Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от hadministratora »

Интересно защо zornica не писа нищо по въпроса.....
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от ablood »

hadministratora написа:Интересно защо zornica не писа нищо по въпроса.....
zornica май никога не коментира.


И аз бях на сбирката на БГ-общостта с офиса на Хъл. Всички бяхме. Само, че чак сега ни го казват. :^)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от myhata II »

Пим Пам- няма пари, хем искат концерт хем искат да е без пари,тоя който е организирал нещата да му мисли :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от Omega3 »

Uspial написа:Спокойно бе.
Вие на кой свят живеете?
Я кажете първо дали бихте дали по 100 - 200 $ за билет за този концерт и дали бихте си го купили 2 месеца по рано за да може да се планира още от Бг. и да има пари за хотели а не да купите билет за 20 $ в последния момент на вратата.
Имате ли идея колко струват самолетни билети за 30 човека, хотел за 20 дни, трнаспорт и храна за 30 човека. Наем на зали, на озвучители и т.н.
Като съберем всички разходи билета би трябвало да струва 200 $ на човек защото и публиката е ограничена и не пее Лучано Павароти. ( лека му пръст ).
Онзи ден имахме събрание на Бг дружеството в моя офис точно по този повод. Децата ще спят не при кой да е при доказани хора, членове на дружеството които живеят в голями собствени къщи. Тези хора също имат деца на годините на гостуващите деца и са с добра репутация в Бг общноста от 15 - 20 години а не социалджии дошли вчера живещи в малък апартамент под наем и каращи строшени бракми на 20 години купени за 500 $ на страро.

А какво ще кажете за американските родители на момиче на 15 години което пуснаха да обиколи света сама управляваща ветроходна яхта щото те смятали че тя била добре подготвена.
Все си мисля че по 3 деца придружени от възрастен ( щото в групата има поне 6 възрстни ръководители ) живеещи при доказани сънародници, членове на дружеството, познати от години на общноста е доста по сигурно отколкото само момиче на 15 години обикалящо света с ветроходна яхта.
Що не се жалвахте от тези родители и от това начинание ?


Американските родители са знаели много добре в какви условия тяхното дете Ште пьтува.
Родителите на бьлгарчетата надали знаят, че един от организаторите е прьв форумен Шегаджия.
Аз лично смятам че един сериозен индивид не би письл глупостите които ги пиШеШ ти, било то и анонимно. Може пьк и да си изклиучение.
Ако си толкова Успял заШто не поемеШ разходите на децата?? Или че си Успял сьШто е Шега?

Аз лично по скоро си бих оставил децата в една яхта отколкото да ги поверя на накой за който знам какви виртуални врели некипели е вьв сьстояние да твори. Тука става вьпрос за сигурността на деца.

Не ме разбирай погреШно. Не твьрдя, че си несериозен. Но мисля, че хората които трябва да се грижат за сигурността на деца трабва да са сериозни хора вьв всяко отноШение и ситуация.
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от JennyAnyDots »

Нека изясня малко позицията си за Успял, Кримон и други, които не виждат нищо нередно в ситуацията.

1. Не знам за какви проверени семейства става дума (за транспорта не пишете?), факт е, че се търсят транспорт и подслон за децата по обява във форум 4-5 дни преди планираното им пристигане. Това е типичен български абсурд.

2. Факт е, че има закони и в Бг, и в Канада. На тези, които предпочитат да си живуркат, нарушавайки ги, бих препоръчала да се върнат в Бг! Примерно тук има ограничения за начина на пътуване на деца съобразно възрастта, ръста им, броя седалки в колата и т.н. и т.н..... Ако шофьор, превозващ дете несъобразно с правилата, попадне в катастрофа и детето пострада, шофьорът ще бъде съден и ще има криминално досие независимо от това, че може да не е бил виновен за самата катастрофа! За превоз на организирани групи деца има отделни изисквания... Изобщо да не навлизам в излишни подробности, за котио всеки човек с малко здрав разум и чувство за отговорност би трябвало да се е сетил и сам...

3. По тази точка просто очаквам да ми скочите, но не ми пука. Помислете за следното:

Става въпрос за концерт, т.е. мероприятие, което трябва да има културна и/или търговска стойност. Ако има само културна стойност, но не може да се финансира, тук е мултикултурна държава, има федерални програми и грантове, има такова нещо като спонсорство и в двете държави, има и български държавни институции, които могат да се ангажират, т.нар. "организатори" да вземат да се поорганизират! Ако нито двете държави, нито частен спонсор могат да бъдат убедени в стойността на събитието, хм...
Ако това, което предлага "Пим-пам" е добро като продукт, ще има и някаква търговска стойност. Тогава все ще има кой да иде да ги гледа и така да финансира поне отчасти престоя им. Ако няма кой да ги гледа, за какво си говорим?

Ако обаче става въпрос да се организира екскурзия за български деца в Канада на благотворителни начала, тогава да се организира като такава. Ако всичко е законно по нормите и на двете правителства и добре организирано, бих се включила за деца, които наистина нямат друг шанс да излязат малко от България, не за детски хор тип "соц", обикалящ достатъчно света.

На мен цялата работа ми напомня на едно мое пътуване като дете за събитие в тогавашна ФРГ, при което нашите придружители, за да имат време и пари за шопинг, ни задължиха да пътуваме натоварени с консерви и ни заведоха по-рано без осигурено настаняване и храна, припадахме от умора по влаковете, а немците се чудиха къде да ни слагат да спим. Все пак хората там намериха къде да ни подслонят, за сметка на тамошните организатори, и не по частни къщи.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от anxeli »

Ужас!
Циганите - на Сатурн !
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от Koko »

Uspial написа:Онзи ден имахме събрание на Бг дружеството в моя офис точно по този повод. Децата ще спят не при кой да е при доказани хора, членове на дружеството които живеят в голями собствени къщи. Тези хора също имат деца на годините на гостуващите деца и са с добра репутация в Бг общноста от 15 - 20 години а не социалджии дошли вчера живещи в малък апартамент под наем и каращи строшени бракми на 20 години купени за 500 $ на страро.
Ще се радвам да получа точен и ясен отговор от УСПЯЛ - за транспорта на колко деца от Монтреал до Отава ще има грижата и колко точно деца ще отседна у него докато са в Отава? Очаквам конкретни цифри и на двата въпроса, а не теглене на локуми.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от ablood »

Зававал съм му десетки конкретни въпроси, останали без отговор.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от Koko »

ablood написа:Зававал съм му десетки конкретни въпроси, останали без отговор.
Да, знам - и затова си мисля че ако и този път няма кокретен отговор, няма и да има повече Успял във форума.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от Uspial »

:spam:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от Koko »

Uspial написа: ....
Давам на Успял една седмица почивка от форума - първо, за да може темата да бъде обсъдена на спокойствие и второ, за да може той самият да размисли дали е в състояние да даде поне един конкретен отговор на конкретно зададен му въпрос.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
valka_m
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Фев 22, 2010 9:55 pm

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от valka_m »

Спира ме единствено работното време,а не ,че немога да поема подслона и транспорта на 2-3 деца и ще бъдат на равно с мойто.
Много късно е пусната обявата, последния момент Аз не мога да реагирам.
Съжалявам много!

п.п Много преуспяли има ама кога трябва са в командировка във Ванкувър..

Аде да не говорим ,че има много да се пише..... :lol:
zeg
Мнения: 83
Регистриран на: Пон Ное 26, 2007 12:25 pm

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от zeg »

Аз лично съм възхитен от организацията :) .........а виждането на г-н Успял явно се върти около парите както става ясно от сметките, които е завъртял тук.Споменете нещо за безопасността и нормално ли е да се постъпва така с тези дечица и това ли е нормалния път за организиране на такива събития?!?Пожелавам ви всичко да мине добре,за да не се чудите после с какво да се оправдавате и от членове на организацията да не ставате анонимни.Успех.
Ние вярваме
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от cocose »

Аз лично не бих си пуснал бебето ей така, да се размотава по чужди къщи........колкото и успели и добри хораца да са въпросните хорица.
Аватар
dtodorova
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 3:45 am
Местоположение: Montreal

Re: Само аз ли съм в шок от обявата за "Пим-пам"?

Мнение от dtodorova »

Няколко конкретни въпроси към лицето или лицата, стоящи зад ник-а "зорница":

В първият анонс се говори за 20 деца, после за 18 деца.
ще ни гостуват 20 деца от хора,
18 деца ( от 10 до 16 год)
ще нощуват в Монреал
В Магазин Балкан има анонс, че ще имаме удоволствието да слушаме 20 деца с ръководител ...

И въпросът ми е:
За две деца и ръководството всичко е уредено, остават още 18 да намерим как да оправим, така ли?

Понеже в анонаса се говори, че:
търсим съдействие от хора,
които имат ВАН за превоз
За какъв ван или по-точно, за колко вана става въпрос? 18 деца с по 2-3 сака багаж няма да се съберат в Додж Караван, нали?

Още от анонаса:
ОБРЪщАМЕ СЕ КЪМ
БЪЛГАРСКИ СЕМЕЙСТВА
В МОНРЕАЛ
1=
които биха желали
ДА ПРИЕМАТ в дома си
да нощуват
1 или 2 деца
за този период
Имам много сериозен въпрос:

Понеже говорим за деца от 10 до 16 години,
Как ще се определя кое дете на кого ще бъде дадено?

Пояснявам. Две 16 годишни момичета в квартира на двама - трима сами мъже, ммммммм, звучи ми странно, как го виждате това?

Много бих искала да узная, какво е писано в поканата до хора, която е изпратена до посолството с цел издаване на виза. Много ме интересува също, дали е обяснено на канадските власти, че транспорта и настаняването на децата ще се урежда чрез теми във форум.

Ще може ли "зорница" да ни представи копие на документите, които са изпратени за полагане на виза на децата? Имената на децата могат да бъдат заличени, интересуват ме текстовете.

Аз "зорница" не отговори, аз нямам власт да я спра да пише, но мога да изпратя и-меил до канадското посолство в Букурещ, до Министерство на културата, Агенцията за българите в чужбина, средствата за масово осведомяване и да и направя такава реклама, каквато трудно би могла да си представи.
Публикувай отговор