Новопристигащи, имайте предвид, че...

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от Bistra »

Защото значението на утрепан и отрепка е различно. Може да не си утрепан, но по различни причини да си отрепка.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от optics »

Pointzero написа: Още много мога да пиша за "културата" на пътя тук, но трябва да отворя нова тема.
Айде ся ! Първо, славата на Монреал се носи чак до западния край на Онтарио. Колко щуро се карало и прочие. И аз съм карал в Монреал, макар и епизодично, но после като сравних със София, трябва да ви кажа, че сте добре :)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от ablood »

По темата:

Ако решите да купувате кола не от частно лице, а от дилър, имайте впредвид :

Никога да не бързате да се съгласявате! Не се връзвайте на номера, че това било голяма далавера и бързо трябва да я купите. Винаги казвайте, че искате да помислите!

Когато преговаряте винаги питайте за крайната (!!!) цена с абсолютно всички такси, услуги, подготовки, лихви, екстри и прочие. Даже и да си мислите, че им знаете номерата, те непрекъснато измислят нови. Кола обявена за 5'000 може да ви стъпи на 15'000 за 2 години, или за 8-9 кеш. При оформянето на документите ще се опитат да ви вмъкнат какви ли не неочаквани такси.

Никога не си давайте името, телефона, като ли номера на кредитната карта, уж за проверка, или оферта. В никакъв случай преди да сте договорили КРАЙНАТА цена.

Правете разлика между гаранция и пълна гаранция!

Бъдете подготвени, че абсолютно всяка дума на дилъра може да е лъжа.

Никога не демонстрирайте ентусиазъм!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
lutar
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Апр 06, 2011 6:38 am
Местоположение: Montreal

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от lutar »

"Отрепки", "кръводарители"..... колко мило...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от pumpy »

lutar написа:"Отрепки", "кръводарители"..... колко мило...
В страна, в която човешкия живот има стойност и пешеходците не се бият, когато са посмяли да пресекат улицата, е нормално да бъдат наричани по гореспоменатия начин от субектни с различно отношение/възпитание към същия този човешки живот.
Което е истина - културата на шофиране в Монреал е под всякаква критика. Живял съм там 4 години, но когато посещавам приятели там днес, намирам карането на кола за отвратително упражнение, което ми коства МНОГО енергия и нерви. Но това не е проблем за новодошли, защото те идват от още по-голяма джунгла в движението
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от IFF »

pumpy написа:
lutar написа:"Отрепки", "кръводарители"..... колко мило...
В страна, в която човешкия живот има стойност и пешеходците не се бият, когато са посмяли да пресекат улицата, е нормално да бъдат наричани по гореспоменатия начин от субектни с различно отношение/възпитание към същия този човешки живот.
Което е истина - културата на шофиране в Монреал е под всякаква критика. Живял съм там 4 години, но когато посещавам приятели там днес, намирам карането на кола за отвратително упражнение, което ми коства МНОГО енергия и нерви. Но това не е проблем за новодошли, защото те идват от още по-голяма джунгла в движението
Има некоии пешеходци, които са отврат, като оставим настрани бавното и провлачено пресичане на мое и тяхно зелено (за завой), забили поглед в телефона има много други неща, които направо могат да те изкарат от нерви. Редовния им номер е да тръгнат когато им остават две секунди от сфетофара, и винаги ба-а-а-а-вно да преминат отсреща, или пък да имаш зелено, тяхното човече е червено, обаче те си пресичат и не им дреме. Наскоро пък, един ненормалник, има зелено човече за пресичане, аз имам само стрелка за направо и чакам да светне изцяло зелено за да завия. Оня стои, гледа мен и сфетофара и чака, в момента в който ми светна зеленото тръгна пак бавно да пресича, хвърляки ми еьидни усмивки през рамо. Не казвам че и шофьорите не са гадняри, това което ме дразни е като спрат два метра след кръстовището и пешеходците трябва да ги заобикалят. Всичко зависи и в кой квартал живееш, най-нахални са жуифите и мургавите.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от Bistra »

Ми "побутни" го, та да се забърза! Баси! :o
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от Kpetrov »

В обобщение, всякакви стрелки по сфетофарите за десен завой са пълна бутафория.
Най-хубавото в моя квартал е, че има сензори в платното и въобще не светва зелено на второстепенните пътища ако няма кола на пътя. Същото важи и за ляв завой. От скоро правят доста ремонти и разрушиха системата. На местата където завършиха "подобренията" вече се забелязва натрупване на автомобили. :(
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от myhata II »

pumpy написа:
lutar написа:"Отрепки", "кръводарители"..... колко мило...
В страна, в която човешкия живот има стойност и пешеходците не се бият, когато са посмяли да пресекат улицата, е нормално да бъдат наричани по гореспоменатия начин от субектни с различно отношение/възпитание към същия този човешки живот.
За коя страна казваш става на въпрос !? :o :D
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от Rall »

Странно, но мен не ме дразнят пешеходци, велосипедисти, и др. Не се "позасилвам" като Блъд-а та да се налагам да тествам спирачките и гумите, нито ме притеснява да завия 5-секунди по късно и да пропусна пресичащия като ИФФ. За къде сте разбързали бе хора. Карайте бавно, и си отваряйте очите, по релакс го давайте. :y:
Dead Eyes See No Future
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от Pointzero »

pumpy написа: В страна, в която човешкия живот има стойност и пешеходците не се бият, когато са посмяли да пресекат улицата, е нормално да бъдат наричани по гореспоменатия начин от субектни с различно отношение/възпитание към същия този човешки живот.
ти как ще наречеш пешеходец преминаващ на чисто червено без дори и да се огледа, все едно е на алеята в парка? Аз му казвам suisidal.
Те за собствената сигурност не мислят, шофьорите трябва да ги пазят!
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от newcomer »

Изтрито от модератора, още едно подобно мнение и ще отидеш отново на почивка.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от the_coach »

Rall написа:Странно, но мен не ме дразнят пешеходци, велосипедисти, и др. Не се "позасилвам" като Блъд-а та да се налагам да тествам спирачките и гумите, нито ме притеснява да завия 5-секунди по късно и да пропусна пресичащия като ИФФ. За къде сте разбързали бе хора. Карайте бавно, и си отваряйте очите, по релакс го давайте. :y:
:y:
Какво толкова има да дадеш път на велосипедиста, или пък да изчакаш пешеходеца да пресече, ако и да ти струва ново чакане за зелен сигнал.
Тук бавно пресичат най-вече китайските баби и дядовци, и аз какво - да взема да надувам клаксона да се рзмъдрат ли? Да не съм в Ню Йорк?
Не понасям изнервени шофьори.
А шофьори, които пеят и се кълчотят в колите си винаги ми създават настроение и ми правят деня :party:
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от myhata II »

fighter написа:
Rall написа:Странно, но мен не ме дразнят пешеходци, велосипедисти, и др. Не се "позасилвам" като Блъд-а та да се налагам да тествам спирачките и гумите, нито ме притеснява да завия 5-секунди по късно и да пропусна пресичащия като ИФФ. За къде сте разбързали бе хора. Карайте бавно, и си отваряйте очите, по релакс го давайте. :y:
:y:
Какво толкова има да дадеш път на велосипедиста, или пък да изчакаш пешеходеца да пресече, ако и да ти струва ново чакане за зелен сигнал.
Тук бавно пресичат най-вече китайските баби и дядовци, и аз какво - да взема да надувам клаксона да се рзмъдрат ли? Да не съм в Ню Йорк?
Не понасям изнервени шофьори.
А шофьори, които пеят и се кълчотят в колите си винаги ми създават настроение и ми правят деня :party:
Явно живеете в големи села и не си давате зор да бързате за работа, на мен преди години ми се налагаше да пътувам всеки ден за работа от Етобико до Даун Таун и като влезнеш в трафика всяка секунда ти е важна..
Защото закъснееш ли почват да те гледат лошо милите англосаксонци :D п
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Новопристигащи, имайте впредвид, че...

Мнение от pumpy »

myhata II написа: Явно живеете в големи села и не си давате зор да бързате за работа, на мен преди години ми се налагаше да пътувам всеки ден за работа от Етобико до Даун Таун и като влезнеш в трафика всяка секунда ти е важна..
Защото закъснееш ли почват да те гледат лошо милите англосаксонци :D п
И понеже няма начин да тръгнеш за работа 5 минути по-рано, то си го изкарваш на пешеходците, колоездачите и/или англосаксонците.
Те, всичките, са такамбуки и трябва да духат супата, за да моме "наше величие тъмния балкански субект" да стигне на работа на време.....
Публикувай отговор