Избори 2011

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
yonatan
Деактивиран
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Май 17, 2011 11:28 am

Избори 2011

Мнение от yonatan »

Остават около 3 седмици до изборите за президент и вицепрезидент и съм си наумил да гласувам, особено след като вече набелязах за кого:
http://www.youtube.com/watch?v=L_qSx6QpX0M"
Не забелязах да има подобни теми в този форум и си мисля, че не е маловажно да се дискутира как става гласуването в Канада.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Избори 2011

Мнение от Koko »

yonatan написа:Остават около 3 седмици до изборите за президент и вицепрезидент и съм си наумил да гласувам, особено след като вече набелязах за кого:
http://www.youtube.com/watch?v=L_qSx6QpX0M"
Не забелязах да има подобни теми в този форум и си мисля, че не е маловажно да се дискутира как става гласуването в Канада.
Доколкото си спомням предишните парламентарни избори предизвикаха дискусия във форума - трябва да се разровиш назад из архивите - но дискусията беше около това дали ще има избирателна секция в Монтреал или не. По закон в Канада избирателни секции могат да се откриват само там където има посолство или консулство т.е. на предстоящите избори би трябвало да може да се гласува само в Отава и Торонто - поне до сега не съм чул да се правят някакви постъпки за избирателни секции на друго място. Иначе при все пак не малката българска популация в Канада, на избори ходят да гласуват едва около 500-600 човека.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
yonatan
Деактивиран
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Май 17, 2011 11:28 am

Re: Избори 2011

Мнение от yonatan »

Мисля, че в Отава може да се гласува без предварителна заявка. Просто се отива с български документ за самоличност и те прибавят към избирателния списък. за избирателна секция в други канадски градове мисля , че е нужна заявка от 100 избиратели не по-късно от 25 дни преди изборния ден. Нямам представа дали е подавана такава заявка за гласуване в Монтреал, по-вероятно не. Изглежда, че за тези избори политическият интерес е българите в чужбина да не гласуват, с изключение на тези в Турция. За предните парламентарни избори, за които Коко пише, гласуването беше доста масово и все за "правилния" (поставения) човек. Общо взето успяват винаги да ни водят като стадо овце. Яд ме е, че схемата им се получава винаги и мисля да отида до Отава да гласувам.
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Избори 2011

Мнение от becks »

В Монреал имаше избирателна секция на миналите избори, вероятно ще има и на тези:
Днес от министерството на външните работи съобщиха, че "поради по-големия брой подадени заявления в Монреал, Канада, допълнително се иска разрешение за провеждане на избори там"
http://www.dnevnik.bg/izbori2011/2011/0 ... che_iskat/"

Друг е въпроса, че според мен, всички до един кандидат-президенти са ченгета и комунисти и аз лично за първи път няма за гласувам :)
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Избори 2011

Мнение от Bistra »

yonatan написа:Остават около 3 седмици до изборите за президент и вицепрезидент и съм си наумил да гласувам, особено след като вече набелязах за кого:
http://www.youtube.com/watch?v=L_qSx6QpX0M"
Не забелязах да има подобни теми в този форум и си мисля, че не е маловажно да се дискутира как става гласуването в Канада.
Леле, това сериозно ли е? Ако, Да....и до Отава ще отида заради него!!!! (Мъжът ми пак ще ми рече, че съм луда. Ама това не е нищо ново под слънцето, освен това ми е и свикнал. :D )
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
yonatan
Деактивиран
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Май 17, 2011 11:28 am

Re: Избори 2011

Мнение от yonatan »

Becks, дано да си прав и да има секция в Монтреал :beer: Бистра, мисля че е сериозно, това е двойка с бюлетина номер 20. Много се радвам, че има останали още луди :handshake:
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Избори 2011

Мнение от angelheart »

И аз се кефя на лудите, докато правят интересни, но безопасни и по възможност недразнещи представления. На предстоящите избори аз виждам кандидат-президентската двойка Витков/Мицов като една мила нелепост и нищо кой знае колко сериозно като алтернатива. В тази връзка - някой НАИСТИНА да знае каква им е платформата? Ясно е, че с призиви като: "Никога не ставай толераст!" потенциалните избиратели с по-нюансиран от класически черно-бялата схема светоглед ще отплават към друг кандидат, така че... Мене при техните избиратели не ме слагайте :swear:
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Избори 2011

Мнение от Bistra »

angelheart написа: Мене при техните избиратели не ме слагайте :swear:
Хах, Светльо е готин, ама политик от него няма да излезе!Ти въобще слагаш ли се в някакви избирателни листи, щото аз отдавна съм се отписала? Това горното го казах на чист майтап. Не искам гласът ми да отива за никого! Аз не съм глас, аз съм човек. Там не се живее човешки, затова гласувам там, където се живее. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Избори 2011

Мнение от angelheart »

Въпрос на виждане. Аз ще гласувам тази есен, защото искам всичко по-добро за близките си в България. Ако в рамките на предизборната кампания успея да си отстоя докрай виждането, ще закарам до урните още някой и друг подобен на мене. По друг начин казано, ще гласувам за скъпите за мен хора, а не за "никого".
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Избори 2011

Мнение от anxeli »

Президента не е нужно да има платформа, особено ако е дрън-дрън ярина като на последния :lol: ... Президента трябва да прави референдуми, да уволни муцуните от ВСС, да отвърже външната политика от Москва, само президент без политическо минало, партия и без скелети в килера може да го направи това. Никой от другите кандидати няма да го направи, защото вече са купени или изнудени, или мечтаят да бъдат :D ... Витков искам да спечели, с помощта на експерти и съветници ще се справи, важното е главата да му е на мястото. Не вярвам да стане обаче, за хората е по-важно как му стои костюма на президента, отколкото дали ще върши работа или само ще държи слово на нова година и ще прибира заплатата. Какво ще каже Европата :lol:, като че ли Европата може да се разочарова още повече, нйе, това е дъното :rofl: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Избори 2011

Мнение от angelheart »

Под платформа се разбира оная част от наддаванията пред електората, където някой кандидат казва :"Аз имам намерение да направя за страната ей това, за поданиците и ей онова и за останалото човечество друго нещо си там". Може и да избързвам, обаче тази част още не ми се е избистрила досега. А, да, и ако ще избираме президент по костюма... господата кандидати нямат никакъв шанс пред госпожата с бюлетина номер 1 8)
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Избори 2011

Мнение от angelheart »

Bistra написа:Ако, Да....и до Отава ще отида заради него!!!!
Не се сили толкоз, няма да се наложи да търкаляш колата чак до Отава :D Избирателна секция в Монреал ще има.

от newsletter-a на църквата -
Важно съобщение:
На 23 октомври в църквата ще бъде открита изборна секция и ще се проведат избори за президент на република България. Начален и краен час на секцията ще бъдат обявени в следващите дни.
От настоятелството
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Избори 2011

Мнение от Koko »

angelheart написа:
Bistra написа:Ако, Да....и до Отава ще отида заради него!!!!
Не се сили толкоз, няма да се наложи да търкаляш колата чак до Отава :D Избирателна секция в Монреал ще има.

от newsletter-a на църквата -
Важно съобщение:
На 23 октомври в църквата ще бъде открита изборна секция и ще се проведат избори за президент на република България. Начален и краен час на секцията ще бъдат обявени в следващите дни.
От настоятелството
Избери си един ник и пиши с него, иначе рискуваш да останеш и без двата.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
angelheart
Мнения: 247
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:02 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Избори 2011

Мнение от angelheart »

Koko написа: Избери си един ник и пиши с него.
Правилата на форума са ми известни.
Най-големите разочарования в живота са победите. От тях няма полза.
Публикувай отговор