Безпроблемно обезщетение от БГ застраховател наскоро?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Безпроблемно обезщетение от БГ застраховател наскоро?

Мнение от JennyAnyDots »

Извинете за заглавието, опитвах се хем да е описателно хем кратко, ама... :)

Въпроът ми е само към хора (или познаващи такива хора), които са ползвали здравна застраховка от БГ компания за тях или посетител последните 2-3 години и са имали случай да ползват застраховката - моля, споделете името на застрахователя и подробности дали е платил безпроблемно и дали сте доволни от асистанс-телефонното обслужване. Също кой ви беше асистанс компания, ако знаете/помните?

Опитвам се да избера застраховател за роднина на едномесечно посещение, затова се интересувам.

Изрових много много теми но или няма точно тази информация, или са стари (отпреди кризата) и бих се радвала на по-актуална информция. Ще съм много благодарна, ако някой сподели опита си :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Безпроблемно обезщетение от БГ застраховател наскоро?

Мнение от roumensp »

А защо не купиш застраховка от канадска компания? Лично аз смятам да направя точно това след няколко дена, когато пристига майката на жена ми. Не ме питай за подробности, защото ще ми е за пръв път, но пък имам познати, които ми го препоръчаха.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Безпроблемно обезщетение от БГ застраховател наскоро?

Мнение от tonich »

roumensp написа:...след няколко дена, когато пристига майката на жена ми....
Да разбираме ли, че ще отсъстваш от форума известно време, докато развеждаш тъщата из забележителностите на града?! :rofl:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Безпроблемно обезщетение от БГ застраховател наскоро?

Мнение от c200 »

roumensp написа:А защо не купиш застраховка от канадска компания?
Защото по някаква причина канадските компании обичат 2-3 пъти по-голяма премия повече за същото покритие. От България - QBE стават.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Безпроблемно обезщетение от БГ застраховател наскоро?

Мнение от roumensp »

tonich написа:
roumensp написа:...след няколко дена, когато пристига майката на жена ми....
Да разбираме ли, че ще отсъстваш от форума известно време, докато развеждаш тъщата из забележителностите на града?! :rofl:
Едва ли ... Все пак не й е първо идване в Канада.
Предният път беше без никаква застраховка, ама тоя път ще вземем, вече си е на години, всичко става ...
c200 написа:
roumensp написа:А защо не купиш застраховка от канадска компания?
Защото по някаква причина канадските компании обичат 2-3 пъти по-голяма премия повече за същото покритие. От България - QBE стават.
Може и да е така, ама лично за мен сигурността е по-важна, нямам намерение после да се разправям по телефона с БГ компании. Евтиното понякога излиза по-скъпо.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Безпроблемно обезщетение от БГ застраховател наскоро?

Мнение от c200 »

Хм, не че ме интересува, но като как това:
Предният път беше без никаква застраховка...
се римува с това:
Може и да е така, ама лично за мен сигурността е по-важна, нямам намерение после да се разправям по телефона с БГ компании. Евтиното понякога излиза по-скъпо.
Иначе QBE са австралийци, а европейските им клиенти звънят на телефон в Полша :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Безпроблемно обезщетение от БГ застраховател наскоро?

Мнение от roumensp »

c200 написа:Хм, не че ме интересува, но като как това:
Предният път беше без никаква застраховка...
се римува с това:
Може и да е така, ама лично за мен сигурността е по-важна, нямам намерение после да се разправям по телефона с БГ компании. Евтиното понякога излиза по-скъпо.
Ами римува се, защо да не се ?
Не можеш ли да предположиш, че на някой здравословното състояние може да се влоши през последните 5 години ?

Да не мислиш, че каня тъща си всяка година ? :rofl:
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: Безпроблемно обезщетение от БГ застраховател наскоро?

Мнение от JennyAnyDots »

roumensp написа:А защо не купиш застраховка от канадска компания?
Застраховката от Българска компания се води "помощ при пътуване", покрива и други неща освен здравната и важи и за самото пътуване, т.е. частта му в Европа - за разлика от канадската застраховка, която пък си има други предимства. За местни компании начини да събереш информация - много, но аз не питам за тях.

Аз съм ползвала покритие от Бг застраховател в чужбина и съм доволна, но не покритие в Северна Америка. Затова питам за опит тук, ако може някой да сподели.

Благодаря ви за съветите, макар и да не са по темата... Много се надявам някой да отговори и по същество.
Публикувай отговор