Митнически контрол на летището в Торонто

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от todorovi »

Моля пътувалите наскоро за информация колко се чака за имиграционния и митнически контрол на летището в Торонто?
Ние летим за Отава, но с прекачване в Торонто и там ще минем митническите процедури. Между двата полета имаме 1час и 25 минути, ако полетите са без закъснение, но ми казаха, че имиграционните това много не ги интересувало. Та да не стане така да си изпуснем полета до Отава поради забавяне с имиграционните :worried:

Освен това фактът, че мислим да се установим в Квебек, а не във Федерална Канада, означава ли, че все пак трябва да декларираме сумата, според изискванията на Квебек или тази според Федералната процедура?
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от Californian »

todorovi написа:Моля пътувалите наскоро за информация колко се чака за имиграционния и митнически контрол на летището в Торонто?
Ние летим за Отава, но с прекачване в Торонто и там ще минем митническите процедури. Между двата полета имаме 1час и 25 минути, ако полетите са без закъснение, но ми казаха, че имиграционните това много не ги интересувало. Та да не стане така да си изпуснем полета до Отава поради забавяне с имиграционните :worried:

Освен това фактът, че мислим да се установим в Квебек, а не във Федерална Канада, означава ли, че все пак трябва да декларираме сумата, според изискванията на Квебек или тази според Федералната процедура?

Здравейте Тодорови,

На мен цялата имиграционна и митническа процедура на летището, с проверките на скенери и въобще от времето на кацане на самолета, до изхода ми от летището бяха не повече от 20 мин.
Но това е при положение, че аз знам перфектно англ., и не сбърках никъде във въпросите.
За пример, същата процедура при майка ми беше към 2:30мин.
Пак за пример майка ми разбуни духовете, защото я питали как се казва мъжа й/баща ми, тя казала му името, но произношението на наш си славянски - български с английското му е съвсем различно, та хората се осъмнили.

При всеки случай е различно може да са от 15-20мин до 2-3часа и повече.
Според мен имате статистически шанс да си изпуснете полета, но е пренебежимо малък

Успех. :)
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от Uspial »

1 час и 25 минути е много малко време.
За това време е много вероятно да не стане това което искате. За това време трябва да минете през имиграционите, ( в Торонто са по заети от колкото където и да е другаде в Канада. Може да стане за 1 час може да стане за 3 часа всичко зависи колко нови имигранти има преди вас дошли в същия ден), да си вземете куфарите от лентата, да минете през митнически контрол а след това да ги занесете на гише където приемат куфарите за Отава.
Мога да ви кажа че 50 мин преди самолето тези гишета ги затварят така че не знам как ще стане.
Моя съвет е гответе се за друг самолет по късно или за автобус до Отава. Има такъв но тръгва от друго място а не от аерогарата за разлика от летището в Монтреал.
Моя съвет е ако може си сменете полета за Монтреал вместо за Торонто.
Каквото и да стане от Монтреал до Отава има автобуси през 2 часа, може да се качите на тях от летището и пътя с автобус е 2 часа за разлика от Торонто.
Парите дето най вероятно пестите заради кацането в Торонто ще ги похарчите после за таксита, автобуси и по дълъг път до Отава.
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от todorovi »

Не знам дали има вариант за смяна на полета, но мога да попитам.
Това, че една и съща авиокомпания изпълнява всички полети не означава ли, че багажите автоматично ще бъдат прехвърлени както във Виена, така и в Торонто, или греша?
А също така в горния случай, не отговаря ли същата тази авиокомпания да ни намери полет до Отава, ако изтървем запазения или много ми се иска :worried:
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от Californian »

todorovi написа:Не знам дали има вариант за смяна на полета, но мога да попитам.
Това, че една и съща авиокомпания изпълнява всички полети не означава ли, че багажите автоматично ще бъдат прехвърлени както във Виена, така и в Торонто, или греша?
А също така в горния случай, не отговаря ли същата тази авиокомпания да ни намери полет до Отава, ако изтървем запазения или много ми се иска :worried:
Ако няма по-късен полет, то компанията ще ви осигури хотел за нощувка до първия възможен полет си мисля аз. :) Поне опита ми е такъв
Аватар
Rhea
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 5:29 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от Rhea »

[quote="Californian
Ако няма по-късен полет, то компанията ще ви осигури хотел за нощувка до първия възможен полет си мисля аз. :) Поне опита ми е такъв[/quote]

Това важи ако самолета е изпуснат по вина на компанията, а не на имиграционните.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от Uspial »

Канада не е Европейски съюз.
Където кацнеш за първи път в Канада там се минава митнически контрол а после си товариш куфарите за другия полет. Логиката е че като стигнете в Отава може и да не знаят че идвате от извън Канада а все едно че идвате само от Торонто и така няма да бъдете проверени. Другите хора които идват от Торонто със същия полет никой не ги проверява за това е така с първото кацане.

Реа е права. Компанията е длъжна да ви осигури билети за друг полет и евентуално хотел само ако закъснението е по нейна вина.Пример докарали са ви в Торонто след като самолета за Отава вече е заминал.
В случая обаче вината няма да бъде на авиокомпанията. Те са ви докарали навреме в Торонто и ако не влизахте за първи път в Канада щяхте да хванете самолета след 1. час и 25 мин. за Отава.
За това ви предлагам да си смените полета до Монтреал и да не се занимавате в 2-ри полет до Отава. Това е рисково и може да ви излезе доста солено.
Да не говорим че след 20 часа по летища от момента на тръгване ви чака още 5-6 часа път с автобус до Отава ако това се наложи а е много вероятно да стане.
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от Californian »

Rhea написа:[quote="Californian
Ако няма по-късен полет, то компанията ще ви осигури хотел за нощувка до първия възможен полет си мисля аз. :) Поне опита ми е такъв
Това важи ако самолета е изпуснат по вина на компанията, а не на имиграционните.[/quote]


Така е като се замисля абсолютно си права.
Въпреки, че интересен казус
кой преценява колко време ще те държат на скенери, проверки, тем подобни неща
сигурно има някакъв стандарт който решава такива въпроси, защото
може вината да не е на авиокомпанията но не е и на хората.
Интересен казус, ще видя дали има някакъв стандарт който се смята, че авиокомпанията трябва да те е "стоварила" преди следващия полет.


Но при всички случай не това е важното, важното е, че ти и Успял сте прави,
че по-сигурния вариант е да се смени полета.
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от Преуспял »

При всички случаи, вижте дали можете да си вземете седалки по-напред в кабината на самолета, или на сайта на авиолинията или когато се чекирате. Дори и ако това означава, че няма да седите заедно, спестените 5 минути при излизане от самолета могат да се окажат много важни. А ако толкова искате да седите заедно, стюардесите като нищо ще импровизират някаква рокада на място ако ги помолите.

А по-късния полет може да е доста по-скъп от този, който сте резервирали сега, ако е в по-удобно/търсено време или по редица неведоми причини влияещи ценообразуването на авиолиниите :@
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от todorovi »

на 14 ред са ни местата

Ето и отговора на експедиа, съжалявам за латиницата, но копирам отговора:

Govorih s expedia i kazha, che po princip, ako iztyrvete poleta ot aviokompaniata triabva da vi kachat na sledvashtia.
Ako imate probelmi s tiah, mozhe da se obadite vie ili az, s nomera na rezervaciata na expedia i te shte vi sadeistvat.
Poletyt se izpylniava ot Air Canada, koito imat poleti do Ottawa na vseki chas sled tova (az proverih) - ako iztyrvete vryzkata v 4:10, ima v 5:10, 6:10 i t.n
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от Uspial »

Много неща в Канада се решават по следния начин особено след 17 часа когато вие ще кацнете.
Обадете се на 1 800 тел. номер. Говорете там с някой си . Този някой си ще ви даде някакъв кейс нумбер. После си платете с кредитната карта. Пратете фактурата на някакъв адрес а после те ще ви пратят чек ако обаче сте парви.
Незнам дали сте готови на такива експерименти, имате ли кредитна карта, може ли да чакате 2-3-4 седмици докато ви пратят чека и т.н.
За нищо на света не бих пътувал през Торонто за да стигна до Отава при тези неясни условия, кацане след 17 часа, ако нямам кредина карта, адрес, достатъчно пари за да чакам после някакъв чек.
Аватар
mirkaa
Мнения: 864
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 12:27 pm
Местоположение: New York, NY
Обратна връзка:

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от mirkaa »

Като цяло, имате много неизвестни в случая. Ако пътувате с една и съща компания, ще ви качат на следващия самолет, ако не ви изчакат, и дори ще ви свалят и багажа. Ако няма хора на опашка, може да минете и за 20 мин през имиграциона, но обикновено тия служители не си дават зор за нищо.
Най-добре е самата авиокомпания да ви увери, че ще ви качи на следващ самолет, и то безплатно. С тия нови изисквания и промени, са станали доста гадни и гледат да оскубят пътника с квото могат и като нищо могат да кажат, че имиграционните не са техен проблем, както и минаване през секюрити не е техен проблем ако си изтървеш самолета. Това го знам от опит :(
Има и нещо успокоително, ако тръгнете на време и нормално от Европа, 90% е сигурно,че ще пристигнете поне 30 мин по-рано...
С две думи, доста на късмет е всичко... ;)
third generation immigrant :)
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от becks »

Тодорови, като кацнете в Торонто помолете имиграционните и митничарите да минете първи, защото имате следващ полет. Те ще ви пуснат първи. Самите имиграционни не отнемат повече от 20-30 мин, другото е чакане по опашки.
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от todorovi »

becks написа:Тодорови, като кацнете в Торонто помолете имиграционните и митничарите да минете първи, защото имате следващ полет. Те ще ви пуснат първи. Самите имиграционни не отнемат повече от 20-30 мин, другото е чакане по опашки.
Благодаря за съвета.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от iliana »

Освен това фактът, че мислим да се установим в Квебек, а не във Федерална Канада, означава ли, че все пак трябва да декларираме сумата, според изискванията на Квебек или тази според Федералната процедура?
Вие по коя процедура сте - федералната или за Квебек? Ако сте по федералната нямате проблем, Отава е в Онтарио.
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Публикувай отговор