Какво е заплащането в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Pepon »

aligator написа:Най -срещана заплата според мен -около 1200 до 1500 долара чисти пари на месец.За Монреал.Това е за 40 часова седмица.
Моите впечатления са до 2007-а от Онтарио. Тогава наистина не малко хора изкарваха 1500 -2000$ чисто на месец. Това не са никак много пари за Канада и позволяваха едно скромно съществуване, дори по БГ стандартите. Нещо подобно на 1000 лева чисто на месец в София.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от optics »

Pepon написа:
aligator написа:Най -срещана заплата според мен -около 1200 до 1500 долара чисти пари на месец.За Монреал.Това е за 40 часова седмица.
Моите впечатления са до 2007-а от Онтарио. Тогава наистина не малко хора изкарваха 1500 -2000$ чисто на месец. Това не са никак много пари за Канада и позволяваха едно скромно съществуване, дори по БГ стандартите. Нещо подобно на 1000 лева чисто на месец в София.
Пепон започва старата песен по нов начин. :-)
Парично може да се намери еквивалент, но по въпроса за обкръжението - не може.
Оттам вече, варианти - ако изкарвате 1000 в Софето и ви кефи обкръжението - стойте си там. Ако изкарвате 1000 но не ви кефи обкръжението - тогава е по-сложно.
Че осигуряват скромно съществуване - пълна глупост. Осигуряват нормално съществуване.
Да речем - сам човек изкарва 1800 чисто. От тях 800 отиват за наем, 200-250 за храна. Остават 700 на месец. Тури за телефони, за бензини и колкото и да го сучеш поне $400 остават чисти пари на месец. Много се извинявам на големите гъзари за които това е нищо, но за нормалните хора не е нищо.
А може би защото добре помня последните ми години в България, когато (в собствен апартамент !!!) след храната, тока, парното и водата не само, че нищо не оставаше ами и недостигаше. Аз имах отде да взема недостигът, но на каква цена.
А, забравих - да не би да ми твърдиш че "не малко хора" изкарват 1000 лева в София ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Pepon »

optics написа: да не би да ми твърдиш че "не малко хора" изкарват 1000 лева в София ?
По данни на НСИ средната работна заплата в град София за месец Декември 2010 година е 917 лева. Най-отговорно твърдя че 50% от работещите в град София изкарват чисто 1000 лева на месец, някои и много повече.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Linko »

Pepon написа:
optics написа: да не би да ми твърдиш че "не малко хора" изкарват 1000 лева в София ?
По данни на НСИ средната работна заплата в град София за месец Декември 2010 година е 917 лева. Най-отговорно твърдя че 50% от работещите в град София изкарват чисто 1000 лева на месец, някои и много повече.
А другите 50 % какво? Да духат супата, така ли?
И може би те са просто мързеливци и некадърници, които заслужават участта си?
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Pepon »

В пазарната икономика /която между другото действа дори и в Канада/ трудът е стока, която се продава на пазара както и всички други стоки. И цената няма нищо общо със стойността на стоката, а се определя от търсенето и предлагането /в Канадско му викат supply and demand/. Няма никакво значение колко си мързелив, кадърен или образован - важното е за колко ще успееш да се продадеш.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от ablood »

optics написа:Че осигуряват скромно съществуване - пълна глупост. Осигуряват нормално съществуване.
Старият ми подпис гласеше "Мнозинството винаги е нормално"

Canadian среден доход на час 2010

Males $24.40
Females $21.02
Full Time Employees $24.14
Part Time Employees $16.43

За големите градове (дори Монреал) тази цифра е по-висока, за селцата е по-ниска.
Това показва, че "нормално" на семейство се падат към $70'000 годишно, като често работи само единия.

Лошите новини са, че това не са заплати, а всякакъв доход, включително семеен бизнес предаван от поколения и подобни недостъпни за нас благинки. Като добавим, че ние нямаме техният старт - местна гимназия, перфектен език, рядко колеж, скапани връзки.... за нас емигрантите "нормално" е почти 2 пъти по-ниско

Сега за "нормалните" разходи:

2008 AVERAGE HOUSEHOLD EXPENDITURE

Personal taxes 14,392
Shelter 12,361
Food 7,568
Transportation 7,332
Personal insurance payments and pension contri 3,662
Recreation 3,095
Household operation 2,673
Health care 2,150
Tobacco products and alcoholic beverages 1,423
Education 873

Това показва, че само транспортът, или храната на едно средно монреалско семейство са почти колкото соациалните помощи на някои тарикати, твърдящи, че живеят "нормално".
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от aligator »

ivanko13 написа:
aligator написа:Най -срещана заплата според мен -около 1200 до 1500 долара чисти пари на месец.За Монреал.Това е за 40 часова седмица.
Това със или без социала? :tmi:

Без социални помощи.
Ако се плаща в кеш,парите са около 8-9 $ на час.Ако е с чек -11-12 $ и след таксите пак остават 8-9 чиста пара.
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от IRA »

Назад с търсачката има подобни безумни теми колкото си искаш. За мен някой се прави на интересен, че му е скучен живота. Сега ще извадите калкулаторите и ще почне едно безкрайно смятане.

11-12 долара на час въобще не е средна заплата за Монреал.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от jovani »

Linko написа:
Pepon написа:
optics написа: да не би да ми твърдиш че "не малко хора" изкарват 1000 лева в София ?
По данни на НСИ средната работна заплата в град София за месец Декември 2010 година е 917 лева. Най-отговорно твърдя че 50% от работещите в град София изкарват чисто 1000 лева на месец, някои и много повече.
А другите 50 % какво? Да духат супата, така ли?
И може би те са просто мързеливци и некадърници, които заслужават участта си?
В Канада има много хора, дето и $1000 на месец чисто не изкарват - парт тайм, минимална работна заплата, социалджии и т.н.
Те какво са направили, че да заслужат участта си?
($1000 в Канада имат значително по-малка покупателна способност от 1000 лева в България)

Към Оптикс: твоето мнение е много типично за дългогодишен емигрант, останал със споемните си от миналото. Добре, ама нещата се менят и това, което някога е било може вече да не е.
По този повод си спомням една много поучителна история: през първите си месеци в Канада, докато се разхождах в един мол случайно минах покрай двама възрастни хора, които седяха във фууд корта и обсъждаха нещо на висок глас на италиянски. Както знаете аз бях живял в Италия известно време (само по хотели, на разноски на банката за която работех), та малко от малко понаразбирвах някоя и друга фраза и реших да мина покрай двамата и да подучуя за какво си говорят. Ами те си говореха за Мусолини и за това, колко бил дървен живота и какви подкупни политиците през 50-те и 60-те години на 20 век в Италия. Бяха много смешни - имаха "работнически" каскети, все едно взети от някой филм с ранният Адриано Челентано. Направо ми се прииска да поседна и да им разкажа за "новата история на Италия" за която явно бяха по-малко информирани и от мен...

"Всичко тече, всичко се променя"
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от Bistra »

ablood написа:Canadian среден доход на час 2010

Males $24.40
Females $21.02
Full Time Employees $24.14
Part Time Employees $16.43
Има и имигранти с такъв доход, дори и с по-висок.
Само, че:
1. Думи като: "Ние нямаме...", "Ние не сме като тях", демек "Те ни превъзхождат" са изключени от речника им!
2. Никога, ама абсолютно Никога, като си търсят работа не се допитват до български Форум!
3. Връзки се създават постепенно.
4. Не можеш да си максималист от началото - Има труден период, през който трябва просто да забравиш какво си взимал в България и как си живял ( ако си имал висок стандарт разбира се), както и да обръщаш цени от $ в лева и обратно.
5. Професията ти трябва да е търсена и да си способен да я упражняваш на доста прилично ниво.
jovani написа:"Всичко тече, всичко се променя"
Не за всички! Зависи в коя лига играеш.

Направи ми впечатление, че някой каза за българите, че били скромни.Грешно, много грешно! Абсолютна нескромност в 80% от случаите и абсолютно надценяване на личните възможности!

И аз съм на мнение, че някой си разнообразява скучния живот. Обективна информация за заплащане от Форум не можеш да получиш. Всичко е строго индивидуално и зависи от конкретния човек.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от yahoo »

Bistra написа:Всичко е строго индивидуално и зависи от конкретния човек.
Точно затова и темата е безмислена изискваща лични впечатления, а не официални средни данни за да може всеки да прецени ако е на средно ниво, под или над него какво грубо да очаква. Всичко останало са индивидуални постижения и нямат никаква важна стойност за питащия.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от cocose »

За другите сфери не знам, но в моята (ИТ) важи така нареченото просто тройно правило :)
Един добър опитен специалист трябва да има заплата 9-10 пъти минималната, или 2-3 средната. Просто и ясно :)
А за тези които са добре запознати със приходите на едни други "професионалистки", ще кажа че заплатите са еднакви :lol:
А да, това правило важи за поне 3 страни в които съм бил, така че има резон да е универсално :y:
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от John Smith »

aligator написа:Най -срещана заплата според мен -около 1200 до 1500 долара чисти пари на месец.За Монреал.Това е за 40 часова седмица.
Ти ги изкара повечето в Монреал социално слаби. :^)
Това е около $2/h повече от минималната заплата за Квебек. Сериозно?
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от roumensp »

yahoo написа:
Bistra написа:Всичко е строго индивидуално и зависи от конкретния човек.
Точно затова и темата е безмислена изискваща лични впечатления, а не официални средни данни за да може всеки да прецени ако е на средно ниво, под или над него какво грубо да очаква. Всичко останало са индивидуални постижения и нямат никаква важна стойност за питащия.
Точно така, напълно безсмислена е. Ама авторът казва "без линкове", затова се изписаха толкова бисери. Каквото е потърсил, това е получил.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Какво е заплащането в Канада

Мнение от yahoo »

... освен ако не е всеизвестния шофьор завърнал се на 4х4 за още малко сеир ;)
Публикувай отговор