здравейте

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор

Доволни ли сте от Канда и с какво ?

1.доволлен/a от ..............
33
77%
2.не доволен/а от.........
10
23%
 
Общо гласове: 43
pathfinder1
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Фев 20, 2011 3:30 pm

здравейте

Мнение от pathfinder1 »

Искам да разбера какво предлага Канада, както се казва искам информация от първа ръка. Всичко кавото знаете няма нещо определено
Предварително ви благодаря.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: здравейте

Мнение от martatabs »

http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?f=19&t=41030"
http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?f=24&t=40546"
http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?f=24&t=39031"
http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?f=24&t=39653"
http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?f=24&t=39063"
http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?f=24&t=38931"
http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?f=24&t=37833"
http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?f=24&t=36066"
http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?f=2&t=39131"
http://bgcanada.com/pforum/viewtopic.php?f=2&t=36417"
Не ми благодари, няма нужда...иска се желание за някои неща. ;)
Има още теми с подобна тематика, ама пусти мързел.... ;)

П.П. Имаш грешки в отговорите:
1.Трябва да е: Да, доволен/на съм от....
2.Трябва да е: Не, не съм доволен/на от.... :lol:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: здравейте

Мнение от pumpy »

от адски много неща съм и доволен и недоволен. Няма да ми стигне целия уикенд да ти ги изброявам, а и няма смисъл, защоот каквота важи за мен няма гаранция, че ще важи и за теб.....
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: здравейте

Мнение от cocose »

Аз обичам да чукам, чашки, женички, и най вече мушички :lol: :lol: :lol:
Нещо друго да те интересува??????
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: здравейте

Мнение от Bistra »

Даааа, доволна съм. Добре съм материално, емоционално, имам достатъчно свободно време за себе си и семейството си.Какво повече му трябва на човек?
Не съм доволна, че съм далече от роднините и приятелите си. Няма как да ги докарам в Канада, нито пък аз имам намерение да се връщам за постоянно в България.
Вече се примирих, че няма идеално щастие.
Ако имаш конкретни въпроси питай, въпреки, че ако ти се чете - доста е написано.
Не знам защо, но аз никога не си формирам мнението на база - чужди впечатления. Aз не съм мерило обаче, по-особен случай съм, често вървя срещу течението без да се притеснявам от това.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: здравейте

Мнение от Californian »

Във всяка страна има плюсове и минуси - лично аз ще споделя няколко
- Не е лесно да се почне хубава работа за нормално заплащане в Канада - Торонто поне от това което аз един път пробвах няколко месеца да кандидатствам и никъде не стана. Дори на интервю не ме викнаха. Явно съм тъп за Канадците, и още по явно - не съм тъп за Американците щом за 6месеца със зелена карта стигнах 6 цифрена сума(99процента от Канадците със същата професия и на моите години и опит - само могат да си мечтаят за такаво възнаграждение на труда) влизал съм общо взето във централите на компаниите от моя сектор поне на фейс ту фейс интервюта и съм могъл да почна в която си избереш.
А тука при мен за човек в моята област - е все едно дете в сладкарски магазин - като почнеш през Гугъл, Яху, Интел, Сиско, Ейпъл, абе каквото се сетиш - или има централа тук или огромен офис. Демек чувствам си се като в центъра на света за мен си.

Като изгключим горния минус който е най-важния за мен - тоест липсата на работа и ако въобще има такава мизерното заплащане на болшинството - 60-80к годишно

То още един голям минус - Скъпо е, дяволски е скъпо сравнение с това което аз си потребявам в Америка - а то е - да видим-
бензин - 1доларче литъра, застраховка кола -20-30долара месечно, смяна масло - 40-50долара месечно, гумите и те ефтинджос
Дрехи - келвин клайн, левис и каквото се сетиш - оригинални - има няма от 10 долара та до 100. Евтино. Храната - и тя доста по евтина ми се видя - всравнение с тази в Торонто.
Демек - съвсем спокойно тук може да си спестяваш 4-5хил долара чисти месечно, което в Канада нямаше как да го правя - защото СКЪПО

Липса на забавления - е знам не е чак България Канада - но и не е Калифорния - тоест голям кеф ми е да си отида до ЛА и Вегас - Юнивърсъл студио ми е от любимите местенца - а не съм сигурен но се съмнявам да го има в Канада

Климат - определено Климата при мен си по-ми харесва - днес си бях по къс ръкав с отворени джамци на СУВ-то
а повечето хора - цайсите и кабриотата - рай.

Ми има и един плюс за мен - семейството ми е в Канада.


Това всичкото от погледа на неженен, за семейните мисля е различно - защото мисля познавам 1-2 семейства преместили се от Рая в Канада - но все си мисля, че ако са правили общ доход от 120-150хил долара надали са щяли да се преместят или пък са имали едно 3-4 деца а тука децата скъпо излизат в Америка - така предполагам, все пак казват, че Канада е социална - пак така предполагам
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: здравейте

Мнение от martatabs »

cocose написа:Аз обичам да чукам, чашки, женички, и най вече мушички :lol: :lol: :lol:
У, мръсник неден...пу-пу :D :lol: :rofl:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: здравейте

Мнение от pumpy »

Californian написа: застраховка кола -20-30долара месечно
Хич не обичам да ме правят на маймуна...
Едната ми кола е миниван, 2004 година и застраховката му е около 600 кинта годишно - тоест 50 кинта месечно
Другата ми кола е среден клас, 2010 година и застраховката й е 800 долара годишно - тоест 67 годишно.
Това са цени, които получавам, защото ми е застрахована и къщата с тях.
За да плащаш 360 долара годишно само за кола, питам се аз каква кола караш като спестяваш по 4-5к месечно ?
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: здравейте

Мнение от Californian »

2004 SUV 300hp :)
Има две възможности - или здравата да са те минали или пък да са скъпи застраховките в Колорадо, незнам - аз освен за моя си щат знам, че и в Чикаго са горе долу същите - специално питах дори линк пусках, за 2 коли имаше хора плащащи на 6месечие към 290-350долара.
:)
Провери другите компании те съветвам аз
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: здравейте

Мнение от John Smith »

Айде пак се почнаха рибарските истории на "калифорниеца". Със застраховката излъга в предишната тема, както и с колата. Там беше SUV V8 400hp. Този май наистина има само 1KB памет и забравя къде какво е фантазирал и мазал, както и къде не е минало. :!:
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: здравейте

Мнение от Californian »

Хахаха да, модератора да изтрие твоите моите на на пъмпи мненията, че не са по темата.
между 300 и 400 колко са точно кончетата един господ само знае - защото не е излязла сега от магазина колата. :hai: Много поздрави от мен :) ;)

Иначе като гледам пак почна с заяжданията - да го примемам заяжданията ти като факт, че получавш малко пари, живееш на кофти климат и като цяло не си доволен от живота си, така ли?
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: здравейте

Мнение от John Smith »

Колко пари получавам, къде, как и с кого живея, са си единствено мои лични неща. Не понасям форумни навивачи, които продължават да навиват, дори след като бяха хванати в лъжа. Както лъжеш за застраховката, така си излъгал и за колата. Въобще не ми трябва да знам къде и за колко работиш, нито как си представяш, че живееш. Разбирам, че държиш да избиваш някакви комплекси във форума, но наистина няма нужда. Ориентирай се там към форума за САЩ, макар да са те отсвирили и там. Тук е форум за Канада и ти явно нямаш какво полезно да споделиш. Ако си любопитен да знаеш нещо повече за мен, форумът има лични съобщения. :hai:
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: здравейте

Мнение от 7George »

Californian написа:Хахаха

Иначе като гледам пак почна с заяжданията - да го примемам заяжданията ти като факт, че получавш малко пари, живееш на кофти климат и като цяло не си доволен от живота си, така ли?
Спри се малко, де. Забравяш, че живееш далече от близките и приятелите си, не можеш да си намериш приятелка, също и работа в Канада, студено ти е под нулата, оплакваш се по форумите, послъгваш за туй-онуй. Май си мислиш, че някой ти завижда тука... Не очаквам да ми отговаряш.
Embrace your climate change!
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: здравейте

Мнение от Californian »

Подсети ме да напиша едно Огромно плюсче на Канада - Онтарио, по отношения на земетресенията - тоест не мисля, че е земетръсна зона, или поне не чак като Япония и някой части от Щатите :swear: а дори мисля е и по-слабо земетръсна зона и от България, но не съм сигурен
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: здравейте

Мнение от optics »

Калифорниеца всички го разбрахме.

Но аман и от тролове дето на 5-то, 6-то мнение, почват да пускат анкети и искат да им пишем фермани "всичко което знаете". Еми не става така. Ако сте стари познайници дето само пускат фитили - отговорите ги знаете. Ако сте нови - седнете си на 3-те букви и първо почетете малко.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор