Kak се справяте със зарибяването от разни църкви.

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Kak се справяте със зарибяването от разни църкви.

Мнение от iliana »

ablood написа:Сетих се за брилянтния пранк - обажда ти се някакъв телемаркетър, да те зарибява за нова кабелна услуга, или подобно, ти му казваш да изчака секунда и му пускаш запис с музичка и повтарящо се:
"Скъпи телемаркетингов представител, моля останете на линия. Вашето обаждане е много важно за нас. Ще вдигнем веднага, когато някой от семейството ни е свободен." :rofl: :rofl: :rofl:
Тва е едно от най-големите предимства да нямаш домашен телефон - разни досадни продавачи никога не звънят на мобилен
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Kak се справяте със зарибяването от разни църкви.

Мнение от ablood »

Когато си отваряш банкова сметка им предоставяш телефон + съгласие да ти се обаждат за оферти от банката и разни техни партньори. Мобилен, сателитен....
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Kak се справяте със зарибяването от разни църкви.

Мнение от ivanko13 »

Павел написа: Не знам къде ги виждате тези мацки, обикновено са майки повлекли невръстните си деца с бледи лица, сякаш слънце не виждали.
В нашата махала тропат доста засукани рускини а веднъж се случи и една много готина черна учила в Русия и с перфектен руски :D
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Re: Kak се справяте със зарибяването от разни църкви.

Мнение от aligator »

Всъщност думата "тарикат" означава точно това на турски-човек,които пътува и зарибява грешните души,да се присъединят към исляма.Изкривяването на значението в българския език показва отношението на българина към подобен вид дейност.Тарикатите,зарибили най-много хора за "вярата" са много високопоставени в йерархията на "духовенството" и като изявени оратори редовно изнасят речи пред вярващите с цел да "подклаждат вярата " . Луда работа. В съвремения свят за мен най-странни ,объркани,грешно мислещи и опасни са религиозните хора.Независимо коя от тия болести ги е хванала. Не правя разлика за коя религия зарибяват.Едни и същи са.Едно и също говорят и гледат с един и същ луд ,зомбиран поглед.От такива хора-далеч.

п.с. В същата графа слагам и рекламните агенти.Там системата е същата.Тая схема идва още ехеее-от едно време.И Мойсей ги е научил тия "тарикатлъци" отнякъде.Никой не знае кога е проговорил първия тарикат,вероятно това е бил някой от първите хора,но сега схемата се използва за всичко и работи при по-глупавичките и податливи.При всички останали работи меча и огъня
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Kak се справяте със зарибяването от разни църкви.

Мнение от optics »

iliana написа:Тва е едно от най-големите предимства да нямаш домашен телефон - разни досадни продавачи никога не звънят на мобилен
Напротив - звънят. На мобилния ми звънят редовно от SHAW щото веднъж им го дадох. Обаче нека си звънят, аз ги познавам по номера. Според по-запознати, някои тарикат агенции ползват генератор за номера и по този начин уцелват и мобилни.

Един квази-универсален начин да ги разпознаете е следния:
Вдигаш и мълчиш. Отсреща също мълчи. Защо - защото там въобще няма човек. Има компютър, който чака да чуе глас от тебе и чак тогава пейджва човека (а понякога и въобще не стига до човека, а пуска запис).
Никой нормален човек който ви търси за нещо (не-рекламно) няма да мълчи 30 секунди. Компютърът ще !
Пробвайте следващия път.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Kak се справяте със зарибяването от разни църкви.

Мнение от ablood »

Ъъъъъ тогава през деня сигурно се свързват 90% с телефонни секретари, мобилни и фирми. Идеята с генерирането на телефонни номера куца. Куцащи "по-запознати" източници. :(
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Kak се справяте със зарибяването от разни църкви.

Мнение от iliana »

optics написа:
iliana написа:Тва е едно от най-големите предимства да нямаш домашен телефон - разни досадни продавачи никога не звънят на мобилен
Напротив - звънят. На мобилния ми звънят редовно от SHAW щото веднъж им го дадох. Обаче нека си звънят, аз ги познавам по номера. Според по-запознати, някои тарикат агенции ползват генератор за номера и по този начин уцелват и мобилни.

Един квази-универсален начин да ги разпознаете е следния:
Вдигаш и мълчиш. Отсреща също мълчи. Защо - защото там въобще няма човек. Има компютър, който чака да чуе глас от тебе и чак тогава пейджва човека (а понякога и въобще не стига до човека, а пуска запис).
Никой нормален човек който ви търси за нещо (не-рекламно) няма да мълчи 30 секунди. Компютърът ще !
Пробвайте следващия път.
На мен от време на време ми звънят от банката. Отрязвам ги набързо като им казвам да ми пратят офертата в писмо по пощата. Други досадници не ми звънят.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Kak се справяте със зарибяването от разни църкви.

Мнение от optics »

ablood написа:Ъъъъъ тогава през деня сигурно се свързват 90% с телефонни секретари, мобилни и фирми. Идеята с генерирането на телефонни номера куца. Куцащи "по-запознати" източници. :(
Еми свързват се. И тяхната не е лесна :@

Ето матрЕала:

Random Number Generation
# Some telemarketing companies that are not as on the up and up use computer programs that randomly generate phone numbers. Then an automated dialer takes on the job of calling these numbers en masse, hoping that the law of averages will help them get a sale. It can be hard, if not impossible, to get yourself off of these lists, especially if the company that calls you is based outside the United States. It's best to not pick up the phone at all and hope the computer records your number as invalid.

Read more: How Does a Telemarketing Company Get Phone Numbers? | eHow.com http://www.ehow.com/how-does_4672573_te ... z0t1wyIrvc
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Kak се справяте със зарибяването от разни църкви.

Мнение от mwanza »

BMO написа:Мен са ме налегнали Свидетели на Йехова. Всяка събота идват. Културно им казах , че не ме интересуват, ама пак продължават да идват. Сега не ги пускам и да влязат в къщи. :wasntme:
Просто им кажи, че си мюсюлманин. Веднага се извиняват и изчзват.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Kak се справяте със зарибяването от разни църкви.

Мнение от mwanza »

за обажданията по телефона класиката я знаете предполагам

http://www.youtube.com/watch?v=mkdoogji ... re=related
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Kak се справяте със зарибяването от разни църкви.

Мнение от 7George »

Ако попаднат на жена ми, просто ми става жал за тия хорица.... :(
Embrace your climate change!
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Kak се справяте със зарибяването от разни църкви.

Мнение от jovani »

7George написа:Ако попаднат на жена ми, просто ми става жал за тия хорица.... :(
Най-накрая започвам да те разбирам, преди се чудех какъв ти е проблема :)
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
TarikMom
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 9:14 pm
Местоположение: Монреал

Re: Kak се справяте със зарибяването от разни църкви.

Мнение от TarikMom »

mwanza написа:за обажданията по телефона класиката я знаете предполагам

http://www.youtube.com/watch?v=mkdoogji ... re=related

:D Страхотно е! За младежите от църквите - нямам нито време нито нерви да си губя времето с тях. Мъжът ми обаче обича да им гледа сеира и започва да им изнася лекция за исляма. :rofl:
BMO
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 4:13 pm
Обратна връзка:

Re: Kak се справяте със зарибяването от разни църкви.

Мнение от BMO »

TarikMom написа:
mwanza написа:за обажданията по телефона класиката я знаете предполагам

http://www.youtube.com/watch?v=mkdoogji ... re=related

:D Страхотно е! За младежите от църквите - нямам нито време нито нерви да си губя времето с тях. Мъжът ми обаче обича да им гледа сеира и започва да им изнася лекция за исляма. :rofl:
Това като идея не е лошо. Аз днес мисля , че доста им понапълних главите, въпреки че бяха довели и един китаец за подкрепа. Но ще се накълва с идеи от исляма и ще видя следващия път какъв ще е резултата. :D :D :D
Публикувай отговор