Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от pavelyankov »

[quote="optics"]Така и не се начудих защо толкова много хора (от различни страни) се изнасят в друга държава (Канада) след което опитват да пресъздадат действителността от която са избягали.[/quote]


Явно Канада е прекалено толерантна, може би. Вие сте там - вие кажете.
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от ivanko13 »

blaster написа:
optics написа:Така и не се начудих защо толкова много хора (от различни страни) се изнасят в друга държава (Канада) след което опитват да пресъздадат действителността от която са избягали.

Явно Канада е прекалено толерантна, може би. Вие сте там - вие кажете.
Просто имигрантите осъзнават колко сбъркан, сложен и корумпиран е сегашният наш свят в която и негова точка да се намираш, и се опитват да върнат спомените от детството, безгрижното детство... :) Нещастни имигрантски души в търсене на спасението... Канада естествено е най-малко виновна за тия терзания...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от ZanzibarHero »

roumensp написа:... все пак би трябвало да има някаква квота. Ама просто напоследък виждам толкова емигранти дето съм сигурен, че не са дошли по точкова система ... Кажи ми какво да си помисли човек когато вижда хора явили се на citizenship-тест, а не могат да вържат 2 думи на английски ...
По точковата система идват около 17%. Най-много идват по "фамилната" процедура ~75% (събиране на семейства, уговорени женитби и др. под.). Най-много от чакащите половин милион също са по "фамилната" ...
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от 7George »

Кога ли и в Канада ще запеят открито същите песни, както в Германия:
Attempts to build a multicultural society in Germany have "utterly failed", Chancellor Angela Merkel says.
In a speech in Potsdam, she said the so-called "multikulti" concept - where people would "live side-by-side" happily - did not work.
Mrs Merkel's comments come amid recent outpourings of strong anti-immigrant feeling from mainstream politicians.
A recent survey showed that more than 30% of Germans believed Germany was "overrun by foreigners".
Bild talks of the "insanity" of multiculturalism. It splashes pictures of an apartment block where the landlord insists that tenants conform to Sharia law by not letting to anyone who has anything to do with alcohol and pork.
The opinion polls indicate many Germans agree with Bild. One recent one showed 55% thinking that Muslims were a burden on the economy.
Embrace your climate change!
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от ZanzibarHero »

www2.macleans.ca написа:According to the latest data from 2008, from the Futureorg Institute, a private research institute, 4,609 Turks left compared to just 2,569 who moved in. “The new phenomenom here is that people who are comparatively well educated, who weren’t born in Turkey, not raised in Turkey, they’re going back,” says David Bosold, head of the International Forum on Strategic Thinking in Berlin. Bosold says that many of his ethnically Turkish friends who were born in Germany have moved ‘‘back” to Turkey to work for German businesses like Mercedes or Deutsche Bank. He says it’s a question of opportunity: “They simply can have a better life.”
Като гледам как пристигат корабите с нелегални имигранти от Шри Ланка, и нивото на развитие на повечето страни, сигурно, ще трябва да минат векове, преди някой да помисли да се върне доброволно от земите, откъдето е тръгнал.

Според мен, мулти-културализмът е оптималната политика за 21 век, на държави, които искат да печелят от евтината работна ръка за да държат икономиките си малко-от-малко печеливши. Алтернативните политики биха били "агресивна асимилация" или "икономическо затваряне", но най-вероятно ще струват по-скъпо и ще са свързани с радикализация на обществото. Това важи и за Германия.

Факт е, че много "локални" дължат добрата си работа и стандарт на притока на работна сила отвън. Ако трябваше да се конкурират със също родени и израстнали в Канада на един "свиващ" се пазар, никога не биха заели позициите, на които се радват сега...

Не виждам политическа партия в Канада, която да е против сегашното статукво ...
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от filipne »

ZanzibarHero написа:
Факт е, че много "локални" дължат добрата си работа и стандарт на притока на работна сила отвън. Ако трябваше да се конкурират със също родени и израстнали в Канада на един "свиващ" се пазар, никога не биха заели позициите, на които се радват сега...

Не виждам политическа партия в Канада, която да е против сегашното статукво ...
:y: :y: :y:

Както казва един познат: Добре че сме ние имигрантите да им работим че като ги знам какви мързели са живи са загинали.
Iris
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:04 am

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от Iris »

.... написа:Кога ли и в Канада ще запеят открито същите песни, както в Германия:
Attempts to build a multicultural society in Germany have "utterly failed", Chancellor Angela Merkel says.
In a speech in Potsdam, she said the so-called "multikulti" concept - where people would "live side-by-side" happily - did not work.
Mrs Merkel's comments come amid recent outpourings of strong anti-immigrant feeling from mainstream politicians.
A recent survey showed that more than 30% of Germans believed Germany was "overrun by foreigners".
Bild talks of the "insanity" of multiculturalism. It splashes pictures of an apartment block where the landlord insists that tenants conform to Sharia law by not letting to anyone who has anything to do with alcohol and pork.
The opinion polls indicate many Germans agree with Bild. One recent one showed 55% thinking that Muslims were a burden on the economy.
Da, сега го повториха и по Франс 24.
Но явно "скромно" или страхливо не казват от какво се запали този огън -
в една провинция има вече мюсулманка министър по нещо и тя поиска да се махнат християнските символи от училищата!
И тя самата си ходи здраво забулена!
И лавината се отприщи.........

Ами не може турците хем да изкарват по-добри пари, отколкото биха правили в Турция, хем да искат да се капсулират и да хапят злобно ръката, която ги храни, че и да обиждат на гяури ...
The worst mistake people do is that they listen half, understand quarter and speak double...
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от IFF »

ZanzibarHero написа:Според мен, мулти-културализмът е оптималната политика за 21 век, на държави, които искат да печелят от евтината работна ръка за да държат икономиките си малко-от-малко печеливши.
А пък според мен не.Емигрантите като си стъпят на краката достигат много бързо в изискванията си местните.А пък за децата им да не говорим.Това за ефтината работна ръка важи само в краткосрочен план.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от Omega3 »

Според мен пьк проблемьт не е в културите, а в религиите, и само една, две сьздават проблеми.

Както в Германия, така и в Канада има само една доминираща култура и тя е тази на западната цивилизация. Други култури, или по скоро религии, говориме да ги пригодим или да ги нагодим в дадени обстоятелства. Щом говорим за пригодяване, значи не са равни култури, а по скоро второстепенни.

Има една доминираща култура и разни други гравитиращи около нея.

Неутралните закони от религиозна гледна точка е доста невьзможно да се достигне.
Много от легалните норми в западното законодателсвто си имат произхода от религиозни норми. Най простият пример е почивните платени дни.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от Omega3 »

А пьк понятието толерантност, което някои го вьзприемат като бидейки на базата на мултикултурализмьт, е бомба сьс закьснител. Когато толерираш, значи нещо те дразни, но пьк се вьзпираш да му се противиш. Фитильт обаче е запален и рано или кьсно, ако този който го толерираш, започне да дразни все повече и повече, толерантността започва да налалява.

Според мен, истинки мултикултурализьм не е имало никога, а чисто и просто толериране и нагодяване в някои ситуации.

Между друготот терменьт нагодяване са го използвали преди в случаите на бремените жени и инвалидите.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11754
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от optics »

Има и други смисли напр.
"Организмът му толерира огромни количества алкохол"
:D
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от ZanzibarHero »

IFF написа:
ZanzibarHero написа:Според мен, мулти-културализмът е оптималната политика за 21 век, на държави, които искат да печелят от евтината работна ръка за да държат икономиките си малко-от-малко печеливши.
А пък според мен не.Емигрантите като си стъпят на краката достигат много бързо в изискванията си местните.А пък за децата им да не говорим.Това за ефтината работна ръка важи само в краткосрочен план.
Не разбрах много добре тезата ти със стъпването на краката, а "краткосрочното" използване на евтината работна сила продължава десетки години, а за някои имигранти - цял живот.

Факт е, че притокът на имигранти натиска цените на труда на работата, която Канадците не желаят да вършат надолу, а за престижните и високоплатени работи (имам в предвид работи със заплащане в рангът на 100000 - 150000 и нагоре) цедката е невъзможна за преминаване от имигрант първо поколение, в общият случай.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от IFF »

ZanzibarHero написа:
IFF написа:
ZanzibarHero написа:Според мен, мулти-културализмът е оптималната политика за 21 век, на държави, които искат да печелят от евтината работна ръка за да държат икономиките си малко-от-малко печеливши.
А пък според мен не.Емигрантите като си стъпят на краката достигат много бързо в изискванията си местните.А пък за децата им да не говорим.Това за ефтината работна ръка важи само в краткосрочен план.
Не разбрах много добре тезата ти със стъпването на краката, а "краткосрочното" използване на евтината работна сила продължава десетки години, а за някои имигранти - цял живот.

Факт е, че притокът на имигранти натиска цените на труда на работата, която Канадците не желаят да вършат надолу, а за престижните и високоплатени работи (имам в предвид работи със заплащане в рангът на 100000 - 150000 и нагоре) цедката е невъзможна за преминаване от имигрант първо поколение, в общият случай.
Кое точно не разбра?Заплатите ги дърпат надолу рефюджитата(поради дългия период от време за чакане на статут,често на възраст и с ниско образование) и работниците на временни договори.И държавното управление разбира се,но все пак то е излъчено и пряко спонсорирано от бизнеса,така че е нормално да играе контра на работниците.
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от Pepon »

Канадските заплати са най-високите на Американския континент, благодарение на съвместните усилия Bank of Canada и Fed:

http://www.livingin-canada.com/work-sal ... anada.html

23.59 CAD = 23.30US$. За сравнение средната почасова ставка в частния сектор на USA към Септември 2010 е 19.10US$:

http://www.data360.org/dsg.aspx?Data_Se ... &count=all

Друг е въпроса дали и как имигрантите могат да се докопат дори до средно статистическото заплащане.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Да си дойдем на думата, драги ми, Иларионе!

Мнение от Omega3 »

optics написа:Има и други смисли напр.
"Организмът му толерира огромни количества алкохол"
:D
Колкото повече толерира, толкова по бьрзо се цирозира.
Публикувай отговор