Какво е заплащането в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от apple »

simeonovi написа:
apple написа:Е Кане, как така ще зарежеш софата за 5 бона и машината за козунаци? Нали ти беше задоволителен стандарта в една друга тема? :?: Сега се размечта и ти по американски нашироко и на топло... ;)
Ти какво видя днес пак на фейсбука че се развилня.Приятелка в България сватба вдигна, друга роди? :D

Ако беше добро момиче Танграта щеше да те сложи в багажа с канапето и машината за ляб, така или иначе ще му платят преместването та колко е една мърморица в плюс. :D
Поради цензурата нека песента го каже вместо мен:
... You've been a lovely audience but now your time has passed
Now don’t you all be letting the door hit you in the ass
You've been a splendid audience but enough is enough
We'd thank you very kindly if you'd all just bugger off....
;) http://www.youtube.com/watch?v=wOtLbwjKhOg" Много любима моя песничка и сега си я тананикам... Нали може? :angel:
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от umeiko »

Павел написа:Хали барабали написа:

"аз пък като съм се пускал от голдън гейт на юг през СФ по 101 едно 10-15 км бял човек по улицата не видях,само виетнамци и китайци,чак към сан диего забелява...."

Кога изместиха Монтерей при Сан Диего? Чак сега разбрах, защо не преизбраха Клинт Истууд за кмет на Кармел - щото не е виетнамец или китаец :D
Като стуна дума, в Сан Франциско китайската нова година е официален празник....така че прави си изводите :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Павел »

umeiko написа:
Павел написа:Хали барабали написа:

"аз пък като съм се пускал от голдън гейт на юг през СФ по 101 едно 10-15 км бял човек по улицата не видях,само виетнамци и китайци,чак към сан диего забелява...."

Кога изместиха Монтерей при Сан Диего? Чак сега разбрах, защо не преизбраха Клинт Истууд за кмет на Кармел - щото не е виетнамец или китаец :D
Като стуна дума, в Сан Франциско китайската нова година е официален празник....така че прави си изводите :)
Сигурен съм, че не разбра и една буква от това което казах, ама понеже си от цяла една седмица в Щатско, си вече специалист по щатските въпроси :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от tanyatais »

Ето нещо по темата:
http://www.livingin-canada.com/site-map-1.html"
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Californian »

Тази информация меко казано ми се струва нереална на мен лично.
Специално дентист разгледах - 40 долара на час ми се струва нереално малко дори и в евтин град като Монреал.
И пак за дентист в някаква друга провинция видях 180-200долара на час което ми се струва пак нереално високо. Тук
400-500к средна заплата са наи-високо платените лекари - анестезиолозите....
Тая стъкмистика ми се струва фалшива.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от leaf »

Въобще не звучат нереално високи, защото не е казано колко часа работят.
В Канада има закон по който хората работещи в държавния сектор публично публикуват заплатата си ако печелят повече от $100 000 на година. Който се интерисува може да провери заплатите на някои професии там.
Онтарио:
http://www.fin.gov.on.ca/en/publication ... sure/2012/"
За Бритиш Колумбия, колко пари различните лекари са взели от Застрахователната каса:
http://www.health.gov.bc.ca/msp/legisla ... ok2012.pdf"
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Californian »

Ами аз ги трансфернах автоматично към 40 часова работна седмица и да ти кажа прав си сбърках, ама сбъркането не е в твоя полза в този случай и спор.
Лекарите които са около мен - 4-5ма никой от тях не прави под 40часова работна седмица. А дори напротив 60-80часови...
И това което знам от тях, е че нямат "стандартните бенефити на счетита, програмисти и тем подобни" 15-20 платени работни дни и т.н...
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от tanyatais »

Заплатите на час са дадени като усреднени в линка все пак...
Като средни заплати на час по региони мен ме устройват спрямо моята професия ,а как и дали е валидно за зъболекарите и зъботехниците ,не ме интересува.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от leaf »

Californian,
това не е спор и не е в ничия полза. Всеки заработва толкова колкото може и иска. Никой не може да изчисли колко получават хора, които работят на заплащане за свършена работа / като частен безнес/, а не на заплащане на час. А в случая, лекарите и зъболекарите са частни предприемачи.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от pumpy »

Добре, че беше тази статистика та да разбера колко правя на час :lol:
Ако и само ми събираха данъците пак по тази статистика, цена нямаше да има.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Californian »

pumpy написа:Добре, че беше тази статистика та да разбера колко правя на час :lol:
Ако и само ми събираха данъците пак по тази статистика, цена нямаше да има.
Прегледах и Бритиш Кълъмбиа и ме заболя главата пак за момент се почувствах в бей ерията.
Бррррр пу-пу-пу-пу...
Живи и здрави.
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от tanyatais »

leaf написа:Californian,
това не е спор и не е в ничия полза. Всеки заработва толкова колкото може и иска. Никой не може да изчисли колко получават хора, които работят на заплащане за свършена работа / като частен безнес/, а не на заплащане на час. А в случая, лекарите и зъболекарите са частни предприемачи.
Така е ,за съжаление ,или не. Всеки заработва различно ,но това с анякакви ориентири и усреднени суми за ориентация на новобранци като нас .
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Публикувай отговор