Търся си нов ISP

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Търся си нов ISP

Мнение от cocose »

Бре, тексавито са се появили и в Etobicoke, стискайте палци да мине успешно преминаването ми към тях, и да спестявам по 15-60 долара на месец :tmi:
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Търся си нов ISP

Мнение от 7George »

Тука са направили проучване:

TECHNOLOGY
Internet
Rogers lowers download limits as Netflix looms

Read more: http://www.cbc.ca/technology/story/2010 ... z0uZWkGafY
Embrace your climate change!
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Търся си нов ISP

Мнение от miteto »

7George написа:Тука са направили проучване:

TECHNOLOGY
Internet
Rogers lowers download limits as Netflix looms

Read more: http://www.cbc.ca/technology/story/2010 ... z0uZWkGafY
The company lowered the limits Wednesday on several of its service plans in Ontario, its main market. Users who signed up for the cable company's "Extreme" service after July 21 will be allowed 80 gigabytes of monthly usage, versus 90 GB for those who signed up before.
Customers who sign up for the "Lite" service will now get 15 GB, versus 25 GB before.
Хмм, да - аз като разправях че интернет-монополистите цакат яко клиентите, някой ми обясняваше (speedy май беше) че интернета толкова си струвал. Истината е
John Lawford, a lawyer with the Public Interest Advocacy Centre consumer watchdog, said the move is both a cash grab by Rogers on its internet customers, and a defensive measure to protect its video services.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Търся си нов ISP

Мнение от speedy »

miteto написа: Хмм, да - аз като разправях че интернет-монополистите цакат яко клиентите, някой ми обясняваше (speedy май беше) че интернета толкова си струвал.
Не е точно така. Може да съм обяснявал колко е стойността на отделни компоненти. Как точно маркетингът решава колко ще плаща крайният клиент не е ясно. И намирам за нормално интернет да се плаща в зависимост от трафика. Инфраструктурата струва пари.

Аз плащам на Роджърс около $45 на месец. Включени 60GB трафик. От тях използвам средно около 40 GB.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Търся си нов ISP

Мнение от miteto »

speedy написа:
miteto написа: Хмм, да - аз като разправях че интернет-монополистите цакат яко клиентите, някой ми обясняваше (speedy май беше) че интернета толкова си струвал.
Не е точно така. Може да съм обяснявал колко е стойността на отделни компоненти. Как точно маркетингът решава колко ще плаща крайният клиент не е ясно. И намирам за нормално интернет да се плаща в зависимост от трафика. Инфраструктурата струва пари.

Аз плащам на Роджърс около $45 на месец. Включени 60GB трафик. От тях използвам средно около 40 GB.
И аз. Но тогава по-скоро спорът беше защото аз намирах за ненормално същия трафик в Канада да е много по-скъп отколкото в САЩ. И ти даде обяснение от сорта че гъстотата на население в САЩ била по-голяма и т.н. С което аз съм (само частично) съгласен, но по-скоро смятам че разликата в цените се дължи на (де-факто) монополното положение на тукашния пазар. Статии като горната само потвърждават/затвържадват моя извод.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Търся си нов ISP

Мнение от cocose »

speedy написа:
miteto написа: Хмм, да - аз като разправях че интернет-монополистите цакат яко клиентите, някой ми обясняваше (speedy май беше) че интернета толкова си струвал.
Не е точно така. Може да съм обяснявал колко е стойността на отделни компоненти. Как точно маркетингът решава колко ще плаща крайният клиент не е ясно. И намирам за нормално интернет да се плаща в зависимост от трафика. Инфраструктурата струва пари.

Аз плащам на Роджърс около $45 на месец. Включени 60GB трафик. От тях използвам средно около 40 GB.
В момента плащам $31 (с включени всички такси) интернет за 3MB/200GB. Повтарям, 200GB лимит на месец :rofl: :rofl: :rofl:
Обясни ми сега ти мой човек, как Роджърс, които освен другото се явават и собственик на кабела искат $40 (с всички включени такси) за 3MB/15GB лимит на месец?????? Къде е пазарната логика????
ДА ЖИВЕЕ TEKSAVVY. И запалете свещ в църквата да не приемат новото Bill-нещо си, дето ще позволи на Роджърс да отдава кабелите под наем (както са длъжни в момента) но с добавката PER GIGABYTE. С което на практика ще убият всякаква конкуренция. А, за любопитните, наема който Teksavvy плаща на роджърс е $19/месец. Неограничен достъп.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Търся си нов ISP

Мнение от speedy »

По-малките ISP-та, като Тексави, не са свързани във всички възли на Роджърс - например вкъщи не могат да ми докарат, щото щяло да им струва много пари да добавят околните села.

Пазарната логика е, че Роджърс имат достатъчно клиенти, за които тия 3MB/15GB лимит на месец са напълно достатъчни. Роджърс, освен достъп до Интернет, включва и други допълнителни услуги, които за някои хора са излишни, а за други необходими. За мен е важно Интернет да е по-бърз (защото ми трябва и за работа, не тегля филми), да е надежден и поправките да стават бързо - не се плаща, ако някой дойде на крака, а при Тексави е 100 кинта на идване.

Ако Тексави плаща 19 кинта неограничен на Роджърс, както казваш, това е директен wholesale договор между фирмите. Общите публикувани цени за ISP-та не са в Bill нещо си, а в тарифи. Сегашните терифи вече имат базова цена и цена за трафик. Мързи ме да ги търся сега, но ги има на Интернет.

С други думи - за всеки влак си има пътници.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Търся си нов ISP

Мнение от cocose »

Ок, ще си перифразирам въпроса, каква е пазарната логика за по лоша услуга (Роджърс) да плащаш по скъпо?????? Иначе за места където Тексавито немат още изградена мрежа, пазарната логика на Роджърс се нарича монополизъм (само не ме убеждавай че това е нещо нормално и хубаво, че веднага ще ти посоча вратата към България :) ), но пък на места където има сума ти други конкуренти, да даваш по лоша услуга на по висока цена!!!!!!! Просто не виждам смисъла ;(
И да добавя, аз бях към тази тяхна лоша услуга, когато лимита беше 60ГБ, и немах и намерение да се местя, т.е. да си правя труда, ама когато ми смъкнаха лимита на 25ГБ, и когато почнах да плащам +$50 (колкото е абсолютният максимум, независимо колко си източил, само като инфо за незнаещите), тогава просто ми прекипя и минах при първият конкурент. А ако бях изчакал още малко и бяха свалили лимита на 15ГБ (както става в момента), вервай ми, сателитна чиния ще си купя, ама интернет от роджърс доживот няма да си взема :swear:
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Търся си нов ISP

Мнение от speedy »

Услугата не е по-лоша като цяло, а различна. За теб е по-лоша, защото явно важното е големият обем месечен трафик.

Монополизъм е, ако има само един източник. Аз мога да си взема още по-бърз интернет от Бел (при това, като ударя чертата в края на месеца ще ми излиза точно толкова пари , колкото и Роджърс), ама не ми се занимава а и не ми трябва.

Каква е тая врата към България? Показвай , че със самолетите се лети дълго време.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Търся си нов ISP

Мнение от cocose »

speedy написа:Услугата не е по-лоша като цяло, а различна. За теб е по-лоша, защото явно важното е големият обем месечен трафик.

Монополизъм е, ако има само един източник. Аз мога да си взема още по-бърз интернет от Бел (при това, като ударя чертата в края на месеца ще ми излиза точно толкова пари , колкото и Роджърс), ама не ми се занимава а и не ми трябва.

Каква е тая врата към България? Показвай , че със самолетите се лети дълго време.
Старгейт не си ли гледал :) Иначе просто БГ е пример за това къде стига цяла една държава когато монополизмът се развихри в пълна сила, макар че специално за интернета (ега ти извратената ситуация), там е неколко пъти по евтин
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Търся си нов ISP

Мнение от speedy »

cocose написа:Старгейт не си ли гледал :)
Давай. Ако имаш и други към Аризона, Флорида, Аляска, Испания, Франция - взимам ги wholesale.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Търся си нов ISP

Мнение от dea »

Интересно ми е да споделите дали сте успели да договорите по- ниска от официално предлаганата тарифа за интернет? :rock:
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Re: Търся си нов ISP

Мнение от KolioBalkanski »

davidorentol написа:ето това искат аканак за втората година
RES DSL UNLIMITED $ 33.95 X 12 = 407.40 + GST + HST = 460.36 taxes included.
т'ва с драй лупа или без?
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Търся си нов ISP

Мнение от ivanko13 »

От два дена съм с кабелния интернет на Тексави и засега всичко изглежда повече от добре... Без ограничения със 10 Mbps/1 Mbps скорост за $ 62 на месец ... На Роджърсите за 10 Mbps/512 Кbps и 60 GB месечно ограничение плащах $ 53 на месец... Сякаш идват по добри дни за потребителите на интернет в Канада :)
Изображение
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Търся си нов ISP

Мнение от cocose »

ivanko13 написа:От два дена съм с кабелния интернет на Тексави и засега всичко изглежда повече от добре... Без ограничения със 10 Mbps/1 Mbps скорост за $ 62 на месец ... На Роджърсите за 10 Mbps/512 Кbps и 60 GB месечно ограничение плащах $ 53 на месец... Сякаш идват по добри дни за потребителите на интернет в Канада :)
Изображение
:y:
Това е заради некакъв прочут билл нещо си, според който Rogers, Bell и останалата сволоч са длъжни да дават под наем кабелната си мрежа на всеки който си поиска :) . Но също според един друг слух, в момента се разглежда един друг билл, или може би вече е приет!!!, според който Роджърс когато и ако си изградят оптичната линия, да имат правото да не я отдават под наем....... разбирай, ще могат да предлагат високоскоростен интернет и телевизия БЕЗ конкуренция. И постепенно, лека полека ще заебат другите линии докато останат само оптичните :swear: :swear: :swear:
Публикувай отговор