Какво е заплащането в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
pathfinder1
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Фев 20, 2011 3:30 pm

Какво е заплащането в Канада

Мнение от pathfinder1 »

ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ........
БИХ ИСКАЛ ДА РАЗБЕРА КАКВО Е ЗАПЛАЩАНЕТО В КАНАДА.
Не ми препращайте линкове просто искам лични впечатления.
Благодаря ви предварително.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КАКВО Е ЗАПЛАЩАНЕТО В КАНАДА

Мнение от Linko »

Винаги недостатъчно като навсякъде другаде.
Лично впечатление.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: КАКВО Е ЗАПЛАЩАНЕТО В КАНАДА

Мнение от Marto »

Обикновено се плаща в канадски долари.
Лично впечатление.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: КАКВО Е ЗАПЛАЩАНЕТО В КАНАДА

Мнение от ablood »

Съотношението приходи/разходи рядко е различно от 1:1.
Има градове, в които изкарваш малко пари, но пък имотите там са толкова по-евтини, че не харчиш много.
Има баровски мегаполиси, където средната заплата е доста впечатляваща, но с ужасно скъпи жилища. А ако си нов емигрант, получаващ 1/3 от средната заплата става доста кофти.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: КАКВО Е ЗАПЛАЩАНЕТО В КАНАДА

Мнение от ivanko13 »

Каквото и да е заплащането, харченето винаги е в повече ...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: КАКВО Е ЗАПЛАЩАНЕТО В КАНАДА

Мнение от yahoo »

Заплащането в Канада е според каквото си способен да дадеш и доколко това е оценено като полезно изразено в заплата. Естествено, ако си новопристигнал, не познаваш никого и никой не те познава това да е скромна сума (15-20к) но с времето и според способностите и амбициите ти може да достигнеш и доста над средното ниво надминавайки значима част от хората родени тук. Въпрос на желание докъде искаш да стигнеш.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: КАКВО Е ЗАПЛАЩАНЕТО В КАНАДА

Мнение от jovani »

Заплащането в Канада е същото, като в България - каквото си го направиш. Харченето - също.
Лични впечатления.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: КАКВО Е ЗАПЛАЩАНЕТО В КАНАДА

Мнение от cocose »

За неквалифицирана работа е точно толкова колкото и на местните гражданя.
За висококвалифцирана работа, колкото успеят да те излъжат, в някои случаи стига и до 2-пъти по малко местните гражданя.
За държавна работа, там няма дискриминация, ако успееш да се уредиш разбира се.......
Или ако искаш разбивка по разходи и приходи, тогава си го задай така въпроса :)
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от John Smith »

Хех, по отговорите pathfinder1 може да си направи извод що за въпрос е задал. Подобен на "Крокодилите по-дълги ли са или по-зелени?".

Средното заплащане на труда в Канада е и съответната покупателна способност са по-добри от тези в една развиваща се държава - факт.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от pumpy »

Преди много години, когато отрих този форум (беше през далечната 2003) и аз зададох този въпрос. Получих точно същия тип неопределени отговори, както и ти. Беше ми казано, че в Канада е рядко невъзпитано да питаш за три неща: кой за кого гласува, колко пари печели и третото беше нещо свързано с жените, но не помня точно какво беше. Освен това ми нказаха, че това което някой или друг взима няма никакво значение. С годините се убедих лично, че това което работи за мен,най-вероятно няма да работи аз теб, даже и да сме в една специалност.Пример: аз съм зъболекар от БГ, имах 5 колеги, които дойдоха тук горе долу с мен. Тоест от 6 български зъболекаря равносметката е:
-двама се върнаха в БГ
-един отиде в Англия
-един взе изпита пред Ордера и сега практикува някъде на южния бряг
-един завърши местно училище и сега практикува в щатите (жена ми)
-един завърши първо за хигиенист и работи 3 години като такъв и сега учи в щатите за зъболекар (моя милост)
Виждаш колко е различен пътя на всеки един от нас. Аз мога да ти кажа за себе си, въпреки, че рискувам темата да се изроди и хората да започнат да си мерят разни органи. Освен това как вярваш на това какво ти казват разни анонимни хора в един форум ? Аз мога да ти каза, че съм изкарвал 35 долара на час като дентален хигиенист, но дали това е истина или не, зависи само от мен. Някои тук разказват, че правят по 300 кинта докато си пият сутрешното кафе - а това истина ли е? Сигурно е, но не моята....

Сега цифри, каквито ги искаш:
- дентална сестра в кабинет: от 9 до 13 долара на час. Аз лично съм правил от минималната заплата до 12 на час и после напуснах. После в офисите, където работех като хигиенист, сестрите получаваха около 13 на час, но имаше и по 9. Всичко е много относително.
- разнасяне на вестници сутрин: около 3 часа работа за 25 твърда цена на черно
- обща работа в завод: от 12.51 до 16.51 за три години със съответното синьорити във синдикализирана среда. Според някой тези заплати в момента не съществуват в Кебек/Монреал - може да са прави, не съм работил в този завод от 2007, не знам.
- дентален хигиенист: от 26 до 35 на час в зависимост от кабинета и производителността ми. Но съм виждал и хигиенист, който правеше 18 на час - е вярно, че и производителността и беше супер ниска, но ако я питаш нея, тя беше ужасно прецака....
- опаковане на публи сак: около 8-9 кинта на час, на черно в зависимост от бързината ти, инфото ми е от 2005, днес какво е положението, не знам
- зъболекар: имам колега, който изкарва 800 кинта на седмица имам и такъв, който изкарва 6к на седмица - всичко е относително.
- аз лично в момента работя като сестра за 14 на час.

Все едно, колкото и да изкарваш, все не ти стигат 20 долара в края на месеца ;). Освен това колкото повече изкарваш, толкова повече са данъците, по-малко детските и някой даже твърдят " аз няма да ИМ работя за да ИМ плащам данъци" - странна формулировка за мен, но хората го казват. Както ти казах много пъти, всичко е много относително.

Освен това, аз лично никога не съм се сравнявал с местните. Както не съм се сравнявал с никого, освен с жена ми. Последното просто защото ми е гот когато тя изкарва повече в кабинета, защото все едно аз се занимавам с финансите и парите са все в моя джоб :). Важното е да изкарваш колкото можеш повече и да ти остават колко се може повече, за да имаш за свободното си време. А важно е също така да работиш нещо, от което ти остава свободно време. Изобщо светът е шарен.

PS. Гледай сега какво надприказване ще последва. Днес съм на работа, не на лекции и ще поглеждам от време на време (вместо през цялото време) да видя до къде е стигнало меренето :)
Последно промяна от pumpy на Вто Мар 01, 2011 12:43 pm, променено общо 1 път.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: КАКВО Е ЗАПЛАЩАНЕТО В КАНАДА

Мнение от pumpy »

Linko написа:Винаги недостатъчно като навсякъде другаде.
Лично впечатление.
Linko, тук съм склонен да не се съглася с теб. Какво значи недостатъчно. На всяко интервю, на което съм бил те питат колко искаш ? Когато ти кажеш колко искаш, се предполага, че това според теб е достатъчно за труда, който предлагаш, не ли ? Ако ти не можеш да с еоцениш правилно е друг въпрос. Ако работодателя не се съгласи на исканото, минаваш напред и продължаваш да търсиш, докато намериш такъв, който те оценява за поисканите от теб пари и това би трябвало да е "достатъчно". Лично виждане.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от anxeli »

Към настоящия момент, какво е мнението на автора за споделените впечатления ?
Моля без съкращения, звездички и плагиатстване, само лично творчество :D !
Циганите - на Сатурн !
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от azzura »

Недостатъчно значи, че колкото повече печелиш, толкова повече харчиш.Това е според мен. Извинявам се на Линко, че отговарям вместо него :)
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Marto »

pumpy написа: ... хората да започнат да си мерят разни органи...

...аз лично в момента работя като сестра...

...не съм се сравнявал с никого, освен с жена ми...
:lol:
;)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: КАКВО Е ЗАПЛАЩАНЕТО В КАНАДА

Мнение от optics »

Linko написа:Винаги недостатъчно като навсякъде другаде.
Лично впечатление.
Ама човека нали каза че не иска Linko-ве !
:D
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор