Хотели във Ванкувър

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Хотели във Ванкувър

Мнение от koceto77 »

Изглежда че всичкото Алберта е тръгнало към Beautiful BC на почивка. За да не спамя темата на мечката отварям нова :)

На път за Виктория мислим да преспим две нощи във Ванкувър. Тъй като сме с дете нямаме амбиции за обикаляне. Ще се ограничим до акваруима, Stanley Park, и Granville Island. Някой може ли да даде съвет къде би било подходящо да отседнем? Аз набелязах десетина места около downtown и North Van, като преглеждах коментари на tripadvisor.

Rosedale On Robson Suite Hotel
838 Hamilton St Vancouver, BC V6B6A2 Canada

Comfort Inn And Suites North Vancouver (нищо особено но мястото изглежда много удобно)
1748 Capilano Road North Vancouver, BC V7P3B4 Canada

North Vancouver Hotel (подобно на Comfort Inn)
1800 Capilano Rd North Vancouver, BC V7P3B6 Canada

Century Plaza Hotel and Spa (хотела няма много добри отзиви на tripadvisor)
1015 Burrard St., Vancouver, British Columbia V6Z 1Y5, Canada

Aviawest in Vancouver (timeshare :?: )
838a Hamilton St Vancouver, BC V6B6A2 Canada

Best Western Plus Downtown Vancouver
718 Drake St Vancouver, BC V6Z2W6 Canada

Coast Plaza Hotel & Suites
1763 Comox St Vancouver, BC V6G1P6 Canada

Holiday Inn Hotel & Suites Vancouver Downtown
1110 Howe St Vancouver, BC V6Z1R2 Canada

Holiday Inn Hotel & Suites North Vancouver
700 Old Lillooet Rd North Vancouver, BC V7J2H5 Canada

тези двата ми харесаха на снимките и имат отлични отзиви, но google ми дава около 1 час път до downtown и 1 час до ферито и най-вероятно ще ги отпиша.

Holiday Inn Hotel & Suites Surrey East Cloverdale
17530 64th Avenue Surrey, BC Canada

Hampton Inn Langley Surrey
19500 Langley Bypass Surrey, BC V3S7R2 Canada
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Хотели във Ванкувър

Мнение от bp_de »

Без да съм местен жител ,но пък съм обикалял доста... тия 2 та дето ти харесват само се водят в Съри.. иначе са 8 ми картофен пояс...
От Съри (някъде до Патуло моста ) до ферито си е наистина около 1 час път с кола....
Ако искаш да си близо до центъра и до ферибота - гледаи хотела да е в южен Ван или в Ричмънд.Виж хотелите около летището.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Хотели във Ванкувър

Мнение от roumensp »

Избери "Best Western Plus Downtown Vancouver" или "Holiday Inn Hotel & Suites Vancouver Downtown". И двата са в downtown и ще можеш да отидеш пеша до местата, които искаш да видиш. Моят опит с веригите Best Western и Holiday Inn също е положителен, не вярвам да има неприятни изненади.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Хотели във Ванкувър

Мнение от MrGeek »

koceto77 написа:тези двата ми харесаха на снимките и имат отлични отзиви
Тези двата ги забрави, наистина са в съседство на "картофения пояс". Разположението на хотелите в Даунтаун, които си дал е добро, но нямам никаква идея за качество им. Като че ли най-добре изглежда Holiday Inn на Howe St. Хотелите в North Van, които си посочил на Capilano Rd. не са зле, но ще ти трябва придвижване към Даунтаун с кола (макар и да минават автобуси от там). Holiday Inn в North Van също е много добър хотел, но е доста отдалечен от местата за разходка и придвижването за човек незапознат с маршрутите не е особено приятно занимание.
Освновният проблем при придвижването с кола е паркирането в Даунтаун и най-вече цената на това удоволствие. Един възможен вариант (ако си в хотелите на Capilano Rd.) е излизане с кола от хотела през моста (Lions Gate Bridge) към Стенли парк и оставяне на колата в парка някъде в близост до лагуната (това е възможно най-евтиния паркинг - $10 за цял ден) и от там пеша обикаляне из Даунтаун (за съжаление май безплатните совалки от парка към града са ги прекратили). Обаче тези хотели си заслужават само ако са значително по-евтини от вариантите в Даунтаун, иначе няма смисъл. Ако ще ти се налага ходене до Виктория най-добрия вариант е някой от многобройните хотели в Ричмънд в районите около спирките на скайтрена. Перфектен вариант е х-л Радисън в Ричмънд, защото е точно на една от спирките (Абърдийн), от където се стига до Downtown Waterfront Station буквално за двадесет минути, и в същото време си на крачка от магистралата 99, по която се отива до ферито в Tsawwassen. ;)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Re: Хотели във Ванкувър

Мнение от koceto77 »

Благодаря на всички които се включиха.

Днес резервирах Best Western Plus Downtown Vancouver. Цената ми се стори приемлива, защото включваше закуска и паркинг, а пък и имам опцията до откажа резервация до 2 дни преди пристигането. Единственото нещо което ме притеснява за хотела е че доста хора са писали че наоколо има много бездомни хора и районът изглеждал малко криминално.

Ако хотелът не е в downtown със сигурност ще пътуваме с колата защото сме с 5-годишно дете и предпочитам да си платя удоволствието колата да ми е под ръка отколкото да се разкарвам с 20+кг на гърба :D . За маршрутите ще разчитаме на GPSa на колата. Обикновено ме закарва натам където съм тръгнал въпреки че в Калгари на няколко пъти се опита да ме прекара през доста заобиколни пътища.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Хотели във Ванкувър

Мнение от MrGeek »

koceto77 написа:Днес резервирах Best Western Plus Downtown Vancouver. Цената ми се стори приемлива, защото включваше закуска и паркинг, а пък и имам опцията до откажа резервация до 2 дни преди пристигането. Единственото нещо което ме притеснява за хотела е че доста хора са писали че наоколо има много бездомни хора и районът изглеждал малко криминално.
Значи принципно бездомници се срещат навсякъде из Даунтаун Ванкувър, но специално района на този хотел е доста далеч от основната им концентрация. Макар и ул. Гранвил в тази част да е далеч от идеалния вид, все пак наляво от моста (ако се гледа с лице към него) започва един от двата най-добри квартали Yaletown - чудесно място за разходка както и за разпускане в локалните заведения и ресторанти. Другият най-добър квартал Coal Harbour е в диаметрално противоположния край на Даунтаун, но там цените на хотелите са космически. Отдясно на Гранвил бридж след другия мост Бърард пък започва English Bay - плажната ивица на Даунтаун. Отвъд моста пък е прословутия Granville Market. Затова мястото е добро, но всичко зависи от качеството на самия хотел. Изглежда добре отвън, но дали е така ситуацията и вътре може да каже само някой, който вече го е посещавал.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Хотели във Ванкувър

Мнение от bucca »

Да се включа и аз като човек, който живее в Даунтаун. Хотелът, който си запазил, не е в чак толкова лош район. Сигурно ще видите бездомни, но както и Мр. Гийк е написал, те не са съсредоточени в този район, така че спокойно. Йейлтаун е един от готините квартали все пак. На улица Хамилтън, между Дейви и Нелсън има страшно много ресторанти и кафенета. Granville Island ще ви е доста близо, Стенли парк с кола от хотела ви също ще е на не повече от 10 минути. Щом ще сте с кола е ок. Може също да се разходите пеш в южната част на Даунтаун – Инглиш Бей – около брега е красиво и е близо до хотела ви.

Приятна ваканция!
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Re: Хотели във Ванкувър

Мнение от koceto77 »

Върнахме се миналата седмица от пътешествието. Хотелът беше добър. Нямаше бездомни или криминални обекти около хотела :) Не успяхме да обиколим много защото бяхме само за 2 дни, но една от вечерите се разходихме в даунтаун. По Granville Street беше оживено, имаше доста заведения, театри въобще кипеше живот. Във Виктория също беше много готино. Хванахме малко култура покрай Victoria Symphony Splash 8)
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Хотели във Ванкувър

Мнение от bucca »

Дано сте случили на хубаво време! Ние като бяхме във Виктория преди месец влязохме да разгледаме The Legislative Building – аз лично останах приятно изненадана от безплатната обиколка с гид. Научихме и видяхме много интересни неща.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Хотели във Ванкувър

Мнение от roumensp »

bucca написа:Дано сте случили на хубаво време! Ние като бяхме във Виктория преди месец влязохме да разгледаме The Legislative Building – аз лично останах приятно изненадана от безплатната обиколка с гид. Научихме и видяхме много интересни неща.
Аз ще ходя там тоя уикенд с мой приятел от Калифорния, дано времето да е свястно. Ще се отбием и до Бътчарт Гардънс (понеже ще е в събота, ще има и фойерверки).
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Хотели във Ванкувър

Мнение от Павел »

А ако имате време да отидете до Кортни/Комокс, не пропускайте възможността да заредите за 99 цента/литър. Оптикс, я ти като местен дай обяснение на този феномен - из целия остров бензина е ~1.25, само в тези два съседни града е 99 цента?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Re: Хотели във Ванкувър

Мнение от koceto77 »

bucca написа:Дано сте случили на хубаво време! Ние като бяхме във Виктория преди месец влязохме да разгледаме The Legislative Building – аз лично останах приятно изненадана от безплатната обиколка с гид. Научихме и видяхме много интересни неща.
Да супер беше времето 2 дни във Ванкувър и 5 дни във Виктория без капка дъжд. На връщане минахме и през Пентиктън за 2 дни, така че събрахме малко слънце. Хотелът ни беше точно до парламента и отидхоме до там но от "guided tour" минахме на "self-guided" защото на хлапето започна да му омръзва :)

Румене, в събота са фойерверките и по този случай не позволяват да си тръгнеш и да се върнеш със същия билет. Затово отидете следобяд, за да може да разгледате и след това да останате за зарята. Ако планирате да вечеряте в ресторанта си направете резервации още утре. Също така предлагат picnic baskets за вечеря. Постилат ти една карирана покривка на тревата и хапваш на поляната със цветята на около. Ние правихме това защото нямахме резервации. След зарята останете около 45 минути до час, за да разгледате градините когато са осветени. Тогава също е много красиво. Ако си тръгнете веднага след зарята има шанс да стоите 1 час на паркинга :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Хотели във Ванкувър

Мнение от optics »

За бензина - сефте чувам за 99-то цента.

Иначе из града стават интересни аномалии (два месеца вече). Ежедневно цените скачат нагоре-надолу, като типичните крайни стойности са min 114.9 и max 129.9
При вас има ли такова чудо ?

За задръстването на паркинга след фоерверките - точно така е !
Много по-умно и приятно е вместо да се дреме в колата, да се разгледа градината и нощно (включвайки и шадарвана с цветните светлини и японската градинка и sunken garden и розите въобще всичко.

Лятоска в градината има редовно концерти. Утре с едни други форумци отиваме на поредния.

Една по-малка, но пък безплатна градина която бих препоръчал на туристите е тази на government house:
http://www.ltgov.bc.ca/gardens/default.htm"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Хотели във Ванкувър

Мнение от Mr.D »

И хубава музика от Виктория .в допьлнение.
По красиво може ли да е?
http://www.youtube.com/watch?v=_z7X8fbNIkI&ob=av2e"
Аватар
Peace-Lover
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Авг 03, 2007 7:51 am
Местоположение: Земя

Re: Хотели във Ванкувър

Мнение от Peace-Lover »

Здравейте.
Може да е малко късно, но все пак...
Ето ви още един хотел който според мен става и е на мндого добра цена. http://www.daysinn.com/DaysInn/control/ ... riant=caen"
А иначе , защо просто не ползвате : http://www.expedia.ca/"
:)
Не е важно колко си живял на земята, а как си живял. Всеки човек трябва да има вътрешен мир и да е в хармония със себе си и всичко около него. Що за човек е този, който не прави света по-добър?
Ахимса, мир и любов !!!
Публикувай отговор