Виза за Куба?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Виза за Куба?

Мнение от compaq »

Не зная точно в кой подфорум да задам този въпрос.
Интересува ме ако някой знае дали ако нямаш канадско гражданство, а си само турист /не си постоянно пребиващ/ дошъл в Канада, може ли да посетиш Куба свободно само с българско гражданство без да се налага да вадиш виза за там?

Ако може да ми напишете някои линкове където мога да прочета за това. Във сайта на външно министерство нищо не отрих.

Благдоря предварително за помощта!
Nick(olov)
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 3:23 pm
Местоположение: Montreal

Re: Виза за Куба?

Мнение от Nick(olov) »

Миналата година бяхме там. Не сме все още граждани на Канада, но сме постоянно пребиваващи. Визата по принцип се издава на летището в Куба, но с валиден паспорт и перманент резидеска карта. Най доре е да се обадите в някоя туристическа агенция. Според мен така ще е най-лесно.
Те със сигурност знаят. Успех :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Виза за Куба?

Мнение от optics »

Nick(olov) написа:Миналата година бяхме там. Не сме все още граждани на Канада, но сме постоянно пребиваващи. Визата по принцип се издава на летището в Куба, но с валиден паспорт и перманент резидеска карта. Най доре е да се обадите в някоя туристическа агенция. Според мен така ще е най-лесно.
Те със сигурност знаят. Успех :)
Е от къв зор и PR след като влизаш като българин ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Виза за Куба?

Мнение от John Smith »

Български граждани без постоянен статут в Канада трябва да имат виза, издадена предварително от кубинското посолство в София. Затова кубинците искат PR карта от Канада при представяне на български паспорт без виза в него. Така се получава туристическа виза на място.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Виза за Куба?

Мнение от ablood »

John Smith написа:Български граждани без постоянен статут в Канада трябва да имат виза, издадена предварително от кубинското посолство в София.
Глупости!
Всеки с канадска виза може да си вземе двупосочен билет Канада-Куба-Канада и да отиде без проблем, стига връщането да е в рамките на визата.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Виза за Куба?

Мнение от John Smith »

Глупостите ги казват от посолството на Куба в София на адрес ул. Константин Щъркелов 1, тел. +359 2 872 2014
Най-глупавото нещо, което може да направи човек с намерение да отиде до Куба, е да се обади на телефона и да пита.

Тъй като посолството им не изглежда да има уеб-страница, всички туристически агенции от България казват следното:
"Българските граждани, които възнамеряват да пътуват до Куба е необходимо да имат предварително издадена виза. За целта те трябва да притежават 6 месеца валиден задграничен паспорт и да кандидатстват за виза в посолството на Куба в София. Не се издават визи на граничните пунктове."

‎Аз нямам проблем с това някой да се пробва с виза за Канада, Австралия, Нова Зеландия или Папуа Нова Гвинея.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Виза за Куба?

Мнение от ablood »

Екскурзия Канада-Куба-Канада само с туристическа-канадска виза - моите родители, родителите на 2 приятелски семейства....
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Виза за Куба?

Мнение от John Smith »

Разбирам, че Куба е типично социалистическа страна, в която понякога нещата са възможни по друг начин, но това въобще не гарантира, че граничният служител на място и в момента няма да реши друго, при положение, че е напълно в правото си да върне кандидат-туристи без виза от страна с официален визов режим. Ако ти се наемаш да гарантираш влизането на compaq, желателно с гаранции за връщане на парите, то няма проблем той да те послуша. Аз пък му предлагам да се обади в посолството и да пита какво трябва да направи, а не да слуша истории кой как бил минал някога и някъде. Ако сметне, че каквото му кажат са пълни глупости, то остава да се върне на твоя вариант и да заложи цената на една екскурзия за пробата.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Виза за Куба?

Мнение от crusader »

Не става ясно с какво допринася наличието на канадска туристическа виза за безпроблемното влизане в Куба ?
Визата все пак е за влизане в Канада а не в Куба. Освен ако Куба няма споразумение с Канада да признава туристичческите й визи като свои :o
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Re: Виза за Куба?

Мнение от fe_ya »

Може без виза при изпълнени две условия:
Първо българския гражданин трябва да има многократна виза за Канада -за да може да влезе повторно в Канада от Куба.
Второ туристическата агенция продала почивката трябва да е канадска (или британска) за да е оторизирана да издава туристическа карта (не виза) на пътуващите.
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Re: Виза за Куба?

Мнение от compaq »

Благодаря на всички за споделената информация. :y:
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: Виза за Куба?

Мнение от mice »

Ето така изглежда туристическата карта или виза: http://www.cubaexplorer.com/tourist_card.php"
Издават ти я директно на влизане в Куба - ходили сме заедно канадски граждани, български с ПР статут и български без ПР статут. Искат да покажеш къде ще отседнеш - адрес, хотел. Ето още инфо:
Who requires a Cuban visa?
Virtually any visitor need a Cuban visa or tourist card, which allows a stay of 30 days in the country, and usually could be extended for 30 extra days. Usually, visas for all nationalities cost around $30usd and can be obtained over the counter at the Cuban Embassy, or direct from your travel agent. (webhavana.com)

Можеш да потърсиш сайта на Кубинското посолство в Канада и някакаъв кубински турстически сайт, би трябвало да имат препратки.
Не се притеснявай, няма да те върнат, освен ако не си американски гражданин :lol:
Публикувай отговор