Какво е заплащането в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
dolaria
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 11:57 am

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от dolaria »

До автора на темата:за мен лично най-големия плюс на Канада е по-спокойния живот от България, а най-големия минус - липсата на свободно време и на баби и дядовци при гледането на децата

Понеже само pumpy и aligator написаха нещо конкретно по темата ми се иска да добавя, че повечето българи, които познавам работят за от 15 до 20 долара на час преди таксите до 6-тата си година от пристигането. Под повечето разбирайте около 75% от моите познати. От останалите има някои с много високо заплащане, а има и още на социал с леко доработване.

Това, което не видях някой да е написал дотук е, че за семейства с ниски доходи след подаване на данъчна деекларация има връщане на част от взетите данъци. Понякога сумата минава 3000 долара.

До rovay: учудвам се, че с подобни доходи и екстри изобщо ти е минала мисълта за емиграция. Това означава, че има нещо, което те кара да се чувстваш недобре в България или имаш авантюристичен дух или просто си мислиш, че аз в бг-то 4500, а в Канада х10 минимум. Хубаво е, че си решила да си стоиш там ако е последното. Ако е първото обаче - не знам. Има много хора в Канада оставили завидно социално положения, заплати и имоти заради нещо което ги е дразнело непрестанно.
chevvybg
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 8:01 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от chevvybg »

pathfinder1 написа:ЯВНО ИСКАТЕ МНОГО ДА РАЗБЕРЕТЕ С КАКВО СЕ ЗАНИМАВАМ ТУК В БГ. е ще ви кажа.....
Заместник управител съм в един от най големите дискаунтъри в БГ-'Кауфланд'
преди това бях зонален мениджър за източна България!!!!!!
Замисляте се -тоя е луд ??? +това съм с 2 висши образования.(няма значение какви са)
Но честно казано ми писна от Българаската простотия мизерия и т.н.......
Искам да се махана от тая шибана държава.
Искам детето ми да живее по добре от мен.и т.н....
Брат, и аз съм като теб, с малка разлика че уча трето висше (по стечение на обстоятелствата, не че исках да ставам много "учен"), но от тази държава почти всичко читаво се изнесе, а аз съм принуден да живея с олигофрените и чалгата. Да не говорим за престъпността на всички нива, мърсотията и агресията. С моето образование имам отговорна и много нервна работа за малко пари. Предпочитам да разнасям пици и да нямам никакви отговорности. Мога още да напиша, но ще е излишно.
chevvybg
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 8:01 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от chevvybg »

Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Omega3 »

Разбирам те. Очевидно нивото е паднало ужасно от 2004 насам : http://paper.standartnews.com/bg/articl ... cle=361324"
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от ZanzibarHero »

Omega3 написа:... Щом ония генерала от канадската армия не го обявиха за особено опасен престьник, та чудя се какво ли ще да е това, опасен престьпник....
Не е генерал, а полковник и не го "обявиха за особено опасен престъпник" защото се призна за виновен, така че съдебната процедура не разкри всички факти около престъпленията... Англо-саксонската съдебна система е пълна мистерия (за мен)...
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Leda78 »

Само на мен ли ми се струва, че в тази тема сравнявате паричките и условията, които са минимума за Канада с максимума, който може да се вземе в България??

То верно, че минимума за България не е сравним с нищо, но не в това е въпросът... Не мислите ли, че щом в България сте стигнали до максимума (условно казано максимума, но е доста добро постижение 4-5к на месец), няма да останете дълго на минимума в Канада? Никой не казва, че ще е лесно и ще е веднага, но все пак, за да стигнеш, най-важното е да знаеш къде искаш да отидеш, нали така? :)

Все се оплакваме, че в България е трудно и не стават нещата заради корупцията, която разяжда държавата, политиците, институциите, полицията и т.н., заради шуробаджанащината и това, че усилията не се възнаграждават по заслуги, а по "познати", заради това, че искаш ли да започнеш някакъв бизнес, веднага се намира някой "свой човек" или як батко да те прецака...Е, ето, в канада ще започнем от 0. Въпросът е стиска ли ни?

За нас лично - това е въпросът. Тук видяхме, че можем - браво на нас. Браво и на вас. Но ако се окаже, че можем и там - има ли смисъл и изобщо база да сравняваме максимума на Канада с максимума на България?...
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от crusader »

Leda78 написа: То верно, че минимума за България не е сравним с нищо, но не в това е въпросът... Не мислите ли, че щом в България сте стигнали до максимума (условно казано максимума, но е доста добро постижение 4-5к на месец), няма да останете дълго на минимума в Канада?
4-5k на месец си е доста добро постижение и за Канада 8)
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Leda78 »

В долари, предполагам?... ;)

Имах предвид, че човек, който изкарва такива пари, може да възприеме Канада като приключение.

А тъй като чета този форум от известно време и доста такива теми съм разцъкала, мога да кажа, че личното ми впечатление е, че хората, които имат специфични професии имам предвид като лекар, зъболекар, мед сестра, миньор, IT специалист и също така хора, които работят т.нар. ръчен труд - от ниското ниво - шофьор, до високото - дизайнер, дърворезбар, и т.н. се оправят много по-добре от в БГ, защото тук тези работи са недооценени. Но за хора като Търговски управители, Човешки ресурси, Маркетинг, т.е по общите бизнес професии - аз лично бих очаквала чудеса от храброст много трудно - първо приравняване на образование, после намиране на свястна работа и доказване и бавните стъпки на израстване... Ако бъркам ме поправете, но това обобщение правя от писанията в този форум по подобни теми.

Много ще се радвам, обнадеждя и ще приема още по-лесно решението да кандидатстваме, ако някой кандидатствал с група 1122 Professional Occupations in Business Services to Management ме обори...
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от yahoo »

Много са ти точни наблюденията. Таван на доходите в Канада почти няма. Растеш в някоя фирма докато можеш, минаваш в по-голяма и пак нагоре, ако Канада се окаже малка ще те прехвърлят в щатите и т.н. Когато успяваш да правиш добри пари за фирмата в повечето случаи ще бъдеш оценен и подобаващо възнаграден. Обаче с професията която имаш началото ще си е сериозно изпитание. Ще трябва да се пребориш да достигнеш летвата на твърде много местни със същата професия, но с роден език, местно образование и стаж, както и безброй контакти навсякъде. Трудно е, но не е невъзможно. Познавам хора които успяха.
blondi
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 3:18 am
Местоположение: Бургас

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от blondi »

Въпрос ??? Къде мога да прочета за започване на работа в полиция , имиграционни и др. . Търся информация кога , как и какви са условията ? ( Най - вероятно се иска гражданство ). Някой беше казал , че има сайт където мога да се запозная с това ( за предпочитане на френски , но и на английски става). Благодаря предварително .
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от crusader »

Leda78 написа:В долари, предполагам?... ;)
В долари разбира се. Те и цените са си в долари, ако разбираш какво искам да кажа.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Leda78 »

yahoo написа:Много са ти точни наблюденията. Таван на доходите в Канада почти няма. Растеш в някоя фирма докато можеш, минаваш в по-голяма и пак нагоре, ако Канада се окаже малка ще те прехвърлят в щатите и т.н. Когато успяваш да правиш добри пари за фирмата в повечето случаи ще бъдеш оценен и подобаващо възнаграден. Обаче с професията която имаш началото ще си е сериозно изпитание. Ще трябва да се пребориш да достигнеш летвата на твърде много местни със същата професия, но с роден език, местно образование и стаж, както и безброй контакти навсякъде. Трудно е, но не е невъзможно. Познавам хора които успяха.
Ето, това исках да чуя :) А тези, хора, които успяха, как успяха? Т.е. за колко време? Завършиха ли Канадска магистратура? Директно ли започнаха на работата, която искат след това, или започнаха от ниско ниво и се качваха нагоре? И успяха да са над средното ниво по канадските разбирания или по българските? Ох, съжалявам, ако звучи объркано и задавам твърде много въпроси, но както се сещате, в нашето семейство аз съм този с бизнес професия и наистина един такъв отговор ми осмисля 20 страници четене... Знам, че всичко е индивидуално, но една true story, разказана тук, дава сили на много от нас да направят следващата стъпка.
А предните 16 страници, пък, не ни позволяват да тръгнем с идеята, че е много лесно... :lol:
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от jovani »

yahoo написа:Много са ти точни наблюденията. Таван на доходите в Канада почти няма. Растеш в някоя фирма докато можеш, минаваш в по-голяма и пак нагоре, ако Канада се окаже малка ще те прехвърлят в щатите и т.н. Когато успяваш да правиш добри пари за фирмата в повечето случаи ще бъдеш оценен и подобаващо възнаграден. Обаче с професията която имаш началото ще си е сериозно изпитание. Ще трябва да се пребориш да достигнеш летвата на твърде много местни със същата професия, но с роден език, местно образование и стаж, както и безброй контакти навсякъде. Трудно е, но не е невъзможно. Познавам хора които успяха.

Един мой колега, руснак, решил да напусне Голдмън Сакс и да отиде в друга фирма, където му обещали 3 пъти по-висока заплата.
Човекът си взел част от софтуера, който бил написал (и който е бил базиран на друг софтуер с ГНУ или ГПЛ лиценз - в случая не е толкова важно, защото в края на краищата въпросният така и не е успял да покаже или използва този софтуер някъде другаде).

Последва един съдебен фарс в който го осъдиха на (забележете) 8 години затвор - толкова рядко дават дори за непредумишлено убийство.

Компанията, която го осъди е известна със своите "шейди" практисис обвинява въпросният (Sergei Aleynikov) в това, че "there is a danger that somebody who knew how to use this program could use it to manipulate markets in unfair ways".

Аз съм също в този бизнес, не знам какво означава "manipulate markets in unfair ways", знам само че никога не сме имали финансова загуба в един ден (всеки работен ден), а съм в този бизнес от години.

Иначе добре ги дробите в този форум по въпроса за "тавана на доходите" и "растежа" оставаше само и да е вярно. Или може и да е вярно, но до определено ниво на дохода => таван на доходите съществува.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от miteto »

jovani написа:Един мой колега, руснак, решил да напусне Голдмън Сакс и да отиде в друга фирма, където му обещали 3 пъти по-висока заплата.
Човекът си взел част от софтуера, който бил написал (и който е бил базиран на друг софтуер с ГНУ или ГПЛ лиценз - в случая не е толкова важно, защото в края на краищата въпросният така и не е успял да покаже или използва този софтуер някъде другаде).
Много добре знаеш, че докато работиш за дадена компания, какъвто и софтуер да напишеш (в работно време в офиса на фирмата) и на каквото и да е базиран, интелектуалните права върху него са 100% на компанията и не можеш просто да си го "вземеш" след като напуснеш.
Това, че процеса е бил фарс може и да е истина, но ако има нещо с което човек не трябва да се е**ва, това са на евреите парите :D
Ти ако си голяма фирма и служител напусне с част от кода (твоя собственост) и то за да отиде при конкуренцията, да не би да му дадеш медал вместо съдебен процес?

П.С. Сега като прочетох статиите за въпросния Сергей, пича май е копирал доста повече от кода, който той самия е написал, защото една такава система не се пише от сам човек, пък и той като е дошъл в Голдман Сакс системата вече е съществувала, т.е. той не я е сътворил от нулата. Което няма голямо значение, дори и да я беше написал сам-самичък и то от нулата, пак кода не е негов и точно си е извършил кражба. Чисто и просто прекалена алчност от негова страна.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от MrGeek »

jovani написа:Един мой колега, руснак, решил да напусне Голдмън Сакс и да отиде в друга фирма, където му обещали 3 пъти по-висока заплата.
Човекът си взел част от софтуера, който бил написал (и който е бил базиран на друг софтуер с ГНУ или ГПЛ лиценз - в случая не е толкова важно, защото в края на краищата въпросният така и не е успял да покаже или използва този софтуер някъде другаде).
Софтуер на Goldman Sachs, базиран на GNU/GPL, с който могат да се манипулират пазарите. How cool is that? В България е популярен лафа: и един мармот завива шоколада в станиол. Четенето на Уикипедия понякога води до разстройства на въображението. Апропо, името му е Sergey Aleynikov. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Публикувай отговор