Загубен багаж... Често ли ви се случва?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Загубен багаж... Често ли ви се случва?

Мнение от survivor »

Беше се случвало в нашето семейство само веднъж с мен, по време на вътрешноканадски полет. Донесоха ми багажа по-късно същия ден направо в хотела. Сега обаче при пътуването ни до България (Еър Канада и Еър Франс) всичките ни 4 чанти и бебешка количка бяха забавени (не дай си Боже и загубени) и в двете посоки. Като пристигнахме в България ни ги донесоха още същата нощ (след полунощ, пак свързано с неудобства), а сега при пристигането ни в Канада 48 часа след пристигането все още сме без нито една чанта и без количката ни. Първо казаха да чакаме вчера следобед, после днес сутринта, към обяд казаха че ще донесат 4 от 5-те ни багажа днес (?) и ние стоим като затворници вътре с две много малки деца и без дрехи. Случва ли се на други това? Ако не си получите багажа след полета - след колко време го получавате? Четох в сайта на Еър Канада че по-късно можем да искаме обезщетение, но трябвало да напиша всяка загубена стока каква е, каква марка е и да представя оригинална касова бележка от покупката й :rofl: И пак имало таван до който могат да те обезщетят, независимо какви касови бележки си представил.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Загубен багаж... Често ли ви се случва?

Мнение от optics »

Мани, аз ходих на интервю и не ми дойде куфара в който беше костюма.
Дойде след интервюто.
Това ми е единствения случай и за щастие без кофти последствия.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
ave
Мнения: 67
Регистриран на: Пет Ное 19, 2004 10:09 am
Местоположение: Монреал

Re: Загубен багаж... Често ли ви се случва?

Мнение от ave »

по същата дестинация, със същите полети и същите превозвачи на отиване до БГ от 4 чанти пристигнаха 2, днес се връщам обратно в Монтреал, и чантата ми .... я няма. Казаха ми, че ще ми я докарат на адреса утре.
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: Загубен багаж... Често ли ви се случва?

Мнение от JennyAnyDots »

Сървайвър, вашият случай направо да уплаши човек? Да, губили са ми багаж между полетите (най-често при смяна на три самолета за едно пътуване) но винаги и навсякъде са го докарвали до 24 часа. Кратък ли ви беше престоя между трите полета? Когато между връзките има по-малко от час и половина-два, най-често се случва.
ave
Мнения: 67
Регистриран на: Пет Ное 19, 2004 10:09 am
Местоположение: Монреал

Re: Загубен багаж... Често ли ви се случва?

Мнение от ave »

И на отиване и на връщане престоя в Париж е час и 50 мин. Но на отиване при нас канадския самолет закъсня с 30 мин и то ние едва успяхме да се прехвърлим на другия самолет. Беше точно като в оня филм... "Сам вкъщи" една препускаща тайфа по терминалите... :)
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Re: Загубен багаж... Често ли ви се случва?

Мнение от survivor »

Да, и при нас на отиване самолетът излетя по-късно от Монреал и в Париж имахме 35 минути да хвърчим между терминалите... На никого не го пожелавам. Хайде тогава че ни забавиха багажите, разбирам. Ама на връщане нямаше закъснение. Донесоха ни всички куфари малко повече от 48 часа след кацането на самолета. но два дни ни караха да ги чакаме вкъщи, не смеехме да излезем, пък и нямахме много какво да облечем :D
Аве, донесоха ли ти багажа?
Оптикс, твоят случай е бил много неприятен. И как се справи? Купи си нов костюм, донесоха ти багажа навреме или нещо друго?
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Загубен багаж... Често ли ви се случва?

Мнение от Uspial »

Обезщетението е до 20 $ на КГ.
Ако чантата е тежала 30 кг. Макс около 600 $.
Ако сте имали ценни неща да сте си ги застраховали допълнително е обяснението.
В повечето случаи обаче ги намират куфарите и ви ги носят до няколко дни. Може да им дадете и друг адрес освен домашния за да не седите в къщи. Аз давам адреса в офиса и ми ги носят направо там но до 18 часа казвам че съм там.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Загубен багаж... Често ли ви се случва?

Мнение от iliana »

Загубиха ми го веднъж, и то на последния полет между Монтреал и Отава. Липсваше само единия куфар, но той ми беше по-ценния (с ракията).
Върнаха ми го след 5 дена в 11 вечерта
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Загубен багаж... Често ли ви се случва?

Мнение от optics »

survivor написа: Оптикс, твоят случай е бил много неприятен. И как се справи? Купи си нов костюм, донесоха ти багажа навреме или нещо друго?
Нямаше избор. Пристигнах много късно вечерта (два вътрешни, канадски полета). Закараха ме в хотела, на другата сутрин викнах таксито и се явих както си бях. Като ми зададоха стандартния въпрос - как пътува - рекох - а, всичко нормално, само дето багажът не дойде, а там ми беше костюмът. Те рекоха - еее, спокойно, ние тука не държим толкова много на тия неща.
После аз си бях оставил 2 дни да изкарам с приятели и през това време куфарът дойде. Не помня дали още вечерта след интервюто, но най-вероятно.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Загубен багаж... Често ли ви се случва?

Мнение от Павел »

Не знам за какви 20/кг говори Хълски. Ние пристихнахме в Канада с Бритиш. От 2 куфара и две чанти с нас кацнаха само един куфар и една чанта. Втория куфар (твърд Самсонайт) дойде на 5-я ден счупен на две места. Последната чанта дойде на 7-я ден, мокра, все едно през автомивка беше прекарвана. Едно кожено яке вътре беше даже мухлясало. Докато чакахме загубения багаж пазарувахме дрехи, обувки, бельо и козметика. Запазихме си касовите бележки. След като пристигна и последната чанта, направих снимки на щетите и направих клейм до офиса на Бритиш, намиращ се някъде в щата Ню Йорк, където изпратих и снимките препоръчано. Попълва се една специална форма, в която описваш стойността на повредените дрехи и куфара, в моя случай. След около месец получих чек за CAD 1300 и кусур. Никаква допълнителна застраховка не сме имали.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Tanita
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Яну 23, 2004 9:31 am
Местоположение: Montreal

Re: Загубен багаж... Често ли ви се случва?

Мнение от Tanita »

Преди 2 години Air France загуби багажа на сина ми,така и не го намериха. Нямах допълнителна застраховка,просто описах какво е имал в багажа и на каква цена са били нещата,от престоя му в БГ събра касови бележки(около 200лв) и заедно със списъка на вещите от багажа ги изпратих на Air France.Багажа се изгуби юни,края на август получих обезщетението около 1300$.
Тази година пак му го загубиха,но след 3 дни го намериха :)
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Загубен багаж... Често ли ви се случва?

Мнение от anxeli »

Никога нищо не са ми губили, само веднъж преди години ми забавиха един сак с около ден, защото бяха проверявали какво има в кутиите с бебешко сухо мляко :lol: ...
Тази година тъпите алжирки на Шарл де Гол на два пъти ме упътиха грешно, веднъж ме засилиха към грешен терминал, на излизане ме претърсиха от Е, след това и в К :^). След това ми написаха грешен геит на билета :@, чакахме си до 10-тина минути преди полета на гейт 55, чета си списания и чакам вместо Рио де Жанейро да изпише София :lol:, добре че видях съобщение че полета за София я забавен с 20 мин. и хванах един там да провери къде е, та се замъкнах до гейт 43 навреме. Дано на връщане да е по-добре, че още мисля дали да не се оплача някъде :call: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Загубен багаж... Често ли ви се случва?

Мнение от Bubi »

survivor аз летях с децата със същия полет и може би дори с вас се запознахме на гишето за изгубени куфари :D . Много съжалявам, не пристигнаха ли изобщо куфарите ви? На мен ми се случи за първи път, само единия ми куфар пристигна, но другите два ми ги донесоха на другия ден късно вечерта в къщи.
Последно промяна от Bubi на Чет Юли 22, 2010 5:30 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Загубен багаж... Често ли ви се случва?

Мнение от Преуспял »

Мале, май моите перипетии на CDG тази и по-миналата седмица нищо не са били в сравнение с някои. Вече ще избягвам връзки през Париж като чумата!
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Загубен багаж... Често ли ви се случва?

Мнение от cocose »

iliana написа:Загубиха ми го веднъж, и то на последния полет между Монтреал и Отава. Липсваше само единия куфар, но той ми беше по-ценния (с ракията).
Върнаха ми го след 5 дена в 11 вечерта
А ракията? Вътре ли беше :lol:
Публикувай отговор