Дайте мнение/инфо за земеделието и намирането на работа

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
tolerate
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Окт 18, 2011 1:39 pm

Дайте мнение/инфо за земеделието и намирането на работа

Мнение от tolerate »

Здравейте,
Обмисляме да се спасяваме с приятелката ми и детето ни от БГ. Четох много, но имам нужда и от вашето мнение. Кажете как стоят нещата със земеделието в Канада, има ли работа в този сектор? Въпроса с образованието в този сектор също ме интересува.
Знам, че са голям производител на зърнени култури и т.н. Също така съм чел и в сайтовете на университетите за приравняване на агрономическо образование в БГ, но ми се иска някаква информация първа ръка.
Другото, което ме притеснява е с тези кредитни рейтинги и банкови системи да не стане гаф в световен мащаб и да не мога да хвана работа и да си стъпя на краката в началото. Много ще съм благодарен на всякакви мнения от ваша страна. Надявам са да са обективни и положителни :D , че няма да ми издържи мозъка на тая простотия тук още много време.
jess
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Май 02, 2006 12:15 pm
Местоположение: canada

Re: Дайте мнение/инфо за земеделието и намирането на работа

Мнение от jess »

Когато търсиш информация за работа използвай не агроном а grower,head grower.Тук в Онтарио обикновено работят в оранжерии за цветя и декоративно озеленяване,голфове,поддружка на зелени площи,вътрешно орнаментиране.Ако те интересува още нещо-питай.
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Дайте мнение/инфо за земеделието и намирането на работа

Мнение от 7George »

В типичния случай, имаш ферма/земя - работиш в земеделието. Има и сезонни работници, но са ниско платени. Това е което знам, но аз съм настрани и почти не познавам такива хора лично. За специалисти може да е друго, но няма да са много, като в БГ - с лопата да ги ринеш. Ако тая професия и образование ти помогнат поне да емигрираш в Канада, пак ще е добе.
Embrace your climate change!
tolerate
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Окт 18, 2011 1:39 pm

Re: Дайте мнение/инфо за земеделието и намирането на работа

Мнение от tolerate »

7George написа:В типичния случай, имаш ферма/земя - работиш в земеделието. Има и сезонни работници, но са ниско платени. Това е което знам, но аз съм настрани и почти не познавам такива хора лично. За специалисти може да е друго, но няма да са много, като в БГ - с лопата да ги ринеш. Ако тая професия и образование ти помогнат поне да емигрираш в Канада, пак ще е добе.
7George това последното изречение как да го тълкувам? Като неуважение към професията или като "Измъкни се един път от Татковината пък тук е добре"? :o
Това за специалистите и за БГ ми е ясно. Има голяма вероятност да помогне тая специалност, но мен повече ме притеснява там като дойда как стоят нещата :D Не ми трябва много много да се реша, но наистина ми трябва информация за възможностите за намирането на каква да е работа отначало. След съвета на jess излязоха доста възможности в тая област, но аз съм далеч от мисълта, че отивам и се хващам като такъв. Просто правя някаква представа/план за бъдещето и да се придържам към него.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Дайте мнение/инфо за земеделието и намирането на работа

Мнение от Mr.D »

Пьрво имигрирай пьк после му мисли. Освен ако не си някой който прави 1000-2000 лева на месец в Бьлгария тук ще си по-добре.
Мой много добьр приятел, дойде в Флорида с бизнес образование работи година по специалността, и после му писна и реши да стане пилот(да си следва мечтата).След 10 години работа,учение, сертификати сега е Пилот в Spirit и ще става капитан.
От нулата за 10 години е вьможно да постигнеш напьлно нова кариера.
Но трябва да имигрираш пьрво.
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Дайте мнение/инфо за земеделието и намирането на работа

Мнение от 7George »

tolerate написа: 7George това последното изречение как да го тълкувам? Като неуважение към професията или като "Измъкни се един път от Татковината пък тук е добре"? :o
Ами както искаш: и така и така може. Тия които познавам, не си работят земеделската професия от БГ. Може в другите провинции да е по-различно. Не бива да си женен за никоя професия. Колкото повече имаш такива, по е вероятно да работиш по някоя от тях. И щом питаш по форуми, бъди готов да чуеш всякакви съвети.
Embrace your climate change!
Публикувай отговор