Новопристигащи, имайте предвид, че...

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
lutar
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Апр 06, 2011 6:38 am
Местоположение: Montreal

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от lutar »

Наистина интересен паралел... в единия случай става въпрос за шепа емиграционни инспектори, които след повече от четири години разтакаване и липса на информация един път съм нарекъл "помияри" и един път "хомосексуалисти" това естествено далеч не ми прави чест... НО не ме прави селяндур.... докато арогантното и не толерантно поведени в повечето случаи говори именно за това...
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от scoubidou »

lutar написа:Наистина интересен паралел... в единия случай става въпрос за шепа емиграционни инспектори, които след повече от четири години разтакаване и липса на информация един път съм нарекъл "помияри" и един път "хомосексуалисти" това естествено далеч не ми прави чест... НО не ме прави селяндур.... докато арогантното и не толерантно поведени в повечето случаи говори именно за това...
oxymoron
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от roumensp »

Да обобщим какво научиха новопристигащите от последните няколко страници:
  • Скейтбордистите и велосипедистите в Канада са отрепки.
  • Може да не си утрепан, но по различни причини да си отрепка.
  • Всички освен мухата живеят в големи села и не бързат за работа.
  • Повечето пешеходци в Монреал са наркомани.
Продължавайте, още няколко подточки към горния списък и направо могат да го преместят в Wiki-то на форума. :y:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от Kan_Tangra »

Kpetrov написа:Какво излезе, всички българи, които спазват правилника, но псуват наум неправилно пресичащите пешеходци и тези които умишлено спъват движението са БУЛГАР - БУЛГАР, а нарушаващите правилника са много cool само защото някой неблагонравен нам съфорумник ги е обсъдил.
Някой нямал нищо против да изчака следващото зелено и съвети разни хората да тръгват 5 минути по-рано... като че ли не знаете, че някои тръгват часове по-рано, а не минути и какво ще стане ако всяка кола изчака следващтото зелено.
Ако си сам на пътя не е проблем да изчакаш следващото зелено, но ако сте хиляди!
А какво пречи пешеходеца, както някои БУЛГАРи правят да пропусне колоната автомобили и да прмине секунди по-късно с група други пешеходци.
И като пешеходец и като водач, на пътя освен правилник могат да се спазват и други "правила".
Хапсолютно съм съгласен!
Дай да не бъркаме толерантността с толерастията. (както казал Хасан на Айшето)
Проблемът е, че много хора се научиха да експлоатират слабостите на толерантността, за да наложат своето нахалство. И това е тенденция. Която напълно закономерно се засилва!
Да си нагъл, в своето нарушение на правилниците и закона, не те оправдава с нищо, било то и да се водиш, че живееш в 'толерантно' общество.
Все по-често виждам пешеходци, пресичащи на червено ПРЕД КОЛИТЕ, и бааавно, баавно, все едно, че пеят реге от Ямайка. Да, и повечето са черни с изхлузени гащи, с вид, сякаш никога през живота си не са работили. Но не твърдя, че няма и бели или други цветове и забрадки, неправилно пресичащи. Да не ме обвините сега и в расизъм!

Наскоро гледам някаква кола се мотка в автобусната лента, хем нарушава, хем като на парад и не бърза за никъде. С очевидни неумения да шофира и да се пристроява. Викам си, абе кой е тоя супер наглия, дето хем задръства движението на автобусите, дето във всеки има по 50 души пътници, хем сякаш за 1 път се качва на кола и едвам влиза в пътя. Като подмина автобуса какво да видя? Забрадка, зачулена с чаршаф. Сигурно вчера е взела книжка и вече се прави на хитра да избягва трафика, в забранената лента.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от roumensp »

Kan_Tangra написа:Наскоро гледам някаква кола се мотка в автобусната лента, хем нарушава, хем като на парад и не бърза за никъде. С очевидни неумения да шофира и да се пристроява. Викам си, абе кой е тоя супер наглия, дето хем задръства движението на автобусите, дето във всеки има по 50 души пътници, хем сякаш за 1 път се качва на кола и едвам влиза в пътя. Като подмина автобуса какво да видя? Забрадка, зачулена с чаршаф. Сигурно вчера е взела книжка и вече се прави на хитра да избягва трафика, в забранената лента.
Вероятно си прав, че вчера е взела книжка ... или изобщо не е взела местна и кара с международна. И кара както повечето от вас са карали като са пристигнали.
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от scoubidou »

Kan_Tangra написа:
Kpetrov написа:Какво излезе, всички българи, които спазват правилника, но псуват наум неправилно пресичащите пешеходци и тези които умишлено спъват движението са БУЛГАР - БУЛГАР, а нарушаващите правилника са много cool само защото някой неблагонравен нам съфорумник ги е обсъдил.
Някой нямал нищо против да изчака следващото зелено и съвети разни хората да тръгват 5 минути по-рано... като че ли не знаете, че някои тръгват часове по-рано, а не минути и какво ще стане ако всяка кола изчака следващтото зелено.
Ако си сам на пътя не е проблем да изчакаш следващото зелено, но ако сте хиляди!
А какво пречи пешеходеца, както някои БУЛГАРи правят да пропусне колоната автомобили и да прмине секунди по-късно с група други пешеходци.
И като пешеходец и като водач, на пътя освен правилник могат да се спазват и други "правила".
Хапсолютно съм съгласен!
Дай да не бъркаме толерантността с толерастията. (както казал Хасан на Айшето)
Проблемът е, че много хора се научиха да експлоатират слабостите на толерантността, за да наложат своето нахалство. И това е тенденция. Която напълно закономерно се засилва!
Да си нагъл, в своето нарушение на правилниците и закона, не те оправдава с нищо, било то и да се водиш, че живееш в 'толерантно' общество.
Все по-често виждам пешеходци, пресичащи на червено ПРЕД КОЛИТЕ, и бааавно, баавно, все едно, че пеят реге от Ямайка. Да, и повечето са черни с изхлузени гащи, с вид, сякаш никога през живота си не са работили. Но не твърдя, че няма и бели или други цветове и забрадки, неправилно пресичащи. Да не ме обвините сега и в расизъм!

Наскоро гледам някаква кола се мотка в автобусната лента, хем нарушава, хем като на парад и не бърза за никъде. С очевидни неумения да шофира и да се пристроява. Викам си, абе кой е тоя супер наглия, дето хем задръства движението на автобусите, дето във всеки има по 50 души пътници, хем сякаш за 1 път се качва на кола и едвам влиза в пътя. Като подмина автобуса какво да видя? Забрадка, зачулена с чаршаф. Сигурно вчера е взела книжка и вече се прави на хитра да избягва трафика, в забранената лента.
:y:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от optics »

На индиец му обясняват, че на червено може да се мине, но само надясно и то след като спреш и се огледаш. Той казал - а, така ли - аз мислех че може също и наляво.
Това е истински случай !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от Pointzero »

roumensp написа:Да обобщим какво научиха новопристигащите от последните няколко страници:
  • Скейтбордистите и велосипедистите в Канада са отрепки.
Не всички. Впечатление прави, че в по-богатите квартали (като например TMR) велосипедистите са много възпитани и спазват стриктно правилата, вкл са оборудвани с каски.
Отрепките са в даунтаун и по-бедните (особено "льо-льо") квартали.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от roumensp »

optics написа:На индиец му обясняват, че на червено може да се мине, но само надясно и то след като спреш и се огледаш. Той казал - а, така ли - аз мислех че може също и наляво.
Това е истински случай !
Не мисля, че наште сънародници са много по-различни в първите седмици след пристигането си и че всички знаят какво е карпул и кой е за 2+ или 3+ човека, кой може да кара в шолдъра, какво осначава мигаща зелена или мигаща червена светлина и т.н. Специално пък мигащата зелена има различно значение в различните провинции.

Канада е страна на имигранти и някои много бързо забравят какви индианци са били в началото.

ПП
А индийците изобщо не ги мисля, явно някак се оправят щом са успели да заграбят почти целия таксиметров бизнес във Ванкувър (а чувам и тоя с тировете). :D
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от Pointzero »

Kan_Tangra написа: Да си нагъл, в своето нарушение на правилниците и закона, не те оправдава с нищо, било то и да се водиш, че живееш в 'толерантно' общество.
:y: Много добре казано!
Kan_Tangra написа: Забрадка, зачулена с чаршаф. Сигурно вчера е взела книжка и вече се прави на хитра да избягва трафика, в забранената лента.
Според мен по-скоро изобщо и не е разбрала, че е в нарушение.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от Pointzero »

Още нещо по темата:
1. Масово не се спазва знакът обърнат триъгълник (yield the right of way или както го знаят в БГ - знак №1)
2. Масово се счита, че следа като си подал мигач за престрояване и вече си с предимство. Фразата "ако може безопасно да зивършиш маневрата" са я пропуснали като са чели правилника.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от ablood »

Pointzero, това с предимството в плътен трафик не е като 2 коли на междуселски път.

При гъсто движещи се коли няма голямо значение кой е с предимство. И да уважиш предимството на някого, веднага след него идва друг. И неговото ли ще уважиш? На този принцип трябва да спреш и да чакаш да отмине пиковия час.

Когато някой даде мигач за престрояване, а ти продължаваш да си залепен за бронята на предния, вината не е само негова.

Когато има достатъчно място между колите е друга работа това важните артерии рядко се случва.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от pumpy »

ablood написа:Pointzero, това с предимството в плътен трафик не е като 2 коли на междуселски път.

При гъсто движещи се коли няма голямо значение кой е с предимство. И да уважиш предимството на някого, веднага след него идва друг. И неговото ли ще уважиш? На този принцип трябва да спреш и да чакаш да отмине пиковия час.

Когато някой даде мигач за престрояване, а ти продължаваш да си залепен за бронята на предния, вината не е само негова.

Когато има достатъчно място между колите е друга работа това важните артерии рядко се случва.
Ето за това иде реч: монреалци са невероятно забързани за някъде хора, ужасно нетолерантни и карането в града е невероятно неприятно преживяване за някой от село ( в крайна сметка в моето село има само 3 светофара и единия от тях е мигащо зелено на магистралата). За някой от София или Ню Йорк, сигурно няма никаква разлика, даже най-вероятно е невероятно ненатоварено.
Въпрос на гледна точка
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от IFF »

pumpy написа:
ablood написа:Pointzero, това с предимството в плътен трафик не е като 2 коли на междуселски път.

При гъсто движещи се коли няма голямо значение кой е с предимство. И да уважиш предимството на някого, веднага след него идва друг. И неговото ли ще уважиш? На този принцип трябва да спреш и да чакаш да отмине пиковия час.

Когато някой даде мигач за престрояване, а ти продължаваш да си залепен за бронята на предния, вината не е само негова.

Когато има достатъчно място между колите е друга работа това важните артерии рядко се случва.
Ето за това иде реч: монреалци са невероятно забързани за някъде хора, ужасно нетолерантни и карането в града е невероятно неприятно преживяване за някой от село ( в крайна сметка в моето село има само 3 светофара и единия от тях е мигащо зелено на магистралата). За някой от София или Ню Йорк, сигурно няма никаква разлика, даже най-вероятно е невероятно ненатоварено.
Въпрос на гледна точка
това червеното, преведено на български език звучи така:
"Вий сти леле простити селяни, не сте като нас, дето сме видели големия град и не сте свикнали да виждати много коли."
И не ми звучи изобщо толерантно :n:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от pumpy »

Я пак, че нещо не разбрах какво и как го "приведе"
Публикувай отговор