Електричарски въпрос

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Електричарски въпрос

Мнение от ablood »

Вече 2 пъти попадам на кухненски контакт, който единият щепсел е 110 а другия 55 волта. При това вързани на един и същи бушон, с общи маса и нула.

Някой знае ли каква е идеята и как е направено?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Електричарски въпрос

Мнение от optics »

Нещо не е така както го представяш. Не може два контакта да са свързани към едни и същи жици и да дават различно напрежение. Или едното твърдение не е вярно или другото.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Електричарски въпрос

Мнение от ablood »

Черните жици са две отделни и връзката там е кръцната между двата контакта.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Електричарски въпрос

Мнение от Koko »

ablood написа:Вече 2 пъти попадам на кухненски контакт, който единият щепсел е 110 а другия 55 волта. При това вързани на един и същи бушон, с общи маса и нула.

Някой знае ли каква е идеята и как е направено?
От къде разбра че е 55 волта - да не е ампера или някаква друга мерна единица? Да не би да пише 110V/15A?
Такова напрежение - 55 волта не знам да се използва някъде, отделно че наистина да имаш различен волтаж на един и същ токов кръг не знам как би било възможно.

Този уебсайт ми се видя интересен, виж дали не би ти свършил работа.
http://electricaloutlet.org/"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Електричарски въпрос

Мнение от MrGeek »

ablood написа:Вече 2 пъти попадам на кухненски контакт, който единият щепсел е 110 а другия 55 волта. При това вързани на един и същи бушон, с общи маса и нула.

Някой знае ли каква е идеята и как е направено?
Такова чудо (ако съществува) няма как да е правено от нормален индивид. Освен това както и Коко е споменал по-горе, такива чудеса като различни напрежения в контактите на един токов кръг не съществуват. Нещо си се ошашавил сериозно.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Електричарски въпрос

Мнение от ablood »

Koko написа:От къде разбра че е 55 волта - да не е ампера или някаква друга мерна единица? Да не би да пише 110V/15A?
Премерих го.
Зачудих се защо моста между двата контакта е срязан и има прокарани 2 отделни черни жици при обща маса и bridge-ната бяла.
И аз помислих, че е някакво нелепо изпълнение, но наскоро се сблъсках със същото чудо, на 25 километра от първия случай.
Това ще рече, че е направено с умисъл, по някакви стандарти.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Електричарски въпрос

Мнение от MrGeek »

ablood написа:Това ще рече, че е направено с умисъл, по някакви стандарти.
Няма такъв стандарт. Ако някой си е правил импровизации, това е отделен въпрос. Освен това ако наистина в единия контакт напрежението е толкова ниско, това означава, че някой е правил съвсем отделен кръг с понижаващ трансформатор. С каква цел може да е направена тази глупост, едва ли някой може да каже.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Електричарски въпрос

Мнение от Koko »

ablood написа:
Koko написа:От къде разбра че е 55 волта - да не е ампера или някаква друга мерна единица? Да не би да пише 110V/15A?
Премерих го.
Зачудих се защо моста между двата контакта е срязан и има прокарани 2 отделни черни жици при обща маса и bridge-ната бяла.
И аз помислих, че е някакво нелепо изпълнение, но наскоро се сблъсках със същото чудо, на 25 километра от първия случай.
Това ще рече, че е направено с умисъл, по някакви стандарти.
Единственото обяснение в такъв случай би било че наистина някой се е опитвал да прави промени по мрежата без да разбира какво прави и е успял да постигне съществен спад в напрежението.
Иначе не се сещам за електроуред който да работина такова напрежение, отделно че подобни импровизации са си доста опасни.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Електричарски въпрос

Мнение от optics »

Зарежи уреда.
Вземи нощна лампичка от доларстора от тия дето се закачат директно в контакта.
Виж дали тоя с "55-те волта" свети (4 пъти) по-слабо.
Докладвай резултата.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Електричарски въпрос

Мнение от crusader »

Може би това е твоя случай :

Split-phase electric power
Construction sites

In the UK, electric tools and portable lighting at construction sites are increasingly required to be fed from a centre-tapped system with only 55 V between live conductors and the earth. This system is used with 110 V equipment and therefore no neutral conductor is needed. The intention is to reduce the electrocution hazard that may exist when using electrical equipment at a wet or outdoor construction site. An incidental benefit is that the filaments of 110 V incandescent lamps are thicker and therefore mechanically more rugged and shock-resistant than 230 V lamps, although rough service lamps are also available providing enhanced ruggedness.

Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Електричарски въпрос

Мнение от MrGeek »

Цитираното по-горе, което се използва само по строежите в UK няма връзка с обясненията на случая. В схемата от цитата липсва неутрален проводник, като сумарното напрежение е 110 волта. Цитираните 55 волта е фазовата разлика между всеки от активните проводници и заземяването. ;)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Електричарски въпрос

Мнение от crusader »

MrGeek написа:Цитираното по-горе, което се използва само по строежите в UK няма връзка с обясненията на случая. В схемата от цитата липсва неутрален проводник, като сумарното напрежение е 110 волта. Цитираните 55 волта е фазовата разлика между всеки от активните проводници и заземяването. ;)
На схемата от цитата има само една фаза, следователно няма никаква междуфазова разлика. Ясно се вижда и неутралния проводник.



Изображение
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Електричарски въпрос

Мнение от optics »

Първо, в къщата на блъда надали има скрит трансформатор (като на схемата). Второ - аз не виждам никъде в нея да се споменава 55 Волта.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Електричарски въпрос

Мнение от MrGeek »

crusader написа:На схемата от цитата има само една фаза, следователно няма никаква междуфазова разлика. Ясно се вижда и неутралния проводник.
Значи не си ме разбрал правилно, пък и аз не съм се изразил съвсем коректно, защото тук наистина няма различни "фази". Няма обаче и неутрален проводник, защото това на схемата е заземяването. Уредът осъществява контакт с двата крайни активни проводника, напрежението между които е 110 волта. 55 волта е само напрежението между всеки от активните проводници и заземяването.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Електричарски въпрос

Мнение от ablood »

optics написа:Зарежи уреда.
Вземи нощна лампичка от доларстора от тия дето се закачат директно в контакта.
Виж дали тоя с "55-те волта" свети (4 пъти) по-слабо.
Докладвай резултата.
Не са 4, а 2 пъти. ;)
Не изключвам вероятността мултицета да ми върти номера, но единствените пъти, в които открива "половин" напрежение е в тези шантави 4-жични, кухненски контакти. Днес ще си взема още 2 мултицета (имам си ги в гаража) и ще проверя друг апартамент в същата сграда.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор