Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
anubis
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 9:39 am

Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от anubis »

Нещата не само в БГ, но и в световен мащаб вървят зле. по мои скромни наблюдения трябва да се приготвим за едно 7-8
години кризисни. чака се срив на имотите, макар че на всеки нормален човек му беше пределно
ясно колко набалончени са цените. но понеже са си овце, продължава да се купува, при положение че във
Флорида например жилищата са поне 3 пъти по-евтини. продължава и да се пълни със всякаква
имигрантска измет, която не работи, а живее само от социала и детските добавки. в същото
време повечето от тях карат чисто нови коли. и това са хора които са тънели в мизерия в техните си държави,и то такава мизерия в която нашите цигани биха ни се видяли като висша аристокрация. гледам и не вярвам на ушите си:)
каквито и приходи да има държавата, подобни разходи я изтощават,
и тя вместо да инвестира в инфраструктура, образование и т.н. е принудена да издържа тези лентяи,
включително и с моите и вашите данъци. а по отношение на инфраструктура щатите са далеч, далеч напред. защо? защото там не е социална държава, затова и данъците са по ниски, цените на храни, автомобили, гориво, имоти и т.н. също. защото има истинска
пазарна икономика и реална конкуренция. да, в криза са щатите, но ще си я преболедуват и ще
продължат напред с изграден имунитет, докато Канада ще я дънят с антибиотици, и ще израсте хилава
и болнава. защото били социална държава! ами нека да си останат такава и са обречени завинаги да
бъдат един суровинен придатък на щатите, при това изключително евтин...
корупция си има- дал Господ, но никой не смее да шуми за това. от време на време избухват грандиозни скандали, когато нещата станат
прекалено очевидни. наказани има много рядко, осъдени никога. да ви звучи познато?
въпреки всичко твърдя че с малки изключения местните канадци са много свестни и
порядъчни хора, просто тази паплач идваща тук от цял свят им съсипва държавата. в тази категория
бих добавил и около 20% от българите тук. Та така...
иначе аз за себе си съм си добре. проблемът ми е че ме боли, когато виждам че нещата не са както трябва. Защото рано или късно количествените изменения преминават в качествени. и този филм май съм го гледал...
Най-смирено чакам да бъда анатемосан...
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от kill_u »

anubis написа:.... Защото рано или късно количествените изменения преминават в качествени. и този филм май съм го гледал...
Най-смирено чакам да бъда анатемосан...
И аз имам подобни наблюдения за тукашното развитие на нещата. Някой тъдява из тоя форум беше, казал че май скоро единствената бяла държава в света ще остане Русия. Да се надяваме обаче, че поне ако се окажеш прав за 8 години криза, на кануците ще им светне най накрая, че докарването на миризливата паплач отвсякъде не е толкова правилна политика.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от cocose »

200 000 на година емигрират в канадата.
Всеки да е изхарчил по $5000.
Това прави 1 билион долара суха пара :)
На година.
Хич не е зле а :clap:
anubis
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 9:39 am

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от anubis »

cocose написа:200 000 на година емигрират в канадата.
Всеки да е изхарчил по $5000.
Това прави 1 билион долара суха пара :)
На година.
Хич не е зле а :clap:
А колко ще изсмучат след това,а?
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от cocose »

Ша посмучат, ша посмучат, па после ще пробачкат, я на черно, я на зелено, я на минимална заплатка.....аве ползата пак голяма :)
С очите си съм виждал как едни откровени не-коренячки ходят по парковете да забавляват по 3-4 деца на калпак........... при това си личи че не са от детска градина служители :)
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от IFF »

anubis написа:Нещата не само в БГ, но и в световен мащаб вървят зле. по мои скромни наблюдения трябва да се приготвим за едно 7-8
години кризисни. чака се срив на имотите, макар че на всеки нормален човек му беше пределно
ясно колко набалончени са цените. но понеже са си овце, продължава да се купува, при положение че във
Флорида например жилищата са поне 3 пъти по-евтини. продължава и да се пълни със всякаква
имигрантска измет, която не работи, а живее само от социала и детските добавки. в същото
време повечето от тях карат чисто нови коли. и това са хора които са тънели в мизерия в техните си държави,и то такава мизерия в която нашите цигани биха ни се видяли като висша аристокрация. гледам и не вярвам на ушите си:)
каквито и приходи да има държавата, подобни разходи я изтощават,
и тя вместо да инвестира в инфраструктура, образование и т.н. е принудена да издържа тези лентяи,
включително и с моите и вашите данъци. а по отношение на инфраструктура щатите са далеч, далеч напред. защо? защото там не е социална държава, затова и данъците са по ниски, цените на храни, автомобили, гориво, имоти и т.н. също. защото има истинска
пазарна икономика и реална конкуренция. да, в криза са щатите, но ще си я преболедуват и ще
продължат напред с изграден имунитет, докато Канада ще я дънят с антибиотици, и ще израсте хилава
и болнава. защото били социална държава! ами нека да си останат такава и са обречени завинаги да
бъдат един суровинен придатък на щатите, при това изключително евтин...
корупция си има- дал Господ, но никой не смее да шуми за това. от време на време избухват грандиозни скандали, когато нещата станат
прекалено очевидни. наказани има много рядко, осъдени никога. да ви звучи познато?
въпреки всичко твърдя че с малки изключения местните канадци са много свестни и
порядъчни хора, просто тази паплач идваща тук от цял свят им съсипва държавата. в тази категория
бих добавил и около 20% от българите тук. Та така...
иначе аз за себе си съм си добре. проблемът ми е че ме боли, когато виждам че нещата не са както трябва. Защото рано или късно количествените изменения преминават в качествени. и този филм май съм го гледал...
Най-смирено чакам да бъда анатемосан...
Честно казано,когато реших да ти отговоря,не знаех откъде да започна.Не само защото глупостите които пишеш са много на брой,а и защото прескачаш от Щатите на Канада и на моменти не се разбира за коя държава е коментара ти.Да караме подред:
1.Хора на социал не могат да си купят нови коли.
2.Социалната помощ и детските са капка в морето в сравнение с оръжейните разходи,раздутия държавен щат с необосновано големи заплати и придобивки и откраднатите пари от държавни поръчки.
3.В Щатите няма свободна конкуренция на 100%,може би на 30-40%,знам ли?
4.Пак там,цените са ниски,защото ограбват другите държави,взимат им ресурсите,продават им оръжие и други боклуци,използват нелегалните имигранти като ефтина работна ръка и т.н.
5.Що е то криза и защо се появява не се наемам да коментирам,защото не съм достатъчно умен и информиран за това.
kaloyan.radomirov
Мнения: 89
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 8:12 am
Местоположение: Montréal

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от kaloyan.radomirov »

време ви е да слезете на земята :rofl: Всичко е ОК и така трябва да бъде, гледайте си сибствената паница и собственият живот, през 70-те един актьор оправи САЩ а не някакъв си всепризнат икономист, аман от врачки и предсказатели, професори по всичкознание и философия на настоящето и бъдещето хахаха :D
п.п. работя с няколко индиици и да знете, не съм видял българин (бял) да бъде с нещо по-добър от тях - напротив :y:
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от cocose »

Кой? Никсън? Дето премахна златният стандарт ли?????
Аватар
Rhea
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 5:29 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от Rhea »

Не, Рейгън, ама той е през 80-те
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от ivanko13 »

Определено сегашната имиграционна политика не е много издържана... Все по-често се надига вой и от местните по този повод... Последно случая с бежанците от Шри Ланка предизвика доста коментари... Мултикултурализма не работи кой знае колко успешно май :)
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от IFF »

ivanko13 написа:Определено сегашната имиграционна политика не е много издържана... Все по-често се надига вой и от местните по този повод... Последно случая с бежанците от Шри Ланка предизвика доста коментари... Мултикултурализма не работи кой знае колко успешно май :)
Идват повече,отколкото местните могат да асимилират.Освен това вече има много имигранти,които изобщо нямат намерение да приемат модела на Канада,като нрави,обществени порядки,отношение към религията и др.
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от mirkaa »

ivanko13 написа:Определено сегашната имиграционна политика не е много издържана... Все по-често се надига вой и от местните по този повод... Последно случая с бежанците от Шри Ланка предизвика доста коментари... Мултикултурализма не работи кой знае колко успешно май :)
ами коя е по-издържана? американската? или европейските? то не може хем да искаш някой да ти върши черната работа, хем да ги третираш като роби... било то едно време.
third generation immigrant :)
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от IFF »

mirkaa написа:
ivanko13 написа:Определено сегашната имиграционна политика не е много издържана... Все по-често се надига вой и от местните по този повод... Последно случая с бежанците от Шри Ланка предизвика доста коментари... Мултикултурализма не работи кой знае колко успешно май :)
ами коя е по-издържана? американската? или европейските? то не може хем да искаш някой да ти върши черната работа, хем да ги третираш като роби... било то едно време.
Малей,недей им разваля канадската мечта,ей сега ще ти скочат!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от roumensp »

mirkaa написа:
ivanko13 написа:Определено сегашната имиграционна политика не е много издържана... Все по-често се надига вой и от местните по този повод... Последно случая с бежанците от Шри Ланка предизвика доста коментари... Мултикултурализма не работи кой знае колко успешно май :)
ами коя е по-издържана? американската? или европейските? то не може хем да искаш някой да ти върши черната работа, хем да ги третираш като роби... било то едно време.
Не е издържана защото за бежанци и роднини няма квота, но за skilled workers без предложение за работа сложиха квота 20,000. Не че американската е по-издържана с тяхната абсурдна лотария ...
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от Linko »

Не е издържана защото за бежанци и роднини няма квота...
Абсолютна измислица. Винаги е имало, има, и ще има квоти за която и да вземем категория имигранти.
Скоро имаше подобни приказки за бежанците от Хаити. Пускаха се какви ли не слухове, но после никой не излезе да каже, че запълниха квотата още по средата на предвиденият период (който още тече) за приемане на молби и врътнаха кранчето.
Чудно ми е защо ли си измислят хората подобни небивалици и какво им дава това. Какъв им е интереса?
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Публикувай отговор