Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от JennyAnyDots »

Не знам тук ли е мястото на тази тема, и дали да я повдигам... Потресох се от тази обява във форума, пусната от "зорница" вчера:

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 25&t=39193

Само на мен ли ми се виждат ненормални следните неща:
-Търси се подслон на децата, както и кой да ги кара, броени дни преди концерта и пристигането им! Непълнолетни пътуват в чужбина без организирани нощувки, транспорт?!! Ами дайте да ги сложимда спят по гарите!
-Който организира пътуването и отговаря за безопасността на децата, ще ги пусне да нощуват/пътуват на разбични места без негово присъствие (едва ли официалните придружители ще са достатъчни, за да останат с всички деца!), по различни къщи и коли, събрани от обява във форум?!!

Все си мисля, че ако по някаква причина беше наложително децата да спят в частни къщи, това би било нормално да се организира от рано, да се проверят и уточнят хората, да се информират родителите на децата... Но, ако спомените ми са верни, най-малкото пътуването на децата в микробус или кола на частно лице, а не лицензиран за целта шофьор, е незаконно. След трагедията с падналия в Лим автобус се направиха законови промени касаещи пътуванията на български деца в чужбина.

Просто се опитвам да си представя как това се случва с кебекарчета, заминаващи за България...

Изкажете се, хора, аз ли не съм наред, направо не знам...
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от Julian_04 »

Много си си наред! Аз не посмях да се изкажа, щото си имам много почитатели и ще ме захапят веднага...Ама просто нямам думи!!!...Аз ако бях майка на някое от децата, бих се притеснила не на шега, ако знам, че детето ми ще нощува по случайни къщи и случайни хора ще го разкарват като багаж насам натам с колите си...и то в чужда държава! :x :x :x
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от IFF »

Не си само ти.Как са ги пуснали родителите им не знам.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от martatabs »

Тц,тц,тц...това е направо за начална новина за всички медии в БГ-то,а и не само там...не влагам ирония в изказа си.

П.П.Гледам има емейл за връзка и телефон,ми да попитаме....как стават тези неща "на баня без сапун".Кой ще поеме вината,ако недай си Боже стане инцидент.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от ablood »

Всъщност, организацията би трябвало да е много лесна: уведомяват родителите, че не носят отговорност за децата, преброяват ги преди и след "преспиването" и пускат обява за попълване на липсващите.
Даже би било разумно да вземат няколко за резервната скамейка, в случай, че децата намалеят прекалено преди концерта.
Обявата за предлагане на деца по домовете вече е пусната. Останалото само ще се подреди.

Ако съм твърде груб и черноглед, преживейте го!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от Omega3 »

Според мен организаторите се опитват да спестят накой лев за да могат да кльвнат повече от това мероприятие. Не им се плаШта за хотел. А ако нямат ресурси за хотел и в последният момент се чудат как да настанят децата, става вьпрос за някакви импровизатори, но не и организатори.
Таня
Мнения: 205
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 6:39 am
Местоположение: България/Canada

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от Таня »

Съгласна съм с всичко казано по-горе. Нещо не е наред в цялата работа.
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от DIMELBE »

Omega3 написа:Според мен организаторите се опитват да спестят накой лев за да могат да кльвнат повече от това мероприятие. Не им се плаШта за хотел. А ако нямат ресурси за хотел и в последният момент се чудат как да настанят децата, става вьпрос за някакви импровизатори, но не и организатори.
Със сигурност става въпрос за спестяване на средства, но начинът по който са решили да го направят е наистина потресаващ - думата ШОК в заглавието на темата е много уместна. Но и това което както казва ablood е много вярно за съжаление.
ablood написа: Всъщност, организацията би трябвало да е много лесна: уведомяват родителите, че не носят отговорност за децата, преброяват ги преди и след "преспиването" и пускат обява за попълване на липсващите.
Даже би било разумно да вземат няколко за резервната скамейка, в случай, че децата намалеят прекалено преди концерта.
Обявата за предлагане на деца по домовете вече е пусната. Останалото само ще се подреди.

Ако съм твърде груб и черноглед, преживейте го!
Дано само децата се върнат живи и здрави в България, че мен страх ме хваща от всичко това...
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от krimon »

Тези "турнета" на бг детски танцови/певчески групи винаги са се организирали на доброволни начала, настаняване при бг семейства, 100 човека в кола ... няма средства за спане, храна, транспорт. Родителите едва събират пари за самолетни билети и джобни за децата. Да не мислите, че нещо се печели от парите за концертите - всичко отива за покриване на разноските по зали и т.н. То такава и публиката де :P

вие, какво се правите, че не знаете къде спят певачките и певачите и прословутите бг артисти, гастролиращи по Монреал, Торонто и Отава :lol: Всички на кюмбе по разни апартаменти на организаторите |(

сега, защо родителите пускат децата си при такива условия е друг въпрос. Във всеки случай организаторите, които съм виждала в Монреал са доста отговорни люде :y:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
DIMELBE
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 3:53 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от DIMELBE »

ОК, да приемем, че това е честа практика (което на мен продължава да ми се струва абсурдно от позицията на родител) и че да си мислим, че това е шокиращо означава просто, че сме изостанали в това отношение... Остава въпросът - защо, тази така наречена организация се прави в последния момент и по този начин изглежда още по-съмнителна?! Нещо в цялата ситуация не се връзва...
Но в крайна сметка, щом има родители, които пускат децата си на другия край на света, точно при тези условия, то на нас не ни остава нищо друго, освен да си напишем мнението в темата, поне да ни олекне :doh: .
"Може да си разочарован ако не успееш, но си обречен ако не опиташ"!!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от ablood »

DIMELBE написа:ОК, да приемем, че това е честа практика ...
Практиката е да се спи на разменни начала при родители на деца от съответния град по време на турнетата, или подобни, свързани с организацията семейства. Не по обява в интернет.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от emilcho »

Каква честа практика бе, хора, какви пет лева...?! Това уби детското в мен.

Че законът си е закон, безопасността - безопасност, отговорността - отговорност, а то практики всякакви. Аз поне точно заради такива неща напуснах България... Както и заради мнталитета тип "ми то от край време така се прави... ми всички така правят..." Певачките са пълнолетни (предполагам), да спят където и с когото щат, но децата...
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
Аватар
7George
Мнения: 9658
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от 7George »

Да, и богатите БГ монреалци се правят на ударени и не щат да помогнат/спонсирират... и после вижте ний кво организирахме и тоя път. ;)

А бе за Канада не даваха ли виза при показване на резервации за хотели и налични средства от пристигащите или посрещащите?
Embrace your climate change!
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от Uspial »

Спокойно бе.
Вие на кой свят живеете?
Я кажете първо дали бихте дали по 100 - 200 $ за билет за този концерт и дали бихте си го купили 2 месеца по рано за да може да се планира още от Бг. и да има пари за хотели а не да купите билет за 20 $ в последния момент на вратата.
Имате ли идея колко струват самолетни билети за 30 човека, хотел за 20 дни, трнаспорт и храна за 30 човека. Наем на зали, на озвучители и т.н.
Като съберем всички разходи билета би трябвало да струва 200 $ на човек защото и публиката е ограничена и не пее Лучано Павароти. ( лека му пръст ).
Онзи ден имахме събрание на Бг дружеството в моя офис точно по този повод. Децата ще спят не при кой да е при доказани хора, членове на дружеството които живеят в голями собствени къщи. Тези хора също имат деца на годините на гостуващите деца и са с добра репутация в Бг общноста от 15 - 20 години а не социалджии дошли вчера живещи в малък апартамент под наем и каращи строшени бракми на 20 години купени за 500 $ на страро.

А какво ще кажете за американските родители на момиче на 15 години което пуснаха да обиколи света сама управляваща ветроходна яхта щото те смятали че тя била добре подготвена.
Все си мисля че по 3 деца придружени от възрастен ( щото в групата има поне 6 възрстни ръководители ) живеещи при доказани сънародници, членове на дружеството, познати от години на общноста е доста по сигурно отколкото само момиче на 15 години обикалящо света с ветроходна яхта.
Що не се жалвахте от тези родители и от това начинание ?
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от IFF »

Uspial написа:Спокойно бе.
Вие на кой свят живеете?
Я кажете първо дали бихте дали по 100 - 200 $ за билет за този концерт и дали бихте си го купили 2 месеца по рано за да може да се планира още от Бг. и да има пари за хотели а не да купите билет за 20 $ в последния момент на вратата.
Имате ли идея колко струват самолетни билети за 30 човека, хотел за 20 дни, трнаспорт и храна за 30 човека. Наем на зали, на озвучители и т.н.
Като съберем всички разходи билета би трябвало да струва 200 $ на човек защото и публиката е ограничена и не пее Лучано Павароти. ( лека му пръст ).
Онзи ден имахме събрание на Бг дружеството в моя офис точно по този повод. Децата ще спят не при кой да е при доказани хора, членове на дружеството които живеят в голями собствени къщи. Тези хора също имат деца на годините на гостуващите деца и са с добра репутация в Бг общноста от 15 - 20 години а не социалджии дошли вчера живещи в малък апартамент под наем и каращи строшени бракми на 20 години купени за 500 $ на страро.

А какво ще кажете за американските родители на момиче на 15 години което пуснаха да обиколи света сама управляваща ветроходна яхта щото те смятали че тя била добре подготвена.
Все си мисля че по 3 деца придружени от възрастен ( щото в групата има поне 6 възрстни ръководители ) живеещи при доказани сънародници, членове на дружеството, познати от години на общноста е доста по сигурно отколкото само момиче на 15 години обикалящо света с ветроходна яхта.
Що не се жалвахте от тези родители и от това начинание ?
Тя тая сбирка в твоя офис да не е била виртуална,по скайп-а,че после се търсите чрез обява във форума?Нещо пак си сънувал ми се струва....
Публикувай отговор