Calgary & Edmonton vs Quebec city

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от azzura »

Здравейте, редовно си чета информация от интернет относно тези градове, но ми е ясно, че нещата са съвсем други когато си на самото място, действителността е по-различна от всички хубави неща които се пишат в официалните сайтове на градовете. Чела съм и коментари за това, че има дискриминация към имигрантите, но след като сме се запътили натам ще се нагодим. Та много ще ми е интересно да споделите личен опит за хубавите и лошите неща, предимствата и недостатъците, как са се приспособили децата ви , половинките ви и т.н.
:)
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
nivi7876
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Юни 17, 2010 6:45 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от nivi7876 »

Здравейте,и от мен.Изключително интересна тема.Всеки говори за (акюзета,интервюта,покани,срещи),а никой скоро време не се сещал да попита как е там,къде всъщност иска да отиде това което azzura пише
"Та много ще ми е интересно да споделите личен опит за хубавите и лошите неща, предимствата и недостатъците, как са се приспособили децата ви , половинките ви и т.н. ",
но някой из постовете беше писал "..........свиквай да се оправяш сам ,тук е така свиквай още от сега........."
мисля ,че това звучи изключително грозно и типично по български.Всъщност както и да е,ние наистина сме свикнали така ,че ако някой реши да сподели опит би било от полза за всички.
DCS-Vienne-25.03.2011
Accusé de réception-11.2011
Писмо за подготовка за интервю-21.07.2012
Entrevue de sélection-22.10.2012
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от ablood »

Вчера ми се обади по телефона един приятел, който замина за Едмънтън, подведен от легендите за висок стандарт. От 3 месеца нямал поръчки (той е пишман-контрактор), било вече -30 градуса и всчико било много по-скъпо отколкото в Монреал (изкл бензина).

Предимствата били, че нямало толкова чернилки и престъпност, както в тукашните гетота, било по-чисто и ако си търсен специалист жевееш наистина по-добре (освен ако нямаш да храниш още 3 гърла по тамошните цени/наеми).

Закачката е, че ако си наистина търсен специалист, ти нямаш проблеми с намирането на хубава работа и в БГ и в Монреал и нявсякъде.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от optics »

Много пъти е казвано - градът е хубав ако работата е хубава и обратно.
Изключенията са само в крайностите (напр. крайния север)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от anxeli »

Къде е по-студено и колко дълга горе-долу е зимата, и на мен ми е интересно?
Иначе за новодошли ми се вижда по-добре Квебек сити, защото е в Кебек и има възможност за помощ ако не намерят работа веднага. Мисля си също че е важно и по какво си специалист, а не просто специалист. Защото напоследък само обслужващите индустрии процъфтяват, така че маникюристка, фризьорка, козметичка, сервитьор, готвач, масажист според мен ще си намерят работа много по-лесно отколкото атомен физик.
Размера на градовете има значение - Едмънтън май е поне 10 пъти по-голям от Квебек - повече възможности за работа но и разходи за транспорт.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от roumensp »

anxeli написа:Иначе за новодошли ми се вижда по-добре Квебек сити, защото е в Кебек и има възможност за помощ ако не намерят работа веднага.
Повечето новодошли знаят или само английски, или само френски, и нямат подобна дилема. Например аз никога няма да отида да живея в Квебек сити не защото не ми харесва, а защото не знам френски. :)
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от koceto77 »

B Kалгари няма проблеми с глобалното затопляне 8)

Calgary second coldest place on Earth: Weather tracker

Ако имате конкретни въпроси за Калгари пишете тук или на лични. В Едмънтън и Квебек Сити съм бил само на почивка така че не мога да правя сравнения. Личните впечатления може да са подвеждащи защото на едни им харесва едно на други друго. Сигурен съм че има "успели" и "неуспели" във всичките три града.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от tonich »

Не знам в Калгари, ама тук в момента е 1 градус (НАД НУЛАТА). Става и за по къси ръкави. 8)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от azzura »

И френски и английски владея на средно ниво / английския по-добре, защото съм се занимавала повече/.Квебек сити ужасно ми харесва като архитектура и може би заради това, че е по-близо до френската култура, т.е. до европейската.В Албърта обаче данъците са по-ниски. В някои коментари на чужденци относно Калгари и Едмънтън последния се нарича Дедмънтън и се определя като смотан град.За Калгари общо взето само суперлативи, но пък там имало скинарски изцепки посред бял ден и полицията не си мърдала пръста.Предполагам, че расизъм и дискриминация има навсякъде.С мъжа ми сме големи хора и някак си ще се справим с това отношение, но не искам детето ми да се чуства зле в училище защото не е канадче и да бъде тормозено.Това параноя ли е или реалност? Как се приспособяват децата ви? :)
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
5kov
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Юни 08, 2010 8:55 am

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от 5kov »

Azzura здравей. Защо не помислите за Отава-Гатино? Там може да използваш и двата езика,архитектурата не е лоша,като столица не биха допуснали скинарски изцепки,както ти се притесняваш.Не е толкова студено.
„Вроденият порок на капитализма е неравното разпределение на благата. Вродената добродетел на социализма е равното разпределение на лишенията.” Уинстън Чърчил
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от miteto »

azzura написа:За Калгари общо взето само суперлативи, но пък там имало скинарски изцепки посред бял ден и полицията не си мърдала пръста.Предполагам, че расизъм и дискриминация има навсякъде.С мъжа ми сме големи хора и някак си ще се справим с това отношение, но не искам детето ми да се чуства зле в училище защото не е канадче и да бъде тормозено.Това параноя ли е или реалност? Как се приспособяват децата ви? :)
В Канада няма скинарски изцепки при които полицията да не си мърда пръста. Аз се съмнявам че дори в Германия има такива, но както и да е това трябва да ви е последна грижа. Различно отношение може да има и по мое лично мнение е, че това ще е много по-изразено в по-малки градове сравнено с големите. Т.е. в това отношение силно се съмнявам Квебек сити да е по-гостоприемно към емигранти отколкото Калгари. Детето така или иначе ще се адаптира много по-лесно и по-бързо от вас, където и да отидете (дори и да изглежда че му е трудно първите месеци, после ще "дръпне" много пред вас).
По-добре проучете къде има повече фирми във вашите области, т.е. къде ще е по-голям шанса да намерите работа. Ако плана е да учите наново, Квебек(провинцията като цяло) май е по-добър вариант с ниски наеми, ниски студентски такси и по-добра социална политика.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от ivanko13 »

azzura написа: В някои коментари на чужденци относно Калгари и Едмънтън последния се нарича Дедмънтън и се определя като смотан град.
Те цяла Канада я определят като смотана държава ... Доста често даже... Всеки си изразява мнението и тебе това не трябва да те бърка ... Както написа Митето, проучете възможностите за работа, евентуално за учене/доучване, близки и познати наоколо(не подценявайте този фактор), споменете и климата с добро и вземайте решението... :)
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от azzura »

Избрах Едмънтън, :) сега трябва да се ориентирам в образователната система. Католическо училище - според мен няма да я бъде тази работа. За частно - мисля, че ще е проблем, не само в началото. Остава държавно... :@
Дали е добра идея да се установим според района на училището?

Тук си изграждам някаква бегла представа за нещата и като отидем там сигурно жестоката действителност ще ме изрита яко :D
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от koceto77 »

Ако изборът е между Калгари и Едмънтън може би Калгари е по-добър вариант освен ако нямате приятели в Едмънтън, които могат да ви помогнат в началото. Да, не е лошо да проучите училищата там където ще живеете, но това не трябва да е единствения критерий. Важно е и колко лесно е достъпен района с градски транспорт особено ако сте без кола в началото. Прегледай този сайт, за да проучиш училищата в Едмънтън School Report Cards by Fraser Institute
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от ivandaman »

azzura написа:Избрах Едмънтън, :) сега трябва да се ориентирам в образователната система. Католическо училище - според мен няма да я бъде тази работа. За частно - мисля, че ще е проблем, не само в началото. Остава държавно... :@
Дали е добра идея да се установим според района на училището?

Тук си изграждам някаква бегла представа за нещата и като отидем там сигурно жестоката действителност ще ме изрита яко :D

Azzura, не съм следил всичките ти постове и може да съм пропуснал някои съществени неща но защо не отидеш някъде из Онтарио около Торонто и т.н. където никой няма да те дискриминира и където възможностите за работа са сравнително добри?

Иначе за Едмънтън имам приятел който се премести от Ванкувър там и е много доволен. Той е самолетен механик. Прати резюмета из цяла Канада и само от Едмънтън му отговориха и се изнесе натам. Е все още не знам какво ще му е окончателното мнение след първата зима, но за сега е доволен..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Публикувай отговор