На доброволни начала

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.

Имате ли участие в доброволни акции/организации

Да, редовно вземам участие (седмично или месечно)
6
14%
Тук-таме, 2-3 пъти годишно
9
21%
Да не съм луд да им работя без пари?
9
21%
Нямам време
18
43%
 
Общо гласове: 42
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

На доброволни начала

Мнение от Преуспял »

Абе замислих се пак тези дни за връзките/нетуъркинг-а, щото ми се случи да... ъм... интервюирам няколко местни големци. Изумих се от това колко са ангажирани повечето от тези хора с фъндрейзинг, членуване във всякакви бордове на благотворителни организации и всякакви други доброволни начинания.

Та колко от пишещите тука, особено тези които се оплакват, че нямат връзки, даряват време и усилия за такива каузи?

Миналата седмица се случи и нещо друго (толкова голямо, че още не мога да повярвам), но поуката от него е че този тип ангажименти могат да донесат умопомрачаващи дивиденти.
Последно промяна от Преуспял на Нед Авг 22, 2010 5:18 pm, променено общо 1 път.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: На доброволни начала

Мнение от IFF »

Преуспял написа:Абе замислих се пак тези дни за връзките/нетуъркинг-а, щото ми се случи да... ъм... интервюирам няколко местни големци. Изумих се от това колко са ангажирани повечето от тези хора с фъндрейзинг, членуване във всякакви бордове на благотворителни организации и всякакви други доброволни начинания.

Та колко от пишещите тука, особено тези които се оплакват, че нямат връзки, даряват време и усилия за такива каузи?

Миналата седмица се случи и нещо друго (толкова голямо, че още не мога да повярвам), но поуката от него е че този тип ангажименти могат да донесат умопомрачаващи дивиденти.
Ние от поточната линия като се върнем в дома,немаме сили да си уважим жената,за кви акции приказваш ти?То това е за хора дето си клатят краката на работа,и се чудят какво да правя вечер.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: На доброволни начала

Мнение от miteto »

Преуспял написа:Абе замислих се пак тези дни за връзките/нетуъркинг-а, щото ми се случи да... ъм... интервюирам няколко местни големци. Изумих се от това колко са ангажирани повечето от тези хора с фъндрейзинг, членуване във всякакви бордове на благотворителни организации и всякакви други доброволни начинания.

Та колко от пишещите тука, особено тези които се оплакват, че нямат връзки, даряват време и усилия за такива каузи?
Извинявам се, какво точно питаш? Колко от нас са членове на бордовете на благотворителни организации и се мешат с другите големци по събитията? Чакай да помисля...
Ти докато ги интервюираше големците, колко от тях видя да "нетуъркват" с пеоните, които вършат черната работа по тези фъндрейзинги?
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: На доброволни начала

Мнение от Преуспял »

miteto написа:
Преуспял написа:Абе замислих се пак тези дни за връзките/нетуъркинг-а, щото ми се случи да... ъм... интервюирам няколко местни големци. Изумих се от това колко са ангажирани повечето от тези хора с фъндрейзинг, членуване във всякакви бордове на благотворителни организации и всякакви други доброволни начинания.

Та колко от пишещите тука, особено тези които се оплакват, че нямат връзки, даряват време и усилия за такива каузи?


Извинявам се, какво точно питаш? Колко от нас са членове на бордовете на благотворителни организации и се мешат с другите големци по събитията? Чакай да помисля...
Ти докато ги интервюираше големците, колко от тях видя да "нетуъркват" с пеоните, които вършат черната работа по тези фъндрейзинги?
Сега ясно ли ти е?

А въпроса на анкетата разбра ли го?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: На доброволни начала

Мнение от miteto »

Преуспял написа:А въпроса на анкетата разбра ли го?
Да, разбрах го. Моят отговор го няма като опция и затова за съжаление не мога да отговоря. А ти моя въпрос разбра ли го?
miteto написа:Ти докато ги интервюираше големците, колко от тях видя да "нетуъркват" с пеоните, които вършат черната работа по тези фъндрейзинги?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: На доброволни начала

Мнение от IRA »

Аз лично не. чат - пат правя някое и друго дарение. Нямам много свободно време, иначе бих се съгласила да работя за SPCA .
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: На доброволни начала

Мнение от Преуспял »

Добре де, кажи си отговора да го добавим като опция.

А твоя въпрос просто показва, че наистина не си разбрал за какво става дума. И откъде реши че тия: 1. нямат контакт с пеоните и 2. самите те не са били пеони някой ден.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: На доброволни начала

Мнение от IRA »

Моя отговор е нямам време.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: На доброволни начала

Мнение от Преуспял »

IRA написа:Аз лично не. чат - пат правя някое и друго дарение. Нямам много свободно време, иначе бих се съгласила да работя за SPCA .
Да скопяваш кучета ли ;)

Добавям го към възможните отговори на анкетата, макар че мисълта ми е по-скоро какво правим за да създадем познанства и контакти в градовете, където живеем. Особено тези, които все се оплакват от връзкарите.

ПС: Разбрах те, имах предвид митето.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: На доброволни начала

Мнение от kill_u »

Аз кандидатствах за три voluntary работи и от трите не ми се обадиха никога. Затова реших, че явно и там трябват връзки, ето защо и не се натискам повече и там.
Последно промяна от kill_u на Нед Авг 22, 2010 8:55 pm, променено общо 1 път.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: На доброволни начала

Мнение от miteto »

Преуспял написа:Добре де, кажи си отговора да го добавим като опция.

А твоя въпрос просто показва, че наистина не си разбрал за какво става дума. И откъде реши че тия: 1. нямат контакт с пеоните и 2. самите те не са били пеони някой ден.
Нищо не съм решил. Питах дали "нетуъркват" с пеоните, не дали осъществяват контакт (how are you? thanks for your great work. i'm gonna stay couple more seconds here with you pretending I give a fuck about what you say and then I'm going to my filthy rich buddies to talk golf). Дали са били пеони или не, няма голямо значение.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: На доброволни начала

Мнение от miteto »

Преуспял написа:Добавям го към възможните отговори на анкетата, макар че мисълта ми е по-скоро какво правим за да създадем познанства и контакти в градовете, където живеем. Особено тези, които все се оплакват от връзкарите.
Не е лоша идея, но според мен е по-скоро за хора, които вече имат стабилна работа и искат (имат времето) да дадат нещо на обществото безвъзмездно. Като стратегия за намиране на работа на нов емигрант бих казал е на дъното на възможните опции.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: На доброволни начала

Мнение от filipne »

Ама сте значи ... Преуспял искаше да натрие носа на онея мрънкачи дето вместо да недоволстват, не вземат благородно да дарят труда си за благородни цели, като заедно с това закачат от благината връзки.

Преуспял, как така става тая работа ако може да ни открехнеш ?

Ставаш доброволец, полагаш труд за някаква благородна цел, запознаваш се с полезни хора и после те те препоръчват, независимо, че никога не са работили с теб и си нямат хабер колко струваш като специалист?
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: На доброволни начала

Мнение от filipne »

kill_u написа:Аз кандидатствах за три voluntary работи и от трите не ми се обадиха никога. Затова реших, че явно и там трябват връзки, ето защо и не се натискам повече и там.
Ми логично е kill_u. Щом на доброволния труд се гледа като средство за създаване на връзки.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: На доброволни начала

Мнение от kill_u »

filipne написа:
kill_u написа:Аз кандидатствах за три voluntary работи и от трите не ми се обадиха никога. Затова реших, че явно и там трябват връзки, ето защо и не се натискам повече и там.
Ми логично е kill_u. Щом на доброволния труд се гледа като средство за създаване на връзки.
В крайна сметка и аз стигнах до това заключение.
Публикувай отговор