Митнически контрол на летището в Торонто

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от Uspial »

Бекс написа:
Самите имиграционни не отнемат повече от 20-30 мин, другото е чакане по опашки.
Истината е че всички нови имигранти минават през имиграционите само веднъж (първия път когато влизат в Канада )
Някои може да са минали за 30 мин други като мен са чакали 1 час и 30 мин само докато стигнат до имиграциония.
Има няколко офиса на имиграциони служители на аерогарата но за всеки нов имигрант или семейство губят по 30 мин както казва Бекс.
Като има няколко човека преди вас станаха лесно час - два загубени.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от Omega3 »

Мисля, че хората са ви го написали много ясно. Абсурдно е да се опитвате да хванете врьзка на летището в Торонто за Отава имайки на разположение час и половина и трябвайки да минавате през имиграционните. Не казвам, че е абсолютно невьзможно, но ако ви е за пьрви пьт да стьпвате в Канада или на летище от западен град, ще се вьртите поне 30 минуте в началото като мухи без глави докато се аклиматизирате поне малко в обстановката.

Летището в Торонто е огромно и сравнено с това в Монреал е все едно да сравняваш летище София с някоя селска автогара. АЗ сьм ходил два пьти до него и за да се оправил за час и половина, трябва да си познавач на летището и на аферентните му процедури.

Горещо ви сьветвам да потьрсите друг вариант докато не е кьсно. Да се надявате, че компанията ще ви качи в следващ полет безплатно ако са ви забавили имиграционните е много наивно.

Все пак знам случаи когато имиграционните казват на компанията да качи пьтници в даден самолет и компанията не може да откаже, но става вьпрос за хора които имиграционните са решили поради една или друга причина да не ги пуснат да влезнат в Канада.

Вашият случай е много различен и се сьмнявам много, че митничарите ще контактуват с компанията ви, камо ли да и нареждат каквото и да е било, за да се осигурят, че ще стигнете на дестинация.
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от todorovi »

iliana написа:
Освен това фактът, че мислим да се установим в Квебек, а не във Федерална Канада, означава ли, че все пак трябва да декларираме сумата, според изискванията на Квебек или тази според Федералната процедура?
Вие по коя процедура сте - федералната или за Квебек? Ако сте по федералната нямате проблем, Отава е в Онтарио.
За Квебек сме

За билетите, вече са платени и всяка смяна би ни коствала до 150 долара глоба на човек. Не мисля, че си струва. Ако трябва ще преспим в Торонто или ще си вземем автобус до Отава, няма много опции в случая
miliS
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 12:01 pm
Местоположение: Canada

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от miliS »

Здравейте :)
за летищата горе долу разбрахме. Аз искам да помоля някой да каже дали има изисквания за сумите по тези декларации за финансова независимост, които подписваме? Задължително ли е да имаме декларираната сума? Какво казват там на митническия контрол по въпроса и изобщо би ли споделил някой какви въпроси се задават на новопристигналите емигранти :) ?
Благодаря за отзивчивостта предварително ;)
Виза - 15.06.2010
Канада - 21.07.2010
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от Omega3 »

miliS написа:Здравейте :)
за летищата горе долу разбрахме. Аз искам да помоля някой да каже дали има изисквания за сумите по тези декларации за финансова независимост, които подписваме? Задължително ли е да имаме декларираната сума? Какво казват там на митническия контрол по въпроса и изобщо би ли споделил някой какви въпроси се задават на новопристигналите емигранти :) ?
Благодаря за отзивчивостта предварително ;)
Почти 100% сьм сигурен, че митничарят на летището няма как да знае каква сума си декларирал в тази декларация, но провери дали е така и от друго източник.
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от todorovi »

Така, сега да обобщим възможните сценарии при така създалата се сложна ситуация :$

Оптимистичният вариант е ясен. Пристигаме навреме в Торонто по разписание и слизаме веднага от самолета. Предполагам, че има доста ясни указателни знаци за това къде трябва да си вземем багажа /разбрах, че трябва да имаме и 2 долара за количка за багаж, но монети или хартиени трябва да са и откъде най-лесно можем да ги вземем, ако става дума за монети/ и как да стигнем до митнически и имиграционен контрол. Там предвид на факта, че сме с малко дете в количка и бързаме за следващия полет ни пускат с предимство. След имиграционните процедури, за които ние ще се предварително подготвени с канадски адрес /какво друго ще ни питат?/ и след това търчим по най-бързия начин да се чекираме за полета до Отава.

Песимистичният вариант може да включва всичко по-горе изброено без хващането на полета до Отава.
- възможно справяне със ситуацията
-предварителна резервация на хотел до летището на Торонто с опция за късна анулация /в интернет открих два такива варианта Hilton Garden Inn Toronto Airport; анулации до 16ч на датата на пристигане около 100 долара за стая и free shuttle service от летището и Hilton Toronto Airport & Suites; анулации до 18ч от датата на пристигане и около 110 долара за стая, пак с free shuttle service/ В тази връзка е полезно да се знае анулацията може ли да се направи по телефона?
- на сутринта полет до Отава cheap fare ако има такъв наличен около 150 долара средно за полет /забелязах, че най-ранните часове по-трудно се запълват и са по-евтини/, затова може и да се получи. Също в тази връзка възможна ли е резервация за такъв полет от гише на летището или само онлайн?
- или автобусен билет до Отава /къде се намира автогарата и как се стига до там от летището, ще ни бъде полезно да знаем за всеки случай/

И всякакви други съвети ще бъдат сърдечно приети :)
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от becks »

todorovi написа:Така, сега да обобщим възможните сценарии при така създалата се сложна ситуация :$

Оптимистичният вариант е ясен. Пристигаме навреме в Торонто по разписание и слизаме веднага от самолета. Предполагам, че има доста ясни указателни знаци за това къде трябва да си вземем багажа /разбрах, че трябва да имаме и 2 долара за количка за багаж, но монети или хартиени трябва да са и откъде най-лесно можем да ги вземем, ако става дума за монети/ и как да стигнем до митнически и имиграционен контрол. Там предвид на факта, че сме с малко дете в количка и бързаме за следващия полет ни пускат с предимство. След имиграционните процедури, за които ние ще се предварително подготвени с канадски адрес /какво друго ще ни питат?/ и след това търчим по най-бързия начин да се чекираме за полета до Отава.

Песимистичният вариант може да включва всичко по-горе изброено без хващането на полета до Отава.
- възможно справяне със ситуацията
-предварителна резервация на хотел до летището на Торонто с опция за късна анулация /в интернет открих два такива варианта Hilton Garden Inn Toronto Airport; анулации до 16ч на датата на пристигане около 100 долара за стая и free shuttle service от летището и Hilton Toronto Airport & Suites; анулации до 18ч от датата на пристигане и около 110 долара за стая, пак с free shuttle service/ В тази връзка е полезно да се знае анулацията може ли да се направи по телефона?
- на сутринта полет до Отава cheap fare ако има такъв наличен около 150 долара средно за полет /забелязах, че най-ранните часове по-трудно се запълват и са по-евтини/, затова може и да се получи. Също в тази връзка възможна ли е резервация за такъв полет от гише на летището или само онлайн?
- или автобусен билет до Отава /къде се намира автогарата и как се стига до там от летището, ще ни бъде полезно да знаем за всеки случай/

И всякакви други съвети ще бъдат сърдечно приети :)
Не ги слушай специалистите по-горе.

На всяка опашка на летището може да си покажете билета, да кажете, че имате connecting flight и ще ви обслужат бързо.

Дори и да изтървете полета, Еър Канада най-вероятно ще ви качи на следващия полет. Почти същата процедура минават всички туристи в Канада, така че щом са ви продали билет, значи е възможно да минете процедурите и да се качите.

Автогарата е в даунтаун: http://torontocoachterminal.com/get_from.html
Най-лесно се стига с http://www.torontoairportexpress.com - 20$ на човек
или с такси - около 50$
„Летните сензациЙ – нови промоциЙ на хавлиЙ с всички зодиЙ и други джунджуриЙ!”
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от anxeli »

За парите, ако кажете че ще живеете в Хулл или Гатино какъв е проблема, нали те са в Квебек? Налага се да кацнете в Отава защото няма летище в Хулл :clap: ...
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от Павел »

Не е нужно да казват, че имат следващ полет - само като ги видят с малко дете веднага ще ги извикат най-отпред. По същата причина, ако си изпуснат полета обезателно ще ги качат на друг или ще им дадат ваучер за хотел. Гарантирано! Нищо че става въпрос за дивашка Канада, а не за 1300 и кусур годишна България, където никъде не признават бременни жени и малки деца.

По въпроса за парите тук са изписани повече страници от Ана Каренина и Война и мир взети заедно.

Ровете и четете.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от kill_u »

Да не отварям нова тема но понеже питането ми е донякъде свързано с тукашната. Значи смятам да си ходя след известно време до България, но понеже имам директни полети Халифакс - Франкфурт - Бургас и обратно. Та на връщане ще се наложи ли да ходя до Торонто? Все пак съм перманент резиденс не съм ситизен....
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от Преуспял »

kill_u написа:Да не отварям нова тема но понеже питането ми е донякъде свързано с тукашната. Значи смятам да си ходя след известно време до България, но понеже имам директни полети Халифакс - Франкфурт - Бургас и обратно. Та на връщане ще се наложи ли да ходя до Торонто? Все пак съм перманент резиденс не съм ситизен....
Не разбирам въпроса... Халифакс е международно летище. Веднъж летях до там от Франкфурт, и не си спомням да съм чакал на опашка за паспортен контрол. Тогава дори не бях перманент реиздент.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от iliana »

kill_u написа:Да не отварям нова тема но понеже питането ми е донякъде свързано с тукашната. Значи смятам да си ходя след известно време до България, но понеже имам директни полети Халифакс - Франкфурт - Бургас и обратно. Та на връщане ще се наложи ли да ходя до Торонто? Все пак съм перманент резиденс не съм ситизен....
Щом си перманент резидент повее работа с имиграционните нямаш. С тях се сблъскваш само при първото влизане в Канада
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от anxeli »

Защо? От там ти минава обратния полет ли? Майтап ли е :D ? Не сме столица все пак, вярно че на Йънг и Блур е центъра на света :P, но още не е задължително всеки канадец да рапортува тук преди да се прибере в провинцията ...
Не знам перманент резидентс да имат някакви ограничения, но ако искаш питай по-достоверни правителствени източници :) .
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от Павел »

Аз също не разбирам въпроса и притесненията.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Митнически контрол на летището в Торонто

Мнение от kill_u »

Точно това не ми беше ясно, ще трябва ли да минавам пак имиграционните, но благодаря отговорихте ми ...
Публикувай отговор