Кога започнахте да живеете по-добре?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор

Кога започнах да живея по-добре в сравнение с живота ми в България?

Още от летище "София"
19
21%
По-малко от 1 година
11
12%
1 до 3 години
19
21%
3 до 5 години
15
16%
5 до 10 години
10
11%
Повече от 10 години
1
1%
Никога, затова се върнах
6
7%
Още не съм постигнал нивото от България (моля споделете от колко време сте напуснали България)
10
11%
 
Общо гласове: 91
Аватар
simeonovi
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Яну 12, 2013 5:57 pm
Местоположение: Muddy York

Re: Кога започнахте да живеете по-добре?

Мнение от simeonovi »

По летищата не ядем сандвичи обвити в найлон, и пием лаваци.
Ние сядаме по ресторанти и цените не ги гледаме. Ако намеря суши бар веднага сме там. Тези пари са част от ваканционните средства(7-8К) и ваканцията започва в деня който вляза в таксито. А по летищата ми е позволено да си пия бира още от сутрин. :D
Много се радвам на добре оправени летища с чисти кенефи, различни вариянти на ресторанти.
Такива в България няма, а и в западна Европа са доста неорганизирани, бягане от един терминал на друг, хващане на автобуси, неучтиви хора.
Какви са тези кърпи от плат на рола в кенефите? Не са ли чували за хартия от тъч фрий апарат.

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... jecH1VEDco#" !

Май излиза че сме започнали да живеем доста добре.
כלבת תחת קטנה וטפשה פאנק
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Re: Кога започнахте да живеете по-добре?

Мнение от edelwais »

tanyatais написа:Аз за Канада съм да си говорим тук:)
Ами като каза Канада - най-скъпата бира която съм пил беше обикновената Rickard's Red, преди 4-5 години на летището в Монтреал - нещо от рода на $13/пайнт.... Абсурдно! Иначе оня ден пих Гинес по летищата и в Бирмингам и Единбург - под £4.
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Кога започнахте да живеете по-добре?

Мнение от Bistra »

Да са живи и здрави заведенията по летищата! За такива колко реновационни проекти правим на година, не е истина.
Миналата година мой колега перманентно си висеше на Трюдо поради тази причина. :)
Аз пък никога не ям по летищата...Брей, какъв гладен народ се извъдихте! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Кога започнахте да живеете по-добре?

Мнение от ivanko13 »

tanyatais написа:Аз за Канада съм да си говорим тук:)
Като пристигнах в Канада преди пет години и един от дъртите имигранти ми викаше, "Ванка, Канада ще ти даде много ама после ще ти вземе всичко"... Сега, така от дистанция на времето, често се замислям над тия му думи :)
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Кога започнахте да живеете по-добре?

Мнение от tanyatais »

ivanko13 написа:
tanyatais написа:Аз за Канада съм да си говорим тук:)
Като пристигнах в Канада преди пет години и един от дъртите имигранти ми викаше, "Ванка, Канада ще ти даде много ама после ще ти вземе всичко"... Сега, така от дистанция на времето, често се замислям над тия му думи :)
И какво ти даде и взе? Ако не е твърде лично ?
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Кога започнахте да живеете по-добре?

Мнение от pumpy »

ivanko13 написа:
tanyatais написа:Аз за Канада съм да си говорим тук:)
Като пристигнах в Канада преди пет години и един от дъртите имигранти ми викаше, "Ванка, Канада ще ти даде много ама после ще ти вземе всичко"... Сега, така от дистанция на времето, често се замислям над тия му думи :)
:y: :y: :y: :y: :y:

На мен някой ми каза преди 9 години " Канада е страната на лъжата" и това е невероятно вярно. Но аз й свикнах и не се оплаквам, даже ми харесва и така 9 години вече.....
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Кога започнахте да живеете по-добре?

Мнение от tanyatais »

Ама и вие едни абстрактни отговори ми давате :( Давайте по същество...
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Кога започнахте да живеете по-добре?

Мнение от ivanko13 »

pumpy написа:
На мен някой ми каза преди 9 години " Канада е страната на лъжата" и това е невероятно вярно. Но аз й свикнах и не се оплаквам, даже ми харесва и така 9 години вече.....
Pumpy, ме подсети за думите на сегашният ми бос в края на интервюто за работа - "Знам ,че Канада е страната на лъжливите обещания, но аз няма нищо да ти обещавам"... :)
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Кога започнахте да живеете по-добре?

Мнение от Bistra »

tanyatais написа:Ама и вие едни абстрактни отговори ми давате :( Давайте по същество...
Е, ти нали нищо не търсеше? Какво те бърка какви отговори получаваш? :yawn:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Кога започнахте да живеете по-добре?

Мнение от apple »

pumpy написа:
ivanko13 написа:
tanyatais написа:Аз за Канада съм да си говорим тук:)
Като пристигнах в Канада преди пет години и един от дъртите имигранти ми викаше, "Ванка, Канада ще ти даде много ама после ще ти вземе всичко"... Сега, така от дистанция на времето, често се замислям над тия му думи :)
:y: :y: :y: :y: :y:

На мен някой ми каза преди 9 години " Канада е страната на лъжата" и това е невероятно вярно. Но аз й свикнах и не се оплаквам, даже ми харесва и така 9 години вече.....
Пумпалов, това ти ли си наистина? Какво си пил, шмъркал или каквото там? Слушам и не вярвам на очите си... ;) Не беше ли страната на реализираните мечти и неограничените възможности? Когато в страната на лъжите се чувстваш комфортно и ти харесва като какъв трябва да бъдеш определен? :?: Не е ли човек придържащ се към лъжите, за да си спести душевен дискомфорт и разочарования и най-важното да поддържа имидж на нещо, което съвсем не е? Само и само, за да има смисъл гърча, който търпи. А какво е гърч е доста обширна тема, но няма да я обяснявам на спецове по нея! ;)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Кога започнахте да живеете по-добре?

Мнение от yahoo »

Според мен е повече надлъгване както и навсякъде другаде в развитите общества, а не буквално лъжа. Огромно количество хора опитващи се да пробутат всевъзможни услуги и продукти не само от първа необходимост на пренаситен пазар. Ако нямаше някаква степен на надлъгване много малко щяха да са продадените продукти и услуги и всички по веригата щяха да са зле.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Кога започнахте да живеете по-добре?

Мнение от Daisy2 »

Таня, разбирам те, всеки си има някакви свои капризи :)

А за скъпотията на летищата презумцията е, че като си там и не можеш да си другаде, и нямаш избор, каквото ти дадат, това ще вземеш :) Летищата са тип "фаст фууд", все пак там си на път за някъде и обикновено бързаш за самолет. И за фаст фууд са скъпи. А е ясно, че фенси ресторант в голям град ще ги задмине по цени.

За мен ваканцията не се изразява в това да се наплюскам и напия още на път за мястото. Ваканцията е да обикаляш, да срещаш различни хора и да разговаряш с тях, да гледаш история и архитектура. Всеки с предпочитанията си :)
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Кога започнахте да живеете по-добре?

Мнение от tanyatais »

Добро утро !
Дейзи, всеки си има предпочитания, това е така:)
По летищата наистина има преобладаващо храна тип "джънк фууд" ,и сандвичи ,но е по-скъпа от нормалното. Нищо друго няма какво да кажа.
Bistra написа:
tanyatais написа:Ама и вие едни абстрактни отговори ми давате :( Давайте по същество...
Е, ти нали нищо не търсеше? Какво те бърка какви отговори получаваш? :yawn:
Информацията и любопитството откога станаха забранени и не-изискуеми за да питаш нещо?
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Кога започнахте да живеете по-добре?

Мнение от optics »

Daisy2 написа:Ваканцията е да обикаляш, да срещаш различни хора и да разговаряш с тях, да гледаш история и архитектура. Всеки с предпочитанията си :)
ммм, на първо място природа, чак после архитектура, история и хора.
Примерно в Юта и Аризона няма нито история, нито архитектура, индианците Навахо гледат мръсно, и остава само природата.
Според моята статистика, хората дето много държат на история, като правило остават разочаровани от Северна Америка (или направо заявяват, че не виждат смисъл идват тук)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Кога започнахте да живеете по-добре?

Мнение от Daisy2 »

optics написа:
ммм, на първо място природа, чак после архитектура, история и хора.
Примерно в Юта и Аризона няма нито история, нито архитектура, индианците Навахо гледат мръсно, и остава само природата.
Според моята статистика, хората дето много държат на история, като правило остават разочаровани от Северна Америка (или направо заявяват, че не виждат смисъл идват тук)
Сигурно си прав :) И аз съм чувала такива неща. Затова ваканциите ни засега са на места с много история. Но нямам против и природата. Където за мен целта отново не е да се наплюскаш. На такива любители на природата съм се нагледала - и в София ги има в изобилие :) - с колата до вхида на ресторанта на Витоша, а после обратно до входа на къщата ти. Но "разни хора, разни идеали" :)
Публикувай отговор