Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от Жени »

kill_u, да знаеш, че в по големите села като Торонто примерно има хиляди като тебе! Та според мен размера на селото не е най-важният фактор в случая.

Но това всъщност е тема обсъждана стотици пъти в този форум и всичко е изговорено вече!. ;)
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от Californian »

Жени написа:kill_u, да знаеш, че в по големите села като Торонто примерно има хиляди като тебе! Та според мен размера на селото не е най-важният фактор в случая.

Но това всъщност е тема обсъждана стотици пъти в този форум и всичко е изговорено вече!. ;)

За добро или лошо вярно е това, Американския пазар на труда, а си мисля и Канадския се
характеризира с много голяма мобилност, аз за това на скоро попитах в един друг форум:
Знаете ли щат или градове, не ме интересува климата, или каквото и да е, дори да е най-противното място, но да се намира хубава работа за специалисти от воле - т.е лесно и за прилични пари.
Отговора на по опитните от мен беше -Американския пазар е в пъти по-мобилен от Българския, и ако има такъв щат или град - то най-вече младите хора са толкова мобилни, че за няколко месеца с хиляди са се преселили там...

Междудругото някой може да ме поправи ако бъркам,
мисля си, вярно ли е че в момента най-лесно може да се започне работа в Калгари, Алберта......и безработицата е много ниска.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от Californian »

kill_u написа:Да си кажа и аз. Лично за мен идването ми тука и намирането на работа е пълен провал. От както съм стъпил в Канадата интервю за работа по специалноста от 38 те ми професии не съм видял. Уж разправяха, че се търсят такива по федералната процедура. Вече станаха 8 месеца. Работя, работа която не харесвам и заедно с мен работи още един инженер, който е канадец чистокръвен. Не виждам никакъв пазар на труда. Ако има такъв то той е "под тезгяха", както се казва.

За тия дето ще крякнат че съм се забил в това село съм съгласен с тях обмислям въпроса. Споко....

Здрасти Килл_у, мерси за мнението. Пожелавам ти скоро да си намериш работа която те удолетворява.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от Californian »

hadministratora написа:Пазара е ОК. В смисъл, че има работа. Не съм сигурен обаче, колко народ чака за тия работни места. Аз имах късмета да започна работа на петия месец и то на добро място. Мисля, че ако имах малко повече подготовка (не професионална, а job search related), вероятно щях да успея да си намеря работа и без фактора ксъмет за горе-долу същото време.

Поне така изглеждат нещата от моята камбанария.....
Ще се радвам да чуя и други мнения на новодошли.

Ей хаджи майсторе, тайно се надявах да пишеш и споделиш опит.
Понеже май четох в блога ти, че сме от една сфера и времето за намиране на работа, може да е много близки порядъци за хората от тази индустрия.
5 месеца не е много време си мисля при това за хубава работа. Успехи в начинанията.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от Uspial »

По принцип аз в градове дето няма дипломати и най вече дипломатски дъщери не ходя. На село за по голяма заплата не отивам.
Но чух по CNN за някакъв град южно от ЛА ( забравих му името ) в който имало концентрация на млади хора, неженени и с висок доход.
Ей там ми звучи интересно да ида.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от Linko »

И какво ще правиш сред тези млади хора, наборе? :) Особено след като са с високи доходи.
По-добре би се пласирал на село. Там може и да ти вървят номерцата с подаръчета - рекламни химикалки, обещания за екскурзии и возене на мотопедката. ;) :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от Californian »

Uspial написа:По принцип аз в градове дето няма дипломати и най вече дипломатски дъщери не ходя. На село за по голяма заплата не отивам.
Но чух по CNN за някакъв град южно от ЛА ( забравих му името ) в който имало концентрация на млади хора, неженени и с висок доход.
Ей там ми звучи интересно да ида.
Ти да не си ми конкурент.......т.е неженен? :rofl:

Като изключим майтапа, сигурно за Ървайн говориш, че там е нещо като втората силициева долина, или пък за Сан Диего, но който и от двата да имаш предвид
са много хубави градове и хубаво място за живот.

А за Канада, Торонто по специално, това което стари емигранти са ми разказвали(не знам доколко е вярно)
през 90те години, толкова голям недостиг за кадри е имало, че дори едвам едвам англ. да знаеш и малко да поназнайваш нещо те взимат до седмица две......
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от Uspial »

Как какво бе Линко.
Ше си харча парите и ще си контактувам със себеподобни. ( неженени, млади, с висок доход който ми върви дори и да не съм в офиса)
Най важното че ще бъда на хубав климат през зимата и е че ще бъда далеч от нереализирани, недооценени мрънкачи и социаладжии. :D
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от Linko »

Иди, иди "младежо" и тогава ще разбереш дали 20 и дори 30-годишните имат за себеподобен 45-годишен стар ерген. :)
А за харченето на парите ти знам, че няма да имаш никакви грижи. Ще ти ги изпапкат барабар с теб самият, с офиса ти, та и съдружника ти в него. ;) :) :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от filipne »

Айде стига спам, давайте по темата.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от hadministratora »

kill_u написа:...Не виждам никакъв пазар на труда. Ако има такъв то той е "под тезгяха", както се казва...
Твърди се, че едва 1/4 от позициите стигат до обява в интернет или вестник. Всъщност се твърди, че ако работодателя има възможност да избегне обявяването ще го направи, защото му е по-евтино по друг начин да си намери хората. В интерес на истината това което аз работя не беше обявено никъде - казаха ми че се търсят Х на брой хора и ако искам да се класирам да си пратя резюмето до обед същия ден. След това от разни неща които дочувам, останах с впечатлението, че и друг път са набирали хора за тази позиция, но никъде не е била обявена.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от cocose »

kill_u написа:Да си кажа и аз. Лично за мен идването ми тука и намирането на работа е пълен провал. От както съм стъпил в Канадата интервю за работа по специалноста от 38 те ми професии не съм видял. Уж разправяха, че се търсят такива по федералната процедура. Вече станаха 8 месеца. Работя, работа която не харесвам и заедно с мен работи още един инженер, който е канадец чистокръвен. Не виждам никакъв пазар на труда. Ако има такъв то той е "под тезгяха", както се казва.

За тия дето ще крякнат че съм се забил в това село съм съгласен с тях обмислям въпроса. Споко....
Нали знаеш, ако си сам, цяла Канада е неразработената целина за тебе, па било дори и в Квебек :)
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от Жени »

Моят опит е от преди 2 години, макар да сме тук от 3. Просто в първите десетина месеца не си търсех работа. Та като реших да си потърся в моята област нямаше нищо обявено или почти нищо.

Гугълвах Аутизъм Торонто и ми излязоха десетки институции, организации, учебни и детски заведения, в които се работи с хора с аутизъм. Изпратих си резюмето на много (вероятно 80) и ми се обадиха от 10ина места. На половината след интервю ме поканиха за работа.

По късно разбрах, че училището, в което работя никога не обявява свободни места, а разчита на банката си с резюмета на студенти, минали на обучителна практика през училището и на хора, от които са дововни след волънтиърстването им.
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от bucca »

Californian, за каква точно работа става въпрос - за каква да е или за по-високо платена? Ако е за каква да е, за 9-10 долара на час, мисля че лесно може да се намери. За по-високо платена е по-трудно, особено сега през лятото, когато всеки ти обяснява как не наемали и най-вероятно през септември щяло да има някакво раздвижване.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Как е тези месеци на пазара на труда в Канада

Мнение от kill_u »

cocose написа:
kill_u написа:Да си кажа и аз. Лично за мен идването ми тука и намирането на работа е пълен провал. От както съм стъпил в Канадата интервю за работа по специалноста от 38 те ми професии не съм видял. Уж разправяха, че се търсят такива по федералната процедура. Вече станаха 8 месеца. Работя, работа която не харесвам и заедно с мен работи още един инженер, който е канадец чистокръвен. Не виждам никакъв пазар на труда. Ако има такъв то той е "под тезгяха", както се казва.

За тия дето ще крякнат че съм се забил в това село съм съгласен с тях обмислям въпроса. Споко....
Нали знаеш, ако си сам, цяла Канада е неразработената целина за тебе, па било дори и в Квебек :)
Не съм ...
Публикувай отговор