преди да заминем

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
miliS
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 12:01 pm
Местоположение: Canada

преди да заминем

Мнение от miliS »

Здравейте, моного теми изчетох в този форум, но никога не е излишно още някое и друго мнение в повече :)
Имам въпроси най-вече тези,които вече са в Канада.
1. Ние сме по френската процедура, но смятаме да се установим в Едмънтън, просто там са ни приятелите. Чувам че напоследък май имало много проблеми да кацнеш в английската част, а не във френската. Дали е така и какво може да ни се случи? Моля ако някой може да ни помогне с някъкво инфо ще сме много благодарни.
2. Искам и да попитам има ли хора които ще летят в края на юли 2010 и по колко си купихте билетите, защото нашите са много скъпи. По 650 евро през Лондон ни оферираха най-евтиния билет на човак. Голяма скъпотия.

А който иска може да ми разкаже и за дните, когато пътувахте и как стигнахте до дългоочакваната Канада, няма да ни е излишна каквато и да е информация.
Благодаря на всички, които ще се отзоват на моите въпроси :) :y:
Виза - 15.06.2010
Канада - 21.07.2010
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Re: преди да заминем

Мнение от hoyden »

Може би е добре тази тема да бъде прехвърлена от модератора във Форум Канада. Не виждам как кандидат-емигрантите могат да помогнат с информация :)
А по темата, живея в Квебек, идея си нямам как е в Едмънтън :?:

“Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.” Алберт Айнщайн
miliS
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 12:01 pm
Местоположение: Canada

Re: преди да заминем

Мнение от miliS »

Нямам в предвид да ми обяснявате живота в Едмънтън, просто исках някой да сподели последните си дни преди заминаването си от БГ, но както и да е
Виза - 15.06.2010
Канада - 21.07.2010
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: преди да заминем

Мнение от 7George »

По 650 евро през Лондон ни оферираха най-евтиния билет на човак. Голяма скъпотия.
Не е скъпо. Аз си взимам по към $1200 от Калгари. Свиквайте. Носете си пари и като за федералната - 15 бона или повече.

Файърман разправяше, че служител на летището в Калгари им се карал доста миналия август, а те му казали че ще останат при приятели и после ще ходят към Кебек. ;) Нямат право да ви спрат.
Embrace your climate change!
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: преди да заминем

Мнение от prace »

взимайте билетите, защото са ви евтини..
650 евро си е добра цена.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: преди да заминем

Мнение от cocose »

Най вероятно биха ви направили проблеми ако не можете да дадете адрес на който ще се установите (хотел, мотел, ваши приятели......), иначе и аз така направих, вместо в Квебек в Торонто, и не ми направиха никакъв проблем.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: преди да заминем

Мнение от Kan_Tangra »

Ще ревете в тоя Едмънтън, щото е голямо село, ама айде. Като идете, сами ще видите.

Но хайде да не обръщаме в спор между провинции и градове. Тъпото е, че като идете директно там дори няма да можете да го сравните с Монреал, например. Ще се чудите навсякъде ли е така зле.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
desiR
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 8:13 am
Местоположение: Montréal, QC
Обратна връзка:

Re: преди да заминем

Мнение от desiR »

miliS написа:2. Искам и да попитам има ли хора които ще летят в края на юли 2010 и по колко си купихте билетите, защото нашите са много скъпи. По 650 евро през Лондон ни оферираха най-евтиния билет на човак.
Здравейте! Мога да дам информация от пресен личен опит, с уточнението, че ние сме взели билети за м.юни - ПРЕДИ влизането на по-големите цени за висок сезон, което е валидно за всички авиокомпании.
Обърнахме се към една турагенция по препоръки на наши познати, които заминаха миналата година за Монреал (ние също летим за там, но агенцията предлага билети и за други дестинации в Канада!). Първо им дадохме нашите параметри - 3 бр. възрастни и едно дете на 7 г. + куче, а те ни предложиха няколко варианта, най-изгоден от които беше полета с КЛМ през Амстердам, без преспиване. Цената за 1 възрастен е 522 евро, а за детето - 420 евро.
Ако това Ви представлява интерес, бих могла да дам координати на лични съобщения, защото незная дали тук се позволява оставянето на такива данни.
27.05.2009 DSC Виена
17.06. Accusé
29.10. Покана за интервю по е-mail (по пощата-ЗАГУБЕНА!)
03.12. Интервю
16.12.DRP Букурещ
20.01.2010 Баркодове
19.02.Медицински 15.03 OK
13.05.Покана за визи
07.06. ВИЗИ
miliS
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 12:01 pm
Местоположение: Canada

Re: преди да заминем

Мнение от miliS »

Благодарим на всички, които се отзоваха. Беше ни от полза. :)
Виза - 15.06.2010
Канада - 21.07.2010
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: преди да заминем

Мнение от kill_u »

Ако носите пари кеш или сте ги прехвърлили в канадска банка, носете непременно удостоверение, че ги имате налични в банката. Мен ме караха да си вадя парите на гишето пред имиграционния служител.
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: преди да заминем

Мнение от iliana »

2. Искам и да попитам има ли хора които ще летят в края на юли 2010 и по колко си купихте билетите, защото нашите са много скъпи. По 650 евро през Лондон ни оферираха най-евтиния билет на човак. Голяма скъпотия.
Къде ги намирате тия билети за по 650 Евро? 650 * 1.25 (толкова е ерото спрямо Кад в момента) = 812$. Най-евтиното което аз намирам за летния сезон (от канада за българия отиване и връщане) е 1228 Кад... :(
Всъщност за еднопосочен или двупосочен билет става дума?
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: преди да заминем

Мнение от cocose »

miliS
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 12:01 pm
Местоположение: Canada

Re: преди да заминем

Мнение от miliS »

Става въпрос за еднопосочен билет София-Лондон с 2 дена престой, защото там имам родини да се видим. От Лондон през Чикаго и от там Едмътън, но резервацията си направихме през май. Но да не забравяме за транзитната виза в Щатите, която е около 125 долара. Ае колкото толкова. :)
Виза - 15.06.2010
Канада - 21.07.2010
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: преди да заминем

Мнение от tonich »

Бях изложил и моето мнение, но .... Модератор: Обсъждането на действията на Модератори и Администратори във форумите е недопустимо и такива теми или мнения ще бъдат изтривани.
Ще ти го пратя на лични, понеже не съм сигурен дали си го прочел. ;)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: преди да заминем

Мнение от IRA »

В момента билетите от София към Монтреал не са толкова скъпи сравнено с миналата година . На майка ми билета излезе 1079 кад. долара , двупосочен в началото на август, с франсетата. За същите дати с КЛМ или Делта полетите бяха под 1000 долара. Обаче от Монреал -София билеттите са по скъпи.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор