Оградата и добросъседските отношения

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Оградата и добросъседските отношения

Мнение от petar krastev »

Имам лопатки,имам и един двуножник,имам и един като прът да не ги вадя свит на две,че много се ожулват колената и предизвиква усмивки у непознати.Пробвал съм с 3 вида препарати,единия беше като хапчета и го слагаш върху всяко глухарче.Всяка пролет слагам нова пръс(60 торби последния път),върлям семена,поливам и стрижа като луд,тва аериране,осеменяване,торене-нямам пропуск.
Спасение няма.Всъщност има.Миналата година виках една фирма и те ми оцениха подръжката на 380$,торят,пръскат.Ама аз пуста гордост-бах ги и глухарите,аз едни глухарчета ако не мога да уморя,къде съм тръгнал.Да ама не става.Това лято се пробвам за последен път,ако не успея,догодина съм на контракт.Не че хвърлям по-малко пари,ама пусто самочувсвие...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Оградата и добросъседските отношения

Мнение от roumensp »

petar krastev написа:Имам лопатки,имам и един двуножник,имам и един като прът да не ги вадя свит на две,че много се ожулват колената и предизвиква усмивки у непознати.Пробвал съм с 3 вида препарати,единия беше като хапчета и го слагаш върху всяко глухарче.Всяка пролет слагам нова пръс(60 торби последния път),върлям семена,поливам и стрижа като луд,тва аериране,осеменяване,торене-нямам пропуск.
Спасение няма.Всъщност има.Миналата година виках една фирма и те ми оцениха подръжката на 380$,торят,пръскат.Ама аз пуста гордост-бах ги и глухарите,аз едни глухарчета ако не мога да уморя,къде съм тръгнал.Да ама не става.Това лято се пробвам за последен път,ако не успея,догодина съм на контракт.Не че хвърлям по-малко пари,ама пусто самочувсвие...
Всички тия истории ми писнаха и от миналата година си плащам на едни индийци да ми поддържат градината. Качеството не е същото като това, когато нещата са си в твоите ръце, но пък имам много повече свободно време. Преди просто нямах уикенди, всяка неделя - 3-4 часа "на тръстиката". :D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Оградата и добросъседските отношения

Мнение от ablood »

Ей тъз играчка струва $35 в Canadiantire. Уж намалена от $70 на $35, ама кой се връзва вече:
Изображение
Откакто му свикнах вадя с него по глухарче на всеки 2-3 секунди без да се юркам, навеждам, оставям дупки, или част от корена.

Тази година го използвах само за най-големите екземпляри. Хербицидите се погрижиха за останалото.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Оградата и добросъседските отношения

Мнение от Странджата »

Блъди,остави другото,но имаш малки деца и използваш хербициди! :o Честно,надмина и най-смелите ми очаквания! :(
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Оградата и добросъседските отношения

Мнение от Omega3 »

Бльди, имам решение на проблема ти.

1. Проверяваш в градските регуламенти дали изсичането на тези седри е норматизирано. Ако да, следваш нормите, ако не, се прави следното нещо:

2. Отиваш при сьседа и му казваш желанието ти в 30 дневен период да ти осводи терена или какьвто ти срок намериш за нормален. Може и той да ти предложи някакьв срок.

3. Ако не го направи, му даваш писменно това ти желание, кьдето заявяваш, че ако не го направи на собствени разходи, ще се обьрнеш кьм сьдьт. Може да включиш, че и ти може да го направиш, но той да ти плати разходите.

4. Ако пак нищo не направи, еми даваш го под сьд ако искаш да си се радваш на целият ти терен.

Сьседьт ти ако беше в твоето положение би направил това.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Оградата и добросъседските отношения

Мнение от ablood »

Omega3, не съм такъв човек, че да се дърлям със съседа. Може да се наложи да живея десетки години с него. Предпочитам да си лафим приятелски над ограда, платена наполовина от мене, отколкото да се чувства измародерстван и да ми е криво в собствения ми двор, когато той излиза на терасата си.

Интересуват ме методите за договаряне, а не изискване и съдене.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Оградата и добросъседските отношения

Мнение от pumpy »

Блъди, обади се в общианта и питай. Все ще да има някой инспекторат, който да се занимава с огради и живи плетове и да ти кажат какви са ти възможностите.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Оградата и добросъседските отношения

Мнение от ablood »

Забрави!
Нерядко има пълно разминаване между закони и традиции.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Оградата и добросъседските отношения

Мнение от pumpy »

ablood написа:Забрави!
Нерядко има пълно разминаване между закони и традиции.

Ти какво точно очакваш от нас да ти кажем ??? Какво си мисли съседът ти по въпроса ли ?
Аз бих се обадил в общината да разбера какво е положението по норма. После бих отишъл при човека и бих говорил с него какво аз искам. В зависимост от неговия подход и отговор ще настъпя повече илипо-малко в рамките на законовата норм и толкова.
Можеш да ни пишеш когато направиш нещо и имаш резултат.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Оградата и добросъседските отношения

Мнение от Linko »

След като основната идея е да не се развалят съседските взаимоотношения трябва да отидеш при съседа и да си кажеш болката.
А от неговата реакция ще ти стане ясно в каква насока ще са следващите ти действия.
Ако се отнесе с рабиране и стигнете до взаимноприемливо решение - прекрасно.
Ако ти каже "глей си работата, аз проблем нямам", ти ще трябва да си дадеш сметка какво те чака за в бъдеще да изтърпиш в името на приятелското бъбрене през оградата с такъв съсед.
В главата ти засега се е загнездила идеята да се явиш пред него с готово решение или набор от решения, които непременно трябва да му се понравят на съседа. Така рабирам аз това "според местните традиции".
Но си имай едно на ум, че може и тези традиции да не са в пълно съответствие с нормите на закона. Което също не е добре защото минира бъдещето с нови проблеми.
Имам чувството, че твоят проблем сега и именно поради съседско разбирателство в този дух.
Та все пак провери и какви са нормативните рапоредби преди да идеш да говориш с него.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Оградата и добросъседските отношения

Мнение от ablood »

Linko написа:В главата ти засега се е загнездила идеята да се явиш пред него с готово решение или набор от решения, които непременно трябва да му се понравят на съседa
Нещо такова. Искам да отида при него с предложение, което да му покаже, че съм склонен на компромис. Ако тръгна с рогата напред, сочейки му закона сигурно ще реши сам проблема, но ще се вкисне, което не ми харесва.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Оградата и добросъседските отношения

Мнение от IRA »

ablood, що не говориш първо със съседа ти?
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Оградата и добросъседските отношения

Мнение от IFF »

IRA написа:ablood, що не говориш първо със съседа ти?
За какво да пише, за запушената си тоалетна ли пак?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Оградата и добросъседските отношения

Мнение от ablood »

IRA написа:ablood, що не говориш първо със съседа ти?
Пишеш, без да четеш, а?
Със съседа ще говоря СЛЕД като се запозная с местните междусъседски традиции.
Ти какво си мислиш, че публикувам тук размишления за намерението си да говоря с него ли?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Оградата и добросъседските отношения

Мнение от roumensp »

ablood написа:Със съседа ще говоря СЛЕД като се запозная с местните междусъседски традиции.
Няма традиции, има закони. Както и няма двама еднакви съседa, всеки е различен. "Традициите" са едни, ако си пръв приятел със съседа и съвсем други, ако го мразиш. ;)
Последно промяна от roumensp на Вто Мар 01, 2011 3:33 pm, променено общо 1 път.
Публикувай отговор