Какво е заплащането в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Californian »

Gotina написа:за същата работа в Канада, с реалната ми квалификация и дипломи, би трябвало да получавам около 80к, но това скоро няма да стане, защото - тук вече сте прави - нито дипломите, нито стажа ми са канадски :) .
Е не знам каква ти е професията за да ти кажа дали и в Щатите е така.....или не.
Но ако е това което си мисля - в областта на икономиката и финансите.....си ок за Щатите доста финансисти има завършили в никомо непознати унита по Варна, Бургас и подобните дето за Българин не са познати.....пък камо ли за други и взимат по 80-100к като някакви икономисти и финансисти по Тексъс, Ню Йорк и така.......

А и да още продължавам да не те разбирам - моля те отговори ми - Защо точно Канада. А не Австралия, Щатите, Европа...където като те гледам смятам, че ще си по-добре?
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Rall »

:clap: Ей калифорния, как ме кефиш само :rofl:
Преди неколко седмици беха ти потънали гемиите и плачеше за Канада, за възможно най-студеното място само да нема индийци да ти ядат хляба :D Сега па се почна с 6-цифрените заплати и тва колко си велик :D Абе карай весело да става... :y: :y: :y: Требе некой да замества Хълбой природата не търпи празно...
Dead Eyes See No Future
sommer
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Авг 31, 2007 12:06 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от sommer »

Californian написа:
MrGeek написа:
Californian написа:А себе си на 35 се виждам като инженерингов мениджър или ВП със около 150-200к годишно. ;)
И това е не само благодарение на мен а и благодарение на страната на неограничените възможности. :inlove:
Това е хубаво, обаче явно банките не са много наясно с неограничените ти възможности, щом ти отказват най-обикновена кредитна карта. Ще трябва да поработиш повечко по този въпрос. ;)
Ами не бях аз виновен а някой умник.......защото е тъпо да отказват поради причината че нямаш моргич - та аз нали за това искам да ползвам главно картата(за събиране на кредитна история).....и така.
говорих с мениджъра разясних му че имам вече 2 кредитни карти от други банки в страната, хубава кредитна история стабилна работна професия с опит 10 години и т.н....та ми я дадоха........обаче за моргич още не намирам смелост, страх ме е да не ми откажат. Ще изпусна евтините цени и ще съжалявам после ама както и да е.
На 28 години с 10 години професионален ИТ опит. Ти си като Шелдън Купър. Според мене в НАСА ще ти приляга повече - високо ниво, бенефити, интересна работа, в която ще можеш да разгърнеш целия си потенциал. А пък и името си ще запишеш в световната история. Не си ли мислил по въпроса?
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Californian »

Rall написа::clap: Ей калифорния, как ме кефиш само :rofl:
Преди неколко седмици беха ти потънали гемиите и плачеше за Канада, за възможно най-студеното място само да нема индийци да ти ядат хляба :D Сега па се почна с 6-цифрените заплати и тва колко си велик :D Абе карай весело да става... :y: :y: :y:
Рай не съществува за съжаление - наистина ако ги нямаше индийците може би щях да съм в рая. Не за друго нищо против нямам тях.......абе я да питам в Канада същата работа ли е.......в компаниите.......и срещано явление ли е там.
Руснаците да си помагат на Руснаци, Индийците на Индийци и ненам си квите на ненам си квите......демек да отидеш в някоя компания и да видиш примерно мениджър с тимове от по 10тина човека. като Единия тим от 90процента руснаци, другия от 90 процента индийци и такива неща......
в E-bay примерно ми направи впечатление, че има руски и индийски групи.

Ние дето сме от малките страни сме малко преебани в началото поне.....ама каквото такова. :) ;)

Не бе те не ми ядат хляба не са ми конкуренция дори повечето.
въпроса е че индиректно колкото повече са в сектора толкова повече подбиват заплати на другите хора в него.......ако разкарат всички на H1в иза ще е перфектно и инженерите ще взимат колкото докторите.(сега мечтая не ме прекъсвай моля те) :inlove:
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Californian »

mortigur написа:
Californian написа:Така го виждаш ти.....
Аз се виждам по друг начин - сравнение с хората от тук - за моите скромни 28 години се виждам като подминал като парен влак повечето емигранти от България които сега са между 30-40.......и като заплата и като тукашни университети и образования и като всичко. :inlove: и се гордея с това де колко съм упорит. за малкото овреме в което съм в страната. ;)
А себе си на 35 се виждам като инженерингов мениджър или ВП със около 150-200к годишно. ;)
И това е не само благодарение на мен а и благодарение на страната на неограничените възможности. :inlove:
Има една стара приказка: "Куче дето лае не хапе". Тъй че ти продължавай да се хвалиш, ние също ти вярваме.....

Междудругото готино резюме или как е по канадско му - СВ......айде и аз ъпдейтнах моя профил все пак с открити карти да сме който иска да разглежда. Като те гледам ти нов емигрант, бе брат има няма от 2011та май работиш на запад........ ;) е аз съм по-старичък...има няма няколко годинки и повече ще станат.
Аватар
Gotina
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 8:56 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Gotina »

Californian написа: продължавам да не те разбирам - моля те отговори ми - Защо точно Канада. А не Австралия, Щатите, Европа...където като те гледам смятам, че ще си по-добре?
-Австралия я отхвърлих доста отдавна, защото мой колега и приятел замина натам преди повече от 10г. и си писахме, та нещо не ми харесаха патилата там. След около 10г. момчето успя наистина, сега има престижна работа и позиция.
-В Европа не можеш да придобиеш този статут, който имаш в Канада - гражданство и пр. А след влизането ни в ЕС търсенето на гражданство в друга европейска държава се обезсмисля от тяхна гледна точка, но не и от българска. Имам приятели в няколко европейски държави и не смятам, че сбърках за Канада.
-Щатите вървяха със зелена карта, пък ми се виждаше онче-бонче, а с нелегални изпълнения не ми се разправяше - много стрес и несигурност.
-проучвала съм и Нова Зеландия между другото.
Абе като цяло, никъде няма лесно, на различните места проблемите са от различен характер, въпросът е че всеки си преценява какво би понесъл по-лесно или по-трудно. Аз си бях проучила нещата предварително.

Ще направя още малко усилия в Канада, защото Канада много ми харесва, а пък ако съвсем се закучи, съм мислила и варианта САЩ - аз даже миналата година казах на един отговорен канадец в държавна институция, че Канада губи като не прави брейн-дрейн като Щатите, ами искат тук да учим още сума години. Той между другото почти се съгласи с мен, но добави, че всъщност на Канада й трябват хора за работнически професии и те нямат проблем с работата. Ами и аз съм съгласна с него като гледам как се развиват нещата с повечето образовани имигранти... Не че е невъзможно, но отнема повечко време.
“Човекът е единственото животно, което се изчервява и има защо.”
Марк Твен
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Californian »

правилно си решила и един приятелски съвет от мен - поне стой 3 години и вземи им най-ценното паспорта и гражданството пък после където искаш там ходи.........
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от anxeli »

Готината аз много добре я разбирам, все едно аз съм го писала :rock: ...
И аз работех за чуждестранен проект, и аз умирах от нерви заради българските неуредици с шефовете чужденци - в офиса, а и след работно време. Опитите им да се нагодят въпреки всичко към "българската работа" :$, искрената обида и изумление в очите им след поредния гаф. Колко може да понесе човек? Парите нищо не оправят, състоянието на духа е в калта :).
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Gotina
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 8:56 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Gotina »

Californian написа:правилно си решила и един приятелски съвет от мен - поне стой 3 години и вземи им най-ценното паспорта и гражданството пък после където искаш там ходи.........
:y: Мерси за съвета, нали няма да се обидиш, ако ти кажа, че се сетих преди тебе... ;)
“Човекът е единственото животно, което се изчервява и има защо.”
Марк Твен
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Californian »

Gotina написа:
Californian написа: продължавам да не те разбирам - моля те отговори ми - Защо точно Канада. А не Австралия, Щатите, Европа...където като те гледам смятам, че ще си по-добре?
-Австралия я отхвърлих доста отдавна, защото мой колега и приятел замина натам преди повече от 10г. и си писахме, та нещо не ми харесаха патилата там. След около 10г. момчето успя наистина, сега има престижна работа и позиция.
-В Европа не можеш да придобиеш този статут, който имаш в Канада - гражданство и пр. А след влизането ни в ЕС търсенето на гражданство в друга европейска държава се обезсмисля от тяхна гледна точка, но не и от българска. Имам приятели в няколко европейски държави и не смятам, че сбърках за Канада.
-Щатите вървяха със зелена карта, пък ми се виждаше онче-бонче, а с нелегални изпълнения не ми се разправяше - много стрес и несигурност.
-проучвала съм и Нова Зеландия между другото.
Абе като цяло, никъде няма лесно, на различните места проблемите са от различен характер, въпросът е че всеки си преценява какво би понесъл по-лесно или по-трудно. Аз си бях проучила нещата предварително.

Ще направя още малко усилия в Канада, защото Канада много ми харесва, а пък ако съвсем се закучи, съм мислила и варианта САЩ - аз даже миналата година казах на един отговорен канадец в държавна институция, че Канада губи като не прави брейн-дрейн като Щатите, ами искат тук да учим още сума години. Той между другото почти се съгласи с мен, но добави, че всъщност на Канада й трябват хора за работнически професии и те нямат проблем с работата. Ами и аз съм съгласна с него като гледам как се развиват нещата с повечето образовани имигранти... Не че е невъзможно, но отнема повечко време.
Виж сега ти много много не му обяснявай - ти си му отишла в страната и както страната реши така ще е.....
Погледнато от гледна точка на някой тамушен - е супер за да не може такива навлеци в страната му като тебе да му взимат работата........ :)
Та всичко в този живот е въпрос на гледна точка.......за един една е истината за друг друга.......а той най-вероятно се е съгласил с тебе само да те разкара по-бързо надали мисли така. :rofl:
Аватар
Gotina
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 8:56 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Gotina »

може и да е искал да ме разкара човека, ама го направи толкова елегантно, че още ми е кеф като се сетя за оня разговор :y:
Последно промяна от Gotina на Съб Юли 09, 2011 9:58 am, променено общо 1 път.
“Човекът е единственото животно, което се изчервява и има защо.”
Марк Твен
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от ivanko13 »

Gotina написа: Ще направя още малко усилия в Канада, защото Канада много ми харесва, а пък ако съвсем се закучи, съм мислила и варианта САЩ - аз даже миналата година казах на един отговорен канадец в държавна институция, че Канада губи като не прави брейн-дрейн като Щатите, ами искат тук да учим още сума години. Той между другото почти се съгласи с мен, но добави, че всъщност на Канада й трябват хора за работнически професии и те нямат проблем с работата. Ами и аз съм съгласна с него като гледам как се развиват нещата с повечето образовани имигранти... Не че е невъзможно, но отнема повечко време.
Това ,че на Канада и трябват строителни работници, шофьори, чистачи, бърсачи, хамали и т.н. работари е ясно на всеки. Това ,че бизнесът е силно етнизиран също не буди съмнение. Ясно е и ,че дори с години учене и местна диплома е голяма вероятността да кършиш ръчички и да се чудиш защо никой не те вика на интервю.
Вероятно не е случайно и , че всяка година випуски на дипломиращите се лекари на два университета напускат Канада в посока САЩ.
Една стара статистика от 2006 показваше как 2/3 от мъжете имигранти между 25-45 години напускат Канада, като половината го правят още през първата година... Сега виждаме ,че готините жени в тази възрастова граница също обмислят такава стъпка.
За Канада, може би това е начина да функционира "правилно". Да дадеш добри и високо платени позиции на първо поколение имигранти жадни за пари и успехи си е голям риск. Някой би казал ,че и това което ни дават е много...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от mwanza »

Иванко, така както го каза излиза, че местните не са жадни за пари и успехи. Те ей така ангария бачкат.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от roumensp »

ivanko13 написа:Вероятно не е случайно и , че всяка година випуски на дипломиращите се лекари на два университета напускат Канада в посока САЩ.
Не давай лекарите за пример, те са специална категория. При тях разликите в заплатите между Канада и САЩ са големи поради доста различните осигурителни системи в двете държави. Нормално е заплатите в САЩ, където здравеопазването е предимно частно, да са доста по-високи.

При инженерните професии разликите са доста по-малки, както в заплащането, така и в системата. И тук има лицензиране, и там, независимо къде си завършил. Лицензът и в 2-те страни не е за цялата държава, а само за конкретна провинция или щат. И тук, и в Щатите опитът (местен) е главния критерий, когато търсят човек за дадена позиция и трудно назначават хора без опит.
ivanko13 написа:Ясно е и ,че дори с години учене и местна диплома е голяма вероятността да кършиш ръчички и да се чудиш защо никой не те вика на интервю.
А има ли държава, в която не е така ? Нима някой някъде ти гарантира работа само защото вчера си завършил университет ? Моите (а и на много други) лични впечатления са, че университетът не те научава на неща, които са необходими в практиката. Тия неща се научават единствено от опит, затова той е главният критерий при попълване на позиции.
Аватар
Gotina
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Мар 05, 2008 8:56 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Gotina »

ivanko13 написа: Сега виждаме ,че готините жени в тази възрастова граница също обмислят такава стъпка.
:$ мерси много за комплимента :bow:

А иначе, нека припомня, че аз не съм дошла в Канада с намерение за щатите въобще, ама ако това се окаже единствения ми план Б, може и да се ходи... А връщане в България - на никаква цена!
Последно промяна от Gotina на Съб Юли 09, 2011 10:01 am, променено общо 1 път.
“Човекът е единственото животно, което се изчервява и има защо.”
Марк Твен
Публикувай отговор