Calgary & Edmonton vs Quebec city

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Антон
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 2:25 pm
Местоположение: Монреал

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от Антон »

Никакви пари не могат да заместят удовлетворението ми, че разни Marto-вци и техните подгласници не се установяват близо до мен и Квебек.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от cocose »

Marto написа:
John Smith написа:
ablood написа:Нищо не се споменава за покупателната способност там, и че животът всъщност излиза доста по-скъп.
Това пак в Laval News ли го прочете или ще го подкрепиш с някакви данни? Скъпо и евтино са относителни понятия. Когато правиш повече пари, не ти се вижда скъпо. За много квебекари Канада по принцип излиза скъпо. Сещаш ли се сам защо или ти трябва помощ? Не предлагам социална, да не се объркаш. ;)
При един приличен доход само от данък доход в Албърта спестяваш 4-5 хиляди долара годишно в сравнение с Квебек, като добавим спестяванията от "ДДС", като добавим и че средната работна заплата е към 10К по-висока... Но това са само пари. Това никой около тебе да не говори френски - прайслес!
Бре, караш ме да се замисля дали да не се установя в тази провинция 8)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от Marto »

petar krastev написа:Прав е Марто,горе-долу толкова се спестява на година при еднакъв доход,поради по-ниския данък.Говорим при еднакви заплати-което прави по 400-500$ на месец отгоре.
Ама ако Марто не знае за кебекарската общост в Едмънтън,за френските училища,че и университети :) :)
Да де, знам за тези около Едмънтън, ама за провинцията са общо 61,225, чийто първи език е френски, или 1.90% от населението.

Ти ме подсети за друго. Албърта май че е единствената провинция, където има сериозен school choice и конкуренция между училищата,със съответните положителни резултати. За разлика от Квебек, където знаем какъв е изборът, особено за децата на имигранти. И каквото и да ми кажат разни Антонов-ци, да се насадиш там означава да осакатиш децата си за живот, щото почти няма как да научат английски като хората...
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от ivandaman »

Marto написа: да се насадиш там означава да осакатиш децата си за живот, щото почти няма как да научат английски като хората...
Това всъщност е ултра валиден аргумент, защото си е направо трагедия и абсурд да живееш в северна Америка и децата ти да нямат достъп (освен частен) до училища в които да се изучава английски..

Тези които имат деца наистина трябва да се замислят върху този аспект от живота в Квебек... Не е краят на света ако не научат английски като роден но като станат големи много врати ще останат затворени ако са само с Френски или говорят английски като Жан Кретиен, защото не всеки може да стане Прайм Министър..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от nikolovata »

ivandaman написа:
Marto написа: да се насадиш там означава да осакатиш децата си за живот, щото почти няма как да научат английски като хората...
.....Тези които имат деца наистина трябва да се замислят върху този аспект от живота в Квебек...
Този аспект, всъщност е функция, контролируема от родителите. Аз бих погледнала нещата от др. ъгъл, а именно, че освен на английски, детето ми ще е способно да се изразява и на френски език.
Mненията са като задниците, всички ги иmаmе, но не винаги е удачно да ги показваmе!
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от ivandaman »

Nikolovata така е.

Не искам да се впускам в излишни реторики но фенският език се говори във Франция, Квебек и в няколко бананови републики и островчета..
Английският е световен език, и той би трябвало да е приоритет, поне според мен.

Лично мнение.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от nikolovata »

Съгласна! Идеята ми е, че е по-добре да се знае и фр. и англ., отколкото само английски...
Mненията са като задниците, всички ги иmаmе, но не винаги е удачно да ги показваmе!
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от cocose »

А още по добре е да се знае само английско, но перфектно, отколкото да се знаят 20 езика, но не перфектно.....
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от Rall »

Не съм съгласен, да можеш да се разбираш с повече хора и на повече места, па било и на не толкова "перфектно" ниво според мене е за предпочитане.
Dead Eyes See No Future
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от 7George »

azzura написа:Благодаря за линка! Сега възниква въпроса кои са добрите квартали?
Това всеки си го разбира по негов си начин. В Калгари по-престижните са и по-скъпи, откъм цени на жилища, наеми и услуги. Зависи какво търсиш. За някои най-доброто е да си при сънародниците си, (пакистанци - значи само в норт-ист и тва е). Други бягат от там като ужилени. Даунтауна е по-добре откъм градски транспорт, но зле на престъпност. Най-спокойното и приятното е с повече пътуване. И т.н.т.

За Едмънтън - бих живял примерно в Sherwood Park, сателитно градче, почти долепено до столицата. На практика, хората гледат да им е близко до работа и училища, или където си намерят изгодна квартира. После ще се местят, като се ориентират на място.

Да, в Албърта има много френски названия на селища, хора с такива фамилии. Изглеждат претопени, но явно си поддържат културата.
Embrace your climate change!
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от pavelyankov »

Днес идвà шефа ми (новозеландец). И по едно време не се усещам как му казвам: Il y a beaucoup des jouets....... :rofl: :rofl: :rofl: А уж към Ванкувър сме се запътили......Ужас :rofl: :rofl: :rofl:
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от Marto »

nikolovata написа:
ivandaman написа:
Marto написа: да се насадиш там означава да осакатиш децата си за живот, щото почти няма как да научат английски като хората...
.....Тези които имат деца наистина трябва да се замислят върху този аспект от живота в Квебек...
Този аспект, всъщност е функция, контролируема от родителите. Аз бих погледнала нещата от др. ъгъл, а именно, че освен на английски, детето ми ще е способно да се изразява и на френски език.
Така е, езиците са богатство и наистина май много зависи от родителите.

Обаче съм работил с франкофони, изучени във френски училища и университети, чийто английски е на привидно отлично ниво защото са израстнали в смесена среда (но не семейна такава). Във всекидневни разговори не можеш да ги усетиш, плямпат си перфектно. Но съм виждал писма, меморандуми и т.н. писани от тях и тогава вече се вижда, че когато се налага да пишат на по-високо ниво, английският им понакуцва. И други колеги, и шефовете са го забелязвали... и се отразява на кариерата им. Факт :(

Мисля, че мнозинството деца на имигранти в Квебек ще имат същия проблем.
Антон
Мнения: 103
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 2:25 pm
Местоположение: Монреал

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от Антон »

Осъзнавайки безмислието да изказвам мнение сред този "сговор на глупци", все пак ще се повторя, пък който разбрал - разбрал.
Изключително радостен съм от факта, че разни Marto-вци и ivandaman-овци не живеят в Квебек и не могат да дават оценки на живота на децата ми. Никакви облаги не могат да заменят това ми облекчение.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от ivandaman »

@Антон

Някъде да съм, показал липса на уважение при изразяването на мнението ми, та се заяждаш на лична основа?? Ако идеята е да се пишат безмислици, то това всеки го може.. Ще ти тегля една майна, и ти на мен, и накрая модераторите ще ни изтрият.. Така че няма смисъл да изпростяваме повече от колото е необходимо.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от Marto »

Meh... дето се вика :)

Критиката на родителските методи винаги поражда подобни реакции, нормално е... Както и да е, мисля че обясних добре какво имам предвид. Предполагам, че много родители така и така са взели мерки, но се надявам, че други поне ще се замислят по-сериозно по въпроса заради това, което съм казал.
Публикувай отговор