Новопристигащи, имайте предвид, че...

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от myhata II »

Новопристигащи, разбрахте ли сега че тук пари няма да съберете а в годините лека по лека ще потънете в борчове към банките !
За справки по горните мнения ! ;)
Ако имате пари ще взимате ли кредитни линии и карти ?

:wave:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от grozdan »

Пред кеша всички са равни!
Пред кредита - не баш.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от Kan_Tangra »

Ех, Мух, не е баш така!
Те кредитните линии не ги раздават на хора без пари.
Последните 2 пъти като ходих при банков служител от вътрешните, ме пращаха все на някакви синиър изпечени типове. А те се избиваха да ми предлагат мортижи и линии на ниска ставка. Линията ми е на 5%. Мортиж нямам, но се убиха да ми говорят колко било изгодно да се купува. А процентите за мен ще са около 2.75%.
Това е едно от определените предимства на Канада. Стига да имаш доста кинти. И най-вече, да ги печелиш редовно.
Иначе, разбира се, получаваш 0.
Друг е въпроса, че лихвите по сметките са някъде около 0та. Срочните с мъка го докарват на 1.5%.
И да имаш пари в сметка в Канада, не е от най-изгодните схеми.
Сега остава някой от ванкувърските паралии да изскочи, че му предлагат 2% за влогове над 50к и аз нищо не съм разбирал. Но това не е типичния сценарий и изобщо не го предлагат на всеки.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от myhata II »

Kan_Tangra написа:Ех, Мух, не е баш така!
Те кредитните линии не ги раздават на хора без пари.
Последните 2 пъти като ходих при банков служител от вътрешните, ме пращаха все на някакви синиър изпечени типове. А те се избиваха да ми предлагат мортижи и линии на ниска ставка. Линията ми е на 5%. Мортиж нямам, но се убиха да ми говорят колко било изгодно да се купува. А процентите за мен ще са около 2.75%.
Това е едно от определените предимства на Канада. Стига да имаш доста кинти. И най-вече, да ги печелиш редовно.
Иначе, разбира се, получаваш 0.
Друг е въпроса, че лихвите по сметките са някъде около 0та. Срочните с мъка го докарват на 1.5%.
И да имаш пари в сметка в Канада, не е от най-изгодните схеми.
Сега остава някой от ванкувърските паралии да изскочи, че му предлагат 2% за влогове над 50к и аз нищо не съм разбирал. Но това не е типичния сценарий и изобщо не го предлагат на всеки.
На мен денонощно ми се предлагат, е и какво от това искат лихва !
За бизнес тук пари не дават, ама за бугала и кошници ще се скъсат да ти звънят по телефона, за кредитни карти също !
За какво говорим тогава а ?

Явно някой хора си "взимат бунгало на кредит " от банките като опция "касичка", но аз обаче изобщо не го виждам това като опция, а даже обратното !
Не знам Тангра различни виждания !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от Павел »

optics написа:На индиец му обясняват, че на червено може да се мине, но само надясно и то след като спреш и се огледаш. Той казал - а, така ли - аз мислех че може също и наляво.
Това е истински случай !
В Канада не знам, щото правилника не съм го чел, ама в щатите може да се прави ляв завой на червено (след пълен стоп) при влизане в еднопосочна улица.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от Павел »

newcomer написа:
miteto написа:
newcomer написа:Новопристигащи имайте напредвид че ...

придържайки се директно към темата

идвайки от тук
https://www.youtube.com/watch?v=IDaJ7rFg66A"
Абе тва важи за тия дето идват от Виена. Май е по-правилно да напишеш това:

идвайки от тук
https://www.youtube.com/watch?v=1qyjDb6QW3w"

не си бях и помислял,че няма да получа подобна реплика мите

ма нали все пак новожелаещите се имат за културни хора и се чувстват по скоро близки до виена отколкото до азис
за тва го казвам,мейк атейшън,щото между брадата на азис и брадата на литъл джон със сомбрерото голяма разлика няма.
и двамата са цървули и алтернативата е от едни цървули да влезеш в други цървули
Май наистина Канада ти взима акъла (ако изобщо си го имал) преди да те пусне към България :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от optics »

Павел написа:
optics написа:На индиец му обясняват, че на червено може да се мине, но само надясно и то след като спреш и се огледаш. Той казал - а, така ли - аз мислех че може също и наляво.
Това е истински случай !
В Канада не знам, щото правилника не съм го чел, ама в щатите може да се прави ляв завой на червено (след пълен стоп) при влизане в еднопосочна улица.
Аз не съм вземал книжка в щатите но това съм го чел някъде (вероятно тука) и даже го говорехме преди 2-3 седмици, но трябва и твоята да е еднопосочна инак пресичаш пътя на насрещните.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от Павел »

myhata II написа:Новопристигащи, разбрахте ли сега че тук пари няма да съберете а в годините лека по лека ще потънете в борчове към банките !
За справки по горните мнения ! ;)
Ако имате пари ще взимате ли кредитни линии и карти ?

:wave:
Новопристигащи, разбрахте ли сега, че ако искате да летите, или трябва да имате собствени криле, като мухите, или да тичате до офисите на разни авиокомпании с кило кеш в джеба. Рентване на коли или спане по хотелите също не са опция, щото и с 10 кила кеш в джеба също не дават.
Извод - Мухата е ходил на курорт само във Филибето и то на собствен ход :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от newcomer »

новина от последния ден
днес се запознах с едно момче българин който живее от 3 год в канада/името на града ще го спестя/

и се заговорихме как се оправя,как му вървят нещата и му викам знаеш ли,че има един форум за канада- бгканада точка цом в който различни хора отдавна живеещи там споделят полезна и достоверна информация,ако искаш регистрирай се и чети

а той мани ,мани,бях се регистрирал още преди да замина за канада и попивах всичката информация като гъба сюнгер и след като вече бях в канада поне година четох от този форум,докато най накрая ми писна
на практика информацията която се дава се оказа дезинформация,нямаща нищо общо с действителноста и четенето ми в този форум ми донесе по вече вреди отколкото ползи

човека казва ,че 90% от списващите в този форум са отявлени негодници,олигофрени и комплексари на които не може да им се вярва и съжалява ,че в даден момент сляпо се е предоверил като цитира примери какви щети е понесъл от това предоверяване
и сега си го имал като обеца на ухото дето да му напомня
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от miteto »

newcomer написа: човека казва ,че 90% от списващите в този форум са отявлени негодници,олигофрени и комплексари на които не може да им се вярва и съжалява ,че в даден момент сляпо се е предоверил като цитира примери какви щети е понесъл от това предоверяване
и сега си го имал като обеца на ухото дето да му напомня
Ето ти една възможност да натриеш носа на въпросните "отявлени негодници,олигофрени и комплексари" - цитирай въпросните примери за какво се е предоверил твоя приятел и каква всъщност е излязла действителността, че да не се повтарят такива грешки от новодошлите. Понеже аз абсолютно вярвам, че ще дадеш въпросната достоверна информация, а не просто пишеш за да избиваш комплекси един вид ;)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от newcomer »

newcomer написа:Новопристигащи имайте напредвид че ...

придържайки се директно към темата

идвайки от тук
https://www.youtube.com/watch?v=IDaJ7rFg66A"

отивате тамhttps:

https://www.youtube.com/watch?v=9bFTtGWs57Q"
разликата в културите е драматична и трябва да бъдете доста мотивирани и подобаващо подготвенни за куЛтурния шут който ще отнесете

така е
но на новите мераклии трябва да им се каже че бягайки от чалгата в българия на ;запад;
и по точно дивия запад
няма да заменят азис с йохан щраус
а ще се сблъскат с още по дива чалгария
https://www.youtube.com/watch?v=u0oBUdFoj9w"
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от klisurov »

Като говорим за кредитни карти, имайте предвид, че някои карти имат "скрита такса", а именно, ако не ползвате картата определен период, плащата годишна такса за обслужване. Ако я ползвате регулярно, няма такава такса.

За първата си кредитна карта трябва да се борите.
След това институцията сама ще ви предложи увеличаване на кредитния лимит.
Втора и последващи карти бихте получили безпроблемно (ако имате добро кредитно досие и работите) при поискване.
Корифеите твърдят, че оптималния брой кредитни карти е 3-4.

Аз лично имам три кредитни карти, издадени от една и съща банка.
При същата банка имам и кредитна линия, която отдавна не съм ползвал.
Съпругата ми има една кредитна карта от банката й и една от финансова институция (точно тази е със " скритата такса").
Съпругата ми има и кредитна линия (никога не я е ползвала) от същата банка.
Реално, откакто сме тук сме клиенти само на една банка.
Навярно поради това банката е благоразположена към нас: Анулирали са различни дребни такси, дори и когато сме си ги заслужили (поради незнание).
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от ablood »

Анджък!

Много странна форма на самодисциплина е да отказваш кредитни карти и линии, понеже не можеш да се въздържаш от харченето им.

Аз също лани закрих 2 кредитни карти, ама защото ми се дублираха (не ми трябват 2 VISA и 2 MasterCard).

Да имаш кредитна линия на разположение е задължително, освен, ако нямаш пачки в дюшека. Иначе как ще покриваш разходите, ако спешно се наложи да летиш за БГ, скоростната кутия се скапе, член на семейството се разболее сериозно, покривът протече...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от scoubidou »

ablood написа:Анджък!

Много странна форма на самодисциплина е да отказваш кредитни карти и линии, понеже не можеш да се въздържаш от харченето им.

Аз също лани закрих 2 кредитни карти, ама защото ми се дублираха (не ми трябват 2 VISA и 2 MasterCard).

Да имаш кредитна линия на разположение е задължително, освен, ако нямаш пачки в дюшека. Иначе как ще покриваш разходите, ако спешно се наложи да летиш за БГ, скоростната кутия се скапе, член на семейството се разболее сериозно, покривът протече...
Много лесно - отиваш да учиш, или си намираш по-трудна но по-добре платена работа (може и втора, допълнителна работа). С висене само във форума не става.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от speedy »

Като виждам как newcomer уверено се съгласява със себе си, да подкрепя и аз мнението му.

В България слушах предимно Брамс и Сибелиус, обаче като дойдох в Канада се оказа че съм развил алергия към класическата музика. Пада ми кръвното и ми се излизат обриви на левия лакът при първите 6-7 такта. Само при Шостакович успявам да изслушам половин симфония.

От друга страна, като чуя тук Блейк Шелтън и ми се отваря душата и се просълзявам, ама не като когато цъфне тревата, а по-така - прочувствено. Не знам как стана... Абе сигурно е от флуора във водата или от GMO храните.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Публикувай отговор