Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от Californian »

Ще ми е интересно да споделят новите емигранти, които са от
няколко месеца в страната. По съживи ли се пазара на труда.
Намирате ли трудности или пък човек си намира работа за няколко седмици.....
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от filipne »

Няколко седмици ? Без канадски опит ... Стават и чудеса де .. Нека все пак новите да кажат.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от krimon »

аз наех миналата седмица французойка, която е тук с виза за 1 г. и е от две седмици в Монреал, т.е. възможно е даже без канадски опит, даже без много опит в професионалната ти област. Виж, ако си с късмета на филипне, никога няма да стане, затова ти пожелавам повече късмет :P
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от Linko »

krimon, на filipne такива не му минават. Кажи си сега на кого е човек тази французойка за да проявиш такава дискриминация към местните кебекуа? За имигрантската общност няма смисъл да отварям дума изобщо. :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от prace »

и каква е работата, за която е наета французойката?
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от filipne »

krimon написа:аз наех миналата седмица французойка, която е тук с виза за 1 г. и е от две седмици в Монреал, т.е. възможно е даже без канадски опит, даже без много опит в професионалната ти област. Виж, ако си с късмета на филипне, никога няма да стане, затова ти пожелавам повече късмет :P
Ако си с моя късмет ще си супер - справям се без връзки във връзкарска Канада.
А това за моженето и без канадски опит важи за около 1 % от случаите. Нормално без такъв опит става изключително трудно. Това го знаят много добре всички по-стари имигранти , включително и другарката кримон.
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от calculator »

prace написа:и каква е работата, за която е наета французойката?
Да, да.
Чакай да ти каже...
"A fool's paradise is a wise man's hell!"
Thomas Fuller
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от hadministratora »

Пазара е ОК. В смисъл, че има работа. Не съм сигурен обаче, колко народ чака за тия работни места. Аз имах късмета да започна работа на петия месец и то на добро място. Мисля, че ако имах малко повече подготовка (не професионална, а job search related), вероятно щях да успея да си намеря работа и без фактора ксъмет за горе-долу същото време.

Поне така изглеждат нещата от моята камбанария.....
Ще се радвам да чуя и други мнения на новодошли.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от ivandaman »

Ако искаме темата да не се превърне в празнословие и надприказване, най-добре е да се дават конкретни примери.

1. Работя в областа на ....... намерих си работа за еди колко си време. Опитът ми е такъв или онакъв.. Толкова години и т.н.
2. Работя в областа на ....... Назначих работник от еди къде си с еди колко си стаж/опит.
3. Би било добре да се сподели дали заплатата е под, над или около средната, за областа в която се работи. Аз например познавах един тарикат в Ай-Ти отдел който назначаваше само емигранти но им плащаше на половина от нормалното, и беше много горд с това и не спираше да се хвали.. Много се възбуждаше като прецака някой чужденец.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от ablood »

ivandaman написа:...един тарикат в Ай-Ти отдел който назначаваше само емигранти но им плащаше на половина от нормалното, и беше много горд с това и не спираше да се хвали.. Много се възбуждаше като прецака някой чужденец.
Тук няма да се съглася. Подобни лешпери запълват важна зе емигрантите пазарна ниша. Той си мисли, че ги прецаква, но качествените работници само го използват за малко, да добият някакъв местен опит и отлитат.

Един такъв тарикат бра огромни ядове с мен, тъй като новопристигнал знаех 0 френски и мизерен английски. Освен това положи доста усилия да ме въведе в местните методи на работа. На петия месец му казах че напускам и се разбесня като тазманийски дявол.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от krimon »

наета е в музей, за да работи с колекцията, без никакъв опит в такава институция, нито образование в тази област
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от prace »

сега е моментът да обясниш, защо точно тази кандидатка..
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от filipne »

krimon написа:наета е в музей, за да работи с колекцията, без никакъв опит в такава институция, нито образование в тази област
Да не сте я неали за хамал :D Това е подходяща длъжност, отговаряща нa написаното по-горе.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от Uspial »

А аз искам да знам тази едногодишна виза с право на работа ли е или я взехте на черно като и плащате по малко.
Много съмнителна работа.
Хем няма квалификация, хем едногодишна виза, хем французойка.

И след цялата тази история може ли да се каже че пазара на труда в Канада е добър. Да идва Сульо и Пульо без квалификация и до няколко дни си е намерил работа.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от kill_u »

Да си кажа и аз. Лично за мен идването ми тука и намирането на работа е пълен провал. От както съм стъпил в Канадата интервю за работа по специалноста от 38 те ми професии не съм видял. Уж разправяха, че се търсят такива по федералната процедура. Вече станаха 8 месеца. Работя, работа която не харесвам и заедно с мен работи още един инженер, който е канадец чистокръвен. Не виждам никакъв пазар на труда. Ако има такъв то той е "под тезгяха", както се казва.

За тия дето ще крякнат че съм се забил в това село съм съгласен с тях обмислям въпроса. Споко....
Публикувай отговор