че не е така, ти продължаваш като малко детенце.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от koceto77 »

Има застраховки, които покриват pre-existing conditions. Трябва да бъде "Stable Chronic Condition" тоест да не си имал усложнения в последните 6 месеца. Може да се вземе coverage 10 000 - 100 000 с $50 deductible. За двама човека (63г и 73г) един от които с рre-existing condition излиза около $2000 за 6 месеца при 100 000 покритие.

Safe Visit
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от Mr.D »

Independent написа:
Ти май изобщо не си наясно какъв е проблема. А той е, че даже и да имаш застраховка, тя не покрива хронични заболявания. С други думи, ако ти например имаш високо кръвно налягане и ти се наложи да идеш на лекар за това, застраховката няма да покрие прегледа. А възрастните хора обикновено имат поне една болежка. Та въпроса е дали можеш да си платиш на ръка сумата, която иначе идва от данъците, за да се ползваш от всички благини на здравната система (като безплатен преглед например).

Според няма такъв начин, иначе някой вече щеше да е намерил начин да го експлоатира.
Вие Кебекарите май хич ви няма. 300 милиона хора в Америка живеят без дьржавна здравна система. плащаш по един или друг начин. Колко години си бил на застраховка че се изказваш компетентно?
Ако си болен и си сьс застраховка отиваш на лекар. Доктора праща сметката на застрахователа и застрахователа оспорва сметката .Демек лекара ти пише 1000 долара, накрая ти може да платиш от джоба 20.
Които са 100 за преглед и ти плащаш 20 процента от тях.
Сега разликата е че ако днес искаш преглед утре го имаш.Не като тук след година.

На жена ми чичо и е от 56 година в Канада, (избягал по времето на Унгарската революция). Сега има рак на белия дроб , и какво стана, след 1 седмица престой в болница го изгониха. казаха му да се вьрне след празниците. За толкова пари толкова. А баща и имаше преди две години рак на простатата и стоя в Унгарска болница 2 месеца ,докато не го излекуваха не го пуснаха.
Аблод ако твойте се разболеят много добре знаеш че са на самолета за Бьлгария.
Но теб май не те интересува толкова това. Важно да не плащаш докато са тук , че и социал да гепнат.и то при положение че нямат и един цент заработен в тая страна.

Канадска здравна система. http://www.youtube.com/watch?v=z1TEsK0H ... re=related"
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от ablood »

Mr.D написа:Аблод ако твойте се разболеят много добре знаеш че са на самолета за Бьлгария.
Т'ва вече е друга песен
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от Californian »

Ето ме и мен, липсвах ли ви, весели празницииииииии :lol:
По темата - страхотно, аз да ви се похваля почнах да уча Китайски, взех си 2 книги, отделно и почвам класове в университета по Китайски.......
Страшно се кефя на азиатската култура и азия......и така. :hai: А пък и в работата с една от страните в които работя - Републик ъф Чайна или по позната като Тайван ще ми е много полезен :)

Ши-Ши
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от mwanza »

Californian написа:Ето ме и мен, липсвах ли ви, весели празницииииииии :lol:
По темата - страхотно, аз да ви се похваля почнах да уча Китайски, взех си 2 книги, отделно и почвам класове в университета по Китайски.......
Страшно се кефя на азиатската култура и азия......и така. :hai: А пък и в работата с една от страните в които работя - Републик ъф Чайна или по позната като Тайван ще ми е много полезен :)

Ши-Ши
Дреме ми на сайдера кво учиш. И как ще ти е полезно. Темата е за друго, ман.

Последно Китай, Китай ли се казва или Тайван?
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от anxeli »

xie xie ni - китайски ши ши ни
hsie hsie ni - тайвански шие шие ни
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Спират приемането на молби за спонсорство на родители!!!

Мнение от Californian »

mwanza написа:
Californian написа:Ето ме и мен, липсвах ли ви, весели празницииииииии :lol:
По темата - страхотно, аз да ви се похваля почнах да уча Китайски, взех си 2 книги, отделно и почвам класове в университета по Китайски.......
Страшно се кефя на азиатската култура и азия......и така. :hai: А пък и в работата с една от страните в които работя - Републик ъф Чайна или по позната като Тайван ще ми е много полезен :)

Ши-Ши
Дреме ми на сайдера кво учиш. И как ще ти е полезно. Темата е за друго, ман.

Последно Китай, Китай ли се казва или Тайван?
Аз съм специфирал еднозначно държавата. Има две различни държави
People's Republic of China и
Republic of China

(въпреки, че първата в момента иска да си върне втората.....)

А по темата естествено, че няма повече ПР карти да им раздават на старите хора, явно тежат на социалната система(а като цяло в развитите страни социалните системи издишат според мен)
Публикувай отговор